ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

9 Mayıs 2024, Perşembe 16:57   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Önemli Bilgiler
forum sohbet oyun basliklari
   Gelişim Testi: Bu yıl nekadar geliştiğinizi Ölçebilirsiniz..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

CCkarainciCC

CCkarainciCC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Haz.2009 Pzt 13:40:45      Gelişim Testi: Bu yıl nekadar geliştiğinizi Ölçebilirsiniz..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Acaba 2009 yılı benin kişisel yönden gelişmem için nasıl geçiyor 
Acaba kat etmem gereken yolları kat edebildim mi? 
Kendimi gerçekleştirmek için bu sene neler yaptım? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız aşağıdaki test tam size göre.

Uygulayacağınız bu testin güvenilir olması için hiçbir etki altında kalmadan, objektif olarak cevap vermeniz çok önemlidir.
Aşağıdaki cümlelerin her birini dikkatle okuyun. Cümle sizin kişiliğinizi, duygularınızı ve düşüncelerinizi tamamıyla yansıtıyorsa “EVET”,ancak bu durum size uymuyorsa “HAYIR” olarak değerlendirin. Bu evet ve hayırları bir kağıda not alın.

1-Başarı ile ilgili en az üç farklı tanım yapabilirim.

2-Başarısızlık ile ilgili en az üç farklı tanım yapabilirim.

3-Başarısız olarak adlandırılacak bir durumu başarıya çevirebilirim.

4-Topluluk önünde güzel ve etkili bir şekilde konuşabilirim.

5-Pozitif düşünme yeteneğine sahip biriyim.

6-Kendime yazılı olarak ara ve ana hedefler belirledim.

7-Plansız ve amaçsız olarak hiçbir günümü hatta saatimi geçirmem.

8-Bir işi yerine getireceğim zaman mutlaka içten bir karar veririm.

9-Hayat bana göre yaşamaya değer hayatın benim için anlamı vardır.

10-Konuşmalarımda beden dilimi kullanmaya özen gösteririm.

11-Başladığım bir işi bitirmek için oldukça kararlıyımdır.

12-Kendimi geliştirmek için hiç çekinmeden para ve zaman harcayabilirim.

13-Çalışmak benim için eziyet değil zevktir.

14-Geleceğe yönelik hayat amaç ve stratejilerimi sistematik ve profesyonel olarak hazırladım.

15-Zekâmı ve beyin gücümü artırmak için kullanmam gereken teknikleri biliyorum.

16-Kendi kendimi nasıl motive edeceğim konusunda bilgi ve stratejiye sahibim.

17-Liderlik vasıflarının neler olduğunu ve bunlara nasıl sahip olabileceğimi biliyor ve uyguluyorum.

18-Karşılaştığım sorunlarla ilgili sistematik ve bilinçli çözüm yollarım var.

19-İrade gücümü geliştirmek için sistematik teknikler uygularım

20-Okuma alışkanlığı ile ilgili özel eğitimler aldım.

21-Hayat amaçlarımı gerçekleştirdiğim anları hayal gücümle canlandırırım. O anı yaşarım.

22-Başarılı insan olmak için Kendimi gerekli bilgi ve stratejiyle donattım.

23-Kendimi geliştirmek ve gerçekleştirmek için plan yaptım.

24-Stres ve kaygı ile baş edebilirim.

25-Kişiliğimi başarılı insanları model alarak geliştirmeye çalışırım.

26-Bir işe başlamadan önce o işi önce iç dünyamda yaşar ve başarırım.

27-Başıma gelen her şeyi kendi hayat amaçlarımı gerçekleştirmek için kullanırım.

28-Yapabileceğim şeyler varken yapamayacağım şeyler ne adar ilgi çekicide olsa uğraşmam.

29-Günlerim birbirine eşit değildir. Her gün başarı için kendimi yeniler ve geliştiririm.

30-Boş vaktim yoktur. Çünkü boş durmayı sevmem. Mutlaka yapmam gereken bir işle uğraşırım.

31-Kazandığım parayı amaçlarıma ulaşmak için planlı harcarım.

32-İnandığım gibi yaşar, yaşadığım gibi inanırım.

33-Yaptığım bir işi kimse görmese, takdir edilmesem bile bile en güzel şekilde yaparım.

34-Bir işe başlamadan önce her olasılığı düşünür, amaçlarımı kesinleştirir ve kararlı bir şekilde başlar en kısa sürede bitirmeye çalışırım.

35-Yapmak isteyip de yapmadıklarımın benim geleceğimi biçimlendireceğinin farkındayım.

36-Şu anda yaşadığım hayat benim şu ana kadar yaptıklarımın sonucu olan hayattır.

37-Başarılı ve mutlu olmanın öğrenilebileceğinin farkındayım bu nedenle başarılı ve mutlu olmayı öğrendim.

38-İç dünyamı dış dünyamı biçimlendirecek şekilde kullanmayı biliyorum.

39-Yaptığım işlerin daha iyi nasıl yapılabileceği konusunda kafa yorarım.

40-Düşüncelerim benim kontrolüm altındadır.

41-Hayatımı düşüncelerim ile planladığımın farkındayım.

42-Kendimi sınırlandıran değil güçlendiren inançları seçerim.

43-Bir işi niçin yapmam gerektiği üzerinde düşünür bir iç motivasyon gücü elde etmeye çalışırım.

44-Başarıyı hayal etmek ile yetinmem mutlaka onu elde ederim.

45-Karşıma çıkan problemler karşısında uygulayabileceğim problem çözme stratejim vardır.

46-Başkalarını anlamaya özen gösterir, önyargısız olarak onu o şekilde kabul ederim.

47-Öğrenmeyi nasıl öğreneceğimi biliyor ve yeri gelince uyguluyorum.

48-İş hayatının kurallarını biliyorum.

49-İşimi seviyorum ve her gün yaptığım işi dünkünden daha iyi yapmaya özen gösteriyorum.

50-Girişimcilik yeteneğimi geliştirmek için her fırsatı ve imkânı kullanırım.

51-Sağlığımı korumak için kişisel sağlık planım vardır.

DEĞERLENDİRME

Test sonucunda verdiğiniz evet cevaplarını toplayın. Nekadar evet cevabı vermişseniz puanınızda odur.

EĞER,

1 – 17 ARASINDA EVET CEVABI VERMİŞSENİZ
Ben bu yıl kişisel gelişim için hiçbir şey yapmamışım.”

Bu yıl sizin için hiçte verimli geçmemiş. Açıkçası yılın her gününü boşa harcamışsınız. Bu da sizin hem mutluluğunuzu hem de başarınızı olumsuz yönde etkilemiştir. Ancak üzülmenize gerek yok çünkü önümüzdeki yıllar sizin gelişim yılınız olabilir. Testin sonunda kişisel gelişiminizin verimli geçmesi için neler yapabileceğiniz konusunda öneriler verilmiştir.

18 – 34 ARASINDA EVET CEVABI VERMİŞSENİZ
Ben bu yıl kişisel gelişim yönünden kendime kısmen yatırım yapmışım.”

Kişisel Gelişiminiz adına kendinize yatırım yapmaya çalışmışsınız. Ancak bu oldukça yetersiz. Çünkü neyi yapabileceğiniz biliyorsunuz ama uygulamada birtakım sorunlar yaşıyorsunuz. Kişisel gelişim durumunuzu yeniden gözden geçirip daha etkili bir plan yapmalısınız. Daha sonra harekete geçip hazırladığınız bu planı uygulamaya başlamalısınız.

35 – 51 ARASINDA EVET CEVABI VERMİŞSENİZ
Ben bu yıl kişisel gelişim yönünden kendime yatırım yapmışım.”

Kendinize kişisel gelişim yönünden önemli yatırımlar yapmışsınız. Bu sizin için oldukça güzel bir durum ancak önümüzdeki yıllarda kişisel gelişiminizi daha ileriye götürebilirsiniz. Çünkü kişisel gelişim, insanın kendini gerçekleştirme sürecidir. Bu nedenle sürekli kendinizi yenilemeli ve geliştirmelisiniz. Yani kişisel gelişimin “son”’u yoktur.

GELECEK YILLARDA KİŞİSEL GELİŞİMİNİZ ADINA NELER YAPABİLİRSİNİZ

Kişisel gelişimin en önemli noktası kişinin kendisini en iyi şekilde tanımasından geçer. Kendinize şu soruları sorun; kendimi hangi konuda eksik hissediyorum? Hangi durumlarda problem yaşıyorum? Kendimde gördüğüm olumsuz duygu ve düşünceler nelerdir? Bu soruların cevapları size hangi konularda eksik olduğunuzu gösterecektir. Bu bilgiler doğrultusunda kendinizi geliştirmek için yazılı bir plan yapın. 
Kendinize seminer planı yapın. Kişisel gelişim seminerlerinin neler olduğunu öğrenin ve bunları bir kâğıda yazın. Daha sonra ben şu konuda eksiğim ve eğitim almam gerekir dediğiniz seminerlere katılmaya çalışın. Seminerleri gerçekten o alanda uzman olan kişilerden almaya özen gösterin.
 Her ay en az 3 adet kişisel gelişim kitabı okuyun. Çünkü bu kitaplar kendinizle ilgili en yeni araştırmaları ve bilgileri size motive sağlayarak verecektir.
 Kendinize hayat amacı belirleyin. Bu amaca ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini yani ara hedefleri belirleyin. Bunların hepsini yazılı hale getirin ve son olarak içten karar vererek harekete geçin.
 Şu anda yaşadığınız hayatı gerçekten yaşamak istiyor musunuz? Eğer yaşamak istiyorsanız sorun yok. Ama yaşamak istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini kendinize sorun ve öğrenin.
 Yaşadığınız küçük başarılara yoğunlaşarak ulaşmak istediğiniz büyük başarıların engellenmesine izin vermeyin.
 Yapamayacağınız şeyler üzerinde fazla yoğunlaşmayın. İlk önce yapmanız gerekip de yapabileceklerinizi yerine getirmeye çalışın.
 Kendinizi ve başkalarını motive etmenin yollarını öğrenin ve mutlaka hayatınızın her kademesinde ihtiyaç duydukça bunları uygulayın.
 Her gününüzün ve hatta saatinizin kontrolü sizde olsun. Zamanın kontrolünü sakın zamana bırakmayın. Çünkü zaman ırmak misali başıboş akmaya heveslidir. Onun önüne set çekip kontrolünüz altına almalı ve ondan elektrik elde etmelisiniz.
 Hatalarınızdan ders alın. Onları sizi başarıya ulaştıracak hatırlatmalar olarak görün.
 Şu anda yaptığınız işi daha iyi nasıl yapabileceğinizi kendinize sorun. Verdiğiniz cevap doğrultusunda harekete geçin. Göreceksiniz bu küçük düşünce tarzı sizin iş yaşantınızı nasıl büyük etkileyecektir.
 Sizin elinizi kolunuzu bağlayan inançlar değil güçlendiren inançlar seçin. Çünkü kendiniz hakkında nasıl bir inanca sahipseniz siz osunuzdur aslında.
 İnsan ilişkileri, hitabet ve beden dili konusunda mutlaka eğitimler alın. Çünkü iletişimde en önemli nokta sizin anlatmak istediğiniz değil, karşınızdaki kişinin anladığıdır.
 Hayal kurmaktan korkmayın. Çünkü hayal gücü insanın en önemli silahıdır. Nasıl bilinçli ve sizi başarıya götürecek hayaller kurmanın yollarını öğrenin.
 Fizyolojik sağlığınıza önem verin. Çünkü sağlığınız sağlam olmazsa başarılarınızda sağlam olmaz.

Testimize katıldığınız için teşekkürler..  .CCkarainciCC.

GhostWhisperer

GhostWhisperer resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Haz.2009 Pzt 14:58:59sohbet oyun linki

18 – 34 ARASINDA EVET CEVABI VERMİŞSENİZ
Ben bu yıl kişisel gelişim yönünden kendime kısmen yatırım yapmışım.”

Kişisel Gelişiminiz adına kendinize yatırım yapmaya çalışmışsınız. Ancak bu oldukça yetersiz. Çünkü neyi yapabileceğiniz biliyorsunuz ama uygulamada birtakım sorunlar yaşıyorsunuz. Kişisel gelişim durumunuzu yeniden gözden geçirip daha etkili bir plan yapmalısınız. Daha sonra harekete geçip hazırladığınız bu planı uygulamaya başlamalısınız.

Paylaşım İçin Teşekkürler Eren

ELEGANCEMAN

ELEGANCEMAN resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Haz.2009 Pzt 15:01:56sohbet oyun linki

Kiminle paylaştığına bak; sana kim olduğunu söyliyim.

Haydan gelen huya gitmiş vah vah vah ne de üzüldüm.

GhostWhisperer

GhostWhisperer resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Haz.2009 Pzt 15:13:24sohbet oyun linki
·ELEGANCEMAN· :

LaserSail Açılmış Konuya, Muhalefet Olmak İçin,Sırf Bir Şeyler Yazmış Olmak İçin Yazma..!

Sen ki verdiğin Evetlerin azlığından dolayı yazıya küsmüşsün..Bunun yerine muhalefet olmayı tercih etmişsin..

ELEGANCEMAN

ELEGANCEMAN resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Haz.2009 Pzt 15:41:07sohbet oyun linki
·GhostWhisperer· :
[QUOTE=·ELEGANCEMAN·]

LaserSail Açılmış Konuya, Muhalefet Olmak İçin,Sırf Bir Şeyler Yazmış Olmak İçin Yazma..!

Sen ki verdiğin Evetlerin azlığından dolayı yazıya küsmüşsün..Bunun yerine muhalefet olmayı tercih etmişsin..

[/QU

Sen kimsin ki beni eleştirirsin.Otobiyografini yaz okuyacağım.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir