ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
31 Mayıs 2024, Cuma 09:11   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   1.ci olabilirsin.ama ödülünü alamassın!!!
 <<123456 78910111213>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 02:46:10sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Melissa606 :
Enaz 10 yıllık bir dönemde liselerde ve üniversitelerde başıörtüsü sorunu yokken laikliğe o dönemde karşı mı duruluyordu acaba?

ANAYASA MAHKEMESİ NİN TÜRBAN İLE İLGİLİ KARARI...
YÖK Yasası ndaki değişikliğin sebebi nedir?

Sorunun cevabı yukarıda sevgili Melissa :)
Evet devlet senin özgürlüklerini güvence altına almalı, ancak senden önce küçük bir parantez açarak kendi özgürlüklerini güvence altına almalı ki var oluşunu sürdürsün. Sonra vatandaşın özgürlüklerini fazlasıyla korumaya kuruluş amacıyla mecburdur zaten. Bunu kabul etmeyen veya uygun görmeyen, önce ben diyen şahsiyetin ülkesi eninde sonunda başka toplumların himayesi altına girecek, her türlü hakkına engeller konulacaktır. Demem şu ki T.C. devletinin hükümlerine uymazsanız derdiniz 1 iken 1000 olacaktır. 
Saygılarımla...

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 18:29:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sevgili iSiSe seninle neden anlaşamadığımızı anladım sanırım. Sen başını yere eğerek ilerliyor ve en fazla 1 metre önünü görebiliyorsun, şu kafanı kaldır biraz nolur :) iftira dediğin user nick ine gelince eski bir tanıdığımdır, aşırı benzemeden dolayı bir yanlış anlaşılma olmuştur, bu konuda hakkınızı yediysem özür dilemesini bilirim. Bilirsiniz ki kul hakkı yemek, affedilmeyen günahlardan birisidir. Lütfen sadece senin için yazdıklarıma değil genel yazdıklarıma dön bir bak:

ANAYASA MAHKEMESİ NİN TÜRBAN İLE İLGİLİ KARARI...
YÖK Yasası ndaki değişikliğin sebebi nedir?

Yukarıdaki sayfayı baştan sona okumanı öneririm sana. Sizin istediğiniz yaşam tarzı anayasamıza, ilkelerine (4 farklı maddesine) aykırı hala anlamıyormusunuz. Soruyorum sana:

Neden ülkeyi 18 yıl geri götürmeyi istiyorsunuz?

Şu zamanda neden bu tür kürsü-türban problemleri çıktığını sana söyleyeyim mi? Cumhurbaşkanımız Kenan Evren d
eğil Abdullah Gül !!! Başbakanımız Turgut Özal değil, Tayyip Erdoğan !!!
Şu andaki hükümet Devletin her alanındaki uygulamaları kendi zihniyetine çevirmeye çalışıyor. Önüne kanunen laiklik ile bağdaşan hangi madde gelirse değiştiriyorlar !!! 1989 da Kenan Evren in sözü olan "Türkiye Malezya olamaz, olmayacaktır" cümlesi Erdoğan sayesinde varlığını yitiriyor. Sizin düşüncenize göre Anayasanın maddeleri 18 yıl öncesi gibi yine birbirine ters düşecek ve ikilem yaratacak.

İsteğiniz Türkiye yi geriye götürmek mi?

MerCaN_DeDe

MerCaN_DeDe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 20:17:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bunların hepsi propagandadır. Ötesi değil. Şuan başımızdaki insanlar rçportaj amaçlı gazetecileri televizyoncuları peşinden sürüklüyor ve bununlada kalmayıp türban ile girilmesi yasaklanmış yerlere birimlere baş örtüsü sokmaya çalışarak TÜRK halkını can evinden vurmaya çalışmaktadır. Ve sizler bizler diye ayrım yaptırma durumunda kalmaktayız. ŞUNU ASLA UNUTMAYIN ARKADAŞLAR REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ. VE AÇIKCA GÖRÜLÜYORKİ BUDA MEDYA ARACILIĞI İLE YAPILAN DUYGU SÖMÜRÜSÜDÜR. TÜRK HALKINI BU ŞEKİLDE KANDIRILACAĞINI DÜŞÜNÜYORLAR.

Gençlerimizin bu şekilde beyinleri yıkanmaktadır. Ve şunu asla unutmayın ayıplanması kınanması gereken türban mevzusunu bu kadar büyüten, insanları proveke eden şahıslardır.

Daracık pantalon giyip, yüzüne on okka boya yapıp kafasına türbanı geçirip Beni okula almıyorlar diyenlerden mi korkmalı yoksa, türban takarak bu ödülünü almaya çıkan kardeşimizi indirenlerdenmi korkmak gerek. Gerçekler şunlardırki bu türban mevzusunu buralara getiren türbanı ve dinimizi ön plana çıkararak kazanç sağlayan insanları ortadan kaldırmalıyız. Kara çarşafa bürünüp daha sonrasında hayat kadınlığı yapan tipleri televizyonlarda defalarca izledik. Şimdi ise türban davası aldı başını gitti. Bunun üzerinden para kazanan insanları orda burdan, birçok arkadaşımızdan dinliyoruz. Şeriat takımına katılarak kendilerini ve dinlerini satıyorlar.

YA BUNUNLA YAŞAYACAKSINIZ YA DA SUSACAKSINIZ.....

ŞİMDİ bunların üzerine güvendiğimiz bizim rahat rahat uyumamızı sağlayan TSK nın hatalı olduğunumu düşünüyoruz. ??????? Malezya mı olacağız bizde. GERÇEKLERİ SAPTIRMAYALIM BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ NE KADAR ANAYASAMIZI DEĞİŞTİRMEYE KALKSALARDA, BİZLERİ PARA İLE SATIN ALMAYA ÇALIŞSALARDA HERKES GELDİĞİ GİBİ GİDER.....

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 22:48:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

iSiSe vaaz verme bana çok dinciysen kapanda öyle foto koy !!!!
Senin burda bu şekilde konuşman camiye başörtüsüz gitmene benzer.
Devlet kurumlarına türbanlı giremessin işte o kadar !!!!
Aydın Türk gençleri olarak ben dinciyim ben hacıyım hocayım diyenleri de çok gördük, hepsi Tv programlarında Türk halkının kadınlarını iğfal ederken yakalanıyor. Avrupa da özgürlük var diye haykırıyorsun, peki sen hiç bir Rahibeyi Üniversitede gördün mü ?Farz edelim ki sen kapalısın, saygı duyarız, abin de dindarım diye geçinir ama sokaktaki karı kıza nasıl musallat olsam diye düşünür. Bu sana özel bir çamur atma değil, bir örnektir. Kanun sana kafir ol demiyor sadece herkes birlik olsun-düzen olsun ki Modern ve Çağdaş ülkeler seviyesine ulaşalım. Evinde ne yapıyorsan o seni ilgilendirir. Anayasa Türkiyenin refahı için 1989 da böyle şekillendirilmiştir. Hiçbir kişiye veya Zümreye ayrıcalık tanınamaz. 10 kişi nasıl giyiniyorsa 11. kişi de aynı şekilde giyinmeye mecburdur. Türkiye nin yönetimi dinden çok akıl-bilim in yolunda ilerlemelidir. Yok ben bildiğim gibi giderim diyorsan Osmanlı gibi dağılır gidersin. Avrupa ülkeleri de gelişmiş araç-fikirleriyle seni ve aileni zaptederler. Sen bıyıkla Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturuyorsun (türkiyede ilk defa oluyor bu ve birşeylerin değiştiğinin kanıtıdır) bu ülke böyle gitmez deyip karanlık fikirlerini empoze etmeye çalışıyorsun, Amerikadan Iraka girmek için izin istiyorsun, Bilmem hangi ülkenin Kralının ayağına ödül vermeye gidiyorsun!! Bu mu özgürlük gelişmişlik??? Sen dış devletlere borçluysan! Abi teröristler var Irakda girebilirmiyim diye soruyorsun! Ve ben özgürüm diye ortada dolaşıyorsun! Atatürk sağ olsaydı hiçbirinize pabuç bırakmazdı emin ol :) Bu Ülkeyi Erdoğan veya Gül kurmadı bunu unutma!!! Evet belki Deniz Baykal da kurmadı ama sen Atatürk ün partisine başka bir başlıkta laf sokuyorsan ve onun fikirlerinden şüphe duyuyorsan onun kurduğu Devlette de yaşamaya hakkın yoktur!!!

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 23:18:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhaba xxxAlexandroxxx

Net bağlantım yoktu bütün gün online olamadım ve bu sebepledir ki biraz geç soruyorum...

Senin cümlenden alıntı yaparak soruyorum...

"Evet devlet senin özgürlüklerini güvence altına almalı, ancak senden önce küçük bir parantez açarak kendi özgürlüklerini güvence altına almalı ki var oluşunu sürdürsün. Sonra vatandaşın özgürlüklerini fazlasıyla korumaya kuruluş amacıyla mecburdur zaten. Bunu kabul etmeyen veya uygun görmeyen, önce ben diyen şahsiyetin ülkesi eninde sonunda başka toplumların himayesi altına girecek, her türlü hakkına engeller konulacaktır. Demem şu ki T.C. devletinin hükümlerine uymazsanız derdiniz 1 iken 1000 olacaktır. "

Bu cümleyi biraz açarsan sevinirim...En azından şunu merak ediyorum (senin düşüncende ki yöne bakarak) kabul edilmeyenden kastın sanırım sonradan anayasa maddelerine eklenen dayatmacı yargıya tepki gösterilmesi.Şimdi özgürlüklerini belirli hak ve hukuk çerçevesine almak isteyenler,eğer birgün anayasa tarafından uygun görülmesi halinde başına eşarbını takıp okuluna devam ettiğinde ya da kamu kuruluşlarında görev aldığında kimlerin özgürlükleri kısıtlanacak?Yada şöyle sorayım:Temel hak ve özgürlükleri kendisine geri iade edilmiş insanların bu özgürlükler kendilerine geri verildiği için hem kendisinin hem ülkesinin derdi 1 ken 1000 olacaksa buna neden olan etken ya da etkenler neler olacak?

Ayrıca konuyla ilgilenen kişilere verdiğin cevaplarda,görüşlerinin çoğuna katılmadığımı üzülerek ifade ediyorum...

Yarına kadar birsüre online olamayacağım...Cevabı da muhtemelen yarın okurum...Görüşmek dileğiyle...

LAODE

LAODE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 23:27:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
xxxAlexandroxxx :

Atatürk sağ olsaydı hiçbirinize pabuç bırakmazdı emin ol :) Bu Ülkeyi Erdoğan veya Gül kurmadı bunu unutma!!! Evet belki Deniz Baykal da kurmadı ama sen Atatürk ün partisine başka bir başlıkta laf sokuyorsan ve onun fikirlerinden şüphe duyuyorsan onun kurduğu Devlette de yaşamaya hakkın yoktur!!!

Hopppp yavas gel bakalim arkadas!!!  Sen kim oluyosunda insanlara bu devlette yasamaya hakkin yok diyon....Bu ülkeyi tekbasina Atatürk kurmadi yer altinda yatan 100000 lerce sehidin kanina bedel kuruldu bu ülke. her ocaktan bir ölen oldu bu ülke ugruna simdi cikmis insanlara senin bu ülkede yasamaya hakkin yok cik git diyor. Agir olda molla desinler. Bu ülkeyi Atatürk tek basina kurmadi sende bunu kafana sokta ona göre konus onca sehidin kanina saygisizlik ettirmezler sana

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2007 Pzr 23:52:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Melissacım sende kendine göre haklısın da bir düşün (örnektir) sarıklı bir şeyh mi bilim-teknolojiyi daha iyi kullanır yoksa bir öğretmen mi? Yeniliklere ve bilime açık olmayan bir zihniyetin var olduğu bir devlet ne kadar varlığını sürdürebilir? Namaz kılan dedelerimizin üstüne bomba mı yağsın istiyorsun (Irak da olduğu gibi)?

Sevgili LAODE, fikrine saygı duyarım unuttuğum bir noktayı hatırlatmış olabilirsin. Eğer ki şehitlerimize saygısızlık yapıyor olsaydım her sene şehitleri anma törenlerine katılıyor olmazdım. Evet bu ülke yüzbinlerce şehit verdi onları rahmetle anıyorum. Ama Atatürk gibi öncü bir liderimiz olmasaydı şu anda yaşadığın memleketteki şehitlerini Şeyh Sait gibi Fransız - İngilizlerle anlaşanlar şehit etmiş olacaktı.

wooy

wooy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2007 Pzt 14:15:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Güzel İnsanlar, Yapmayın Etmeyin Bukadar Basitleşmeyin..

1-) İlk Vahy i ( İlk İnen Ayet ) Bilirmisiniz Bilmem Hatırlatmakta Fayda Görüyorum, " İKRA BİSMİKELLEZİ" ( Arapça Yazma ŞansımYoktu) Oku ALLAH ın Adı İle Oku.

2-) İlm Çinde Dahi Olsa Gidin Öğrenin..( Ayet )

3-) Bana Bir Harf Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum ( Hadis-i Şerif )

Sizler Şimdi Buna Geri Kafalılıkmı Diyorsunuz?

wooy ®

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2007 Pzt 17:53:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sevgili wooy, Türkiyeyi 18 yıl öncesine mi götürmekmi istiyorsunuz dediğimden bunu çıkartıyorsan ben daha ne diyeyim :) Kafanı kutunun içerisine sokmak var ki sadece kutunun içini görürsün. Biraz yukardan bakarsan hem içini hemde etrafını görürsün. Bunca yazılan çizilenden sonra biz laiklik taraftarlarını dinsiz - imansız gibi görüyorsanız hala kafanız kutunun içinde demektir, bundan öteye söylenecek birşey de yoktur. Kim ne yazarsa yazsın artık bu başlığa bakmayacağım :)

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2007 Pzt 23:48:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
wooy :

Güzel İnsanlar, Yapmayın Etmeyin Bukadar Basitleşmeyin..

1-) İlk Vahy i ( İlk İnen Ayet ) Bilirmisiniz Bilmem Hatırlatmakta Fayda Görüyorum, " İKRA BİSMİKELLEZİ" ( Arapça Yazma ŞansımYoktu) Oku ALLAH ın Adı İle Oku.

2-) İlm Çinde Dahi Olsa Gidin Öğrenin..( Ayet )

3-) Bana Bir Harf Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum ( Hadis-i Şerif )

Sizler Şimdi Buna Geri Kafalılıkmı Diyorsunuz?

wooy ®

Hadi yapma kardeş, söylenenler bu değil.....

Tam tersi bu yazdıkların ilime, bilime, sanata önem veren hoş görü dinimize mensup islam ülkelerinin, neden hepsi sefil durumda sorusunu akla getirmeli. Neden orta çağda bu konularda çok üstün olduğumuz avrupa devletlerinin çok gerisindeyiz. Daha öncede yazdım, ya da düşündüm vazgeçtim. Onlar bilim adamlarını cadı diye yakarken, neden barutu, matbayı, tıbbi tedaviyi ilk bulan yada etkili kullanan, sanatta, mimaride büyük ustalar yetiştiren bir islam topluluğu bu kadar geri kalsın?

Elbette bir sebebi var!!!!

CC sohbet icin buraya
 <<123456 78910111213>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir