ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
25 Mayıs 2024, Cumartesi 10:56   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz
 <<123456 7>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2008 Cum 12:08:52sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

İnsanları kategorize edip kafasındaki uygun kalıplara sokmak gerçeklerden kaçmanın ve onların düşüncelerini değersiz kılmanın en kolay yolu tabii kendilerine göre

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 00:34:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
simurgs :
vogen :

Bir kömür çuvala satmaz oyunu diyen varsa ben buradayım.

Bana anlatsın derdini....

Ben hala bunu idda ediyorum gerekçelerimide açıklayayım.

Öncelikle bu kömür meselesi genel seçimlerden sonra chp nin kendi başarısızlığını örtmek için gündeme girdi ve orda kaldı. Bu bakış açısındaki en büyük çarpıklıkta bence burda yatıyor elitist kesimin halkı hor gömesi yıllardır süregelen bir sorun ve bunuda bir kömür çuvala indirgemeye kadar vardırmaları toplumdan ne kadar kopuk olduklarınında bir göstergesi bence. Cumhuriyetin kurulmasından bu yana iktidara gelen her parti iktidarın nimetlerindende faydalanmıştır bu sadece AKP yle sınırlı bir olgu değil, önemli olan buna karşı uygulayacağın muhalefet stratejini iyi belirlemektir. Eğer sen bir cuval kömür karşısında ben oy toplayamadım dersen ben bu muhalefet partilerine  gülüp geçerim sadece ama Akp nin ikinci dönemindeki tüm bocalamalarına ragmen hala orrtada bir muhalefet ve akılcı bir yaklasım getiren yok. Akp iktidara geldiğinden bu yana tam 16 kez kamu ihale yasasını değiştirdi son değişikliklerle sadece 3 firmayı çağırıp istediğine ihaleyi verebiliyor ve buna katılan 3 firma dışından kimseye itiraz hakkınıda tanımıyor yasa. hal bu kadar ortadayken buna itiraz eden varmı yok. sebebinide soyliyim türkiyedeki tüm partilerin formatı bu müteahitliğe dayanıyor. sen onları beslersin onlarda seni besler bu kadar basit bu arada halkada bir cuval kömür verende çıkınca kıyamet kopması neden onuda anlamak mümkün değil.

Mevcut sistemde millet kötülerin arasından secim yapmak zorunda kalıyor. adam akıllı ülkenin önünü açan politikları üreten bir parti yok Cem uzan bile benzin bir lira olucak diyerekten %7 oy aldıysa seçimlerde veya akp bir kömür çuvalla %47 oy aldı diye düşünüyorsanız ben size iktidara gelmenin yolunu yaziyim 2 cuval kömür dağıtıp  benzinide 1,5 ytl yaparsınız olur biter. sizede inandırıcı geldi mi?

Kömür burada tabiki bir simge, dağıtılanlar sadece kömür değil. Gıda, hediye çeki, nakit para, çeyrek altın dağıtılanlara ilave edilmeli. Tabiki bu sadece AKP ile sınırlı değil maalesef, diğer partiler de yapıyor bunu, ama bu günü birlik uğraşlarla olmuyor, 20-30 senelik bir uğraş bu başarıyı sağlayan, mahalle mahalle, kapı kapı. Anlatabildim mi?

Yinede % 47 nin izahı değil.... Ama bu yöntem asıl büyük oy potansiyeli olan bölümlerde farkı yaratıyor.

Bakın size halkımızın oy potansiyelini özetliyeyim kabaca ve kendimce,

% 05 yardım alanların yardımlarda etkili partiye,

% 20 aile reisinin desteklediği partiye,

% 30 cemaat liderlerinin desteklediği partiye,

% 20 aşiret reislerinin desteklediği partiye,

kalanıda bu etkenlerden bir şekilde kendisini sıyıran yada gerçekten düşünerek oy kullananlar.....

Bak ne güzel demişsin benzin 1 Lira diyen Cem Uzan bile % 07 oy aldı, bu kadar basit..... Bu lafı ettikten sonra tekrar düşünün bakalım 1 çuval kömüre oy satar mı?

lxabcdefgxl

lxabcdefgxl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 01:04:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tayyip bana kömür verdi diye oy veren halktan niçin bu kadar korkuyorsunuz anlamıyorum..Asıl korkmanız gereken sorgulamadan eleştirmeden bilinçli bir şekilde ona oy verenler..

Kurtuluş savaşının büyük devrimcileri başta Mustafa Kemal sonra halktı..

Şimdi o yerlere göklere sığrdıramadığımız halkta bu topraklarda yetişti,onlarda bizim içimizden..

O zaman ki eğitim,ekonomi v.s açısından şimdiki kıyaslandığında arada büyük uçurumların olduğu görülecektir..

İyinin güzelin doğru olanın yolu eğitimden geçiyor ise ; o dönemin halkıyla içinde bulunduğumuz bugünün halkı arasında ki fark nedir?

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 01:15:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·lxabcdefgxl· :

Tayyip bana kömür verdi diye oy veren halktan niçin bu kadar korkuyorsunuz anlamıyorum..Asıl korkmanız gereken sorgulamadan eleştirmeden bilinçli bir şekilde ona oy verenler..

Kurtuluş savaşının büyük devrimcileri başta Mustafa Kemal sonra halktı..

Şimdi o yerlere göklere sığrdıramadığımız halkta bu topraklarda yetişti,onlarda bizim içimizden..

O zaman ki eğitim,ekonomi v.s açısından şimdiki kıyaslandığında arada büyük uçurumların olduğu görülecektir..

İyinin güzelin doğru olanın yolu eğitimden geçiyor ise ; o dönemin halkıyla içinde bulunduğumuz bugünün halkı arasında ki fark nedir?

Bu ülkenin zor zamanlarında o halk yine ortaya çıkar, her zaman devletine, ülkesine sahip çıkmıştır! 

Bknz. yakın geçmişimizdeki ekonomik krizler, şirketler ek vergi ödedi, hükümetin çağrısıyla yastık altı bankaya yattı, ekonomi canlansın diye alış-veriş kampanyasına katılındı, herkes elinden geleni yaptı...

Ben sadece normal zamanda nasıl oy verdiğimizi izah ediyorum....

lxabcdefgxl

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 01:21:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Normal zamandan kastın?

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 01:32:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Normal zaman işte, her şey tıkırında!

lxabcdefgxl

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 01:37:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çaktım köfteyi

Ha normal zamanımız da var yani herşey tıkırında işliyor madem niçin bu millet oyunu bir çuval kömüre satar sana göre?

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 02:17:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bizim halkımız zor günleri çok iyi bilir, çok yaşamıştır. Büyük çoğunluğu orta halli desekde fakirdir ama yetiştirilmesi, gördüğü ile idare etmesini bilir. Bütün olumsuz görüntülere rağmen (hırsızlık, gasp, terör, cahillik, fakirlik vs.) aç komşusunu doyurmadan yatmaz. Daha kötü bir alışkanlığı vardır önüne sunulanı yer!

Önüne sunulan pembe tablodur, sen inşa et geleceklerdir (alıntı, düşler tarlası)

Bakın şimdi size basitçe anlatayım...

Senin bir şirketin var çalışıyorsun, ciddi mal varlığın var ama o kadar da büyükte finans problemlerin var. Başlıyorsun şirketin dinlenme tesislerini satmaya, sonra misfirhanesini yetmiyor, şirket elemanlarına golf sahası yapmak için sakladığın araziyi satıyorsun, yetmiyor şirket binalarından birkaçını satıyorsun. Bu arada bu satışlardan şirket çalışanları haberdar ama umurlarında değil, çünki o arada tıkır tıkır maaşlarını alıyorlar, bir sıkıntı yok yani.

Bir gün gelir şirketinin satacak mal varlığı kalmaz, şirket çalışanları zam alamaz huzursuz olur. Zaman geçer bırak zam almayı aldığı paranın altında aynı işine devam etmek ister, kimi devam eder kimi edemez. Devam edemeyenler mesela ailede 4 kişi var, alış verişini kısıtlar. Alış verişin kısıtlandığı yer bakkal, market, giyim evi gibi, bu defa buralar zora girer, aynı olaylar o işletmelerde yaşanır ve ben size bunun gibi çok uzun satırlar yazabilirim.

Henüz doğru düzgün elektrik, doğal gaz yakmadık. İnsanlarımız hava şartları ağırlaştıktan sonra önce bir eve çekilsin sonra konuşalım....

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 13:10:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·lxabcdefgxl· :

1. Kömürün parası Tayyip in cebinden çıksaydı o zaman yukarıdaki ilk cümle anlamsal olarak doğru olurdu.
2. Ben kendi korkumu söyleyeyim; bir çuval kömüre tongaya düşen, buna mecbur bırakılan, fakirleştirilen, koyunlaştırılan halktan korkuyorum.
3. Sorgulamadan eleştirmeden "bilinçli bir şekilde" nasıl oy verildiğini ise anlamış değilim.

FeNoMeN66

FeNoMeN66 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Ara.2008 Cmt 14:01:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bir çocuk yetiştiriyorsunuz, tek çocuklusunuz, en güzel şekilde eğitim veriyorsunuz, sokakta nasıl yürümesini, insanlara nasıl davranmasını öğretiyorsunuz. Sokağa çöp atmaması gerektiğini, insanlara kibar davranması gerektiğini, ekmek kuyruğuna girdiğinde insanlara saygısızlık yapmadan öne geçmeye çalışmaması gerektiğini öğretiyorsunuz.. Bu ve buna benzer şeyler.. Sonra adamın biri (ki o adamın biri lerinden çok var..) düşünmeden, eğitmeden, doğru dürüst okutmadan, geleceğini hazırlamadan 10 tane çocuk yapıyor. Sonra o çocuklar büyüyor. Şimdi onların 10 adet oy hakkı oluyor, sizin çocuğunuzun 1 adet oy hakkı. Ve onların istediği gibi yönetiliyor ülke. Matematik bilir misiniz bilmiyorum ama, artık aritmetik ortalamaya göre değil, hormonik ortalamaya göre yapılmalı bence seçim.. Ki bu ülkede, veya dünyanın farklı bi yerinde böyle bir düşünce son derece ütopik. Ama bence doğru olan bu.Haksızmıyım. ?

CC sohbet icin buraya
 <<123456 7>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir