ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 21:36   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   ERGENEKON HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
 <<12345 67>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

iSyaN13

iSyaN13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Nis.2009 Çar 23:57:33sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Deri değişiminde eski deriler her zaman atılır.Hükümet Şuan da bunu yapıyor.Deniz Feneri ne oldu . ?

xxxteressaxx

xxxteressaxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2009 Per 09:36:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

burnunun ucunu göremeyenler  devlet içerisindeki yapılanmayı nasıl görürler ki?

mahkemenin kabul ettiği iddianameden bir bölüm(zahmet olmazsa okumanızı rica)

DALAN 3 NUMARA ,PEKİ FERDA PAKSÜT KAÇ NUMARA??

Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde İstihbarat Daire Başkanı olan Levent Ersöz le Bedrettin Dalan arasında geçen konuşmanın, ikilinin bahsettiği konulardan 2004 te gerçekleştiği anlaşılıyor. Evinde ve ofisinde yapılan aramalarda 2500 dinleme kaydı ele geçirilen derin kulak Ersöz ün, Dalan la yaptığı görüşmeyi de kaydettiği anlaşıldı. Ersöz ün, Dalan la konuşmasının çözümü Eruygur ve dönemin Jandarma Teknik Daire Başkanı Albay Hasan Atilla Uğur da ele geçirildi.

BEN SÖYLEDİM BİR YAZDI

İkinci Ergenekon iddianamesinin ek belgeleri arasında 240. klasörde yeralan konuşmada Dalan, yaptığı faaliyetleri anlatırken 1998 deki post modern darbedeki rolünü de itiraf ediyor. Dalan şöyle diyor: “Ben yaşayarak öğrendim. Ben bir şey daha yaşadım paşam. Bunları Çevik Paşa ile 28 Şubat öncesi oturdum konuştuk, 4 saat not aldı. Ve bunları bilgi notu haline getirdi. Karargahındaki generallere dağıttı. Çok gizli rapordu.” Konuşmada Dalan, Bir e “Raporun üstüne çok gizli damgası koymasaydın bari” dediğini söyleyince Ersöz de “Oraya da yazmış mı Sayın Bedrettin Dalan dan alınmıştır diye” şeklinde konuşuyor. Dalan da “Aynen yazmış. İsim de var” cevabını veriyor.

DALAN: KORKMUYORUM

Dalan konuşmanın devamında adının Çevik Bir in raporunda yazılmasından korkmadığını ifade ediyor. Ersöz de “Ama siz zaten bundan korkmuyorsunuz ki. Kendinizi üçüncü sıraya koymuşsunuz biraz çekingenliğiniz için” diyor. Dalan da, “Ben korktuğum konuyu biliyorum ama benim ülkemin Silahlı Kuvvetleri, yani eğer bir gizlilik derecesi yapmışsa onun şerefidir, onu korumak onun yükümlülüğüdür. Benim görevim değildir” şeklinde konuşuyor.

1 numara ya haykır başkanım

Ergenekon sanığı Levent Ersöz le firari Bedrettin Dalan arasındaki konuşmada, Dalan ın örgüt içindeki konumunu ele veren ifadeler dikkat çekiyor. Ersöz Dalan a “Başkanım siz üçüncü sıradasınız ama gelin sizi birinci sıraya şunları çıkıp da şöyle şu camdan tekrar bir bağırsanız da” diyor. Dalan ise TSK yı eleştirerek “Bugün keşke benim elimde bir güç olsaydı, demokrasi nasıl olurdu gösterirdim. Güç zamanı geldiği zaman kullanılır” diyor. Dalan konuşmanın ilerleyen bölümünde İnan Kıraç ın da aralarında bulunduğu üç kişiyle tartıştığını anlatıyor. Dalan, Kıraç ı Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök e gönderdiğini söylüyor.

İdam edileceğimi bilsem dönerim!

5 aydır Ergenekon firarisi olan Dalan, Poyrazköy deki arazisinde cephane çıkınca ABD den dönüşünü bir kez daha erteledi. Konuşmasında yurtdışında yaşayanları eleştiren Dalan “Onlar sıkıyı görse New York ta, Paris te yaşamayı göze almış adamlar. Gidiyorum kuşun kanadıyla Türkiye ye dönüyorum. 10 gün sonra idama razı olsam geri dönerim. Benim yapım bu” diyerek Türkiye sevgisini anlatıyor.

Topuğa mermiyle olmuyor

Konuşmada Ersöz, Dalan a, “Şimdi mesela bakın 1. Ordu komutanı olan bir komutanımız. Genelkurmay İkinci Başkanlığı yapmış. Kafası son derece çalışan. Nasıl anlatamadınız?” diye soruyor. Dalan ise Kardeşim bakın sizin elinizde silah olduğu için çok ağırsınız diyor. Dalan Doğan Güreş Paşa nın Ben topuğuna bir mermi salladım mı? sözünü hatırlatarak Öyle bir şey olmaz” diyor.

Özkök e adam gönderdim

Kendi içlerindeki bir tartışmayı anlatan Dalan şöyle konuşuyor: "3 kişi birbirimize girdik, İnan a (Kıraç) git Ankara ya. Kurmay la konuş benden ne şikayetiniz var öğren dedim"

Dalan konuşmanın bir bölümünde TSK nın iktidara karşı demokratik tutum takınmasından rahatsız olduğunu anlatıyor. Dalan ın eleştirisine Ersöz “Biz de azmetmedik canım karşılığını veriyor. Dalan bu durumun içlerinde tartışmaya neden olduğunu anlatıyor. İkili arasındaki görüşme şöyle devam ediyor:

BİRBİRİMİZE GİRDİK

Dalan: Bundan 6-7 ay önce İnan Kıraç la beraber geldik. Böyle Sakarya meydan muharebesi gibi 3 kişi kavga ettik, gırtlaklıyordum ben. İnan git Ankara ya. Kurmay la konuş benden ne şikayetiniz var diye öğren dedim.

Başkan (Ersöz): Geldi mi?

Dalan: Geldi. Uydu adam. Hilmi Özkök le (Genelkurmay Başkanı) konuştuk, Senden çok mutluyuz, memnunuz, Allah senden razı olsun de ve benim de kabahatim çıktı. Çünkü evladımın ölüsünü göreyim.

Başkan: Çok ciddi bir durum .

Dalan: İki evladımın ölüsünü göreyim ki çok ciddiyim.

Başkan: O da aynı şeyi söyledi.

Dalan: Evet. Tamam ben gönderdim ona. Sofya ya gönderdim, İnan Kıraç da şahit. Geldiğinde İnan Kıraç la da tanıştırdım İstanbul da. Bağırdık, çağırdık gönderdik. Biz suçlu olduk falan, oturduk. Başkan: Ben görevimi yaptım diyorsunuz.

Yardımcısı Chirac mış

TSK nın iktidara karşı tavrı nedeniyle 20 yıldır verdiği emeğin boşa gittiğini söylen Bedrettin Dalan faaliyetlerini anlatırken şöyle konuşuyor: Bu işlerimden dolayı dünyada değişik kişilerle tanıştım. Şu andaki Fransa Cumhurbaşkanı (Jacques Chirac) benim yardımcımdı. 3 sene öncesi. Almanya nın eski ... eyalet başbakanı ... çok yakın dostluğum vardır. İstanbul a getirdim....

Dalan içini döküyor: TSK dan umudu kestim Yahudiler le dalıyorum

Ergenekon un darbe teşebbüsünde bulunduğu 2004 yılında yapılan konuşmada, Dalan TSK dan umudumu kestim deyince Ersöz darbe hazırlığından bahsediyor:

Dalan: Benim söylediğim bütün bunlardan sonra Silahlı Kuvvetler den de umudumu kestim. Tek başıma Amerika yla, Yahudi lobileriyle kaç aydır dalmalara başladım.

Başkan (Ersöz): Başkanım burada yanlışsınız, kusura bakmayın.

Dalan: Yapmayın etmeyin. Türkiye nin dengelerini de fazla sallamayın, buradaki Amerikan Büyükelçiliği ni işte bu dün arkadaşlarımızla tanıştırdı, en önemli adamıyla kaç aydır kavga ediyoruz... Çin e... taa, Şanghay a gittim orada Wolfowitz in bir akrabası var, ondan sonra arkakasından iki defa gittim.

Başkan: Silahlı Kuvvetler den ümidi kesmeniz son derece yanılgı noktanız, kusura bakmayın çünkü neden. 20 yılı verdik. Silahlı Kuvvetler mensubu olarak şunu öneriyorum başkanım. Kasım, İsmail ve Bedrettin Dalan olarak görmeliyiz. Tahsin Kürşat diğerlerinden... bu iş böyle. Silahlı Kuvvetler bunun bir parçası.

BAYAN  PAKSÜT(anayasa mah başk.yard.eşi)

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ün eşi Ferda Paksüt ün AB Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn in Türkiye açıklamalarına Finlandiya Büyükelçisi ni arayarak tepki gösterdiği ortaya çıktı.

Ergenekon un ikinci iddianamesinin ek 99. klasöründe 1.4.2008 tarihinde gazeteci E.B. ile görüşen Paksüt, Finlandiya Büyükelçisi Maria Serenius la yaptığı konuşmayı anlatıyor. Paksüt gazeteciye, "Finlandiya Sefiresi Maria yı aradım. Olli Rehn, Türkiye nin iç meselelerine niye bu kadar çok karışıyor? Bizde iki tane kurum vardır, bir tanesi askeriye bir tanesi de Anayasa Mahkemesi dir dedim."diyor. Telefon görüşmesi şöyle:

Ferda Paksüt: Bu telefonu yapmanı, Osman istedi mi senden? Hayır dedim.

E.B.: Süper, çok enteresan.

F.P. Hani senle kız kardeş gibi olduğumuz için söylüyorum dedim, biz Türkler Finlileri çok severiz dedim. Herhalde Rehn zannediyor ki biz hepimiz AB ye girmek istiyoruz, hayır dedim, sadece AKP hükümeti AB ye girmek istedi, onun için oynuyor dedim.

E.B.: Ya bunlar süper sırlar. Bunlar siz gün gelip de 15-20 yıl ya da ölene kadar izin vermediğiniz sürece unutulacak şeyler.

F.P.: Daha bende neler var yani sen bu ne ki E....cim. Ben sana Bağdat ta yaptıklarımızı bir anlatsam. Ne diyorsun daha bunu Osman bilmiyor biliyor musun?

Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün, eşi AYM Başkanvekili Osman Paksüt aracılığıyla AYM yargıcına gönderdiği mesaj dinlemeye takıldı.

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün teknik takibe takılan telefon görüşmelerinde, eşi aracılığıyla ‘AK Parti kapatılmasın’ oyu vermesi beklenen bin üyeye gönderdiği mesaj uzun süre tartışılacak gibi gözüküyor. Ferda Paksüt’ün Osman Paksüt’ün AYM’deki özel sekreteri Ayfer’le kapatalma davasıyla ilgili son karar toplantısının yapıldığı saatlerde yaptığı telefon görüşmesindeki mesaj ‘Bu mesajı AYM yargıcına Ergenekon adına mı gönderdi’ sorusunu gündeme getirdi.

SEKRETERDEN SÜREKLİ BİLGİ ALIYOR

30 Temmuz 2008 günü AYM’da kapatma davasıyla ilgili karar oturumu devam ederken saat 14.34’te gerçekleşen konuşmada Ergenekon sanığı Ferda Paksüt’ün ‘Ahmet yakın markajdaymış duydunuz mu’ sorusu üzerine Ayfer’in ‘Vallahi öğlen Başkan (Haşim Kılıç) gitti baya yanında oturdu 1 saate yakın. Sonra da Beyefendi (Osman Paksüt) çıktı yanına ama bilmiyorum ne oldu tabi’ karşılığını veriyor. Tam bu sırada Ferda Paksüt, AYM üyesi yüksek yargıca gönderdiği ve uzun süre tartışılacak mesajı şöyle dile getiriyor:

OSMAN PAKSÜT MESAJI İLETTİ Mİ?

‘BEYEFENDİ’NİN (Osman Paksüt) ona iki çift lafı var. Yemin ettirdim, ‘ölümü öp’ diye. Söylemezsen dedim. Bunun (Haşim Kılıç) üç senesi kaldı. Bundan sonra senin bak yine bi başkan olabilirsin belki şansın var. Ama doğru dürüst hareket etmezsen o şansını kaybedersin dedim.’ Ferda Paksüt’e savcılık sorgusunda ‘Bu mesajı ne amaçla gönderdiniz’ sorusu yöneltildi. Ferda Paksüt’ün, ‘bizim istediğimiz gibi hareket edersen seni başkan yapabiliriz, ama yapmazsan başkan olamazsın’ tehdidi taşıyan cümlesinin Osman Paksüt tarafından AYM üyesi Yüksek Yargıca ulaştırılıp ulaştırılmadığı merak konusu oldu.

AYM ÜYELERİNİ KARALAMA ÇABASI

AK Parti kapatma davası sonuçlandıktan sanra da ‘kapanmasın’ oyu kullanan AYM üyelerinin de Ferda Paksüt’ün girişimlerinden nasiplerini almışlardı. Teknik takibe takılan konuşmalarda Paksüt’ün, bazı üyeleri AK Partili belediyeden oğlunun şirketine aldığı ihale karşılığı oy kullanmak, bazı üyeleri de rüşvet almakla suçladığı ve bunları gazetecilere anlattığı, bu bilgileri gazetecilere aktarırken yanında eşi Osman Paksüt’ün de bulunduğu belirlenmişti. AYM Başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi konuşurken zaman zaman telefonu alarak kendisinin de gazetecilere ve Ergenekon sanıklarına bilgi verdiği de teknik takip raporlarına girdi.

yohQdEvEninNaLi

yohQdEvEninNaLi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2009 Per 10:23:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HER ŞEYİN BİR İLK İ VARDIR,yıllardır darbeler yapılırdı ama yargılamaz,yargılanmazdı vs.dolayısıyla abuk subuk cevap veren kişileri kınamıyorum.onlar içinde bir ilk ne diyeceklerini şaşırmış vazıyette "hayır""ne alaka"fasa fiso vs. laf kalabalığı tabiki yapacaklar.demokrasilerde özgürlük diye bir şerh vardır 

Kolay değil, bu ülkede 1960 tan beri darbeler yapılıyor ama şimdiye kadar hiçbir darbeci, sivil mahkemelerde yargılanmadı. Darbeciler yargılanmayınca da, darbe yolu, sanki meşru iktidarı değiştirmenin bir başka adı oldu. Sanki Türkiye de iktidar iki şekilde el değiştirir; ya seçim olur, ya darbe olur. Yani darbeler, öylesine masum, anayasal bir iktidar değiştirme yoludur...

Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde, darbecilerin hedef alınması bazı çevrelerde işte bu yüzden bir telaş, bir panik havası estiriyor. Çünkü yarım asırdır darbecilerle iş tutmuş, onlara yardım etmiş, rol almış siviller hep bunun mükafatını görmüştü. Şimdi ilk defa yargı önüne çıkıyorlar. Koltuk beklentilerinin yerini ilk defa tutuklanma korkusu alıyor... Kimisi yurtdışından gelemiyor. Kimisi, "bu yapılanlar Türkiye ye yakışmıyor" gibi laflar ediyor. Kimileri, "Cumhuriyetin asıl evlatları, saygın isimler hedef alındı" diyor. Neden? Çünkü bunların hepsi bir ilk...

Başka ilkler de var. İlk defa emekli orgeneraller, kuvvet komutanlığı yapmış kişiler bulundukları askerî bölgelerden alınıyor, sorgulanıyor ve tutuklanıyor.

Yine muvazzaf subaylar tutuklanıyor. Yıllarca öncesine ait faili meçhullerle ilgili olarak jandarma alay komutanlığı yapan insanlar yargıya teslim ediliyor.

İlk defa binlerce faili meçhul cinayetin aydınlatılması için savcılar harekete geçiyor. Kazılar yapılıyor. Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Çetin Emeç, Abdi İpekçi, Ahmet Taner Kışlalı cinayetleri gibi toplumu laik-dindar kavgasına sürüklemek için işlenmiş cinayetlerin aydınlanması adına umutlar doğuyor.

İlk defa Gazi olaylarının, Sivas katliamının, Kahramanmaraş, Çorum olaylarının bu ülkede bir Sünni-Alevi çatışması çıkması için devlet içindeki çeteler eliyle planlandığı iddialarının, kuşkularının üzerine gidiliyor.

Hele PKK nın kurulmasındaki karanlık ilişkiler, PKK baskınlarının önceden sızdırılan bilgilerle yapıldığı iddiaları, terörün, meşru iktidarlar üzerindeki vesayetin devamı için kullanıldığı acı gerçeğiyle yüzleşmek ne demektir?

İlk defa, "Allah ın askeriyim, başörtüsü düşmanlarını cezalandırıyorum" diyerek Danıştay ı basan bir katilin laflarına bakılmadan, gerçeğin üzerine gitme iradesi, davanın Ergenekon davasıyla birleştirilmesi, bazı odakları kim bilir nasıl şaşkına çevirmiştir.

İlk defa, toprağın altından bu kadar çok suikast silahları, bir şehri havaya uçuracak patlayıcılar çıkarılıyor. Dalan, Amerika dan Uğur Dündar a bağlanıyor: "Ne var bunda?" diyor. "Bu silahlar bir taburu bile donatmaz. Bunlarla darbe mi olur?" diyor. Tam bir şaşkınlık. Kimse bu silahlarla darbe yapılacağını söylemiyor ki. Söylenen; bu silahlarla şehirlerde peş peşe suikastlar, cinayetler, bombalamalar yapılacağı, toplumda panik havası estirileceği ve darbeye bir zemin hazırlanacağıdır. 20 el bombasıyla bile darbe zemini hazırlanabilir. Onları öyle kapalı alanlarda, şehir merkezlerinde, vapurlarda -Allah esirgesin- patlatırlar ki, bir de bakmışsınız darbeciler iş başında...

Ve ilk defa bir eski Genelkurmay başkanı gidip sivil savcılara ifade veriyor, tanıklık yapıyor...

O kadar çok ilk var ki. Kendilerine dokunulamayacağını düşünenlere ilk defa dokunuluyor. Hesap vermeyeceğine inananlardan ilk defa hesap soruluyor. İlk defa demokrasinin önündeki en büyük engele, devlet içindeki hukuk dışı yapılara karşı güçlü bir irade harekete geçiyor. İlk defa cesur savcılar, ilk defa sadece işini yapan cesur emniyet görevlileri bir milletin geleceği adına, demokrasi adına makul çoğunluğa cesaret veriyor. İlk defa asırlık problemlerin çözümü, kutuplaşmaların ve gerilimlerin sona erdirilmesi için bir kararlılık, bir siyasî irade sergileniyor.

LastNur

LastNur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2009 Per 18:32:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
BU ULKE KURTLAR VADISI IZLEYE IZLEYE BU HALE GELDI.AKP DÜSMANLIGININ SEBEBI BIZZAT BASINDAKI  SAYIN  MEMLEKET DÜŞMANI BENİM VE PEK COK KİŞİNİN GÖZÜNDE BUNUDA DEĞİŞTİRMEYE ONUN DEĞİŞİMLERİ YETMEZ. BEN BİLİİRİM ÇÜNKÜ BİR İNSAN 7 SİNDE NEYSE 70 İNDEDE ODUR NE ATAMA SÖYLEDİĞİ LAFLAR UNUTULDU NE LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNE NE ŞEHİT ANASINA NE ATAMIN BAŞTACI YAPTIĞI CİFTCİYE NE DE TERORİST BAŞINA. HAINLER TBMM FİNK ATARKEN CAR CAR KONUŞURKEN KIMSE KANDIRAMAZ BENI ERGENEKON SAFSATALARIYLA.

twerft

twerft resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2009 Cum 10:44:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·YuzSekiz· :

Ergenekon konusunda iki kutba ayrıldık.

Tam bir “biz” ve “onlar” durumu çıktı ortaya.

“Biz” dediğimiz, Ergenekon’un darbe ortamı yaratabilmek için ortalığı kan gölüne çevirmek amacıyla kurulmuş bir örgüt olduğuna inananlar.

“Onlar” dediğimiz de, Ergenekon diye bir örgüt bile olmadığına, “şeriat getirmek” isteyen AKP’nin ve Fethullahçıların “muhalefeti” ezmek için bunları uydurduğuna inananlar.

“Onlar”ın siyasi partisi CHP.

CHP de zaten başkanının ağzından resmen “Ergenekon’un avukatı” olduğunu açıkladı.

İnsan bazen “körleşir” ve gerçekleri görmez, göremez, hatta görmek istemez.

Hemen “onların” kör olduğunu söylemeyeceğim.

Belki de, “Ergenekon vardır” diyen demokrat aydınlar kördür ve AKP’yle Fethullahçıların “büyük oyununa” alet oluyorlardır.

Ya da onların inandığı gibi “demokrat aydınlar”, Fethullahçılardan, AKP’den, Amerika’dan para aldıkları, çok zenginleştikleri, yalılarda oturup yatlarda gezdikleri için bu “oyuna” alet oluyorlardır.

Henüz çok zengin bir demokrat aydına rastlamadım ama diyelim ki hepimiz paraları alıp saklıyoruz.

Peki.

Şimdi bizim göremediğimiz şu Ergenekon’a “somut” biçimde bakalım.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP örgütü, çeşitli gazeteler ve onların yazarları “kimin” avukatı bir sıralayalım.

Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’un avukatı hepsi.

Emekli Amiral Özden’in “günlüklerinin” yalan olduğuna inanıyorlar herhalde.

Gazeteci Mustafa Balbay’ın günlüklerinin de yalan olduğuna inanıyorlar.

Bu AKP’lilerle Fethullahçılar çok yaratıcılar, birisinin adına “gün gün, saat saat” günlükler yazabiliyorlar.

Buna da peki.

Eruygur’un “resmî” belge olarak hazırlattığı ve Taraf’ta yayınlanan “lahika” da yalan o zaman.

Ama bir sorun var, o belge “resmî”.

Belgenin kayıtları Genelkurmay’da duruyor.

Buna tam olarak ne söylüyorlar?

Ayrıca General Veli Küçük’ün de avukatlığını yapıyorlar.

Küçük’ün Ergenekon diye bir örgüte dahil olmadığına inanıyorlar demek ki...

Peki, Susurluk diye bir örgüte dahil olduğuna inanıyorlar mı?

Ona inanıyorlar da, “Küçük daha sonra hiçbir şey yapmadı” mı diyorlar?

Küçük’ün mafya reisleriyle ilişkilerine ve telefon konuşmalarına ne diyorlar?

“Onlar da uydurma” mı diyorlar?

Avukatlığını yaptıkları bazı Ergenekon sanığı subayların evlerinden cephaneler çıktı.

Buna ne diyorlar?

“O subayların evine kimseden habersiz AKP’lilerle Fethullahçılar cephanelikler yerleştirdi ve o subaylar bunun farkına varmadı” mı diyorlar?

Yoksa “onlar da Fethullahçı ama Ergenekoncuymuş gibi yapıyorlar” mı diyorlar?

Peki, Ergenekon’un içindeki JİTEM’e ne diyorlar?

JİTEM’in öldürdüğü Kürtlerin isimlerini ve hangi kuyulara atıldıklarını açıklayan “itirafçıların” söyledikleri yerlerde “kemiklerin” bulunmasına ne diyorlar?

“O Kürtleri aslında AKP’lilerle Fethullahçılar öldürüp gömdü, bunların yerini açıklayan itirafçılar da AKP’li” mi diyorlar?

Yargıtay, “şeriatçı” görüntüsüyle Danıştay’ı basıp bir yargıcı öldüren katilin Ergenekon’la ilişkisi olduğuna hükmedip, davayı Ergenekon davasına kattı.

Buna ne diyorlar?

Yargıtay da “AKP’lilerle Fethullahçıların eline geçti” mi diyorlar?

Güçlükonak’ta öldürülüp yakılanların kimlikleri “tertemiz” biçimde askerlerin cebinden çıktı?

Buna ne diyorlar?

“O askerler de AKP’li ve Fethullahçı” mı diyorlar?

SAT komandolarına komşu olan ve Bedrettin Dalan’a ait bir araziye gömülmüş bir cephanelik çıktı önceki gün, bununla ilgili olarak subaylar gözaltına alındı.

“O subaylar da aslında Fethullahçı” mı diyorlar?

“Askerî bir bölgeye kontrol noktalarından geçerek AKP’lilerle Fethullahçılar cephaneliği gömdü ve bunu subayların üstüne attı” mı diyorlar?

O subayların gözaltına alınmasına izin veren Genelkurmay’a ne diyorlar?

“Genelkurmay da AKP’li ve Fethullahçı” mı diyorlar?

Biliyor musunuz bazen insan körleşir ve gerçekleri görmez.

Belki “biz” körüz, Genelkurmay’ın resmî kâğıtlarına yazılmış belgelerin AKP’liler tarafından yazıldığını, “darbeci” generallerle işadamlarının, profesörlerin konuşmalarının AKP’lilerle Fethullahçıların yaptığı konuşmalar olduğunu, orduya ait o silahların ülkenin dört bir yanına AKP’lilerle Fethullahçıların eliyle gömüldüğünü, o silahları veren subayların da aslında AKP’li olduğunu, JİTEM’in adam öldürmediğini, o Kürtleri de AKP’lilerle Fethullahçıların öldürdüğünü kavrayamıyoruz.

Ya da...

CHP, bazı gazeteler ve yazarlar, “darbe hazırlığındaki büyük bir cinayet” şebekesini gözlerden saklayabilmek için olağanüstü bir çaba gösteriyorlar.

“Avukat” rolüne soyunarak bu şebekenin “işbirlikçiliğini” yapıyorlar.

Ya biz “satılmış” ve “sersemiz” ya da onlar ciddi bir cinayet şebekesinin yardakçıları.

Bunu anlamanın tek yolu somut olaylarla konuşmak.

Şimdi onlar anlatsın, resmî belgelerdeki “lahikaları”, “fişlemeleri”, “Genelkurmay’ın kullandığı STK’ları”, JİTEM’in cinayetlerini, Güçlükonak’ı, 33 askeri, Danıştay cinayetini, bulunan cephanelikleri, tutuklanan subayları, telefon konuşmalarını, Karargâh Evleri’ni, Özden’in ve Balbay’ın günlüklerini nasıl gördüklerini.

Anlatsınlar da bir anlayalım bakalım kim kör, kim işbirlikçi, kim suç ortağı...

Alıntı: Ahmet Altan

Evet anlatın bakalım.

Burada boş boş Ergenekon Akp nin uydurmasıdır, Atatürkçüleri sindirme çabasıdır, Pamuk Prenses masalıdır diyeceğinize hakikaten şu sorulara cevap versenize madem bu kadar eminsiniz :) İçinizden kaçınız alıp da iddianameyi inceledi? Orduyu yıpratmakmış, milleti kandırmakmış... Ordu dediğin sütten çıkmış ak kaşık ya zaten. 12 Eylül darbesini uzaydan gelen yaratıklar mı yaptı? 27 Mayıs, 12 Mart ülkeye vahiy yoluyla mı indi? Daha 2 sene önce e-muhtırayla tehdit gördü bu ülke. Herkes kendi işine baksın. Bu ülkenin siyasetinin ne postala ihtiyacı var ne de postal yalayıcılarına. Muhalefet yapacaksanız adam akıllı bir partiyle, adam akıllı politikalar izleyerek yaparsınız. Zaten bunu yaparsanız bir gün bu halk sizi görür iktidar da olursunuz. Siyaset konusunda ne biliyorsunuz bilmem, hoş çoğu kişinin elbette siyaset bilimi hakkında pek bilgisi yoktur ama siyaset dediğin böyle yapılır. Statükocu, sermayeci medyanın gazına gelip de bunu Akp nefretiyle birleştirerek ortalığa cehalet kusmanın alemi yok.

E RTE de bizzat ben bu davanın savcısıyım diyor..Hukukun bağımsızlığının ayaklar altına alınmasını neden görmezden geliyor?Siyasallaşmış bir dava olduğunun en net kanıtı değil midir bu?Hukuk yerlerde sürünüyor,yandaş medya yargıdan önce yargılıyor,her gün açık açık insanların gözlerinin içine soka soka çok gizli!!!! olan davayı isim vererek hangi konuda suçu olduğu iddia ediliyorsa yayınlıyor yazıyor çiziyor..Bunu neden görmezden geliyor Ahmet efendi?

82 yaşındaki İlhan Selçuk sabahın köründe evi basılınca,ömrünü hukuka ve hukukun üstünlüğüne adamış Sabih Kanadoğlu nu susturunca,ÇYDD nin başkanı bir çok öğrenciye burs veren Türkan saylan a göz dağı verilince,Haberal ölünce her şey daha mı güzel olacak?

Bu ülkede darbecilerle mücadele edeceksen işte Kenan Evren orada...Senin derdin derin devletse işte Tansu Çiller, işte Mehmet Ağar işte Mehmet Eymür. Hala ortadalar hala yaşıyorlar. Çağır onları onlara sor onları yargıla. Devletin içine sızmış kadroları mı arıyorsun. İşte Fettullah Gülen ABD de işte onun müritleri buralarda. Onları sorgula devlete nufuz etme planlarını herkes biliyor. Onları sorgula. Ama senin niyetin üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse durma devam et.

DURMAK YOK YOLA DEVAM!!!

Eeee deniz feneri davası güme gitti , başımız ergenekonla bağlanmışken herşeyi de unutuveriyoruz dimi?

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2009 Cum 23:50:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Bu arada ileride kullanılması düşünülen hiç bir silah, uzun süreli toprağın altına gömülmez. Gömülürse her halukarda nem alır, ne nem alan bomba patlar ne de mermi ateş alır. Kurtulmak istenilen silahlarsa ne Ergenekon Apartmanı nın önüne bırakılır ne de çöp tenekesine atılır....

Bu kılıf minareye hiç uymuyor!

KriZeDaVeT

KriZeDaVeT resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2009 Cmt 00:33:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
vogen :

Bu arada ileride kullanılması düşünülen hiç bir silah, uzun süreli toprağın altına gömülmez. Gömülürse her halukarda nem alır, ne nem alan bomba patlar ne de mermi ateş alır. Kurtulmak istenilen silahlarsa ne Ergenekon Apartmanı nın önüne bırakılır ne de çöp tenekesine atılır....

Uyduralım o zaman:) Ya nem oluşmasını engelleyecek şekilde saklandı ise:) saklanamaz dersen boşa uğraşma sana kılıf gerek o zaman:)

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2009 Cmt 00:44:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
KriZeDaVeT :
vogen :

Uyduralım o zaman:) Ya nem oluşmasını engelleyecek şekilde saklandı ise:) saklanamaz dersen boşa uğraşma sana kılıf gerek o zaman:)

Nasıl engelleyebilirsin nemi peki? Boş arazide toprak altı, yağmur, kar hadi anlat bize.... Toprak altında suyun ulaşamayacağı, nem yapmayacak olasılıkları anlat bize..

Su yolunu bulur lafını hiç duymuşmuydunuz? Duyduysanız bunun boş laf olmadığını biliyormusunuz?

KriZeDaVeT

KriZeDaVeT resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2009 Cmt 01:06:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
vogen :
KriZeDaVeT :
vogen :

Nasıl engelleyebilirsin nemi peki? Boş arazide toprak altı, yağmur, kar hadi anlat bize.... Toprak altında suyun ulaşamayacağı, nem yapmayacak olasılıkları anlat bize..

Su yolunu bulur lafını hiç duymuşmuydunuz? Duyduysanız bunun boş laf olmadığını biliyormusunuz?

Yağ gibi hemen suyun üzerine cıkıyorsun sen de he:) Desem bilmem anlar mısın nasıl olabileceğini mesela... Özgül ağırlığı farklı bir sıvının içinde saklansa su(nem) ile karışmayan bir sıvının içinde saklansa olamaz mı meselâ desem... Kılıfını uydurmuş olabilir miyim acaba:) Boş laf mı diyorsun bunlara. Dön de bir bak yazılara. Hangisi dolu ki:) Hem dolu olsa ne olacak olmasa ne olacak, sen mi ben mi çözeceğiz bunu... İlahi vatandaş seni...:)

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2009 Cmt 01:40:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
KriZeDaVeT :
vogen :
KriZeDaVeT :
vogen :

Yağ gibi hemen suyun üzerine cıkıyorsun sen de he:) Desem bilmem anlar mısın nasıl olabileceğini mesela... Özgül ağırlığı farklı bir sıvının içinde saklansa su(nem) ile karışmayan bir sıvının içinde saklansa olamaz mı meselâ desem... Kılıfını uydurmuş olabilir miyim acaba:) Boş laf mı diyorsun bunlara. Dön de bir bak yazılara. Hangisi dolu ki:) Hem dolu olsa ne olacak olmasa ne olacak, sen mi ben mi çözeceğiz bunu... İlahi vatandaş seni...:)

Yani su gölünün içindeki yağ tabakasına gömüldü bu silahlar, doğru mu anlamışım yazdıklarından?

Hadi diyelim saçmalıklarında haklısın 200 G3 le ne yapabileceğini de bana anlatırmısın....

Bırak biraz biz saçmalayalım.... Hadi hocam anlat bana.....

CC sohbet icin buraya
 <<12345 67>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir