ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 03:02   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   Açık Kalan Mikrofona Yansıyan Şok Diyalog
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 19:10:48      Açık Kalan Mikrofona Yansıyan Şok Diyalogsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Açık kalan mikrofonda ilginç konuşmalar

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ın 2007 yılı bütçe uygulamalarıyla ilgili basın toplantısı öncesinde kahvaltı masasında bulunan açık mikrofona Bakan ve Bürokratlar arasında ilginç diyaloglar yansıdı.

DHA
------------------------------------------------------------------------

Bakan Unakıtan ile Özelleştirme İdaresi Başkan Metin Kilci arasındaki bir başka konuşmanın anlaşılan bölümlerinde ise Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) üst düzey bürokratlarının görevden alınmalarıyla ilgili kestirme bir yol bulunduğu anlaşılıyor. Bürokratların halen görevde olduğu saatlerde kahvaltı masasında mikrofona yansıyan konuşmalardan yerlerine gelecek isimlerin bile belirlendiği anlaşılıyor..

İşte o konuşma;

- Metin Kilci: Dün ulaştırma bakanı ile görüştüm efendim. bu TDİ`nin kapsamından çıkarma kararını aldık ama işleme koyamadık. dedi ki `siz oradaki adamların hepsini alın`. Yerine yeni isimler verecek...Burhan(türkiye denizcilik işletmeleri genel müdürü Burhan Külünk) dahil, genel müdür yardımcıları....ondan sonrada kararı işleme koyacağız sizce de uygunsa...
- Bakan Unakıtan: Başbakan`a sorup yapsın Binali.
- Metin Kilci: İşi biz yapacağız yani. O isim gönderecek.
- Bakan Unakıtan: Başbakan`dan müsaade almadan yapmasın...Yoksa Binali(ulaştırma bakanı) söyledi bana...
- Metin Kilci: Burhan beyi ve altındaki bütün genel müdür yardımcılarını...hepsi için yeni isim verecek. çünkü kendisine geçince alması üçlü kararname gerektiriyor. Alması bayağı uzayacak.
- Bakan Unakıtan: tamam yapalım biz onu da, başbakan`ın da haberi olsun.

Daha önce YÖK Başkanı Yusuf Özcan`ın , TBMM Başkanı Köksal Toptan`ı ziyareti sırasında mikrofonun açık olduğunu unutarak `ipimizi çekerler` sözünün ardından bugünde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve bürokratlarının kendi aralarındaki konuşmaları açık olan mikrofondan duyuldu.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara`da düzenleyediği basın toplantısında, makro ekonomik gelişmeler ve 2007 yılı bütçe uygulama sonuçlarını ele aldı. Toplantı öncesı basın mensuplarına kahvaltı verildi. Kahvaltı öncesi Unakıtan ve bürokratlar uzun uzun sohbet. Açık unutulan mikrofondan yansıyan konuşmalar şöyle:

"İSTERSE SÖYLEMESİN"

En ilginç konuşmalardan biri Bakan ve yanıbaşındaki Bürokratı arasında üniversite reformuna dair olanıydı.

-Bürokrat : yeni YÖK başkanının havası değişmiş. Gayet güzel sözler söylüyor?
-Bakan Unakıtan: isterse söylemesin...
-Bürokrat: .... bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak sayın bakanım çok ciddi başarı olur.
-Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık. Gülüp oynasınlar...daha sesleri çıkmaz.... tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...

CAMİALTI TERSHANESİ İLE İLGİLİ BÖLÜM

Bakan Unakıtan:Metin(Özelleştirme İdaresi Başkanı) bi tane camialtı tershanesi var.O bizde mi?
Metin Kilci : O bizde Sayın Bakanım da belediyeye devrettik diye hatırlıyorum.Haliç`teki camialtını diyorsunuz demi?
Bakan Unakıtan: He he...Evet
Metin Kilci: Tam bi statüsünü öğreniyim bakanım
Bakan Unakıtan: Bi bak ona sen
Metin Kilci: Şu anda TDİ(Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş) tarafından işletiliyor ama tapu mülkiyeti hazineye ait. 2 yıldır da İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendilerine devredilmesi için talep ediyor sürekli.TDİ tarafından küçük bakımlar için kullanılıyormuş
Bakan Unakıtan: Doğru düzgün iş yapılmıyor orada yani..
Metin Kilci: Dün Ulaştırma Bakanı ile görüştüm efendim. Bu TDİ`nin kapsamından çıkarma kararını aldık ama işleme koyamadık.Dedi ki `siz oradaki adamların hepsini alın`.Yerine yeni isimler verecek...Burhan(Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk) dahil, genel müdür yardımcıları....Ondan sonrada kararı işleme koyacağız sizce de uygunsa...
Bakan Unakıtan: Başbakan`a sorup yapsın Binali.
Metin Kilci: İşi biz yapacağız yani.O isim gönderecek.
Bakan Unakıtan: Başbakan`dan müsade almadan yapmasın...Yoksa Binali(Ulaştırma Bakanı) söyledi bana...
Metin Kilci: Burhan Bey`i ve altındaki bütün genel müdür yardımcılarını...Hepsi için yeni isim verecek. Çünkü kendisine geçince alması üçlü kararname gerektiriyor. Alması bayağı uzayacak.
Bakan Unakıtan: Tamam yapalım biz onu da, Başbakan`ın da haberi olsun.

YÖK VE ÜNİVERSİTELER İLE İLGİLİ BÖLÜM

Bürokrat: Yeni YÖK Başkanının havası değişmiş.Gayet güzel sözler söylüyor?
Bakan Unakıtan: İsterse söylemesin...
Bürokrat: Bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak Sayın Bakanım çok ciddi başarı olur.
Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık.Gülüp oynasınlar.Daha sesleri çıkmaz.Tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...

PİYASALARDAKİ DALGALANMA

Bürokrat: ABD yüksek faiz indirimi biraz süpriz oldu

Bakan Unakıtan: Merkez Bankası`nın ne kadar proaktif olduğunu görüyorsun.Nasıl destekliyorlar.

Vatan

LadyTron

LadyTron resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 19:21:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bugün okumuştum bu haberi. Bence bile bile açık bırakıyorlar bu mikrofonu.  Bir değil iki oldu. Ne demek "İsterse söylemesin." ?

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 19:26:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·LadyTron· :
Ne demek "İsterse söylemesin." ?

Ağızlarına sakız ettikleri demokrasi demek.

LadyTron

LadyTron resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 19:46:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu mikrofon olaylarına rağmen YÖK başkanı nasıl hala o görevin başında ben anlamış değilim. Hele de bu "isterse söylemesin" cümlesinden sonra  ... Merak ediyorum. İplerinin başkasının elinde olduğu açık seçik bir kez daha tescillenmişken. Bence çıksın harakiri yapsın.

wernell

wernell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 19:55:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Annemi de aldım geldim, haberi birlikte okuyoruz.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 23:23:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sıra Denizyolları İşletmesine mi gelmiş? Desenize yakın zamanda devir teslim var!!!

Her zaman söylediğim bir şey var, kimse üzerinde durmuyor, "fareler üfleyerek yer". Ama bunlarınki delikten geçemeyen sıçan, kuyruğuna (aslı başkadır) kabak bağlarmışa geldi artık. Ama sağolsun halkımız o delikten kabakla da geçiriyor onları.

Bu arada bulunduğu makama hiç yakışmıyor tabiri vardır ya, sanırım tam sözlük karşılığı Maliye Bakanımızdır.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Oca.2008 Per 00:04:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bab-i Ali yokusuna  gelmisim yanlislikla

pardon :)

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Oca.2008 Per 00:53:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Dostum Bab-ı Ali ye yanlışlıkla gelmek zordur, malum tramvay yolu, zaten yoğun trafik var kimse girmez oralara. Şimdi İkitelli de o ayrı. Madem yanlışlıkla geldiniz, hemen gideceğiniz yere taksi, kahveniz bizden. 

Dance0fButterfly

Dance0fButterfly resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Oca.2008 Per 02:53:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Suratından nur yağıyor.

Dili sürçmüştür kesin.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir