ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

3 Haziran 2024, Pazartesi 17:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Hangisi Büyük: Oy Mu, Hukuk Mu?
 <<12 34>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

cratty

cratty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2008 Çar 22:34:42sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
   Bu sorunun yanıtlanması için öncelikle kavramların anlamlarını iyi bilmek gerekiyor. Hukuk: Kabaca düzen anlamına gelmektedir. Toplum içerisinde düzeni sağlamak amacıyla konulmuş ve toplumda ki insanların uymakta zorunlu kılındığı kurallar bütünüdür. Benim tanımım haricinde başka kaynaklardan bakarsak;  Hukuk, adalete yönelmiş toplumsal bir yaşama düzenidir. Buna göre hukuğun 3 fonksiyonu vardır; düzen, pratik yarar ve adalet.
     Oy ise kişilerin seçme ve seçilme özgürlüğü kapsamında kullandıkları yasal-hukuki haktır.
    Bu durumda görülüyor ki oy kullanma hakkını bizler hukuk sayesinde kullanıyoruz. Bu hakkın verilmesinin nedeni ise birinci tanımda belirttiğim gibi toplum için gereken adalet, düzen ve yarardır.Kişiler oy kullanıp belli bir partiyi başa getirdiklerinde eğer bu parti 3 fonksiyondan 2 sinin (düzen ve pratik yarar) kapsamının dışına çıkıyorsa kapatılması uygun görülebilir. Bunu adaletsizlik olarak adlandırmaksa yanlıştır; çünkü bizler Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir diyorsak %47 yi önemseyip geri kalan %53 ü hiçe sayamayız. Sayarsak asıl adaletsizliği burda yapmış oluruz.
    Kavramları bir kenara bırakıp Türk siyasetini direk ele alırsak yukarda arkadaşların belirttiği çeşitli uygulamalar ve söylemler doğrultusunda AKP nin kapatılması çok normaldir; ancak parti kapatmak şu ana kadar Türk siyasetine yararlı olmuş değildir. Aksine yükselerek geri dönüşler yaşanmıştır.
Bunun üzerine de bir alıntı yaparsak ;
AKP’nin kapatılması kendi başına bir anlam taşımamaktadır, önemli olan halkın piyasacılığın, Amerikancılığın, gericiliğin yolunu kapatmasıdır. Bugün sokaklara çıkarak hakkını arayan Türkiye işçi sınıfı eğer siyasete ağırlığını koyarsa, işte o zaman AKP ve benzerlerinin sonu yaklaşır. Böyle bir ağırlık olmadığında, düzenin kendi kurumları arasındaki mücadele her zaman emekçi halkın aleyhine sonuçlanmaktadır.Cumhurbaşkanı Gül’ün kapatma davası ile ilgili olarak sıcağı sıcağına “herkes sonuçlarını iyi düşünsün” diye açıklama yapması ise tam bir skandaldır.
    Yazdıklarıma göre hakları elimize veren hukuk eğer adalet çerçevesinde bulunuyor ise tabiki daha büyük olmak durumundadır.

sefa40

sefa40 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2008 Çar 22:41:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
hukukun üstünlüğü hiç bir zaman tartışma konusu bile olamaz hukuka saygısı olmayan bir türk türkdeğildir ne oy kulanabilir nede türkiyede yaşayabilir hukukun üstünlüğü herşeyden önce gelir

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 01:14:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Oylesi buyuk bir geri kalmislikla mucadele ediyoruz ki anlatsamda anlasilmaz.

Modern Istanbul`u, Izmir`i, Ankara`yi gibi birkac sehir daha ekleyebilecegimiz bir kac modern sehir ve onlara akin akin beyin gocu degil vucut gucunun (Amele gucu) hucum ettigi bir Turkiye`den bahsediyorum.

Boyle bir halk Amerikada ki, Almanya daki vs secimler gibi secilecek baskani ve kadroyu sorguya cekecek gucte degildir.

Cunku insanlarin %47 si gecinme sikintisindadir, ya yeni evlenmistir, ya yeni bir isyeri acmistir veya odenmesi gereken borclari vardir, hatta oglu,kizi universitededir bir an once bitirmelerini gozlemektedir...

Ve tum bunlarla yola cikan bir toplum gecmiste yasanan krizlerden yilmistir, yildirilmistir...

Onune sandik konulur; "beni ekmegimden etmeyin ne olur" der...

hukuk mu?

Hukuk aklinda bile yoktur cunku o hukuk ile evine gelen icra memuru ve icra avukati kadar tanismistir...

Daha dune kadar sokakta cumhuriyet bassavcisi ne is yapar diye sorsaydiniz %47 bilmiyorum derdi veya kafadan atarak; cumhuriyeti korur derdi...

Bu insanlara hukugu anlatamazsiniz cunku hukuk ile buyumediler,

Aile en kucuk toplumdu degil mi?

Aile icinde haklar, hukuklar yoksa HUKUGU nereden bilecek???

Dolayisiyla " BENI EKMEGIMDEN ETMEYIN DE NE YAPARSANIZ YAPIN " cumlesidir sandikta kabul goren!!!

Ve bunun tam karsisinda Ataturk Anayasasina tam hakim ve ondan odun verilmemesi icin o mevkilere uygun gorulmus SAVCILARIMIZ ve Dunyanin saniyorum 5. buyuk ordusuna sahip oldugumuz ve o ordularin basinda da yine cok zeki ne konustugunun her zaman bilincinde olan ve hamleleri defalarca dusunup oyle yapan buyuk bir GENEL KURMAY BASKANIMIZ var...

Bu gune kadar daha ATATURK`u anlayamamis yuzde ye NE ANLATABILIRSINIZ HUKUK veya CUMHURIYET hakkinda?

koca bir hic...

Su an iktidarin yaptigi ise kimseyi sarsmadan altina kendi ordugu kilimi yerlestirmek...

Ben almiyorum o kilimi ve almayacagim!

ATATURKCU Cumhuriyet Bassavcimla da

Genel Kurmay Baskanimla da

Anayasa Mahkemesi Baskanimla da

GURUR DUYMAYA DEVAM EDECEGIM...

* dogaclama ile aklimda olani yazdim alintim yoktur...

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 02:07:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prangaxxx :
Su an iktidarin yaptigi ise kimseyi sarsmadan altina kendi ordugu kilimi yerlestirmek...
Ben almiyorum o kilimi ve almayacagim!
ATATURKCU Cumhuriyet Bassavcimla da
Genel Kurmay Baskanimla da
Anayasa Mahkemesi Baskanimla da
GURUR DUYMAYA DEVAM EDECEGIM...

Ağzımı açmama gerek kalmamış;) Pranga nın baştan sona tüm yorumuna bende imzamı atıyorum. Siyaset öncelikle dürüstlük ister. Malesef ki Türkiye nin şu hale gelmesini hep çıkarcı, art niyetli siyasetçi ve yöneticilere bağlıyorum. Bu art niyet AKP de uç noktaya ulaşmış. Milletin menfaatinden önce kendi menfaatini düşünemessin. Sen milletini yanlış yola sürüklüyorsan, bugün o milletin Başsavcısı uğraşır, yarın Ordusu!

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 11:07:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

·OzmmQ· :
Yargı önünde herkes eşittir.Evet ama bence iktidarda olan bir partiye bunun yapılması demokrasi ayıbıdır.Tabi kapatılmak istenen parti Ak Parti olunca hepimizin fikri değişiyor

Denildiği gibi yargı önünde herkes, her zümre eşittir. Bu da Hukuk un ve yargının tarafsız olduğunu gösterir. İktidarda olan bir parti yargılanamaz mı? Türkiye Diktatörlük rejimi ülkesidir derseniz evet yargılanamaz. Ancak demokratik hukuk devleti dediğimizde hiçbir parti de işine geleni yapamaz; yasaları yok sayamaz. Ülkesinin aleyhine ve ilkelerine aykırı yönetim davranışına girdiği zaman da karşısına yine hukuk ve yargı çıkar. Kapatılmak istenen "Ak" olsun "Kara" olsun, halka ve yasalara karşı art niyet arz ediyorsa; kanayan bir yaradır, kesilmesi şarttır. Ortada bir ayıp varsa, halkın vermiş olduğu oyları ve yetkiyi çıkarı yönünde kullanmak;  "Kapatılan şu olunca, bu olunca fikrimiz değişiyor" demek taraf tutmaktır.

·OzmmQ· :

Türkiye laik demokratik sosyal hukuk devletidir buna hiç kimsenin bir itirazı olamaz ama beğenmediğimizi kapatırız ilkeside çok yanlış.Türkiye artık bunları aşmalı diye düşünüyorum.

Hukuk devletinde Yargı nın tarasız ve şeffaf olup olmaması söz konusu bile olamaz. "Beğenmediğimizi..." diye başlayan bir cümle eşit davranılmıyor anlamına gelir. Böyle bir cümle de kesinlikle tasvip edilemez.
(Fikirdeki tutarsızlığı ve yanlışı göstermek amaç, aşşağılamak değil. Saygılarımla...)

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 15:38:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Alexandro;

Bir demokraside herkesin iyi eğitilmiş olması gerekir.Önemli olan halktır,halkın iyiliği için çalışmayan iktidarı olduğu yerden indirmek,halkın hakkı,hatta görevidir.Bunu halk yapmalı ki ancak halk oyuna başvurularak sorunlar çözülebilir.Yani yine demokratik yollardan aranmalı çözüm.

Hani "Egemenlik,kayıtsız şartsız milletindir" idi?Ben halkım,sen de halksın.Başsavcı benim yerime karar veremez.Eğer istediği gibi davranıyorsa "beğenmediğini" kapatmak için dava açıyorsa asıl diktatör olan O dur!Evet sen sadece beni aşağılamıyorsun halkı da aşağılıyorsun.Halk ne istediğini bilmiyor mu,kimi iktidar yapacağını bilemedi mi,kendi kendini yönetemeyecek kadar aciz mi yani?

Bunları geç.Herşeyi bir kenara bırak.Senin tuzun baya kuru anlaşılan!Partiyi kapattın.Yine olan halka olacak.Halkın menfaati adı altında yapılan bir şeyin kahrını yine halk çekecek.Yine sen çekeceksin,yine biz,hepimiz çekeceğiz.Parti kapatmanın yararı olmaz,zararı olur!

Kesinlikle hiçbir partiden yana değilim.Kendime göre bir parti bulamadım henüz.Hele ki Ak Parti bana çok uzak.Ancak kapatmak çözüm değil!Ve demokrasi ayıbı!

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 16:08:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

"Bugün o milletin Başsavcısı uğraşır, yarın Ordusu!"

Bende bu cümleyi bir demokrasi yanlısı olarak kesinlikle tasvip etmiyorum.

Orduyu siyasete karıştıramazsın!

xxxAlexandroxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 17:23:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hükümet irticai faaliyetlerini sürdürürken, halk buna dur demesi için yeni seçimi mi bekleyecek (5 yıl)? Biraz gerçekçi olalım. Cumhuriyet Başsavcısını oraya süs diye koyduklarını hiç sanmıyorum. Cumhuriyet in ilkelerinden ödün-taviz verilirse her türlü yaptırım-yargı hakkını da kullanabilir.

Başsavcı ve ordu örnekleri Cumhuriyetimizin yegane bekçileri anlamında kullanılmıştır. Şimdi de işine gelmediği için Cumhuriyet Başsavcısının yetkilerini kısıtlayıcı yasa tasarısı üzerinde çalışıyorlar. Demokrasi, Anayasada ki işine gelmeyen her maddeyi kaldırmak veya değiştirmek ise ben demokrasiye karşıyım. Türkiye de Hukuk Devleti değildir!

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 22:28:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
C- Cumhuriyet büyük!

Dawiy

Dawiy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2008 Per 23:31:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
“Bu başka ülkelerde, olmaz” derler. Belki olmaz. Ancak o ülkelerde aynı ortam, aynı tehditler yok. Bu davanın açılmasını, rahat koltuklarından tenkit edenler, hariçten gazel okuyorlar... Eğer T.C. yıkılırsa sadece tarihe “dip notu” düşerler ve ağlarsa bizim anamız ağlar!
Altemur Kılıç

Gerçekten de.Ağlarsa bizim anamız ağlar gerisi yalan ağlar.Gereksiz saçma sapan ve hukukla ilgili beğeni kazanmayan tek taraflı verilen beyanatlardan, inanın Tv de haberlere bakmıyoruz artık.Memlekette onca yapılması gereken işler varken kalkmışız hala nelerle uğraşıyoruz.Yazık yazık inanki halimiz hiç iç açıcı görünmüyor Allah sonumuzu hayır ede
El ele verip CUMHURİYETİMİZE sahip çıkalım

CC sohbet icin buraya
 <<12 34>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir