ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
5 Haziran 2024, Çarşamba 19:36   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ***ATATÜRK ÜN ÖĞRETMENLERE HİTABI***
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xJULIETx

xJULIETx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Kas.2008 Pzr 21:40:06      ***ATATÜRK ÜN ÖĞRETMENLERE HİTABI***sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

ATATÜRK ÜN ÖĞRETMENLERE HİTABI
(KÜTAHYA LİSESİ - 24 MART 1923)

"Muallime hanımlar ve muallime efendiler, bu irfan yuvası altında hepinizi bir arada görmekten ve hepinizi selamlamaktan çok memnunum.

Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.
Fakat bu iki ordudan hangisi daha değerlidir, hangisi bir diğerinden üstündür? Şüphesiz böyle bir tercih yapılamaz. Bu iki ordunun ikisi de hayatidir.
Yalnız siz irfan ordusu mensupları, sizlere mensup olduğunuz ordunun değer ve yüceliğini anlatmak için şunu söyleyeyim ki sizler ölen ve öldüren birinci orduya, niçin öldüğünü öğreten bir orduya mensupsunuz.

Biz iki ordudan birincisine, vatan çiğnemeye gelen düşman karşısında kan akıtan birinci orduya -bütün dünya bilir, bütün dünya şahit oldu ki- pek mükemmelen sahibiz. Vatanın dört sene önce düştüğü büyük felaketten sonra, yoktan var olan bu ordu, vatanı yok etmeye gelen bu düşmanı kutsal vatan toprağında boğup mahvetti. Yalnız bu orduya sahip olmakla, işimiz bitmiş, gayemiz bu ordunun zaferiyle son bulmuş değildir.

Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun elde ettiği kazanımlar sönük kalır. Milletimizi geçek mutluluğa, kurtuluşa ulaştırmak istiyorsak, bizi ölümden kurtaran ve hayata götüren bugünkü idare şeklimizin sonsuzluğunu istiyorsak, bir an önce büyük, kusursuz, nurlu bir irfan ordusuna sahip olmak zorunluluğunda bulunduğumuzu inkar edemeyiz.

Eski idarelerin en büyük kötülüklerinden biri de irfan ordusuna layık olduğu önemi vermemeleridir. Eğer önem verilseydi, geleceği emanet ettiğimiz sizlere, gelecek kadar güvenilir bir mevki verilmesi gerekirdi. Henüz üç dört senelik hayata sahip olan milli idaremizde irfan ordusu ile layık olduğu kadar ilgilenilememiştir. Fakat buradaki mecburiyeti milletin münevverleri olan sizler elbette ki daha iyi takdir edersiniz. Bütün kuvvetimizi yalnız cephede toplamaya mecbur olduğumuz bu kısa süre içinde tabiatıyla irfan ordusuyla gereğince meşgul olamadık. Lakin Cenab-ı Hakk a şükürler olsun ki düşman karşısındaki aziz ordumuz için harcadığımız bütün emekler mutlu sonucunu verdi.
Artık bundan sonra aynı kuvvet, aynı faaliyet, aynı istekle irfan ordusu için çalışacak ve birincide olduğu gibi bu ikinci ordudan dahi emeklerimizin, faaliyetlerimizin mutlu ve başarılı sonuçlarını aynı parlaklıkta elde edeceğiz.

Arkadaşlar, asker ordusu ile irfan ordusu arasındaki birliktelik ve alakayı belirtmek için şunu da ifade edeyim, kıymetli bir eserden ordunun ruhu kumanda heyetidir deniliyor. Hakikaten böyledir. Bir ordunun kıymeti kumanda heyetinin kıymeti ile ölçülür. Siz öğretmenler, sizler de irfan ordusunun kumanda heyetisiniz. Sizin ordunuzun kıymeti de sizlerin kıymetinizle ölçülecektir. İstiklal mücadelesinde üç dört senedir düşmanı topraklarımızda mahvetmek için yaptığımız savaşla ordunun ruhu olan kumanda heyeti değerlerinin yüksekliğini nasıl ispat etmişse, bundan sonra yapacağımız yenilikler milletimize bir karanlık gibi çöken genel cehaleti mağlup etmek savaşında da irfan ordusunun ruhu olan siz öğretmenlerin aynı yeteneği ortaya koyacağınıza eminim. 

Bu konuda size güveniyor ve saygı ile selamlıyorum."

Mustafa Kemal ATATÜRK

En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum….

OnEmAdLoVe

OnEmAdLoVe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Kas.2008 Pzr 23:21:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

CHATCİTY DEKİ ÖĞRETMENLERİMİZİN

VE

BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

tUrUnCuBaSLlkLIkIz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Kas.2008 Pzr 23:37:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İnfumum , Zuzum , Muratcım..

Ve tüm öğretmenlerin bu güzel gününü kutluyorum..

nasibishesin

nasibishesin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 16:07:58sohbet oyun linki

Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Öğretmenim

Öğretmenim canım benim, canım benim.

Seni ben çok, pek çok severim.

Sen bir ana, sen bir baba...

Her şey oldun artık bana.

Okut, öğret ve nihayet,

Yurda yarar bir insan et...

Muckun

Muckun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 16:55:21sohbet oyun linki

Tüm Öğretmenlerimizin Bu özel günlerini ve Öğretmek için Sarfettikleri Hergün,Her Ay ve Her yıl için Ayrı ayrı günlerini kutlarım,Aynı anneler günü babalar günü sevgililer günü gibi bu günüde bir güne sığdırıyorlar,Bence Hergün onlarındır,Cünki Bize Birşeyler öğret mek için ömürlerini yeri geldiğindede canlarını veriyorlar,Haklarını ne etsek ödeyemeyiz.Sizleri Gercekten cok seviyoruz Öğretmenlerim.Haklarınızı Helal Ediniz,

İnfumum,Zuzuzezezizi ve cc içinde öğretmen olan herkesinde bu günlerini cok içtenlikle kutlar ve ellerinizden saygı ile öperim,

perseusneptunus

perseusneptunus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 18:35:39sohbet oyun linki

öğretmenler    millet sizden  FİKRİ   hür VİCDANI hür  İRFANI  hür  nesiller ister                                   

KEMAL ATATÜRK

tüm öğretmenlerimizin öğretmenler  günü kutlu olsun

xJULIETx

xJULIETx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 22:10:37sohbet oyun linki

Millet Mektepleri`nin açılışı ve Atatürk`ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan,

24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

BEN ÖĞRETMENİM

Ben Öğretmenim,
Doğuda, batıda benim izlerim,
Güneyde, kuzeyde benim özverim.
Dağlar yol versin, ister vermesin,
Dağı, taşı deler yine giderim.

Devletin çatısı benim eserim,
Ata`mın dediği yolda giderim.
Anamdan, babamdan hatta kendimden,
Bizleri kurtaran eli severim.

İster bozkır olsun, isterse çorak,
Orası bir vatan, kutsal bir durak.
Işığı yakmaktır, benim görevim,
Bizlere yakışmaz, geride durmak.

Öğretmenler günü, ulusumuza, tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize

kutlu olsun..

LaserStar

LaserStar resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 22:31:24sohbet oyun linki

Atam`ın sözleriyle; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası`nın değiştirilmesi mümkün olmayan temel maddelerini özümseyen; demokratik, laik, sosyal hukuk, inkılapçı niteliğe haiz Türk eğitimcilerimizin bu anlamlı gününü kutlarım.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir