ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
5 Mayıs 2024, Pazar 02:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   Garib ama Gercek Bir Aşk
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Muckun

Muckun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Tem.2009 Pzt 03:07:25      Garib ama Gercek Bir Aşksohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Değerli arkadaşlarım,burda bir yaşanmış Aşk ve Sevdayı sizlerle paylaşmak istedim.Bu Aşk hala taze ve ilk günkü gibi temiz kalmıştır..Bu aşıklardan biri malesef uzun yıllar önce Hakkın rahmetine kavuşmuştur ama diğeri hala yaşamakta ama tabi buna yaşamak denirse...

SEVAL İLE MURAT

Günümüzden 25 yıl önce,(1984) Murat askerden yeni teskere almıştır. Askerliği yapmış ve vatan borcunu ödemiş olmanın verdiği bir gururla İstanbul a ailesinin yanında döner.Asıl Memleketi Edirne nin Havsa ilçesine bağlı Bostanlı köyüdür.Ama iş hayatı için İstanbul dadır evi ve ailesi.Teskereyi alalı iki hafta olmamıştır.Köye gitmek ister.Bide o aylar tarlalara ve bahçeelre bakım yapma ve ekme ayıdır.Köye gitmek üzere hazırlığını yapar ve yola çıkar.Ozamanlar otogar Topkapıda idi.Edirneye o an için araba yoktur olanı isede geç saattedir.Mecburen Kırklareli arabasında 15 dk sonra kalkacak bir arabaya bilet alır.Köyünü ve Dedesi ile babaannesini göreceği için de mutludur.Otobüs hereket eder ve 3 saat sonra Kırklareli ne varır.Vardığında Edirne ve Kırklareli arası sefer yapan minübüse biner.Minübüs Köye gitmesede 7 km yakınında ki komşu köyden geçmektedir,o köye varınca araçtan iner ve beklemeye başlar.Elbet köye doğru giden bir traktor yada köyde oturan birinin aracı gecer diye bekler.Ama ne yazık ki ne gelen verdır ne de giden.Beklemekten sıkılır ve  Aman der alt tarafı 7 km yürürüm der ve yürümeye başlar.Yürürken Köyü ne kadar çok özlediğini farkeder.Hava çok soğuk yada çok sıcak ta değildir.Ama yürümenin verdiği sıcaklıkla içi yanmaya başlamıştır.Susamıştır.Neyse Köye 4 km kala köyün camiisine ait minare görünmüştür.Bu yaklaşmış olmanın verdiği heyecnla susuzluğunu unutur.Nasılsa köyün girişinde çeşme vardır orda içerim der.

Gerçektende köye adımlarını hızlandırdığı için 20 dk da varır.Ama dili damağı kururmuştur.Tam Köyüe gireceği sırada köyün girişinde bulunan ilk evin delikanlı köpeği Bunun gelişini görünce havlayarak ona doğru koşmaya başlar.Panik ve şaşkınlık için de ne yapacağını bilemez.İçindeki hayvan sevgisi de yerden taş yada sopa almasına engel olur.Ama koşmaya başlasa bu sefer de köpek daha çok saldıracağı için hiç korkmamış numarası yaparak yürümeye devam eder.Neyse korkulan olmamıştır.Çünki köyde bu durumlara alışık olduğu için iyi bilir zararı olmıyacağını ve sadece yoldan gecen biri olduğunu o eve bir zarar vermiyecek biri olduğunu köpeğe bir şekilde hissettirir.Nitekim köpekte sessiz ve havlamalarına aldırış etmiyen bu yolcuya son bir iki havladıktan sonra oda susmuştur.Ama bizim yolcu tabi yol yürümeden ve heyecandan iyice susamıştır.Çeşmeye az kalmıştır.Hatta çeşmenin devamlı yalağa akan (hayvanları sulama için yapılan küçük havuz) sesi kulağıuna gelmeye başlamıştır.Derken çeşme görünür ve çeşmeye yaklaştıkça çeşme başında bir kızın olduğunu farkeder,kızın başında beyaz üstüne renkli çiçekler işlenmiş ve kenarları boncuk ve pullarla süslenmiş bir yazma vardır.Boncukları daha karşıdan ışıldamaya ve devamlı renk değiştirmeye başlamıştır.Göze hoş ışık oyunları yaparlarmış.Neyse çeşmeye varır ama iki üç metre uzakta duru ve bekler.Kızın elinde 4 kova,iki tane kovaları taşımak için su askısı ve bir güğüm varmış.Tabi kızın arkası dönük olduğu için tanıdıkmı yada başka birimi merak için deymiş.Çünki köyde Nufusun çoğu akrabası imiş.

Neyse kız kovanın birini doldurduktan sonra diğer kovağı almak için döndüğünde bizim Muratı görür ve şaşırır.Yabancıdır Çünki Murat köye.Ne kadar o köyün İnsanı olsada yıllardır İstanbul da oldukları için köyde yeni yetişen nesil tanımamaktadadır.Kızla gözgöze gelen Murat. Selamın Aleyküm kolay gelsin der.Kızda Aleyküm Selam der.Ama kızı bir heyecan şaşkınlık ve hafiftende korku sarar.Çünki Murat Şehirli gibi giyinmiş yabancı olduğu çok belli olmaktadadır.Ama Murat,kızın Masmavi gözlerine dalmıştır.Bu durum kızı iyice tedirgin etmiştir.NE zaman sonra yaptığının kıza korku verdiğini anlar ve der ki Korkma bende bu Köydenim,Askerden yeni teskere aldım.Köye Dedemleri ve babaannemleri görmeye birazda bahcelerde çalışmaya geldim der.Kız Hoş geldin der ve tekrar kovaları doldurmaya döner.Sonra birden döner ve Ya kusuruma bakma sanırım sen su içmek için burda bekliyorsun diye sorar.Murat evet der.Ama acelesi yok sen işini bitir ben içerim nasılsa der.amacı kızı birazdaha görmekmiş.Ama sonradan aklına gelir ve birden neyse sana kolay gelsin der ve ordan uzaklaşır.Çünki köy yeri ve biri görse dedikodu çıkması an meselesi ve kendisini tanımayanlar kıza kötü yaklaşan biri zanneder ve başına olmadık işler acılabilr endişesi ile ordan uzaklaşır ve yola devam eder.Artık suyu evde içecektir.Bir on dakkika daha yürüdükten sonra nihayet eve varmıştır.ama tabi Murat ın aklı kızda kalmıştır.Büyük bir saygı ile Dedesini ve babaannesini ellerini öper,sarılır ve koklasırlar hasret giderirler.Daha sonra yemek ve hoş beş sohbetten sonra gece olmuştur.Dedesi hadi oğlum gel kahveye gidelimde hem herkesi görürsün hemde ben ilk erkek torunum büyümüşte askerliğini yapıp sağsalim döndüğü için kahvedekiler çay ısmarlıyayım der.Bu bir adettir köyde.yapılmazsa iyi bakılmaz.Bunu bilen Murat ses cıkarmadan dedesinin peşine takılır ve kahveye giderler.Neyse dedesi kayveciye yap bakalım herkese çay torunumun askerliği bitirmesi şerefine der ve çaylar dağıtılır.Ve sohbetler başlar.İşte sizde bilirsiniz Askerlik anıları ve askerliği yaptığını yer hakkında sorular sıklasır.Anlatır murat anıları ve askerlik yaptığı yerleri.sonra birden sesizleşir.Hep bir yerlere dalar gözleri.Dedesi durumu farkeder ama yolo yorgunluğuna verir.sonra kahvedeki herkese Allah rahatlık versin derler ve çıkarlar eve doğru yola.Sabah ezanı okunurken uyanır Murat ve kalkar yataktan elini yüzünü yıkar ve abdesttini alır başlar sabah namazını kılmaya.Namaz bitince Ellerini açar ve Rabbim Sen hakkımda hayırlısını ver diye dua eder.Babaannesi ve dedeside kalkarlar ve babaannesi ahıra gider süt sağmıya ve sütü sağar kaynatır kahvaltı için.Sonra Murat dedesine sorar Dede su ufak tarlayı ektirdinmi bu sene diye.Dedesi yok evlat ektirmedim sen geleceksin diye boş tuttum der.iyi o zaman der Murat.Ben kasabaya ineyimde fide alayı der ve her sabah süt almıya gelen mandıranın arabasının geleceği yola gider ve bekler.Araba gelir ve giderler.Kasaba da fide satıcılarının olduğu yere gider ve biber.domates,patlıcan ve benzeri seylerden alır.Birazda kasabayı gezer.eş dost ziyaret eder.Ve köye giden bir araba bulur yola cıkar.Öğlen olmustur.Köye geldiğin de.Eve girince yemek hazırlanır ve yerler.ama Murat tabi o dalgınlığını sürdürür.Aklı hep o kızın mavi gözlerindedir.Hele bide o yazmasındaki pul ve boncukların ışıltısı o mavi gözlerine nasılda uymuşlardı birbirlerine.Aklına geldikçe ve dalgınlaştıkça Murat ta yüzünün kızarması belirir.içini sıcak bir dalga sarar,ve kenarlara gider saklanır.sigara içmek için.ama her sigara yakısında aklına O kız gelir.Birden aklına ya adı neydi?Kimin kızıydı?akrabamıydı değilmiydi?soruları sarmaya başlar.o günü evde ufak tefek işlerle oyalanı ama düşünceleri ve aklındaki sorular çoğalmaya başlamıştır.Akşam üstü görürüm ümidi ile çeşme tarafına gider yine ama yok,kimsecikler yoktur ortada,Gerisin geri eve döner, ve odasına girer.Biraz kestiri gibi olur ama gözünü her kapadığında O masmavi gözler gelir.

Sabah olur.her zamanki gibi abdestini alır namazını kılar ve  kahvaltısını eder,sonra dedesine dede ben su hayvalarla bostana gideyim.Onlar kenarda otlarken biraz derleyeyim süreyim der ve ahırda bağlı duran iki ineğive aletleri alır eline çıkar yola.Ardan bir sat gecer ve bahçeye varır.Hayvanları kenara bağlar ve kendine bir ağaç altı bularak oraya ufak bir yaygı serer ve aletleri bırakır.Aletler ise(bel,geniş ve dar ağızlı çapa,tırmık ve balta.Ha bide babasına ait 7.65 lik tabanca.Köy ve kırlık yerdir ne olur ne olmaz,kurt.yaban domuzu veya yılan cıkabilir.İki ayaklıları da cabası.)

Gözleri ile bostana şöyle bir göz atar ve nereden başlıyacağına karar verir.Önce yabani otları kökünden kesecektir.Ve işe koyulur.Tam işe iyice dalmıştır ki biraz uzaktan bir kızın İmdaat,Kimse yokmu yardım ediin!sesini duyar.Merak içinde sesin nerden geldiğini anloamak ister gibi sağa sola bakar.Aynı ses tekrar İmdaat deyince sesin geldii tarafa tabancasını ve baltayı alarak koşar.Varır sesin geldiği yere bide ne görsün Kızın biri ağaca cıkmış ve bağırıyor.Kız muratı görür görmez hemen yaklaşma aşağıda bir yılan var .Murat bakar ama yılanı göremez nerede   der. Kilimin altına girdi der kız.Murat dikkatlice kilime bakar ve gercektende kilimin altında gezinen yılanı görür.Sonra dikkatlice yılanın belli olan silüetinden kilimin harekt ettiği noktadan yakalar ve kilimle birlikte uzağa gider.Yılan kıpır kıpırdır ama koca kilim üstünde olduğundan fazla bişey yapamaz,sonra Murat dikkatlice kilimi yere bırakır ve kilimin ucundan tuttğu gibi hızlıca ceker ve kenara cekilir,yılan açığa cıkar ama korkulacak bir durum yoktur,zehirsiz ve küçük boyda bir yılandır.Yılanda aten serbest kalmanın verdiği rahatlıkla ordan uzaklasır.Murat ağaca doğru gider ve tamam inebilirsin der.Kıza elini uzatır ve inmesine yardım cı olur.aşağı iner inmez gözgöze gelirler ve Murat beyninden vurulmuşa döner.Günlerdir görmeye çalıştığı ama bir türlü göremediği kız karşısında.Kız nazikçe teşekküreder.Ve Murat a sorar sen kimlerdensiz diye.Murat anlatır kimlerden olduğunu tanışırlar.Artık kızda gülümseyen gözlerle bakar Murata.Murat birden aklına hayanları yanlız bıraktığı gelir.Zaten akşam üzere olmuştur,eve dönme vaktidir.Kıza derki burda ne arıyorsun.Kızda bizim inek buralara gelmiş otlamak için onu arıyordum hemde surda biraz dinleniyordum.orası bizim bostan der.Bulabildinmi ineği der Murat.Bulamadım ama eve gitmiştir o mutlaka der kız.İyi der Murat hadi beraber gidelim bend ebenim kileri alayım der ve Muratların bostana doğru yola cıkarlar.Bu yol sırasında iyice tanısırlar.Kızın adının  Seval,yaşının 19 ve en ilgincide kızın aslında Muratın baba gibi sevdiği Vahit in kızı olduğunu öğrenir.Vahit cok kereler Muratı cocukluğunda biçerdöver ile tarla bicmeye götürmüştü.Meğer tanırmışpç Murat kızı ama Kız cabuk büyüdüğü için ilk anda tanıyamaz.EE nede olsa yılın büyük bölümünü İstanbulda gecirir Murat.Neyse bostana varırlar inekleride yanlarına alarak yola köye doğru cıkarlar.

Köye varmaya yakın kız Murattan ayrılır ve tarlaların arasında kestirme evlerine doğru yola cıkar.Murat artık bir yandna sevincli biryandan da heyecanlı şekilde eve varır.;Aradan bir ay geçer ve murat ekeceğini ekmiş tarlayı adam etmiştir,son kez bir suladıktan sonra.artık İstanbula iş hayatına dönmeye karar verir.Bir yandna da babasına Seval i istetmek için konuşmak içindir dönüşü.İstanbul a döner ve ik yaptığı eski iş yerine gitmekolur.allahtan çalıştığı yer onu askere yolamış ve usta olduğu içinde hemen geri işe almışlardır.Aradan bir kaç ay gecer ve işine alışır.Ama aklı hep Seval de olarak çalışmaya devam eder.Nihayet babasını ve annesini karşılarına alarak konuşmaya karar verir ve durumu olduğu gibi anlatır.Babası ve annesi uygun bulurlar.Çünki Vahit i ve kızını iyi tanırlarmış.Tabi Murat Vahitlerin evine hiç gitmediği için Kızı pek bilmezmiş orası ayrı mesele.Neyse artık köye istemeye gitmeye karar verirler.Hasattan sonra(ürünlerin tarlalardan biçildiği an) İstemeye gideceklerdir.Bu arada Murat bankaya üçbeş kuruş ne olur neolmaz  diyerek aldığı maaşları yatırır.

Gün gelir çatar.Köye giderler ailecek.Murat bir fırsatını bulup kıza istemeye geleceklerini anlatmaya gider.Ama malesef kız ailesi ile birlikte kasabaya giderler o gün.Tabi Murat dayısına koşar ve dayısından yalvar yakar ototmobili ister ve durumu anlatır.Dayısıda olur der ve otomobili verir.Murat Hızla kasabaya gider ve zaten küçük olan kasabada onları kasabanın minübüs durağına yakın yerdeki parkta bulur.ve kızın yanlız kalacağı anı bekler.tamda o sırada babası bir tarafa anneside yiyiecek almak için toptancıya gittiğini görür görmez kıza doğru yaklaşır.Ama serseri her yerde aynı serseri işte,iki tane genc o sırada kıza laf atarlar.bunu gören Murat hemen genclere gider ve onlarla kavga eder.Tabi Murat iyi kavga eder ama kalleşlikle başedemez ve Murat ağzı buru kan içinde kavga biter.Bunu gören seval hafif sersemlemiş Murat ın yanına  gelir ve benim için ölecektin,değermiydim ki ben bunun için,çokmu sevdin sen beni diye sorar.Murat sadece kızın gözlerinin içine bakmakla yetinir.Biraz kendine gelen Murat Seni istemeye gelecek annemler  ne diyorsun der Murat.Seval de buyursunlar,başımın üstünde yerleri var der.Ama o sırada bir patırtı daha kopar Meğer kızın babası serserilerin yaptıklarını görmüş,ve Murat ı da o halde görünce kendini tutamamış o serserileri bir güzel pataklıyo.

Ve Perşembeyi Cumaya bağlayan gece beklenir.Gün nihayet gelir ve anne babası kızı istemeye giderler.Allahİ ın emri ve peygamberin kavli ile kız istenir ve söz kesilir.kızın babası muratı sevdiği için hiç tereddüt etmeden kızı verir.Artık Murat Mutluluktan  uçmak üzeredir.bir kac gün daha köye kalırlar ve İstanbula a dönerler.Murat artık işine dört elle sarılır.Kuracağı yuvanın ve sivdiğine kavuşmanı mutluluğu içinde.Aradan iki ay daha gecer ve nişan hazırlıkları başlar.Nişan günü gelir çatar.Nişan köyede olacaktır.Düğün ise birdahaki hasatta. Güzel bir nişan olur.Tanıdık tanımadık herkes Seval lerin bahçesine doluşmuştur.Davullar zurnalar çalınır oyunlar oynanır ve yüzükler takılır.ve İstanbula dönülür.hazırlıklara başlar Murat evine eşyalar almıya başlar.Derken bir sene gecer düğüne bir ay kala kızın babası telefon eder ve İstanbula alışverişe gelmeye gelirler.Murat tabi sevinç içinde.Neyse bir akrabalarında kalırlar Seval ler.alış veriş yapılır düğün için gerekli ne varsa alınır.Tabi en önemlisi Gelinlik alınır.Bir pazar günüde Murat Seval i alır ve İstanbul u gezdirir.Gezerlerken birden kızın yüzü asılır ve Murat a sorar. Murat bakıyorumda etrafa Bu kadar güzel ve süslü kız içinde neden ben? diye.Murat bu soru karşısında şaşırır,ama Sen de melek güzelliği ve temizliğini gördüm ondan sen der.Derken köye dönüş  zamanı yaklasır vakti yaklaşır.Ayrılık saati yaklaşır ve vedalaşırlar.Vedalaşırlarken Murat bir gün daha kalsanız olmazmıy dı? der.Ama kızın babası evlat malum tarlalar ve hayvanlar var.der.Hem biliyorsun hazırlıkta yapacaz daha der.Ve arabalarına binerler ve yola cıkarlar.Giderlerken Murat Sevalin gözlerine bakar bu gün her zamankinden daha güzelsin der.Ne bilsin ki o güzellik meğer...

Ardan iki hafta gecr ama köyden ne bi haber ne bir telefon gelmez.Düğüm günü gelmiş çatmıştır.Düğüne iki gün kala Murat köye gider duramaz ayrı fazla,giderkende anlam veremediği bir sıkıntı bır durgunluk bir hıckırık,hani ağlamak istersinizde ağlıyamazsınız ama gırtlağınıza bir yumru oturur.öyle bir garib bir durum Murat ta.Güya sevdiğine kavuşmaya iki gün var.Kırklareli ne gider Murat Teyzesine.Ama daha kapıdan girer girmez her zaman güler yüzlü olan teyzesi asık ve üzgün bir ifade ile karşılar Murat ı.Sorar Murat ama teyzesi hiç birşey demez.Sanki herkez söz birliği etmişcesine Muratı gören her kimse,meraba derlermiş ve az işim var deyim yanından uzaklasırlarmış.köyede gidememiş ki düğündne önce görünmez Seval diye,Ama daha fazla dayanamış gitmiş köye.Gece olduğu için de ortalarda kimse yok.direk kahveye gitmiş.Daha kapıdan görür görmez herkes acıyan ifade ile bakmışlar Murat a.Bir anlam verememiş Murat,Sıkılmış kahvede bari eve gideyim de dinleneyim demiş.Dedesi ve babaannesi de görür görmez daha şaşırmışlar oğlum yanlızmı geldin hani diğerleri diye sormuşlar.Murat ta yarın gelecekler demiş.Dememiş onlarda bişey,Ama babaannesi birden durduk yere ağlamaya başlamış.Anlamm verememiş ne oluyor diye sormuş,Babaannesi ise hiç be evladım ne zaman büyüdünde adam oldun da askerliğini yaptında bide evleniyorsun .Sevincten demiş ağlamam.Neyse Murat odasına cekilmiş.Uyumaya çalışmış ama bir oyana bir buyana dönememiş derken sabha karşı biraz olsun gözleri dalmış uykuya,Sabah olmuş meğer dedesi daha önce kalkarak Muratın arkadaşlarını ayarlamış,alın Murat ı kasabaya götürün demiş.uyandığında arkadaşları zorla ısrarla onu kasabaya götürmüşler.ama Murat sıkılmış illa Seval ı uzaktanda olsa görmek istemiş.Fazla durmamış kasabada dönmüş hemen köye.Ve doruca hiç çekinmeden doğru Seval lerin evine gitmiş.

Daha kapıdan girer girmez.Seval ın annesi(Selma) ile gözgöze gelmişler,kadıncağız daha Murat ı başlamış ağlamaya Evladım,bitanem canım,kocum,diye ağlayarak Muratın boynuna sarılmış.

Ve bütün herşeyi anlatmış Murat a

Meğer Seval İle babası daha o düğün alışverişinden dönerlerken yol da trafik kazasında hakkın rahmetine kavuşmuşlar.

Bunu duyan Murat.Beyninden vurulmuşa dönmüş.Meğer herkesin sakladığı ;Seval in öldüğü haberi imiş.Murat yıkılmış.Murat çaresiz.Birden aklına o gün gelmiş,Meğer Sevalin yüzünde ki ölüm güzelliği imiş.Yaşıyo murat ama buna yaşamak denirse.Bir daha  sevememiş.Kimseyi görmemiş gözü başka bir kızı yada güzelliği.Unutmaqmış sevdiğini ona sadık bir şekilde yaşar.Sonrada onloa evlenmek isteyenler se acısını unutturacağı yerde.Daha cok sevali hatırlatmış.htırladıkca da vaqzgecmiş hep.İşte sizlere gercek sevgi.Gercek bi aşk ve gercekbi sadakat.Her yıl 5 Ağustosta ziyaretine gidermiş Murat.

mecanicc

mecanicc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Tem.2009 Pzt 03:25:20sohbet oyun linki

içindeki sevgi sönmesin

sadakatin de yüreğin kadar hoş

nice 5 ağustoslara demekten alamıyorum kendimi

GhostWhisperer

GhostWhisperer resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.May.2010 Cum 02:46:44sohbet oyun linki
Biliyorum Abicim İnşallah Sen Seval Yengemle Cennette buluşacaksın .. Ağlattın ya beni gece gece..

xZagzagelx

xZagzagelx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.May.2010 Cum 18:10:57sohbet oyun linki

senin bu yaşaka kadar yaptığın fedakarlıkla eminim SEVAL YENGEM  cennette  seni bekliyordur abimm

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.May.2010 Cum 22:46:14sohbet oyun linki

her kelimesini okudum..

Okudukca anlattigin mekanlarda sahidi oldum bu yasanmisligin.. 

Kirklareli otobusun de muavin oldum..  yada Cesme basinda kiza kotu yaklastigini dusunerek basina olmadik isler acacak koylu..  veya Dedenin ` herkese benden cay yap ` diye seslendigi kahvehaneci..

Hepsi oldumda bir sen olamadim bu yazida.. Senin yerine koyamadim kendimi..

Ya benim basima gelseydi boyle birsey.. Bunca zaman yasatabilirmiydim yuregimde.. sevebilirmiydim ayni sadakatla diye soramadim bile kendime.. Soramamda..

Zor bir durum..

Yillar once vefat ettigini soyledigin.. Ancak yillardir.. belkide yillarca seninle yasatacagin biri icin..

" Allah rahmet eylesin.. Mekani cennet olsun sevdiginin.."  demek dogrumu olur yanlismi olur bilemiyorum..

Bazen susulmasi ve dusunulmesi gereken zamanlar vardir.. Hani ne soylesen dogru olsada yanlis anlasilabilecegin zamanlar..  Buda o zamanlardan biri..

Allah sana buyuk sabir ve guc versin..

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir