ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 17:25   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Asrın Deneyi CERN de Yarın Yapılacak..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ilahiben

ilahiben resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eyl.2008 Sal 23:07:27      Asrın Deneyi CERN de Yarın Yapılacak..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Evrenin oluşumu konusunda çalışmalar yapan bilim adamları, "asrın deneyi" olarak niteledikleri deneyi Fransa-İsviçre sınırında yer alan nükleer araştırma merkezi CERN de yarın gerçekleştirecek. Albert Einstein ın "Big-Beng" yani Büyük Patlama teorisini doğrulamayı amaçlayan bilim adamları, Evrenin oluşum sırrını çözmeye çalışıyor.

Saniyede 800 milyon parçacığın çarpışması beklenen asrın deneyi , yerin 100 metre altında yapılacak. Bilim adamları bu deney ile "Evrenin sırrı ne?", "Madde neden ve nasıl kütle kazandı?", "Maddeyi oluşturan temel parçacıkları bir arada tutan kuvvet ne?", "Evrenin yüzde doksanını oluşturan karanlık madde bulmacasının ardında ne var?" gibi soruların yanıtlarını arayacak.

Evrenin oluşumunu tetikleyen "Big Bang" teorisinin geçerliliği de bu deneyle birlikte kanıtlanmaya çalışacak. Deneyde "Big Bang" anı sonrası koşulların laboratuar ortamında yeniden ortaya çıkartılması hedefleniyor.

Bunun için de "parçacık çarpıştırma" işlemi gerçekleştirilecek. "Büyük hadron çarpıştırıcısı" isimli parçacık hızlandırıcısında atom çekirdeğinde bulunan protonlar çok yüksek enerjiyle çarpıştırılacak. Protonlar, tünelin çevresine yerleştirilmiş yaklaşık 10 bin adet dev süper iletken mıknatıs tarafından yönlendirilecek. Böylece zıt yönlerde dönen iki proton ışını üretilecek. Böylece fizik modellerinin temelini oluşturan ve maddeye kütle özelliğini veren "Higgs" parçacağı ya da "Tanrının zerreleri" tekrar ortaya çıkarılıp gözlemlenebilecek.

Bu deney için tüm hazırlıklar tamamlanırken bazı bilim adamları da deneyin tehlikeli olduğunu savunuyor. Bilim adamları deneyin kontrolden çıkması halinde meydana gelebilecek küçük kara deliklerle insanlığın sonunun geleceğini iddia ediyor. CERN ise deney ortamının güvenli olduğunu savunuyor.Hatta dünyayı yok edeceğine inandıkları bu deneyin durdurulması için dava bile açtılar. Ama AİHM davayı reddetti.

İsviçre-Fransa sınırında bulunan CERN’de halihazırda 30 kadar Türk fizikçi değişik laboratuvarlarda hem deneylere katılıyor, hem de doktora veya doktora sonrası bilimsel çalışmalarını tamamlıyor.

Ancak Türkiye’nin kuruluşta sadece gözlemci statüsünün bulunması, şimdiye kadar tam üye olmaması Türkiye’nin bilim camiasında büyük heyecan yaratan bu bilimsel çalışmalara daha yakından katılmasını önlüyor.

10TuncaySanli10

10TuncaySanli10 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eyl.2008 Sal 23:11:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ilahiben :

Ancak Türkiye’nin kuruluşta sadece gözlemci statüsünün bulunması, şimdiye kadar tam üye olmaması Türkiye’nin bilim camiasında büyük heyecan yaratan bu bilimsel çalışmalara daha yakından katılmasını önlüyor.

bu bilgi bizim durumuzu anlatıyor ,bilgilendirme için tşklr

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eyl.2008 Sal 23:20:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

YArını bekliyoruz bazı bilim adamlarına göre bu dünyanın sonu da olabilrmiş

Hayırlsı olsun bakalım amaçları TANRININ PARÇASINI BULMAK OLAN BİLİM ADAMLARI BULABİLECEKLERMİ ARADIKLARINI

TÜRKİYE  kendi topraklarında  okulsuz köyler varken hangi akılla o ENSTÜTÜYE  ON MİLYON DOLAR HER AY ÖDEYECEK  önce burada eğitim sorunu çözülsün

ilahiben

vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eyl.2008 Sal 23:54:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Atatürk sonrası siyasetçiler gibi konuştun lailaflower.. Atamızın zamanında neler yapıldı, o yokluk içinde bir bak istersen  Ondan sonra aynı özveri ile çalışılsaydı okul, alt yapı gibi temel sorunlarımız kalmazdı bugün.. Yanlış anlaşılmasın, seni yadırgamıyor yada suçlamıyorum, yıllardır aynı masal anlatıldığı için normal karşılıyorum. Kendi "becerilerini!" bu şekilde kamufle ettiler.

"tanrının zerreleri" bu ismi bilim adamlarının taktıgını hatırlatırım. Allah akıl vermiş, "oku" öğren demiş. Evrende yaşanan olayların elbette bilimde açıklaması olacaktır, olmalıdır da. Bu düzeni biz insanlar çözdükçe Allah ın (c.c) yaratılıştaki kudretini görmüş olacağız.. İslam, bilime kapıların kapanmasını değil, tam tersi bilime yönelmesini söylüyor, hatta emrediyor! Sadece bazı sözde din adamları tersini anlatıyor bize.

Bizler Sağ-Sol, Türk-Kürt, Sunni-Alevi ve Türban-Laiklik diye kendi içimizde birbirimizi yerken hiç bir zaman eksiğimiz bitmez. Ve sonuç ortada her zaman ki  gibi; Dünya aya, biz yine yaya.. (artık bu sözünde yenisi türetilir)

Hoş sohbetler..

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 17:43:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
ilahiben :

Atatürk sonrası siyasetçiler gibi konuştun lailaflower.. Atamızın zamanında neler yapıldı, o yokluk içinde bir bak istersen  Ondan sonra aynı özveri ile çalışılsaydı okul, alt yapı gibi temel sorunlarımız kalmazdı bugün.. Yanlış anlaşılmasın, seni yadırgamıyor yada suçlamıyorum, yıllardır aynı masal anlatıldığı için normal karşılıyorum. Kendi "becerilerini!" bu şekilde kamufle ettiler.

"tanrının zerreleri" bu ismi bilim adamlarının taktıgını hatırlatırım. Allah akıl vermiş, "oku" öğren demiş. Evrende yaşanan olayların elbette bilimde açıklaması olacaktır, olmalıdır da. Bu düzeni biz insanlar çözdükçe Allah ın (c.c) yaratılıştaki kudretini görmüş olacağız.. İslam, bilime kapıların kapanmasını değil, tam tersi bilime yönelmesini söylüyor, hatta emrediyor! Sadece bazı sözde din adamları tersini anlatıyor bize.

Bizler Sağ-Sol, Türk-Kürt, Sunni-Alevi ve Türban-Laiklik diye kendi içimizde birbirimizi yerken hiç bir zaman eksiğimiz bitmez. Ve sonuç ortada her zaman ki  gibi; Dünya aya, biz yine yaya.. (artık bu sözünde yenisi türetilir)

Hoş sohbetler..

İlahisen sendemi 

sanırım yazdııklarımı farklı algılamışsın  bizler ATATÜRK le ilişkilendirmedik eğitim sistemi yada bu ÜLKE nin içinde bulundğu yoksulluğu gerçeklerini .  ÜLKENİN EĞİTİM POLİTİKASIYLA EKONOMİ BAĞLAMINDA O BİLİMSEL deneye neden katılamadığını ve daha öncelikleri olduğunu anlatmışısz

ATAMIZ YAPMIŞ ama ya sonrakiler çalmış çırpmış  hep bir takım insanlar için bu ülke insanı feda edilmiş gelinen durum o ki şu anda ;Ülke politikasında önceliği sağlık , vergi ve eğitime verilmeli ve EĞİTİM SORUNU ÇÖZÜLMELİ BENDE İSTERDİM ELBETTE TÜRKİYENİN GÖZLEMCİ DEĞİLDE DİREK KATILIMCI ÜLKE OLMASINI AMA evdeki yorganı yakmışken birileri  hangi  altın sırmalı yorganın  sırmalrını almaya bende talibim demekten  bahsediyoruz

ilahiben

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 18:03:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sanırım ben yanlış anlamışım yada yanlış bir anlatım kullanılmış ama en önemlisi şu aynı şeyi söylüyoruz. bunu sadece sen ben değil, bütün gençlik söylüyor şüphesiz.

- Atatürkü ilişkilendirdiğim konu siyasetçilerin her zaman "imkanımız var mı da yapmadık?" sözlerine atıfta bulunmaktı. O dönemim yokluğu ve yapılanları ön plana çıkarmaktı amaç. kısacası bu bir mazeret değil benim için, yeterki istenilsin, yeter ki yönlendirenler becerikli, kabiliyetli olsun. bu milletin yapamayacağı, üstesinden gelemeyeceği birşey yoktur. milleti kısır çekişmelerle oyalarsan verim alamazsın, kıt olan kaynakların iyice kıtlaşır.

Önemli not: sadece sana yanıt vermek değildi amaç gelebilecek  uç yorumlardan uzak durulması için bir nevi önlem almaktı :))

teşekkür ediyorum..

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir