ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Haziran 2024, Cuma 01:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   Türkan Saylan ı kaybettik
 <<12 34567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

PpolisS

PpolisS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2009 Sal 06:57:02sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
zuzuzezezizi :

·PpolisS·

·PpolisS· resimleri

19.May.2009 Sal 01:30:29
Size şunu sormak istiyorum : Acaba rahmetli Türkan SAYDAN bir iki ay önceye kadar bazı sebeplerden dolayı medyaca tanıtılmadan önce  kaç kişiniz Türkan SAYDAN ın kim olduğunu biliyordunuz?  Hrant DİNK İ hiç bir kimse tanımazken ölümüyle kahraman yapan zihniyet , rahmetli Türkan SAYDAN ı da mı kahraman yapmaya çalışıyor. Bırakın da rahat uyusunlar ; bari görevinizi öyle yapınız ...

Tanımıyor olmanız sizin ayıbınız. Farklı bir görüşü  savunabilmek için karşıtlarını ve ne iş yaptıklarını bilmek zorundasınız.Aksi durumda inandırıcılığınız olmaz. Tanımadığınız kişileri cehaletle suçlayabilmek için onlardan en azından 1 adım önde olmanız gerekir. Olmadığınızı kendiniz zaten belli etmişsiniz , hanımefendinin soyadı Saylandır sizin dediğiniz gibi Saydan değil.

Okumak yeterli değildir , anlamakta gerekir.   Zuzuzezezizi

Türkan SAYDAN ( sayLan) ı   tanımayan kimselerin bir ayıp işlediğini sanmıyorum. Sizlerin de bu olaylardan önce tanığınıza pek inanmıyorum . (İspat etmek zorunda da değilsiniz biliyorum.) Zeytinyağı misali üste çıkmak için her türlü yolu deneyen - yine aynı zihniyet - kişiler bazen harflere  ( sayDan- sayLan ) takılabiliyorlar. Ben yukarındaki mesajdan onu anlıyorum . Yineleyerek söylüyorum üzerine gidildi diye (ki gidilmedi) bazı kişileri ölüm vb. durumlarda kahraman yapmayın. Türkiye Cumhuriyeti kahramanlarla doludur zaten. Bu kahramanlar hep az önce bahsi geçen zihniyetten çıkıyor ne hikmetse. Medya denilen ne üdüğü belirsiz gücünüz sağolsun...

BecquereI

BecquereI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2009 Sal 09:41:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Mekanı Cennet Olsun, Başımız Sağ Olsun...

Türkan (Anneyi) Yakından Tanıma Fırsatım Olduğunda, Çok Heycanlanmışdım. Ve Şuan Duygularım Okadar Karışıkki, Yazmakda Bile Zorlanıyorum....

Bugün İlkindi Namazından Sonra, Teşvikiye Camisinde, Cenaze Namazı Kılınacak Ve Zincirli Kuyuda Toprağa Verilecek..

Burada Bir Kaç Yazı Okudum Ve Türkan Saylan"nın , Ergenekon"la Gündeme Geldiğinden Bahsetmeye Çalışmış:) Ve Onlar İçinde, Türkan Saylan Kimdir? Küçük Bir Not Eklemek İstiyorum...

Türkan Saylan...

1944 - 1946 yıllarında Kandilli İlkokulu ve 1946 - 1953 yıllarında Kandilli Kız Lisesinde okumuştur. 1963de İstanbul Tıp Fakültesini bitirmiştir. 1964 - 1968 yılları arasında Sosyal Sigortalar Nişantaşı Hastanesinden Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanlığını almıştır. 1968 yılında İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Başasistanlığa başlamıştır. 1971de İngiliz Kültür Heyetinin bursuyla İngilterede ileri eğitim görmüş, 1974 de Fransada 1976da yine İngilterede kısa süreli çalışmalar yapmış, 1972de doçent, 1977de profesör olmuştur.

1976 yılında lepra (cüzzam) çalışmalarına başlamış, Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfını kurmuştur. 1986da kendisine Hindistanda "Uluslararası Gandhi Ödülü" verilmiştir. 2006 yılına kadar Dünya Sağlık Örgütünün Lepra konusunda danışmanlığını yapmıştır. Uluslararası Lepra Birliğinin (ILU) kurucu üyesi ve Başkan yardımcısıdır. Avrupa Dermato Veneroloji Akademisinin ve Uluslararası Lepra Derneğinin üyesidir. Dermatopatoloji Laboratuvarının, Behçet Hastalığı ve Cinsel İlişkiyle Bulaşan Hastalıklar Polikliniklerinin kurulmasında yer almıştır.

1981-2002 yılları arasında 21 yıl, gönüllü olarak Sağlık Bakanlığı İstanbul Lepra Hastanesi Başhekimliğini yapmıştır. 1982 - 1987 yılları arasında, İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığını, 1981 - 2001 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Lepra Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğünü yürütmüştür. Aynı kliniğin öğretim üyesi olarak 2002 yılı sonuna kadar çalışmış ve 13 Aralık 2002 tarihinde emekli olmuştur.

1989da, bir grup Atatürkçü aydın tarafından devrim yasalarını ve laik düzeni koruyup geliştirmek amacıyla oluşturulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin (ÇYDD) kurucularındandır ve halen Genel Başkanlığını yürütmektedir. 1990da oluşan "Öğretim Üyeleri Derneği"nin kurucusudur ve ilk dönem II. Başkanlığını yapmıştır. 1990da oluşturulan "İÜ Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi"nin kuruluşunda görev almış ve 1996ya kadar Müdür Yardımcılığı ile Kadın Sağlığı derslerinin koordinatölüğünü yapmıştır.

1995 de mezun olduğu lise için oluşturulan Kandilli Kız Lisesi Kültür ve Eğitim Vakfı (KANKEV) nın ve 1995de kurulan Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı (TÜRKÇAĞ) nın kurucusu ve başkanıdır. Birçok mesleki ve sosyal derneğin üyesidir.
1996da İstanbul Üniversitesi kendisine "Atatürk İlke ve Devrimleri" ödülünü vermiştir. İngiltere dermatologlarının derneği olan Dowling Kulübü (1978) ve "Kuzey Amerika Klinik Dermatoloji Derneği" (1996) tarafından onur üyesi seçilmiştir. Bugüne kadar çok sayıda ödüle layık görülmüştür. "Atatürk İlke ve Devrimleri Ödülü" İstanbul Üniversitesi (1996) , "Ülkemizde Yılın Kadını Ödülü" (1990) , "Melvin Jones Ödülü" (1991) , "Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü" İncirli Lions (1996) , "Kuvayi Milliye Ödülü" Haliç Rotary (1997) , "Fahrettin Kerim Gökay Ödülü" Türk Lions Vakfı (1997) , "Türkiye Ziraatçiler Birliği Dayanışma Ödülü" (1998) , "75. Yıl Ödülü" Türk Kadınlar Birliği Şişli Şb. (1998) , "Uğur Mumcu - Muammer Aksoy Ödülü" ADD İstanbul Şubesi (1999) , "Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Onur" Ödülü" (2000) , İtalya "Foyer des Artistes Kurumu Ödülü" (2001) , Cüzzamlı Hastalara verdiği uzun süreli hizmet ve getirdiği bakış açısı nedeniyle "Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği 2001 Yılı Ödülü", "Atatürk Ödülü" Amerika / Atatürk Topluluğu (2001) , "Sanat Kurumu Onur Ödülü" (2002) , "Atatürk / Çağdaşlık Ödülü" Dünya Atatürkçü Kuruluşları (10 Kasım 2003) , "Üstün Hizmet Ödülü" Yıldız Teknik Üniversitesi (2004) , eğitime yaptığı katkılar nedeniyle "Eğitim Ödülü" TED Koleji, "kendinden once hizmet" ilkesine örnek davranışı nedeniyle "100. Yıl Mesleki Başarı Ödülü" Rotary Kulübü, "İnsan Hakları Ödülü" İzmir Karşıyaka Belediyesi (2004) , "Türkiyenin En İyi Eğitimcisi" Ödülü - Tempo Dergisi (2004) , Kültür Üniversitesinin İstanbul genelindeki üniversitelerin öğrenci ve öğretim üyeleri arasında yaptığı anket sonucunda "Yılın En Yürekli Kadını Ödülü" (2004) , "Puduhepa Ödülü" - Adana Kütür Sanat Derneği (2005) , "Meslek Hizmetleri Ödülü" Ankara Emek Rotary Kulübü (Ekim 2005) , "Toplumsal Barış Ödülü" Barış Radyo, "İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü" - SODEV Sosyal Demokrasi Vakfı (2005),"İyi Kalpli Ol Ödülü" Türk Kalp Vakfı (2006) , "Yılın Başarılı İş Kadınları Ödülü" Dünya Gazetesi (2006) , "ÇEK Eğitim Ödülü", Çağdaş Eğitim Kooperatifi (2006) .
Gönüllü kuruluş olarak; ÇYDDnin Genel Başkanlığını, TÜRKÇAĞ ve KANKEV Vakfı Başkanlığı ile Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfı Başkanlığını, sürdürmektedir.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından 31 Mart 2000 tarihinde Sosyal Hizmetler Danışma Kurulu üyeliğine seçilmiştir.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 2 Şubat 2001de YÖK üyeliğiyle görevlendirilmiş ve bu görev Şubat 2007de bitmiştir.
2003 - 2004 arasında Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeliği ve İstanbul İl İnsan Hakları Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.
2005 yılı başı olarak, toplam 440 yayını bulunmaktadır. Bunların 50si yabancı dergilerde yayınlanmış tıbbi çalışmaları, 204ü tıbbi, sosyal ve siyasal içerikli gazete makaleleri, 186sı ise Türkçe tıbbi dergilerde ve kongre kitaplarında yayınlanmış araştırma, derleme ve olgu bildirimleridir.
2si kitap, 3ü seminer kitabı olmak üzere 5 yayını editör grubunda yer almıştır. 1. Basamak Sağlık Hizmetlerinde Deri ve Zührevi Hastalıklar El Kitabı adlı ve 5 baskı yapan ders kitabı, makalelerini içeren ve üç baskı yapan Cumhuriyetin Bireyi Olmak, çocukluk yaşamını anlatan ve 4 baskı yapan "AT KIZ", son yazılarının toplandığı ve 2003de yayınlanan Cumhuriyetin Bireyi Olmak II, 2004te Mehmet Zaman Saçlıoğlunca kaleme alınıp T. İş Bankasınca bastırılan, yaşamının öyküsünü içeren ve altı baskı yapan Güneş Umuttan Şimdi Doğar, 2006da yayınlanan Cumhuriyet Radyoda konuklarıyla yaptığı söyleşilerden oluşan "Geçmişten Geleceğe Radyo Cumhuriyette Çağdaş İnsan Söyleşileri" olmak üzere altı kitabı yayınlanmıştır. 2005de Cumhuriyetin Bireyi Olmak I ve II, son dönem yazıları da eklenerek genişletilmiş ve birleştirilmiş baskı şeklinde yayınlanmıştır. Zehra İpşiroğlunun Türkan Saylanla yaptığı, uzun zaman dilimini içine alan bir söyleşiyi kapsayan kitap Yapıcılığın Gücü 2006da yayınlanmıştır.
14 Nisan 2007 Ankara-Tandoğan ve 29 Nisan 2007 İstanbul-Çağlayan mitinglerinin organizasyonunda ve icrasında bulunmuştur.
Biri grafiker diğeri hekim iki oğlu ve iki torunu vardır.

NAREKSISI

NAREKSISI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2009 Sal 10:40:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

O öldü, utanıyor musunuz şimdi?

Utanıyorlar mıdır acaba şimdi? Hani o, ziyaretine gelenleri selamlamak için başını, boynunu sarıp cama çıktığında, “Hayatını örtü düşmanlığına adadı. Ömrünün son döneminde başörtü takmaya mecbur kaldı” diye yazanlar...
“Evi basıldığında ağır hasta görüntüsü vermişti, tarikatlara söverken ise turp gibiydi” diye yalan düzenler...
“Konu Müslümanlık olunca hastalığını unutuyor” diyerek onu hedef gösterenler...
“Battaniyesini atıp konsere koştu” başlığıyla onu kendileriyle karıştırıp takiyeci ilan edenler...
Evini basıp 20 yıllık ajandalarını götürenler...
Din, her şeyden önce vicdansa...
Yürekleri hepten çöl olmadıysa...
Şeytan ruhlarını esir almadıysa...
Vicdan azabı çekerler mi?
Bir özür dilerler mi?
* * *
Türkan Saylan, bu ülkenin yüz akıydı.
Ancak samimiyetle inanmış insanlarda rastlanabilecek bir feda kültürünün son temsilcisi...
İnsanların yardımına koşmak, cehaletle savaşmak uğruna koşulsuz kendinden vazgeçecek bir örnek insan...
İçi boşaltılmış “ahlak” kavramının etten, kemikten hali... Demokrasiden taviz vermeyen laiklik hassasiyetinin sesi...
Bir eğitim mücahidi...
“Annesi Hıristiyan, kendisi misyonerdir” diyenler annesinin Müslümanlığa geçiş belgesi karşısında başlarını öne eğmişler midir acaba?
“Kendini acındırmak için hasta taklidi yaptığını” söyleyenler ölümü karşısında günaha girdiklerini fark edip hicap duymuşlar mıdır?
* * *
Tek başına bir toplumun kaderini değiştiren insanlar vardır; Türkan Saylan, onların başında anılacaktır.
Onunla ilk görüşmemiz, 15 yıl önceydi. “Sarı Zeybek”e Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin verdiği ödülü onun elinden almıştım.
Son görüşmemizde “Kardelenler” için bir kampanya filmi planlıyorduk birlikte... Ve o yine, hepimizi hayranlığa sürükleyen bir enerjiyle, Anadolu’daki kızların durumunu anlatıyordu.
“Anadolu’yu küçücük katkılarla değiştirmek mümkün” diyordu.
“Bir kızın özgürlüğünün bedeli 200 YTL” idi.
Bulabildiği her kuruş, onun için kurtarılmış kızlar demekti.
* * *
Hasta halinde evinin basılması ve derneğinin yöneticilerinin, arşivinin götürülmesi, Ergenekon’un dönüm noktası oldu; soruşturmanın zihni arka planını ortaya koydu.
“Çağdaş Yaşam”, cami duvarıydı soruşturmanın...
Saylan’a dokunulmasını kimse onaylamadı; birkaç vicdansız hariç... Onlar da bir süre insafsızlıklarıyla hatırlanacak, sonra unutulup gideceklerdir.
Radyoaktiviteyi keşfeden, iki Nobelli Marie Curie, 1911’de Fransız Bilimler Akademisi’ne üyelik için davet edildiğinde bir gazete “O Fransız değil, Yahudidir” diye yazmıştı. Yayın etkili olmuş, Madam Curie Akademi’ye alınmamıştı.
Ne oldu?
Fransız Bilimler Akademisi’ne ilk kadın üye, ancak 68 yıl sonra, 1979’da seçilebildi.
Yalan kampanya yürüten gazete, halen tarihin çöplüğünde serili...
“Madam Curie” adı ise tarihi ışıtıyor. Türkan Saylan için de öyle olacak.
Adı, imdadına yetiştiği kızların yüreğinde ve hayatını adadığı ülkenin vicdanında yaşayacak.
Ruhu ise, ancak cehalete karşı açtığı savaş sonuçlandığında huzura kavuşacak.

hiç sevmedigim halde dogru olması sebebi ile can dündarın bu yazısını yorumsuz ekliyorum..anlayana sivrisinek saz...

gerekli not :  polis arkadaşım senin yaşının 100 katı kadar türkan hocamızın egittigi genc arkadaşlar var..hocamızın amacı kahraman falan olmak degildi ... sen tomiks teksas yada tan okurken hocamız karış karış anadoluyu gezip insanları cüzam dan kurtardı...sırf bu sebepten bile kahraman degildir de nedir ?

PpolisS

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2009 Sal 11:14:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Benim yazılarımda mekanı cennet olsun rahmetli hakkında söylediğim bir şey yok .  Zuzu  dogru demiş okumak değil anlamak önemli. Benim sözlerim bu  gibi durumlarda insanları bir anda yere göğe sığdıramayan zihniyetedir.

Benim kavgam zihniyetle . Kişileri tartışmam. Kişileri tartışan basitleşir öyle değil mi? 

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.May.2009 Sal 13:58:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BAŞIMIZ SAĞOLSUN DÜNYANIN BAŞI SAĞOLSUN İNSANLIĞIN BAŞI SAĞOLSUN SEN DÖNÜŞÜMÜNE YOL ALDIN HER KELEBEKTE HER ÇİÇEKTE SENİ SEVİP KOKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ GÜZEL İNSAN UĞURLAR OLSUN SANA ÜSTÜN İNSAN DEĞERLİ ÜSTAT BÜTÜNÜN EN BÜYÜK HAYRINA HARCAĞIN O KOSKOCA HAYATIN ADINA SANA MİNNETTARIM VE ÜZÜLMÜYORUM GİDİŞİNE ÇÜNKÜ HEM FİKİRLERİNLE HEM KAZANDIRDIĞIN DEĞERLERLE VE DE ENERJİNLE HEP ARAMIZDA OLACAKSIN GÖZYAŞIM İSE İŞTE ONA ALDANMA O SEVİNÇ GÖZYAŞIDIR SENDEN ALDIKLARIMA DÖKTÜĞÜM

SENİ SEVİYORUM

IIIZyReXIII

IIIZyReXIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2009 Per 21:25:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Allah Rahmet Eylesin Ama Sunu Söylemeden Gecemiyeceğim Bazı İnsalara Vefa Borcu Hissedersin Toz Konduramazsın Ama Bazı Gercekler Var Güzdüz Aydınlıktır Gece Karanlıktır Bazı Seyleri Örter Komik Ama gecek Bir Örnek vericem Alay Konusu Olabilir Kurtlar vadisinde Cahit Tiplemesi vardı Bide Rahmetli Halo dayı Vardı cahit de kendinden Cok Güveniyordu Kefildi Ama OLmadı Tutmadı Cahit Örgüt Adamı Olmuştu Konumu Degişmişti Tabiri Caiz ise Tabi

Neden Güneydogudan Küçük Çalışkan başarılı Cocuklar İst Okulara geliyordu Veya Neden Güneydogu...? 

Toprağı Bol Olsun ...

perseusneptunus

perseusneptunus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2009 Per 21:47:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

arkadaşlar siz  türkan saylanı  tanımıyorsunuz

türkan saylan insanlardan toplanan paralarla çocuklarına  şirket kurdu

çocuklarından birine  küçük bir  gemi aldı

torunlarından biri  internet  üzerinden  ticaret  yapıyor

allah  allah diyerek gizli kapılar arkasında  ülkeyi satmaya devam ediyordu

yıllardır güneydoğuda  şehit düşen  gençlere kelle dedi

tsm sanatçısı sevim tanüreke çarpıp öldüren  oğluna sahte bir  ehliyet uydurarak  ceza almasını engelledi

damadına sudan  ucuz  kredi  vererek bir  gazete ve  tv  istasyonu aldı

eşinin dostunun büyük  ihaleler almasını sağlıyordu

daha  yazmakla bitmez  neler  yapıyordu neler

iSyaN13

iSyaN13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.May.2009 Cum 00:49:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

mekanı cennet olsun.

CenazeTasiyicisi

CenazeTasiyicisi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.May.2009 Cum 02:32:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
platoniclover :

Görüşlerini benimsemesemde Allah rahmet eylesin ve affetsin.

valla bu adam benimsemezse vardır bi bildiği. o zaman bende benimsemiyom

PpolisS

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.May.2009 Cum 02:54:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Cevap mı? Ne cevabı?  Buna ne cavap verılır kı ?  Ben en bastan guzelce soyledım. Bırakın rahmetlı bari rahat uyusun diye . Ama yok . Dedım ya memlekette kahraman yok . Önune gelenı kahraman yapıyor benim güzel halkım..

Ayrıca bu laik bir ceneza töreni lafsı da hoşuma gitti. Arkadaşı ayrıca tebrik ediyorum .

CC sohbet icin buraya
 <<12 34567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir