ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

5 Mayıs 2024, Pazar 11:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   KİTAP SICAK SICAK :D
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Nis.2008 Cum 20:57:40      KİTAP SICAK SICAK :Dsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Kadından Kentler, Murathan Mungan’ın 16 kentte geçen 16 hikâyeden oluşan yeni kitabı. Kadından Kentler, 10 Nisan’da kitapçılarda…

izmir
Sabahın bu erken saatinde İzmir bambaşka görünüyordu gözüne. Nurhayat, Ömer Çavuş Kahvesi nde oturduğu masada birdenbire her şeyi yeniden gözden geçirmesi gerektiğini hissetti. Emin olmak ne demekti? Bir kadın ne zaman emin olurdu? Cuma günü onu istemeye geleceklerdi ve Nurhayat şimdi bu evliliği isteyip istemediğinden emin değildi.

adana
Havalandırma serinliğinin dışarıyı unutturduğu otelin kapısına çıktıklarında vahşi Adana sıcağı yüzlerine olanca acımasızlığıyla çarparken, Emine için gün çoktan bitmişti aslında. Bir başkasının filminde konuk oyuncu olduğunu bilmenin ısmarlama adımlarıyla Gülsüm ün ardı sıra basamakları indi. Kapıda onları bekleyen son model Mercedes in içinden fırlayan şoför, gösterişli bir saygıyla eğilip kapıları açtı. Üniformalı değildi ama hareketleri üniformalı gibiydi. Beyaz gömleği son düğmesine kadar iliklenmiş, koyu renk boyunbağı bağlamıştı; gömleğinin kısa kollu olmasından başka havayı hafifletecek bir şey yoktu üstünde.

trabzon
Trabzon burması bu! Bunun ne demeye geldiğini en çok anasından biliyor. Trabzon burması demek, gelecek demek. Umut demek. Bütün bir hayat demek. Şimdi karşısında bir ölünün bileğinde ışıldıyor. Birdenbire bunca yoksulluğun ortasında ışıyan bilezik, bu ölümü başka türlü anlamlandırıyor gözünde. İçi kamaşıyor...

bursa
Esme, Bursa daki ilk kışlarında, yerli melodramların Uludağ sahnelerinde üzeri çok motifli rengârenk kazaklar giyen Yeşilçam jönlerine nazire, Engin e doğum gününde böyle bir kazak almayı düşünmüştü. Sonra vazgeçmişti ama düşüncesi bile onları eğlendirmeye yetmişti. Hayal işte! Şimdi yakası beyaz kürklü taba rengi kabanıyla getiriyordu Engin i gözünün önüne...

samsun
Bazı hikâyeler parça parça gün ışığına çıktıkça özel bir güç, gerçeküstü bir nitelik kazanır. Songül ün kayınvaldesinin hikâyesi de biraz böyle. Bazen hiç tanımadığınız bir ölü, ansızın hayatınızda yer kaplamaya başlar. Şengül, sanki bilinmez bir yazgının yönlendirmesiyle Samsun a kadar bu kadının hikâyesini dinlemek için gelmişti....

amasya
Yeşilırmak kıyısındaki çay bahçelerinden birinde buluşacaklar. Sakin akan ırmağın yeşiline dalmış olan Güzel, evlendikten sonra Cem le birlikte Edirne ye Nihal Abla yı ziyarete gidişlerini düşünüyor. Zamanla herşey unutulmuştu. Akıp giden bu ırmak gibi her şey akıp gitmez mi?

ankara
Ertesi gün cebimde sahte bir kimlikle Kızılay da, bilirsiniz, Kocabeyoğlu Çarşısı nın yanı başındaki Tansel Plak a gittim. Yeniyetmeliğimin, gençliğimin Ankara sının önemli uğrak yerlerinden biriydi. Aranıyor olmak, "biri olmak" demekti ve ben kısa bir süre için de olsa, şu bulanık kalabalığın içinde amaçsız dolaşan rasgele biri olmak istemiştim. Zafer Çarşısı nın kitapçıları da burnumda tütüyordu ama şansımı zorlamamalıydım. Bilmeyen yoktu. Gizli polisler orada cirit atıyordu...

sinop
"Sinop a geldiğinizde mutlaka beklerim. Evimizin penceresinden Sinop Kalesi görünüyor bir görseniz! Dalgalar, deniz! Nasıl anlatsam! Yağmurlu havada başka, güneşli havada bir başka." Gülümsüyorum. Bayramda anne-babasının eline öpmeye gelmiş Seher. Bu, evlendikten sonraki ilk bayramları...

afyon
"Afyon İkbal Tesisleri ne hoş geldiniz" diyen anons çınlıyor kulaklarda: "Denizli istikametinden gelip, İstanbul istikametine gitmekte olan Kanat Turizm in değerli yolcuları, otobüsünüz yarım saat çay molası vermiştir." Gözleri Mecnun u arıyor. Bugün niye yok ortalarda? Yoksa? Onu göremediği her seferinde yüreğini sinsice yoklayan bu korku...

kırşehir
Hayat Hanım her haliyle adının hakkını veren "hayat dolu" bir kadındı. Hiçbir şehirde iki üç yıldan fazla yaşamaz, her seferinde yeniden taşınırdı. "Oturmadığın vilayet kaldı mı?" diye soranlara, "Olmaz mı canım? Var elbette. Ben doğduğumda memleketimizin 67 vilayeti vardı. Biz böyle bildik, böyle öğrendik. Her kasaba irisini böyle kolayından il yapmaya devam ederlerse, hepsine yetişemeden ölüp gideceğim," diye hayıflanıyormuş gibi yapar, arkasından o ünlü kahkahalarından birini patlatırdı.

erzurum
Suna nın bavullardaki fotoğrafları ilk görüşü değildi. Erzurum a geliş gidişlerinde birkaç kez el atıp bakmışlığı vardı. Şimdi onları her eline aldığında kafasını kurcalayan, zihnine üşüşen olguların bir teki bile o zaman aklına gelmemiş, hatta üzerinde durulmaya değer bile bulmamıştı. Değişen neydi öyleyse? Bu fotoğrafların içini ancak şimdi görmesini sağlayan neydi?
diyarbakır
Başkomiserin kendisini içeri çağırmasını beklerken Aslı nın gözleri oturduğu bankta. Yer yer boyaları soyulmuş. Hani nasıl adlandıracağını bilemediğin ara renkler vardır ya, öyle. Şimdi içeri çekip polis zoruyla sorsalar, "Söyle bakalım kızım, ne renktir bu," söyleyemezsin. İnsan zihni ne tuhaf! Neler düşünüyor? Polisin burada, Diyarbakır da sorduğu, sorabileceği sorular düşünüldüğünde ne kadar saçma şu aklından geçenler! Yoksa o kadar da saçma değil mi?

kayseri
Lüks Terzi nin Kızları derlerdi o zamanlar üçüne birden. Laf aramızda kalsın en alımlıları ortancası Sofya! Sofya dediğime bakma, asıl adı Mualla tabii. Peki adı niye Sofya kaldı diyeceksin? Bir düşün: Değil Kayseri de, değil Türkiye de, dünyada kaç kadın vardır Sophie Loren e bu kadar benzeyen? Onu görsen. O zamanların Kayserisi de başkaydı. Şimdiki gibi on dördüne varmadan mantoya girmiyordu kızlar...
gümüşhane
Kapıyı açan kadına, "Sen Asiye misin?" diye sordu. Birbirlerini tartan bakışlarla baktılar kısa bir süre. Kapıyı çalan genç kadın kimi aradığını çok iyi biliyor, kapıyı açansa diğerini tanımıyordu. Başından azıcık kaymış tülbentini sıkılarken "Evet Asiye benim," dedi kadın, "ne vardı?"

mersin
Karısı ölmüş yakın zaman önce, çocukları evlenmişler zati, kimi Mersin den gitmiş, kimi ayrı eve çıkmış. Pozcu Mahallesi nde yeni bir ev aldım, koca evde tek başına yalnızlık çekilmiyor, dedi, gel evlen benimle. Önce alay ediyor sandım. On dört – on beş yaşın hevesi kalır mı bunca sene? Kalırmış meğer. Kaderim Mersin deymiş, bilememişim.

istanbul, esenler otogarı
Az sonra daha sakin sayılabilecek bir sesle, "Vardığımızda bana haber eder misin kızım," diyor. "Ben yol iz bilmem. Geçmeyeyim Elazığ ı." "Merak etme teyze," diyor Zozan. "Uyusan bile, ben uyandırırım seni." "Gözümün uyku tutacağını sanmam," diyor kadın. Zozan en azından bu sefer çok daha neşeli bir yolculuk hayal etmişken kendisi için, yanına oturan şu mahzun görünüşlü, kederli kadının varlığıyla içinin bulutlandığını, yüreğinin çatallanıp ağırlaştığını hissediyor.

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Nis.2008 Cum 21:02:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Elinizi, fikrinizi ve siyasetinizi bedenimizden çekin!
kitap
Kadınlar, hükümetin kendileriyle ilgili kararlarına “Bu beden benim” diyerek karşı çıkarken ‘Beden Biliyor’ adlı kitabı ve ‘Oyunu Bozuyorum’ adlı oyunuyla gündemde olan yazar Meltem Arıkan, tüm kadınları oyunu bozmaya davet ediyor.

Elinizi, fikrinizi ve siyasetinizi bedenimizden çekin!

Kadınlar, hükümetin kendileriyle ilgili kararlarına “Bu beden benim” diyerek karşı çıkarken ‘Beden Biliyor’ adlı kitabı ve ‘Oyunu Bozuyorum’ adlı oyunuyla gündemde olan yazar Meltem Arıkan, tüm kadınları oyunu bozmaya davet ediyor.

Başbakan kadınlara “En az üç çocuk doğurun” önerisinde bulunuyor. Sağlık Bakanı bu görüşü “Aile planlaması kökümüzü kazımak isteyenlerin icadı” diyerek destekliyor. Kadından sorumlu Devlet Bakanı, “İngiltere Başbakanıyken Tony Blair de böyle söylemişti. Ne var bunda?” diyerek onaylıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yeni yasada “İşverene kreş açma zorunluluğu” getiren hükmü kaldırıyor. Diyanet İşleri, feminizm ahlak dışı bir davranıştır” diyerek feminist kadınları ahlaksız ilan ediyor. “Bütün bunlar ne demek?” diye sormaya gerek var mı? Ama varsa soranlar ve hâlâ iktidarın kadına bakışını anlamayanlar, işte bu röportaj onlar için…

Konuğum beden dili, ensest, tecavüz ve taciz konularında çalışmalar yapan, kitaplarında bu konulara değinen, bu nedenle yasaklanan kitabı ‘Yeter Tenimi Acıtmayın’la Yayıncılar Birliği tarafından Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülüne layık görülen yazar Meltem Arıkan.

# Ne demek ‘üç çocuk doğurun!’?

Kadınlar eve kapatılmak isteniyor. En az üç çocuk doğuracak, böylece dört duvar arasında yaşamak zorunda kalacaklar. İş hayatında artık kadınlar olmayacak, kocalarına bağımlı kaldıkları için sesleri çıkmayacak ve ‘Kutsal Anneler’ olarak vaat edilen cenneti beklerken bu dünyada cehennemi yaşamaya mahkum edilecekler.

# 80’lerden sonra başlayan kadın hareketiyle feministlerin sorgulamaya başladığı konu. Mecbur muyuz buna?

Ne yazık ki hükümetin politikaları artık bizler için dehşet senaryolarına benzemeye başladı. Sadece Başbakan’ın söylemi değil, sosyal güvenlik reformunu kadın açısından incelediğinizde de kadın hep bağımlı bırakılmaya çalışılmakta, genç yaşta evlendirilmeye yönlendirilmekte, çalışma yaşamındaki sosyal hakları da ısrarla görmezden gelinmekte veya azaltılmakta. Yetmiyormuş gibi bir de Diyanet’in yaptığı açıklama aslında her şeyi anlatmıyor mu?

# Evet, Diyanet ve hükümet, herkesi kendi işlerini yapması ve her konuda konuşmaması için sürekli azarlarken, ‘Feminizm ahlaksızlıktır’ diye bir açıklama neye dayanarak yapılabiliyor?

Bence artık tartışılması gereken konu bu. Bu da bizi ısrarla köleleştirmek isteyen zihniyetin kadın korkusudur.

# Yeni kitabında buna değiniyorsun.

Çünkü kadınlar ve erkekler varoluş sürecinde, kendi varoluşlarını tehdit eden durumlardan kaynaklanan ve gerçek ne-denlere dayanan korkularla mücadele etmek zorunda kalırlar. Kadınlar ve erkekler tehdidi farklı algılayabilirler. Bazı korkular ise her iki taraf için de geçerlidir.

# Yani…

Erkekler, egemenliğinin sürebilmesi için toplumların korkutulması gerekliliğinden yola çıkarlar. Geleneksel tutum ve davranışların sürdürülebilmesi, ahlâkın korunması adı altında, korkutma eyleminin ana araçları olarak günümüzde de devlet mekanizması, ordu ve polis, erkek egemen sistem tarafından kullanılmakta. Erkek egemen toplum, bireylerin inançlarını kendi başlarına yaşayabilmesine olanak verme-den, dini de toplumların yönetilebilmesi için kullanmaktadır.

KADIN DÜZENİ BOZABİLİR!

# Kadınlar niye kendilerinden korkar?

Kadın olma hallerini ön plana çıkardıkları takdirde toplumun aile yapısını bozacaklarından endişelenirler. Çünkü erkek egemen kültür tarafından dinin de yardımıyla çocukluklarından itibaren kadınlıkları üzerinden korkutulmaktalar.

# Örtünmek istemesinin nedeni de bu!

Kadınların özgürlük taleplerinin engellenmesi öncelikle erkeklerin, kadınları örtünmeye zorlaması ile başlar. Kadınların, erkeklerin cinselliğini tahrik edecek ve onları yoldan çıkaracak olmalarını içselleştirmeleri ve bunu kabul etmeleri sonucunda da sürdürülmesini garantiler. Bunun altında yatan, dünyanın erkek egemen düzenini bozma olasılığı olanın esasında kadınlar olacağı gerçeğini gizlemek olabilir mi?

# Peki, kadınlar bunun niye farkında olamıyor?

Kadınların bu yöndeki farkındalığı, bu tip korkularla önlenmiş olmaz mı? Yüzlerce yıldır başı açık kadınlarla bir arada yaşayan erkekler kadınlara saldırıp tecavüz etmiyor da neden kadınların ve erkeklerin ayrı ayrı sosyal ortamlarda yaşamaya zorlandığı toplumlarda erkekler için kadınlar her zaman risk unsuru olabiliyor? Burada korkutulan sadece kadınlar değil. Erkekler de kadınların kendilerini baştan çıkartma potansiyeli olduğu öne sürülerek korkutulmakta.

# Diyorsun ki kadında erkek korkusu yok ama erkekte kadın korkusu var!

Kadınlarda kendilerine tecavüz etme potansiyeli olan erkekler nedeniyle erkek korkusu oluşmamakta. Ama tecavüzcü olabilmelerine rağmen erkeklerde kadın korkusu oluşuyor! İdeolojilere baktığınız zaman göreceksiniz ki tamamı erkekler tarafından erkek egemen toplum düzeninin sürmesi için geliştirilmiştir. Bunun sonucunda da kadınlar erkeklerin belirlediği oyunda kendilerinden istenen kadar bir rolü üstlenmek zorunda bırakılmışlardır. Ancak bu yüzyıl ile birlikte kadınlar, yaşamın tüm kesitlerinde konu mankeni olmaya itiraz ediyorlar.

OYUNU BOZALIM

# Kadınlar var olmak istiyor...

Erkeklerin literatürü ile konuşmaktan, erkek gibi yaparak başarılı olmaya çalışmaktan usandılar, diyebiliriz. Kadınlar, kadın olamadığı sürece dünyanın hiçbir yerinde erkeklerin erkek olabilmesi mümkün değildir. Ve ben erkek egemen zihniyetin kavramlarla karma karışık ettiği, şiddeti ve nefreti beslediği böyle bir dünyada yaşamayı kabul etmiyorum.

# Oyunu bozuyorsun yani?

Evet. Erkek egemen zihniyetin bana vaat ettiği cenneti değil şu anda bu bedenimle var olduğum gerçek dünyadaki cenneti istiyorum. Kadınların ve erkeklerin doğal cinsel kimlikleri ile farklılıklarının farkında olarak yaşadıkları keyifli bir dünyanın oluşmasının mümkün olduğunu biliyorum. Bunun için de dünyayı bu yönde değiştirmek için mücadele etmekte kararlıyım. Bunun için de tüm kadınları baş kaldırmaya ve erkek egemen zihniyetin bize dayattığı kavramları reddetmeye çağırıyorum. Başkaldırmanın ilk adımı da ‘Oyunu bozuyorum’ diyerek bu oyunda yer almamayı seçmektir.

# Bu yüzden mi ‘Oyunu bozuyorum’ u yazdın?

Evet. Oyunun nasıl bozulacağını merak edenleri, Garajistanbul’da oynanan ‘Oyunu Bozuyorum’u izlemeye davet ediyorum.

SEDA KAYA GÜLER-Akşam

DemekOyle

DemekOyle resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Nis.2008 Cmt 17:14:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Kitap okumayı sevenler mutlaka okuyun derim.Kitap en iyi dosttur.
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir