ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

14 Mayıs 2024, Salı 04:14   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Böyle Yobazlık Görülmedi
 <<12345 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2008 Çar 18:50:25sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
nAoNnGaEmLe :

oo melissa Yaz-Yapıştır yapmışın

çok açıklayıcı bir yazı yazmışın, aklına sağlık...

hani derler ya  Anlıyana diye! :) (sık görmeye başladık bu cümleyi :s)

Buaralar vaktim çok sınırlı nAoNnGaEmLe 

İster istemez kalem kalem yazıp dosyadan buraya aktarıyorum ;)

benimADIMebruliii

benimADIMebruliii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2008 Çar 20:14:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Öncelikle bu sayfaya yazılanların hepsini okuduğumu belirtmek isterim. Görüşlerin genelde birleştiğini ama herkesin benbilirimcilik  , megolamanlık yaptığını görüyorum yazık , yazık çünkü bu şekliyle kimsenin kimseyi aydınlattığını düşünmüyorum......Öncelikle hangi ülkede yaşadığımızı  unutmamamız gerekir  . Bizler halen zamanın bir yerinde çağı yakalamaya çalışırken  , çağ ise bizim yakalamaya çalıştığımız yerden etrafımızda 40 tur atmış dizimizin bağını çözmüş gibi geliyor bana........( Emekli imam Abdullah Cihangir’in cenaze töreninde söyledikleri.) " Yüksek sesle ağlamak yüzünü gözünü yırtmak bizim dinimizin yasak ettiği cahiliye adetidir... Kadınların sesi 4 duvar arasından dışarıya asla çıkmayacak... Kadın sesi 4 duvar arasından çıktı mı bu haya perdesinin yırtılmasıdır Allah korusun... Çocuklarınızı mutlaka sabah namazına kaldırın... Çocuklarınızı sabah namazına kaldırmadınız mı kıyamet günü onun hakkını veremezsiniz. Televizyonları fazla seyretmeyiniz göz nurunuz, yüz nurunuz gitmesin." …Gazeteler

Haberi okuyunca, nutkum tutuldu. Daha doğrusu, bilmem kaçıncı kez nutkum tutuldu. Çünkü, buna benzer görüş bildiren çok sayıda din görevlisi var. Zaman zaman okuyorum ya da çeşitli vesilelerle dinliyorum. Yakın çevremde ise, herkesin “ hoca’nım ” diye hitap ettiği, sohbetini dinledikleri kadınlar var. Bunların birçoğunun hocalığının nerden geldiğini de anlayabilmiş değilim. Eline bir “ Yasin” kitabı alan, hoca olmuş. Resmi görevli değiller aslında. Hem ehliyetsizler hem denetimsizler. Bugün Ayşe Hanım’ın evinde, yarın Fatma Hanım’ın evinde konuşma yapıyorlar.
Bir anne düşünün ki, yavrusunu kaybetmiş. O anne, sesini erkek duyacak diye ağlamayacak. Eğer sesli ağlarsa, sesini erkekler duyarsa, haya perdesi yırtılmış olacak. Böyle bir şey olabilir mi ?Allah’ın bana verdiği duygularım yüzünden, kaç kez ağladım kim bilir. Sesimi kadınlar da duydu, erkekler de. Şimdi bu tür  ve buna benzer düşüncelere sahip olan milyonlarca insan var ve sayıları her geçen gün artmakta ne yazık ki......... Her şeyden önce yapılabilirlikler üzerine yorumlar yapılmalı derim ve eklerim AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK OLSUN BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL.........

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2008 Çar 20:57:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Herşeyi bilen bildiren Allahın Türkçeyi bilmemesi,inananların Türkçe dua ve yakarılarını anlamaması,bilmezlikten gelmesi düşünülemez.Ya da salt Arapçayı bilip,Arapça konuşanları kul seçerek ödüllendirmesi;Arapça bilmeyen ve konuşmayan Müslümanları ikinci sınıf insan sayması...Tanrı nın yüceliği ve Rahman oluşuyla bağdaştırılamaz.

Çok uzadı bu konu ya bence başka başlıklarda tartışalım.Böyle gerçekten konunun dışına çıkmış oluyoruz.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2008 Çar 21:49:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Melissa606 :

Konuya sosyolojik ve psikolojik açıdan baktığının farkındayım…Başka alimlerin kendilerini bu yolda geliştirmiş ilahiyat prof.larının ve daha nice nice kimselerin yorumlarının seni ilgilendirmediğini söyleyeceğini tahmin ediyorum…Benim yaptığım genel bilgileri ,bana ait düşünce ve yorumları paylaşmak sadece…

Genel anlamda cok uzun olsa da, cevap vermeliyim kaygisi tasiyor olsada  yorumunu begendim melissa.

Tehlike herharngi bir  dinin varliginda degil tehlike insanda.

tesekkurler :)

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 09:37:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
prangaxxx :
Tehlike herharngi bir  dinin varliginda degil tehlike insanda.

tesekkurler :)

Evet,tehlike herhangi bir dinin varlığında değil,dini menfî çıkarlarına hizmet için kullananlardadır...Ayrıca:

Bunun gibi bir takım olumsuzluklardan yola çıkıp,bu olumsuzlukları hedef göstererek bunu islam dinine mâl eden insanlarda birer tehlike unusurudur...

Rica ederim :)

CC sohbet icin buraya
 <<12345 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir