ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

16 Mayıs 2024, Perşembe 20:02   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Şiir sevenler
forum sohbet oyun basliklari
   AŞKA VE TERKE DAİR...
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

su0006

su0006 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Kas.2006 Çar 01:03:50sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Sadece sana sarılarak uyudugumda nefes alabiliyordum. Beni kollarına aldığında, yüzümü masumiyetinin yurduna, o kimsesiz boynuna dayadıgımda, kokunu kalbimle soluduğumda... Uykun benim cennetimdi. Çünkü cennet , sadece ikimizin olabilecegi yerdi, benim için. Ne sana aşık kadınlar, ne sevdiklerin, ne geçmişin, ne yarının... Uykunda sadece ikimiz vardık. Aşkımıza dar gelen sevgi sözcüklerine ihtiyacımız yoktu orada. Sana sevgimi anlatmaya, ıspat etmeye ihtiyacım yoktu, artık. Aşkımızın kokusuydu, sana, beni anlatan; sana, seni anlatan...Beni gerçekligin o soguk, o köpüklü dalgalırıyla yutan ve alıp senden ötelere savuran hayatın dışındaki tek kaçış tünelimdi uykun.

Önce kolunu çekerdin başımın altından, sonra sırtını dönerdin. Usulca sarılırdım sana arkandan, seninle ya da sensiz geçen yılların hasretiyle... Ardından yavaş yavaş kollarımın arasından sıyrılırdın. Yıllardır taşımaktan yorulmadıgım hasretin, tenimden tenine akan o ateş, ağır gelirdi bedenine. Uyuyamıyorum nefes alamıyorum lütfen sarılma derdin Yatagın bir ucuna sıgınmış bedeninden kovulmak, hayatından kovulmak gibiydi benim için. sıgındıgım, soluk aldıgım tek cennetten kovulmak gibiydi. Beni uykunda terk etmen, gerçek hayatta terk edişinden bile ağır gelirdi. Yanı başındaki sensizilk, o rutubetli evimdeki, o baştan aşagı sen olan evimdeki unutulmuşlugumdan, çok daha ağır gelirdi.

Oysa seni uyutmayan, içindeki o yangın, hesaplaşmaydı. Gece iner; aşıklar, yüzler, bedenler, anılar kaybolurdu; sadece ikimiz kalırdık. Ve sen uykunda, sevgimle hesaplaşmaya dalardın. Cennette cehennemi hatırlardın. Dönüp geriye bakıyorum da sanki yıllar degil, yüzyıllar geçmiş aramızdan...Aramızdan ayrılıklar, ihanetler, kayboluşlar, vazgeçilişler; yeniden bulmalar, korkular, yanlızlıklar, savrulmalar geçmiş. Ve bu ilişki, ne çok biçim degiştirmiş?...

Kaç zaman sonra, bilmiyorum; bir gün geldi ve beni yeniden hatırladın. Yoklugumda kendine kurdugun hayat, beni yasak bi ilişki haline getirdi bu kez de. Ve bu ilişki bir kez daha kimlik degiştirdi. Seni, bir başkasıyla birleştirdigin hayatına uzaktan bakarak, kalbimi kıskançlıgın lanet hırsına teslim ederek, kısıtlı zamanlarda, gizli saklı buluşmalarda, o doyumsuz kaçamaklarda sevmeyi de ögrendim ben... Hasretinin o tarifsiz kokusu burnumu sızlatırken, yapayalnız uyumayı da ögrendim. Yagmurlu ankara gecelerinde, o baştan aşagı sen olan evimde, pişmanlıklarımla kıyasıya yaşamayı da ögrendim, sevgili!..

Korkuyu beklemenin telaşı, korkunun kendisinden çok daha ürkütücü biliyor musn? İşte bu yüzden, sensizligin karanlık kuyusuna kendi ellerimle bırakıyorum pişmanlıklarımı.Korkuyu beklemekten vazgeçiyorum ama asla seni sevmekten degil. Sana veda etmeden kayboluşa karışmam da aslında sadece bunun için. Madem varlıgım acı vermiyor sana, madem ki yoklugumda sevgimi hissedebiliyorsun; öyleyse yoklugumla kal, sevgili!.. Madem ki yoklugumda daha mutlusun, o halde yokluk, benim bu aşk için büründügüm son kimlik olsun...

GATSBY

GATSBY resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ara.2006 Cum 12:45:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

AŞK RESMİ GEÇİDİ             

Birincisio incecik ,o dal gibi  kız,/ Şimdi galiba bir tüccar karısı/ Ne kadar şişmanlamıştır kimbilir /Ama yinede görmeyi çok isterim,Kolaymı ilk göz ağrısı.

İkincisi/Münevver abla,benden büyük/ Yazıpı yazıp bahçesine attığım mektupları/ Gülmekten katılırdı, okudukça./Bense bugünmüş gibi utanırım/ O mektupları hatırladıkça...

Dördüncüsü azgın bir kadın,/Açık saçık şeyler anlatyırdı bana /Bir günde önümde soyunuverdi./Yıllar geçti aradan,unutamadım.../Kaç defa rüyama girdi..

Beşinciyi geçip altıncaya geldim./Onun adıda Nurinnisa/Ah güzelim/Ah esmerim Ah canımın içi Nurinnisa

Yedincisi Aliye, kibar bir kadın../Ama ben pek varamadım tadına/ Bütün kibar kadınlar gibi,/ Küpe fiatına ,/kürk fiatına

Sekizinciside o bokun soyı./elin karısında namus ara,/Kendinde arandımı, küplere bin./Üstelik/Yalanın düzenin bini bir para

Onuncusu akıllı çıktı/........gitti ...../Ama haksız değildi hani/ Sevişmek zenginlerin harcıymış/İşsizlerin harcıymış./ iki gönül bir olunca /Samanlık seyranmış ama,iki çıplakda olsa olsa/Bir hamama yakışırmış.

İşine bağlı bir kadındı /Onbirinci Hoşolmasında ne yapsın/ Bir zalimin yanında /Gündelikçi/Geceleri odama gelir/,sabahlara kadar kalır/ KOnyak içer,sarhoş olur,/Sabahı da iş başı yapardı şafakla.

Gelelim sonuncuya ./ Hi,ç birine bağlanmadım. /Ona bağlandığım kadar. / Sade kadın değil insan../Ne kibarlık budalası,/Ne malda mülkde gözü var./ Hür olsak der / eşit olsak der/ İnsanları sevmesini bilir.Yaşamayı sevdiği kadar......

ORHAN VELİ

(son yaprak 1.2.1951)

GATSBY

GATSBY resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ara.2006 Cum 12:53:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arwenin  aşk ve terke  dair yazısını okuyunca aklıma geldi  orhan velinin aşkları hem sevdi hem terkedildi hem terk etti  bu şiirle bir sevda resmi geçidi yazmış 1951 de ama üçünmcüsü  ele geçmemiş  bulunmamış   Şair el yazısı ile yazdığı ve di,ş fırçasını sardığı bir kağıdda bulunan yer yer okunamayan bu şiir sonradan bir yayın evi tarafında n   Gün yüzüne çıkartılmıştır...

Aşk ve terkedilişte paylaşmak istedim  sevgilerle...

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ara.2006 Cum 13:30:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Olmuyor...

Olmuyor sevgili...
Askin dile gelmedigi bir yerde ben varligimi surduremiyorum...
AsIk olma yetimi kaybettim,demistim konusmamizin bir aninda...
nedenini dusundum devaminda, neden bu cumleyi sana soyleme
geregi hissettim diye?

Asktan mi kaciyordum yoksa senden mi?
Senin bana baglanmani mi engellemek istiyordum?
Derdim sen mi yoksa ask miydi?
Sanirim askti...

Gecmiste tanismistim askla...
Ve korunmasizca kosturdugum o ask beni tuketmisti...
Ask canimi yakmisti...
Ask  incitmisti beni...
Ask mi yoksa asIk oldugum insan mi yapmisti bu yurekteki
kirginligi bilmiyordum, bilmek istemiyordum belki de!!!
Korkum olmustu yasananlari dusunmek, belki de kanatmak...
dusunmektense kabullenmek ve yola devam etmek
kestirme bir cozumdu...
cozumum beni kurtariyordu kisa bir sure icin...
gulerek devam ediyordu dusunmeden gecen zaman....

Ve tum yasananlar arasinda girdin yasamima...
girmeni istedim, cunku yasanmisliklardan bir nebze
olsun kurtulmak istiyordum...
sen tehlikesizdin hem...
aski degil sadece iliskiyi istiyor gibiydin,
aslinda ne istediginde benim icin cok onemli degildi... 
sadece zamanimi gecirirken bana eslik edecek birini istiyordum...
sen olabilirdin, seninle zamani gecirirken sorgulama ve sevgi olmayacakti hissediyordum...
seni uyarmistim ilk bastan, ask degildi istedigim ..
aska gonul kapim kapaliydi...
hayal kirikligina, aciya kapaliydi zihnim...
Gulumsemistin sana soylediklerimi dinlediginde...

Zaman gosterecekti sence...

Zaman gosterdi sevgili...

Sen askini dillendirdin...

Ben oldurdugum aski diriltemedim...

Kullerden bir ask yaratamadim...

Ask yuregimde dillenmeyince, dile de dokemedim...

Olmadi sevgili...

Askin dillenirken, ben yine yara aldim...
aski yasayamamanin acisini tattim bu seferde...

Offf Ask...

Olmuyor...

IIIPearLIII

IIIPearLIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ara.2006 Cum 18:45:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gitme desem kalırmıydın?

dinlermiydin beni yine saatlerce..

muzur gülüşlerime ortak olup tüm şımarıklıgıma katlanırmıydın gene..

Gitme desem gitmezmiydin gerçekten?

en sıkıntılı anlarımda depresif yanımı yumuşatır..

gözyaşı dökermiydin benle?

tekrar tekrar anlattıgımda sorunumu sıkılmazmıydın gene..

gözlerimdeki yaşları gülüşlere çevirirmiydin usanmadan..

Gitme desem anlarmıydın hayatımdaki varlıgını?

yoklugunda çöken hüzün bulutlarımı hissedermiydin gerçekten..

varlıgınla yıldızlardan getirdiğin umut ışıklarını sakladıgım

yüreğimi görebilirmiydin..

Gitme desem dönüp geriye sarılırmıydın gene?

yine yüzüne tatlı tebessümünü kondurup alay edermiydin hayatın zor yanıyla..

duygusallıgını dökermiydin yine tüm samimiyetinle..

pamuk şekerimi paylaşırmıydın yine o çocuksu gözlerinle..

Gitme desem gitmezmisin peki?

Ellerini bırakırmısın avuçlarıma..

kayalara tırmanıp naralar atarmısın benimle..

ellerimle sevgi sunsam alırmısın avuçlarımdan..

gözlerini kilitlermisin bakışlarıma…

Tek kelime getircekse eger seni yanıbaşıma..

varlıgıma anlam kat o zaman..

GİTME....

Gitme dememse beklenen..gitme dememse seni bana getiren..

GİTME...

Gittiysen eger bana dönen yollardan..o zaman dön..

ya da hiç gitmemiş ol..

Ama GİTME..

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir