ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 18:55   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Ömür Dediğin Üç Gün
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ozhur

ozhur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Oca.2008 Cum 21:57:07      Ömür Dediğin Üç Günsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki belki sonsuza kadar  susacaktım.Çünkü susmak benim küçücük dünyamda babamla kurduğum iletişim  tarzıydı. Babam akşamları eve yorgun dönerdi. Ben  bütün gün evde sıkılır, onun  gelişini iple çekerdim. Daha o kapıdan girer  girmez boynuna atılır onunla oynamak isterdim. Babam sarılır, öper sonra da,  hadi odana git, derdi. Yemek hazırlanınca annem çağırır bu defa masada bir   araya gelirdik babamla. Onlar annemle konuşurken ben a raya girer,  sesimi duyuramayınca da bağırırdım. Babam sinirlenir, Bütün gün insanlara  kafa patlatmaktan bunaldım, birde sen kafamı  ütüleme! derdi. Annem de Bütün gün zaten seninle uğraştım, bir  çift laf da mı konuşturtmayacaksın babanla? diye çıkışır, beni odama gönderirdi. Çaresiz bir şekilde  boynumu büker odama yani hapishaneme doğru yol alırdım. Babam arkamdan,   Bizim bir odamız bile yoktu, her şeye sahip, hâlâ ne istiyor anlamadım.  diye bağırmaya devam ederdi. Keşke benim de  bir odam olmasaydı, keşke bizim  de evimiz bir odalı olsaydı da hep  birlikte otursaydık derdim içimden; ama  yüksek sesle söylemeye cesaret edemezdim. Yemekten sonra babam  kanepeye uzanır, eline kumandayı alır, televizyon seyrederdi. Beni yanına çağırır biraz severdi. Onun izleyeceği önemli  bir şey varsa beni adeta yerimden bile kıpırdatmazdı. Azıcık hareket edip koşup oynamaya çalışsam oda  hapsim yeniden başlardı.  Bir gün anladım ki susunca babamla daha iyi anlaşıyoruz. Bu defa susarak yapabileceğim oyunlar geliştirmeye başladım. Önce resim yaparak başladım işe.  Babam çizdiğim resimleri çok beğeniyor; Bak, böyle uslu uslu oyna işte. diyordu. Babam bazen göz ucuyla  bakıyor, resimle ilgili bir şey sorsam afallıyordu. Ama bana kızarak beni  artık odama göndermiyordu. Son günlerde ne de akıllandı benim oğlum. diye  komşulara anlatıyordu annem halimi.  Resimlerim arttıkça ortalık  dağılmaya başladı. Annem Odanı topla! diye odama kapattığında işe nereden başlayacağımı bilemiyordum. Ben bunlarla uğraşırken zaman geçiyor; ama odamı toparlamayı beceremiyordum. Annem odama gelip Bak sana resim yapmayı  yasaklayacağım. dedi bir gün.. Susuyor olmamı usluluk olarak  değerlendiren ailem resim yapmayı da elimden alırsa ben ne yapacaktım?  Bu düşüncelerle bir aile tablosu yaptım. Babam eve gelince uygun zamanı kolladım. Her zamanki gibi yemekler yendi, odaya geçildi. Babam oturur oturmaz  çizdiğim resmi getirdim. Babam baktı. Hım, dedi Çok güzel olmuş. Bu adam benim herhalde. dedi. Ben Hayır o adam değil,  bu çocuk sensin. dedim. O Hayır, bu adam benim, bu çocuk sensin, bu  küçük kız da arkadaşın. dedi. Ben yine Hayır, o büyük a dam benim, bu küçük adam sensin, bu küçük kız da annem. dedim. Babam benimle uğraşmaktan vazgeçip: Peki neden bizi küçük çizdin? dedi. Heyecanla başladım anlatmaya.  Ben büyüyüp adam olacağım. İş bulup çalışacağım. Siz  yaşlanıp  küçüleceksiniz. Beliniz bükülecek, komşumuz Ahmet amca ile  Ayşe teyze gibi küçücük kalacaksınız. Ben işten geldiğimde yorgun olacağım. Siz benimle konuşmaya çalıştığınızda işyerinde   kafam şişmiş olacağından sizi duymayacağım bile. Siz benimle bir şeyler  paylaşmak istediğinizde Hadi odanıza çekilin de kafa dinleyeyim. diyeceğim. Ve bir de bağıracağım Her şeylerini alıyorum.. Sıcacık odaları da var, daha ne istiyorlar diye. Annemle babamın gözleri fal taşı gibi  açılmıştı.  Duyduklarına inanamıyorlardı . Bana sarılıp beni öyle içten bir okşayışları vardı ki sonsuza kadar  konuşsam hiç bıkmadan dinleyecekler gibiydi.

Farkında Olmalı İnsan... Kendisinin,  Hayatın Olayların, Gidişatın Farkında  Olmalı.
Ömür  Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti
Yarın  Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,
O Da  Bugündür.

murist

murist resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Oca.2008 Cum 22:07:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayat dediğin bugün var olan yarını ise meçhul bir yaşamdır.İnsanları iyi-kötü gün demeden yoklamalı,hal hatırlar,eksi artılarını görmeli ve birlik,dayanışma,hoş görülü yaklaşımlar sergilemeli ama maalesef bencil yaratıklarız hep bana hep ben felsefesi hakimdir insanoğlunda; buda karşı taraftakinin dayanabilecegi sabrın sona ermesine kadar idame eder.Sonrası mı?Ya ilişkiler son bulur ya arkadaşlıklar zayi olur yada var olan acı gerçekler gün yüzüne çıkar.Burada ortaya çıkan sonuç her ne olursa olsun hoş görü saygı sevgi çerçevesinde kişilerin var olduğu bilincinin unutulmamasıdır.Teşekkür ederim Öz.. çok güzel bir konuya değinmişsin.

Ferah

Ferah resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Oca.2008 Cum 22:18:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ömür dediğin dört mevsim, bilinenin aksine kışla başlıyor. Kabul, her şeyin yeni yeni filizlenişi, büyümek ve büyütmek ve bir kuru yaprağımız bile olmadan veda ….

Ömür dediğin üç gündür; dün geldi geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür..

Harika bir yazıydı teşekkürler...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir