ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

9 Mayıs 2024, Perşembe 02:55   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   ** ŞEHİT VATAN EVLATLARIMIZA**
 <<123456 7>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

keremcem46

keremcem46 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:03:55sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
 YALNIZ ŞAHİT OLANLAR ŞEHİTTİR

Kenan, dün seni koruyabilmiştim ama şahadet seni bekliyormuş. Sen ki hamile karına ve doğacak çocuğuna daha güzel bir gelecek hazırlamak için bu sefere katıldın. İlk aldığın parayı ona ve doğacak çocuğuna verdin.

Kenan, dünya ne garip bir yer değil mi? Ne güzel dostların oluyor; ama onlarla ayrılık tez başlıyor. Sen de bunu şimdi anladın. Benim nice dostlarım vardı: Senin peygamberin, son peygamber Muhammed, benim en yakın dostumdu. Ben ona doyamadan ayrıldı aramızdan. Üç günlük geldiği dünyadan kurtulmak ister gibiydi sanki.

Kenan, gözü yaşlı kalan geline, ben ne diyeceğim şimdi. O bana sormaz mı seni. Bak seni buraya bırakıyorum. Kısacık bir zaman içinde, Kıbrıs seferinde böylesine bir dostum olacakmış. Şimdi senden ayrılıyorum Kenan’a.  

Ebuzer gözyaşlarını silerek komutana yöneldi. İçinde hem burukluk hem de gururuna yenilmiş bir komutanla konuşma hüznü ve öfkesi vardı.

—Komutan buraya bıraktığımız şehitlerin aileleri için neler yapılacak. Bu Müslümanlar sizin gururunuz yüzünden için şehit oldular.

—Hayır, Ebuzer onlar Allah’ın dinin yayılması için şehit oldular.

Ebuzer alaycı bir tavırla “Allah’ın dini için altın pazarlığı nasıl yapılıyor.” Buraya fetih için mi geldik, yoksa ganimet elde etmek için geldik? Fetih olmayınca vergiye bağladık Kıbrıs’ı.”

Askerler söylenenlere kulak kabartıyor bu adam neler söylüyor öyle diye anlamaya çalışıyor. Birisi anlamak için kendisini çok zorluyor, konuşulanları anlaması ona zor geliyordu.   

—Şam Valisi Muaviye’ye söyleriz; o gerekeni yapar, benim yetkimin üzerinde bir şey istiyorsun benden.

—Büyük komutan: Senin sözünü geri çevirmez. Medine’de senin yaptığın bütün seferleri duyduk. Senin onun için mühim bir komutansın. Bak zırhlı şövalyelere karşı yapılan taktik sayesinde, kaç bölük piyade askere zırhlılardan kurtuldu.

—Tamam, tamam Ebuzer bu şehitlerin aileleri için bir miktar maaş bağlanması için çalışacağım.

—Zaten bu para beytül maldan çıkmayacak. Kıbrıs Kralı’ndan alacağınız cizye vergisi şehitlerin haklarını karşılar sanırım.

Hepsi koyun koyuna bir arada yatacaklar, uzunlamasına kazılmış üç hendeğin içine bütün cesetler gömülür. Mezar yeri belli olsun diye her birinin başına gelecek biçimde bir taş yerleştirilmiş, Kuran’ı ezbere okuyan Numan, Kuran’dan ayetler okuyor. Okuduğu bir ayette: “Ondan geldik, yine ona döndürüleceğiz.” Bu ayetti bütün askerler tekrarlıyor. Son olarak Fatihayı kim bilir, ne zamana okuyacaklardı, Kıbrıs’ta bıraktıkları şehitlere.

Acı Haber

Kasiyun Dağı’nın kuzeyine düşen bölge, Şam ordusunun konakladığı yerdir. Kasiyun Dağı çöle doğru uzanan ovanın orta yerinde kalmış. Şam şehrinin Kasiyon Dağı’nın eteklerine kurulduğu Lübnan Dağlarından kopup gelen yanındaki iki dağa omuz vermiş bir dağ. Lübnan Dağlarının heybetli öksüz çocuğu gibi engin düzlüğün ortasında ben varım der.

Şam ordusu Kasiyun Dağı’nın öte yüzünde kendisine bir yer etmiş. Arka taraflara doğru uzanan geniş ovada, portakal ağaçları, limon bahçeleri içinde uzanıp gider.

Asırlar öncesinde yapılan surların arasına sığmayan Şam surların dışına taşmış; hurma bahçelerinin, etkin tarlalarının, zeytinliklerin yanlarında küçük mahalleler yer almaya başlamış.

Şam şehrinde akşamlar, ufkun ötelerine doğru büyüyen kızıl dumanı ve güneşin eflatun renginin rüyalarından bu ismi aldığını anlarız. Şam’ın bir dışına çıkıp kuzeye doğru ilerlediğinizde, sabahları ve akşamları aralıksız Akdeniz’den doğuya esen rüzgârlarla karşılaşırsınız. Öylesine aralıksız eser ki artık rüzgârın şiddetiyle ağaçlar doğuya doğru başını eğmiştir.

Surların arasında kalan şehrin içinde, surların hemen dibinde başlayan Şam’ın çarşısı ile karşılaşırız. Bu çarşı uzayıp gider. Baharatçılar, kumaş satanlar, gümüş satanlar, zeytin satanlar, Şam’ın tatlısını satanlar, el yazmaları satanlar, nalburiye satanlar, sarraflar hepsi burada dizilmiş, gün boyu ticaretlerini yaparlar.

Çarşının bitiminde Roma kalıntılarının arasında altı yedi metreye yakın duvarları ile bizi karşılayan ihtişamlı bir yapı ile karşılaşırız. Bu yapının bir çarşı kapısı birde cümle kapısı vardır. Yeşil mozaiklerle süslenmiş cümle kapıdan girişte hemen karşımızda duran ihtişamlı bir yerde karşı karşıyayız.

Yeşil rengin altı tamamıyla çizilmiş bir minyatür o yapının yüzünü süslemiştir. Hemen yan tarafta ise uzunlamasına büyüyen cami. Burası Muaviye’nin yeşil sarayı yan tarafı ise Ümeyye Camii. Bir yanda saray diğer yanda camii… Caminin ve sarayın kudreti için dört yana inşa edilmiş minareler.

Şehrin caddeleri sokakları öylesine dar ki iki tarafa dizilmiş binalar, birbirlerinin ellerini tutacak kadar yakın. Sokak aralarında imalat atölyeleri mevcuttur. Her mahallede bir mahalle mektebi açılmış. Okulların bina girişlerinde olmasına özen gösterilmiştir.

Sokak aralarında bil hassa çarşı ve yeşil sarayın çevresinde asker ikişer devriye gezer.

Şam şehri, ne Kufe gibi yeni kurulan bir şehridir ne de Medine gibi tevazünün ve aşkın şehridir. Şam ili askeri ile gücü ile parası ile varlığı ile kendine has bir şehir olmuştur.

Ümmüzer evlerinde kızı Rukiye ile beraber yeniden aralarına babalarının dönüşünü parlayan gözlerle karşılamış artık bizimlesin baba diyerek onunla bir daha ayrılmamak için ona sarılıyorlardı.

—Hoş geldin baba seni çok özledim.

—Hoş geldin Ebuzer yine aramızdasın.

Ebuzer hanımına ve kızına bakıyor, iyileşmeye başlamış yarasını onlardan gizlemeye çalışıyordu. Aklında şehit olmuş Kenan’ın eşinin hayali geziyor, Ümmüzer’le içinden geçenleri paylaşmak istiyordu. Medine de İbrahim’i bırakmış, Kıbrıs’ta Kenan’ı bırakmıştı.

—Ümmüzer seninle paylaşmak istediğim bir gerçek var.

Hep beraber dışarı çıktılar. Medine’deki evlerinde günlerinin çoğu evlerinin önündeki bahçede geçerdi.

Sabahın serin rüzgârıyla hışırdayan ağaçlar saçlarından dökülen çiğ damlaları; limon ağaçlarının ferahlatıcı kokuları; bize merhaba diyordu. Cıvıldayan serçeler hu hu ötüşleriyle güvercinler sabahın telaşını karşılıyorlardı.

Ne akşam vakitlerinde etrafı kaplayan kızıl toz ne gündüzleri buğulu sis ortalığı kaplamıştı.

Berrak havanın kokusuna toprak kokusu, limon kokusu, narçiçeği kokusuna karışmış…

Bize sunulan nice nimetler var: Hangi birisini sayayım her biri birbirinden güzel.

—Ümmüzer merak etmedin mi sana söyleyecekleri mi?

—Benim de sana söyleyeceklerim var. Önce sen başla.

—Kıbrıs seferinde eşini sefere uğurlayan bir kadın vardı. Kadın hamileydi kocası Kenan o savaş esnasında şehit oldu. Onun kanlı gömleği bende o kadını bulmam lazım. Ona kocasından kalan son yadigârı vermem lazım. Bana yardım eder misin?

Tabii Ebuzer, benim söyleyeceğimde yanımızda oturan komşumuza yardım edelim teklifiydi.

Rukiye, annesi ve babası birbiriyle konuşurken Safiye ablasını yanına, babasının ona yeni aldığı bebeğini, göstermeye gidiyordu.

Safiye, bahçenin önünde bir çukur kazma telaşesi içine girmiş, Rukiye’nin yanına geldiğini bile fark edemiyordu.

Safiye abla bak, babam bana Kıbrıs’tan getirmiş.

Safiye, hiçbir şey belli etmemenin çabasıyla; bulutlu gözlerle Rukiye’ye, “ne güzel” demekle yetiniyor, sonra çukur kazmaya devam ediyordu. Sanki Rukiye’den saklamaya çalıştığını açığa vurmaktan korkar gibiydi.

Rukiye’yi gören annesi ve babası onun yanına doğru geliyor.

Ümmüzer Safiye’ye selam veriyor, Safiye kazma işini aksatmadan selam alıyor. Ebuzer bu kadını yandan görüyordu.

Oysa tanıyordu sanki. Gemi kalkarken el sallayan sonra ağlayarak giden bu değil mi?

Evet, bu o

Kenan benim arkadaşım onunla beraber çarpıştık.

Safiye şimdi küreği yere bırak

Ebuzer Ümmüzer’le beraber Safiye’nin yanına yaklaşmışlardı. Evet o…

Safiye biz geldik.

Safiye hala toprağı kazma niyetinde. Onu hiç duymamıştı bile. Toprağa elindeki kazmayla sürekli vuruyor, kendini ondan alamıyor.

Ebuzer bir anda Safiye’nin elindeki kazmayı tutuvermişti.

Safiye o an Ebuzer’le yüz yüze geldi.

—Senin bana vereceğin haberi biliyorum. Senin neler yaptığını da biliyorum.

Ona hiç kimse bir şey söylememiş nerden bilebilirdi ki olan biteni.

Bu gece rüyamda Kenan’ı gördüm. Senin onun hayatını kurtarmak için kendini mızrağın önüne attığını da bana o söyledi. Ona ait olan gömleği taşıdığını da biliyorum. Şimdi Kenan’ın hatırasına bir ağaç dikeceğim. Dikeceğim çınar ağacı onun hatırasını yaşatacak.

Safiye rüyasını anlatırken, Ebuzer’in elinden kazma düşüverdi. O an Safiye çok metin bir halde bu olan biten her şeyi anlatıyordu.

Kenan’dan bana kalan bir yadigârı da çınar ağacının dibinde onun köklerinin arasında dursun.

Gelen kanlı gömleği kokluyor, gözlerine yüzüne sürüyor, hıçkırıklarla dolu gözyaşlarını kanlı gömleğe siliyordu.

Kenan’dan ona gelen tek hatırayı ağacın dibine koyarken, karnındaki  şehidin hatırasının da doğacağı günü sayıyordu.

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:05:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BU UNUTULUR MU?????!!!!!!!!!!

BU UNUTULUR MU ? (Ama malesef unuttuk...)

Birinci Dünya Savaşı nda Ingilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kismi da Mısır ın Iskenderiye şehri yakınlarında bulunan
Seydibeşir Usare Kampı na hapsedildi.

Kampın tam adı, Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı idi. Bu kampta, 1918 de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tumen in 48. Alayı na baglı Osmanlı askerleri tutuluyordu.

12Haziran 1920 ye kadar
iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, agır hakaret ve aşagılamaya maruz kaldılar.

Bu insanlık dışı muamelenin nedeni ise
Ermeniler idi...

Kamptaki, Türkçe bilen
Ermeni tercümanların yalan, yanlış çevirileri ve kışkırtmaları nedeniyle, kamplarin Ingiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi. Savas bitmişti. Ancak, kamptaki ağır koşullar nedeniyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, Ingilizler in işine gelmiyordu. Cünkü, olasi yeni bir savasta, bu askerlerin yeniden karşılarına cıkabilecekleri, Ermeniler tarafından, Ingilizlerin beyinlerine işlenmişti.

Çözüm toplu katliamdı... Askerlerimiz, mikrop kırma bahanesiyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin cok uzerinde
krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyorlardı. Ancak Ingiliz askerleri dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarina izin vermiyorlardi. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sokmak istemedi. Ancak bu kez Ingilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Ancak başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Cünkü gözler yanmıştı...

Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz
kör oldu. Bu vahset, 25 Mayis 1921 tarihinde TBMM de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref beyler bir önerge vererek, Mısır da esirlerin krizol banyosuna sokularak 15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini, bunun faili olan Ingiliz tabip, garnizon komutanı ve askerlerinin cezalandırılması icin TBMM nin teşebbüse geçmesini istediler.

Tabiiki yeni kurulan devletin bin türlü sorunu vardı. Bu hesap sorma işide unutuldu gitti.

Ama onlar unutmuyorlar...

Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna sunuyorlar. En üzücü olanı da malum birilerinin, bu karalama kampanyalarına çanak tutması...

ŞEHİTLERİMİZE SAYGINIZ VARSA 3 dakikanızı almaz bu yazıyı arkadaşlarınıza göndermek.

ERMENİLER SOYKIRIM YAPILDI DIYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR BİZİM TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:06:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:07:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

EY ŞEHİDİM !!                 

İçim yandı oğulll içim,ne olurdu yine kara gözlerine bakabilseydim.Düğününde sana sarılıp aynı askere giderken olduğu gibi halay çekseydim.Çok gördüler oğulll !!Kahpeler seni pusuya düşürdüler.kanını dağlara döktüler.Ama şunu bilmiyor o kahpeler oğul,BİR MEHMET ÖLÜR BİN MEHMET DOĞAR..

Kınalı kuzum benim anan seni YARADANA kurban olsun derdim hep.Şimdi o YARADAN seni mertebelerin engüzeline kavuşturdu oğulll !!NE MUTLU BANA Kİ BEN ŞEHİT ANASIYIM.SENİNLE GURUR DUYUYORUM OĞULL.SEN RAHAT UYU.BİLKİ SENİN KANIN YERDE KALMIYACAK..

SANA TÜRK MİLLETİ SÖZ VERDİ ŞEHİDİM KANINI YERDE KOMAYACAKLAR.

BEN BİR ŞEHİT ANASI OLDUĞUM İÇİN ,SENİ DOĞURDUĞUM İÇİN VE BU GÜN SENİ UĞURLARKEN GURUR DUYDUM KINALI KUZUM BENİM.

ANANA HAKKINI HELAL ET OĞULLL !!!!

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:08:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Fidan gibi evladını askere yollayıp, orduya bağışlayıp,şeref tezkeresi tabutunun üstündeki Al Bayrak olan şehidini, gözündeki sellerle karşılayan şehit ailelerine, kınalı kuzusunu kınalı toprağa veren annelerine YÜCE RABBİM SABIR VE KOLAYLIK VERSİN.(amin)... şu an ne yaazağımı ne diyeceğimi bilmez durumdayım nereye kadar bu vahşet nereye kadar anaların yüregi yanıyor son günlerde üst üste verdigimiz şehitler yetmedi mi kan emiciler yetmedi mi aldığınız masum canlara doymadınız mı katiller bugün aynı acıyı tüm yurda yaşatınız sizinde ciğeriniz yansın Allaha havele ettik sizleri sivil asker demeden kan döküyorlar neyin savaşı bu neyin Allah aşkına pkk ermenisi defol aramızdan masum insanları kandırmaktan bıkmadın mı asın asın apoyu daha ne bekleniyor bu devlet neyi bekliyor çok canlar yandı aponunda canını yakın bizlerin parasıyla besleniyor çok öfkeliyim çokkk içim acıyor söylenecek çok şeyler var ama kelimeler kifayetsiz kalıyor Allahtan tüm şehitlere , rahmet ailelerine baş saglıgı diliyorum Allah sabır versin 

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:08:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Dalgalan sen de safaklar gibi ey sanli hilal;
Olsun artik dökülen kanlarimin hepsi helal!
Ebediyen sana yok, irkima yok izmihlal.
Hakkidir, hür yasamis bayragimin hürriyet;
Hakkidir, Hak ka tapan milletimin istiklal!

Bugün günlerden aynı gün

Bugün şehidim günü

Kanlı bayrağını göğsünde taşıyan

Vatanı için arkasında ağlayanlar bırakan

Bir karış toprak için kan akıtan

Şehidimin hüzünlü veda günü

Şehidim bugün kavuştun rabbine

Onu huzurunda yüceldi toprağa düşen başın

Hesap vermedin cennete girerken

Ah çekmedin geçmişin için

Şehidim cennet senin sen cennetin

Bugün ardına bakmadan git

Gözyaşı akıtmadan git

Helalleşmeye gerek yok şehidim

Hakkımız helal sana

Baştan sona

İlkden en son damlasına…

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:09:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
.

Ölen şehitlerimizin arkasından her gazetede bir yığın haber okudum. Haberlere yapılan yorumlar, lanetler, vs vs…

Bu sabah ise bir gazetenin internet sayfasında  “ Bu vatan sizinle gurur duyuyor.”  başlığını gördüm.  Evet, biz askerimizle gurur duyuyoruz. Bu geçmişte de böyle idi şimdi de böyle… Değişen hiçbir şey yok.

Her acıyı bal eğleyip bağrına basan bu millet, artık evladını kara toprağa vermek istemiyor. Bir arkadaşımın yazısında “Bunun adını koyun! Savaşsa savaş deyin ve hep beraber savaşalım.” Sözü beni günlerdir düşündürüyor. Tarihe destan yazan bu Türk milleti artık bu olayın adını bekliyor.

Bu işler slogan atmayla, eylem yapmayla, evlerimizin, iş yerlerimizin camına bayrak asmayla son bulacaksa, ben ömrümün sonuna kadar bu işe talibim…

Yapmadık mı? Caddeleri doldurmadık mı? Peki ne oldu?  Koca bir hiç… Her şey yeni bir şehit haberine kadar unutuldu. Unutturuldu… Ya şimdi ne olacak? Ateş sadece düştüğü yeri yakacak…

Eğlence programlarında duyurulan bu haberde hemen ezberlediğimiz sloganlardan birini söyleyiveririz ve programa devam ederiz. “ Şehitler ölmez, vatan bölünmez.” Arkasından bir de şehitler için alkış istedik mi tamam… Bir Türk olarak milli görevimizi yapmış oluruz. Bayrak mı istediniz? O da tamam…

Peki sonra?

Yeni bir şehit haberine kadar bir “b” planı hazırlarız mı? diyorsunuz. Anaların, babaların, evlatların, yarların yanan yüreğini alkışlarla mı söndüreceksiniz? Yoksa akan bir iki damla göz yaşınızla mı?  Sizce söner mi? 

Sorun o zaman şehit ailelerine…

Ben artık ne slogan atmak, ne de eylem yapmak istiyorum… Ben bu işin adının konmasını ve bir Türk olarak üzerime düşen görevi yapmak istiyorum. 

Bu vatan şehitleri ile gurur duyuyor da, acaba şehitlerimiz geride bıraktığı milleti ile gurur duyuyor mu?

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:10:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Fatiha suresini bütün şehitlerimizin RUHUNA hediye ediyorum
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ مَالِكِ يَوْمِ الدِّ
DÖKÜLENKANLAR YERDE KALIR SANMAYIN

Hepimizin bagrı yandı isyanlar ettik,düğüm düğüm oldu bogazlarım lokmalar kaldı ellerimizde ,gözyaşlarımız dinmedi o acı günde…..kan aktı sanki göz bebeklerimizden vatan ugruna şehit verdiklerimiz için…

Dindimi acı sanki dinermiki??daha kaç şehit verecek bu vatan ,daha kaç bebek babasız kalacak,daha kac kadın eşini yitirecek,daha kaç anne baba “ogull”dıye yanacak..kaç kez daha???

Ne zaman düzelecek bu gidişat ,şu lanetlediğimiz terör ne zaman son bulacak.var mı cevabı olan!!!!!! Ümit dünyası işte..ümit ediyor ve son bulmasını diliyorum rabbimden ,dualar ediyor yalvarıyorum gece gündüz.

Dökülen kanlar yerde kalır sanmasın bu şerefisizler!!Mehmetcik denmiş bu  vatan aslanlarına,yüreklerinin üzerine attıkları her mermi ebediyen çıkmayacak bir madalyadır aslında…Bu vicdansızlar ne sanırlar kendilerini  heyyyy duy sesimizi bu vatan sizlerin eline kalmaz ,her eve düşürdüğünüz ateşler de yanacakasınız bir gün gelecek ,sakın insanız diye gezmeyin daglarda tepelerde..Korkun korkak PKK köpekleri!!! Türküz biz vatan için yaşarız elbet hedefimiz 12 den sizi vurmak kökünüzü kazımak ,kahpeliğinizi sanmayınki mehmehçik yanınıza bırakacak…Unutma eyyyy insan olmayan mahlukat

“VATAN İÇİN VERSEKTE BİNLERCE CAN,ANT İÇTİK YILLARCA BİZİMDİR BU VATAN ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ”

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:11:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

CAN MEMEDİM ŞANLI ASKERİM

İnşallah son olsun demekten başka şehitlerime duadan başka bir şey gelseydi elimden benide askere alın diye haykırıdım bugün.Şehitler ölmez sloganlarını okuyunca acımız hafifledimi yoksa?Bir şehid ailesine derdinin dermanını sordukmu?Toplam kac canımızı, Mehmedimizi aldı pkk hesapladık mı?Babası yok diye kime sarılır bu mMhmedimizin cocugu dedik mi?Bizler ogullarımıza kıyabildik mi?politikacılar cocuklarını yolladılarmı Hiç Hakkariye..Asker anası yakınınızın telefonu calınca hissedebildiniz mi onun yüreğindeki acı haber mi alıcam acaba telaşını?Bir kerecik yasin okudunuz mu?Bir Fatiha yolladınız mı Şehdlerimize?Sorumluyuz o yetimlerin gözyaşlarından;

Acımız büyük ama can askerlerimizi kimse yıldıramaz.Çanakkalede de, Kurtuluş Savasında da onlar vardı.Can Mehmedim daha kocaman gönülleriyle mangal gibi yürekleriyle,bizim ölmeyenlerimiz onlar.Ahmed ,Samed, Yavuz, Zekeriye, Abdurrahman.,Asker Kadir, Astegmen Mehmed,Asker lokman ve daha niceleri..12 tanesi kayar milyonlarcası gelir;.bu hilale yıldız bitmez0;

Sevdiğinden vazgectim Mehmedim,sevda nedir bilemedin,Allahu Ekber nidalarınla tükenmez imanınla,vatanı kurtarmaya sevdalı büyük adamlarımız,hesabınız er yada gec sorulacak,sizler yerinizde rahat uyuyun.

Canakkalee e gördükki Türk milleti her savas zamnında tek yürek olmuştur.Ne mutlu bizeki,bugünlere herkes sokaklarda birlik ve beraberlik içinde..Sehitlerimizin kanından rengini alan ay yılızlı bayragımız inmesin, terörü bitirecek olan bu birlik ve beraberliğimizidr..

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2007 Pzr 18:12:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ŞEHİTLER ÖLMEZ
Son bulacak bu şehitler
Çıkıyor düşmana yiğitler
Yurdu boş sanıyor itler
Ne olursa olsun şehitler ölmez

Ne demek kaybetmek bir evladı
Nasıldır bir ananın feryadı
Duyulacak sonunda türkün adı
Ne olura olsun şehitler ölmez

Memleket için aksın yeterki kanımız