ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
23 Mayıs 2024, Perşembe 05:13   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   sn.Deniz BAYKAL , Genel Sekreteri (!) önder sav a sahip çıktı!!!
 <<123 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 09:43:40sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

komik, hatta çok çok komik  userlerin olduğu besbelli  

papaza kızıpta orucu bozanlar var

sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 15:56:08sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Sanıyorum konuyu tek bir dinleme konusu ile sınırlayamayacağız. Çünkü iki farklı olay var meydanda. Birisi Elmadağdaki olay, diğeri de Önder SAV ın parti binasında dinlenmesi. Elmadağdaki olay önceden de yazdığım şekilde gelişiyor, diğeri ise dinleme! ile.

Dinleme konusu biraz karmaşık gibi görünsede aslında çok basittir. Şu her markette raslayabileceğiniz pringless kutuları ile bile yapılabilen bu işlem genelde yayılan ses dalgasının toplanması ve mikro mikrofon modülü ile ses kayıt cihazına iletilmesi ile oluyor. Bu sadece dışarıdan belli bir mesafeden dinleme amaçlı kurulan istasyonla yapılabilmekte. Yani elinizde saha araçları olmalı. Bunu mobilize de yapabiliyorsunuz. Örnek bir van aracı düzenliyor ve bu aracı mobil dinleme istasyonu haline getiriyorsunuz. Bunun haricinde cep telefonundan dinlenme olayı. Bu olay biraz tedirgin edici işte :)

Hepimiz telefonu kapattığımız anda (yani snand by veya of on tuşu ile pili ve sim i üzerinde kalması kaidesi ile) dinlenemeyeceğimizi sanırız fakat dinlemesi söz konusu olabiliyor. Sim ID telefon üzerinde bulunan zayıf akımla çalışmaya devam ediyor ve suspend modda çalışır durumda oluyor. Bu şekilde hem yerimiz hemde bulunduğumuz ortamın, dikkatinizi çekerim sadece bizim değil ortamın bile dinlenmesi söz konusudur. 

Şimdi biraz teknik açıdan anlatalım:

Sağ altta bulunan kırmızı ve siyah kablolar cihazın beslemesidir. Bu beslemeler önce 1 Kohm dirençlerden geçerek trimpota gelir ve ses için ayarlamaları yapmanızı sağlar trimpod dan transistöre ve burdan da frekans ayarlamak için frekans trammer ine gelir. Bu sizin radyo frekans ayarlama cihazınızdır. Bununla kısa dalga yayının hangi boyda yapılacağını belirler ve etkileşimin en az olduğu frekansa getirirsiniz. Soldaki yuvarlak, kenarları aliminyum, üstü ise keten esaslı ortam mikrofonudur. bu mikrofonun kablosunu uzatabilir ve istediğiniz herhangi bir yerde konuşlandırabilirsiniz. Ortadaki kare malzeme ise cihazın mikroişlemcisi ve PIC yazılımının olduğu merkezdir. Yani yöneticidir diyelim. Bunu 9 VDC ile çalıştırabilirsiniz. Çektiği ameraj çok olmayacağından size 720 saat çalışma ve dinleme süresi sağlayacaktır. Bu mikrofon nohut büyüklüğünden küçüktür. İstenilen yere gizlenebilir.  

Bunu yaptıktan sonra ortam mikrofonunu uzatarak bir yerde konuşlandırdınız diyelim. Sonra 100 metre mesafeden elinize bir radyo alarak bu yayın istasyonunu dinler AUX out ile sesi istediğiniz herangi bir cihaza kaydedebilirsiniz. Bu bir loptop yada bir USB recorder da olabilir.

Buda basit bir pringless kutusu ile yapılan alıcı. Bu cihazla ne yapabilirsiniz?

1. Ortam mikrofonu yada böcek tarzı bir cihaz kullanmadan belli sesleri toplayarak directional (point to point) bir noktadaki sesi 150 metreye kadar net bir şekilde alabilirsiniz. 4 sene önce denemiştim bayağı başarılı.
2. Wireless bir PCI kartınız veya acess pointiniz (repeater görevi üslenen) varsa ve DBI değerlerinden şikayetçiyseniz bu cihazla DBI değerlerinizi arttırabilirsiniz. Bu cihaz ortaama size 12 DBI lık bir anten görevi görecektir. Evde kullandığınız wireless cihazların üzerinde maksimum 3 DBI anten bulunmaktadır. Yani point to point bir yapıda 3 km den wireless ağımızı oluşturabiliriz. Denedim. Signal: Good :)

Bunlara karşı ne yapabiliriz peki? Asıl olay budur!

Şimdi çoğunuz bişi yapamayabiliriz diyorsunuzdur, yapılabilir. Telefon odaları veya özel toplantı odaları kurarsınız. Bu odaları Faraday kafesi şeklinde kurup karasal telefon hattını kullanarak güvenli bir iletişim sağlarsınız. Bu aşamada Türktekekom sizi dinleyebilir mi? Eğer aşağıdaki gibi cihazlarınız ve bu özellikte bir odanız varsa hayır.

Bu bir faraday kafesidir. Bunu kurmadan önce kurulacak alan minimum 4 mm lik kurşun plakalarla desteklenir ve sonra iç yüzeye bakır bir örgü kaplanır.Üzerine istenirse kaplama maddesi ile gizlenerek görüntü kirliliği azaltılır. Bu oda doğal bir jammerdir. Yani cep telefonu çalışmaz, kıza ve uzun dalga frekanslardan arındırılmıştır. Uzak dinleme yapılamaz/bu güvenlik ağı kırılamaz. Elektromanyetik salınım olduğundan dolayı dışarıdan lazer noktalı titreşim sens eden cihazları da engellersiniz. Yani seslerinizi dışarıdaki bir istasyondan çanak veya prongless kutuları yada daha profesyonelleri ile dinleyemezer. Çok zahmetli bir iştir. İşin ehline yaptırmak gerekir. Kendi başınıza yapmaya kalkmayın, kurşunlara gelirsiniz :)) 

Bu bir RF sniffer Bug. Sizin data haberleşmenizin güvenliğini sağlayıcı ve kontrol edici bir cihaz. Bu oda içindeki iletişiminiz yapısal kablolama dahilinde olacağından faraday kafesinde böyle bir cihaza ihtiyaç duymayabilirsiniz. Yine de koydum tanımanız için maksat yeşillik olsun. Üç mikro işlemci üzerindeki PIC yazılımı ile çalışır. Zayıf akım yeterli olur. 9 VDC lik kuru bakımsız pil veya akü ile aylarca kullanabilirsiniz. Suspend modda akım çekmez.  

İşte bu tabiyat harikası sayılabilecek bir cihaz. Bu cihazdan iki adet alıyor ve faraday kafesimizi oluşturduğumuz odadaki sabit sabit hattımıza monte ediliyoruz. Aynı şekilde aranacak hatta da bundan bir tane takıp telefonumuzun dinlenmemesini sağlıyoruz. İşin en iyisi de şu "Bu sistemi Türktelekom bile dinleyemez"!! 

Bu cihazda lokal omurga içerisinde telefonumuza birisi çengel atmışmı bunu test eder.

Tüm bunları yaptıktan sonra ayrıca kablolamalarını da belli blendajlarla korumanız gerekmektedir. Aksi halde yaptığınız işlerin açığı olup çıkar. Bunu da şu şekilde yapabilirsiniz. Kabloların geçmiş olduğu arkların içerisinde bakır veya kalay alaşımlı kanallar kullanıp data sisteminizi bu kanallardan geçirirsiniz.

TEMPEST (Transient ElectroMagnetic Pulse Standard yani elektromanyetik salınım standardı) Türkiyede Nato/Milli tesis güvenlik kleransı olan kişileri korumak ve çalıştırma alanlarında kullanılıyor ve bunu MSB şart koşuyor, pek bilinen ve uygulanan sistemler değil. Fakat bu son olaydan sonra anlaşıldığı üzere bir fazlalık olaktan çıkıp bir gereklilik halini alıyor.

Dinlenmemek istiyorsanız bunları yapmanız şart.

Kaynak: Ben :)

Sözün özü şudur. Bu dinleme sadece devlet destekli de olmayabilir. Çünkü bu sistemleri Türkiyede bilen ve uygulayan çok insan yok fakat bu işle uğraşıyorlar. Ben şahsen hiç dinlemedim fakat dinlemeye karşı önlemi çoğu Kurum ve Kuruluş için aldım... Ben bile biliyorsam Sakar şakir bile biliyor demektir :))

Bu özel konuşmayı da koyayım. Çoğunuz merak ediyorsunuzdur neler konuşulduğunu...

Sav: Bolu daki siyasi atmosfer nasıl?

Vali: İşiniz çok da kolay değil. Ama zor diye teslim olmak da doğru değil.

Sav: Kararlı, dikkatli, siyasi iradeyi arkasına alan bir siyasi yapılaşmayı sağlayacak personel malzemesi var mı?

Vali: Çok az olsa da var. Ama, çok fazla olmadığını bilmek lazım.

Sav: Bolu yu nasıl görüyorsunuz? Özellikle, siyasi açıdan… Neler yapılabilir?

Vali: Bolu nun temelinde Cumhuriyet Halk Partisi var. Özellikle de Belediye seçimlerinde CHP nin oyunun yükseldiğini görüyoruz. Bolu da ciddi bir organizasyon olursa CHP adına bir toparlanma olur. Seçimi alabilecek duruma da gelebilir.

Vali: Basına da yansıdı. Başbakan Bolu da gizlenerek ortaya çıktı. Benim hiç haberim yoktu

Sav: Görevdeydiniz?

Vali: Evet, evet. Koskoca Başbakan dan haber yok. Bana da haber verilmiyor.

Sav: Bolu da olabileceğini düşünüyor muydunuz?..

Vali: Basın mensupları ve bazı kişiler bana da sordu. Bolu da olduğuna dair bilgiler ulaşıyor, doğru mudur diye.. Benim de şüphelerim vardı ama sonuçta haber verilmemişti, bilmiyordum.

Sav: Bir Başbakan Bolu ya gidiyor ve Valiye haber verilmiyor. Duruma bak. Ne de olsa özel korumaları var.

Vali: Ertesi günü Doğan Haber Ajansı ndan fotoğrafını çektiler. (...) Bize ondan sonra haber verildi. Tabiî ki Başbakan dinlenmeye gelebilir. Madem geliyor, bence aramalı. Ya da hiç gizlenme.

Sav: Makul olan ikincisi yani gizlenmemesi.

Vali: Yani sıradan birisinden bahsetmiyoruz, Başbakan bu...

Vali: Ondan önce de başka bir şey oldu. Bolu daki cenaze söz konusu… Tarikat cenazesi. Nakşi Şeyhi nin cenazesinden bahsediyorum. Hani şu gece yarısı Bakanlar Kurulu kararıyla evinin bahçesine gömülen tarikatçı.

Sayın bakanın programı bildirildi bize. Yani cenaze törenine iştirak edeceğini biliyorduk.

Sav: Öyle mi? Nedir olay?

Vali: Bakan ve vekiller geldi. (Nakşi ve Kadiri Şeyhi Sürmeli Muhammed Muhittin Haki Hoca nın oğlu Hacı AhmetPalazoğlu nun geçtiğimiz Ocak ayındaki cenazesine Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, SP Genel Başkanı Recai Kutan ve Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek, Fatih Metin de katılmıştı. Onu kastediyor!!) Benim de katılmam gerekiyor belki ama makam itibariyle böyle bir cenazeye katılmam diye düşündüm. Devlet geleneğine belki uymam gerekiyor ancak böyle bir cenazeye katılmak bana yakışmaz diye karar verdim. Yani kısacası katılmayayım dedim daha iyi. Bir vali olarak böyle bir ortamda bulunmayı kendime yakıştıramadım.

Sav: Bakanın katılması çok ilginç. Üstelik bir cemaat cenazesine...

Vali: Hem de tarikat lideri… Yani bu şartlarda görev yapıyoruz. Program bildiriliyor. Programda böyle bir cenaze düşünün!..

Sav: Böyle olmaması lazım tabii… Devletin kanunlarına, geleneklerine önem veren bir yönetici için tabii bunlar çok zor, iç karartıcı bir şey. Böyle bir duruma bir vali mahkum edilmemeli.

Sav: Acaba bunların yani İçişleri Bakanı nın tarikat ya da Gülen le bağlantısı var mı ki? Bu konuda bir şey biliyor musunuz?

Vali: Yani öyle olduğu söyleniyor. Ama net bir şey yok. (Radikal, anka)

CC sohbet icin buraya
 <<123 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir