ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 15:27   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   yine milletin diline düştük!!
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2008 Pzt 10:23:02      yine milletin diline düştük!!sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Halkın oylarının yok sayıldığı bir ülke AB üyesi olamaz
Anayasa Mahkemesi nin, kanun önünde eşitlik ve eğitim hakkıyla ilgili düzenlemeyi iptal etmesine Avrupa da tepkili. Mahkemenin siyasi bir karar aldığını belirten Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Hannes Swoboda, "Öğrencilerin başörtüsü takmasıyla laikliğin nasıl ihlal edildiğini anlayamıyorum." dedi

Anayasa Mahkemesi nin kararı siyasi. Elbette kanunlar incelenir; ama bu, halkın iradesini engelleyerek yapılmamalı. Türkiye nin anayasa reformuna ihtiyacı var. Öğrencilerin başörtüsü takmasıyla laikliğin nasıl ihlal edildiğini anlayamıyorum.

Anayasa Mahkemesi nin vatandaşların oy hakkını yok saydığı bir ülke AB ye giremez. Kapatma, antidemokratik darbe olur. Başörtüsü sebebiyle bir partiye dava açılması kabul edilemez.

- Yargıyı, bürokrasiyi ve askeri Avrupa standartlarına yaklaştırmak lazım. Müzakerelerin sürmesi buna bağlı. Yargı bağımsızlığı sadece iktidardan değil, ordudan, bir partiden, bir topluluktan veya akrabalarından da bağımsız olmak demektir.

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Haz.2008 Pzt 10:38:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

NEWSWEEK te yayınlanan bir haber-analizin başlığı bu:
"İslam ın yeni yüzü..."
Usame Bin Ladin
in saldırısından sonra, radikal İslam ın önünü kesmek için ABD nin model aradığını hatırlatan Newsweek e göre model:
Türkiye...
Bakınca; laik Türkiye Cumhuriyeti nin tekmelenip, yerine getirilmek istenen modelin adına niye "Ilımlı İslam" denildiğini de daha iyi anlamak olası.
Newsweek, "Entelektüel ve teolojik olarak en önemli çalışmaların büyük bir kısmı merkezi Ankara da olan bir grup bilgin tarafından yapılıyor" diyor.
AKP nin projeyi desteklediği belirtilen haber-analizde müjde (!) cümlesi ise şöyle:
"İslam ın yeni bir vizyonu şekilleniyor."
Nerede?..
Türkiye de...
*
Şimdi ABD nin AKP ye niye bayıldığını daha iyi anlamalısınız. Ve bizler yazıp söylediğimizde inanmadıysanız, Newsweek e bakmalısınız:
Cihat yöntemlerini uygulayan Müslümanlara karşı, yeni bir İslami model yaratıyor.
Kim?
ABD...
Tezgáhın kurulduğu yer:
Ankara...
Dergi "İslam ın yeni yüzü"ne açıklık getirirken Tayyip Erdoğan ın şu cümlesini veriyor:
"Dinin kuralları aynı, ancak insanın dine ilişkin tavırları değişiyor..."
O kadarını biliyoruz:
Başta türban, elde şampanya bardağı... Kılık tesettür, ama hanımefendi resepsiyonda... İçki yasak ama faiz serbest... Erkeklerin görüntüsü İngiliz gibi, kadınların Suudi... Dekolte afiş yasak, ama yandaşların, oğulların, damatların ahlaki olmayan ticaretleri serbest...

Laik Hukuk Devleti olan Türkiye,  Newsweek in belirttiği siyaseti yapmadığı - (Anayasa Mahkemesi sayesinde) yaptırılmadığı için ne Avrupa nın ne de Amerika nın işine geliyor bu durum. Perfectman gibileri de "Tüh Avrupa nın - Amerika nın mandasına (himayesine) giremedik hala! Onların işine gelen bir Türkiye tablosu çizmiyoruz - çizdirtmiyorlar." anlamı taşıyan başlıklar yazıyor.

perfectman70

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Haz.2008 Sal 10:21:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

gördük, gördük yabancı haber ajanslarında çıkan haberlerin nasıl çarpıtılıp analizi diye servis yapıldığını!!!

sen o bahsettiğin derginin haberindeki orijinal metini bir koy bakalım buraya!!! bakalım nasıl yorumlanmış!!!

en son ALİ BABACAN ı  aynı şekilde malum gazeteler haber olarak baş sayfadan  terane okumuştu.(ertuğrul özkök/hürriyet) akedemisyenlerin o metin üzerinde yaptığı tartışma sonucu çok manidardı!!

ayrıca, 60 senedir avrupa, aet, ab diyenlere bir bakalım, daha sonra çamur atalım!!!ben şerefli ve onurlu bir neslin devamıyım.!! manda altına girmem, almak isteyenede iman dolu göğsüm yeter!! iman dedim, pilav demedim  iyi oku !!!

sevginetix

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Haz.2008 Sal 16:36:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Amerika Türkiye nin kara kaşına kara gözüne mi vuruldu sanıyorsun peki ? AKP ye neden bu kadar destek veriyor onu izah et bana önce. Sebeplerini düşün sonra yorumunu alayım. Orta Doğu da stratejik anlamda en avantajlı ülkelerden biriyiz ve Amerika nın da bunu kullanması lazım (kullanıyor da...). Ne de olsa AKP satacağını sattı elinde birşey kalmadı. Yapılacak tek şey eskisi gibi yine ABD nin kesesinden borç yemeye devam. Amerika AKP sayesinde Türkiye yi istediği şekle - düzene yavaş yavaş sokuyor bunu görmezden gelmek başını kuma gömmekten farkı yok. Nasıl olsa dışarda Amerika da destek veriyor, içeride irticai faaliyetler, halkı bağımlı hale getirme ve cep doldurma sevdası almış başını gidiyor. AB diyenler için 60 yıl önce herşey güllük-gülistanlıktı, şimdi aynı mı? Amerika nın yanında Avrupa da Türkiye den ne koparırsam kardır diye sinsi sinsi bekliyor. Forum başlığına bakarsak AB ve Amerika dan başka büyük yok Anayasa Mahkemesi taraflı davranıyor. Amerika yine zor durumda bize (özellikle AKP ye) yardım edecek veya destek verecek. Şu var ki kafasına çuval geçirilen askerlerimizi ben unutmadım. Sen Türk evladıysan cebine (AKP den) 3-5 kuruş  fazla girecek diye askerimizi bu duruma düşürenleri unutma!!!

perfectman70

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Haz.2008 Sal 20:21:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

hala bildiğini(empoze edilen basma kalıp fikirleri)okuyorsun!!

asıl kafasını kumdan çıkarması gerekenin kim olduğuna dair en ufak fikrin yok!

1945 yılı itibarı ile amerika ortadoğuda ve türkiyede!sanki son 5 senedir  varmış gibi yorum (!)yazıyorsunuz!dünyanın her yerinde müteşebbis türk işadamları yatırım yapıyor.mülk ediniyorlar,işletme sahibi oluyorlar.yabancılarında bizim ülkemizde yatırım yapmasını ancak böyle bir kör zihniyet "satma "olarak algılayabilir!!lüksemburg gibi kasaba düzeyinde bir ülkeden 700.000 usd kredi dilenmeye gidenlerde bu ülkede politika yaptılar!!bugün global bir dünyada yaşıyoruz ve her ülke diğerinden kredi alıyor,yatırım izni veriyor!!şişe cam topluluğu orta avrupada,avrupada ,balkanlarda milyarlarca dolar yatırım yapıyor,cankurtaran holding,koç grubu,sabancı grubu vs.vs.biraz onları incele!!!

oyak grubu erdemir demir işletmelerini satın alıp 2 yıl işletip fransız ING grubuna satarken sesin çıkmıyor!!tabi belkide haberin yok!!keza bankasınıda satıyor!alooo alooo!!!sesim geliyormu???

gelelim iritcai faaliyetlere(!)

hani nerede 60 yıldır irticai faaliyetler???nerede müslüm gündüz?nerede fadime şahin??ali kalkancı??......diğerleri???demokrasi adına yapılan katliamlar nerede??asılan başbakan,bakanlar ne oldu??ne değişti??kaç metre mesafe kat ettik!!yapılan sözüm ona devrimler,darbeler bizi nereye götürdü??sıtmaya razı olmuş garibanlar gibi hala titremeye devammı ediyorsunuz ??daha nereye kadar çamur atacaksınız.unutmaki o çamur izleri sizin üzerinize yapışıp kalacak!!1 mart tezkeresine yapılan yorumlarıda okuduk,gördük!!çuval geçirilen askerle ile açıklamayıda genel kurmay başkanı yaptı.zahmet edin okuyun!!

cebine 3-5 kuruş koyanda tıpkı senin gibi olsun!!1998 yılında uydurulan iritca faaliyetlerinden sonra merkez bankasından hortumlanan miktar 98 milyar amerikan dolarıdır!!o paraları kimlerin hüplediği açtığım başlıkta(27 mayıs ihtilali)ile ilgili başlıkta yeterince açıklanmıştır!!!ben türkoğlu türk evladıyım şüphesi olan beri gelsin!!!

dip not: anayasa mahkemesi kararını vermiştir.doğrudur değildir.bunu herkes farklı yorumlayabilir.mahkeme 411 senatörün el kadırdığı ve onayladığı bir kararı müdahale ederek bozmuştur!anayasa mahkemesi böyle bir kararı içerik olarak "esas"tan ele alamaz.yetkisi yok.şekil olarak inceler görüşünü beyan eder.kaldıki

o beyanı daha açıklamadı!!!

sevginetix

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Haz.2008 Sal 21:06:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

perfectman70 :
cebine 3-5 kuruş koyanda tıpkı senin gibi olsun!!

O zaman aşşağıdaki geçmiş tarihli yazımı cevapla...Mantıklı bir sebep göster...

sevginetix - 31 Mayıs 2008 :
Ben anlamıyorum perfectman neden bu tür konularda devamlı CHP düşmanı? Hep tahrik edici, karalayıcı, aşşağılayıcı yazılar... Neden, neden, neden? Ben başlıkları okumaktan sıkıldım, bezdim; O hala yapıştırmaya yıldırma politikasında usanmadan devam ediyor. Düşünüyorum da acaba bundan çıkarı ne? Tüm başlıklarını döktüğümde bir romana sığacak kadar yazı... Bir işi ya çıkarın için yaparsın, ya Allah (c.c.) için yaparsın (hayrına). Neden bu kadar AKP savunucu politika? Erdoğan perfectman a cennetten yer mi tahsis etmiş desem değil. O zaman neden, perfectman ın bundan çıkarı ne?

perfectman70 :
  dip not: anayasa mahkemesi kararını vermiştir.doğrudur değildir.bunu herkes farklı yorumlayabilir.mahkeme 411 senatörün el kadırdığı ve onayladığı bir kararı müdahale ederek bozmuştur!anayasa mahkemesi böyle bir kararı içerik olarak "esas"tan ele alamaz.yetkisi yok.şekil olarak inceler görüşünü beyan eder.

Öncelikle Türk oğlu Türk  senatör yerine milletvekili kelimesi kullanmayı tercih ederdi diye düşünüyorum ve üstünde durmadan geçiyorum, küçük bir ayrıntı sadece...
Forumda (şahsım adına konuşuyorum)  türban a dair yapmış olduğum yorumların hepsini incele, birtanesinden bile genel anlamda türban karşıtı yorum göremezsin, Biz sadece devlet kurumlarında dini sembollerin bulundurulmasına karşıyız / karşıyım. Bugün özgürlük adı altında tanınan bu türban imtiyazı yarın karaçarşaf için de hortlayacağından şüphem yok. Özgürüz ya kim ne der? Kim karışır? Üniversiteye giderken her bayan öğrenci gibi modern giyim kuşam (türban da başörtüsünün modern haliymiş bak bak bak...) ile gidilse din elden gitmez. Müslümanlık dışta değil içte başlar, içte biter. Önemli olan niyettir. Geleceğin Türkiye sinde ne karaçarşaflı ne de mini etekli doktor görmek istiyorum. Benim şahsi beklentim budur!

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir