ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 03:36   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   İnsan beyni...
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 13:33:50      İnsan beyni...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

İnsanın istidat(yetenek) ve kabiliyetlerinin ahiretin varlığına delaleti(kılavuzluk) insan bu kainatta Cenab-ı Hakkın Ahsen-i Takvim(En güzel şekilde yaratılmış) üzerine yarattığı maddi ve manevi aza(üye) ve cihazatın(maddi manevi aletler) tevsiye(düzleme) ve tadil(değişiklik) ettiği ihtiyaç duyduğu herşeyi kendisine bahşettiği(bağışlamak) yer yüzünden bir halife(hükümdar) olarak tayin ettiği mükerrem(saygıdeğer) bir varlıktır öyleki yeryüzündeki her canlı ve cansız insana koşmakta insan olmak için yarışmaktadır insan büyüklüğünü anlamak için sadece insan dimağına(beynine) bakmak kafidir(yeterli) şöyleki kainatta yaklaşık 2300 atom bulunduğu hesablanmıştır insan beyninde ise ortalama 10 milyar adet sinir hücresi mevcuttur her sinir hücresi birbirinden farklı iki cevaba muktedir(gücü yeten) olduğundan 10 milyar sinir hücresi 210.000.000.000 milyar kabiliyet tanımaktadır 2300bin ile 210.000.000.000 milyar hesablanırsa bir insan beyninin kaç kainat olduğunu açıkça görülecektir mesela CİNler ışık hızında veya ışık hızından dahada hızlı olabilirler bu yüzden o kadar hızlı giderlerki artık belli bir hızdan sonra zaman onlar için adeta durur ve bu yüzden çok fzla yaşarlar bazı cinler 1bin yıl 2bin yıl 3bin yıl hatta 7bin yıl yaşıyan cinler bile olduğu söleniyor ışık hayret verici bir hızla saniyede 300.000km hızla gitsede insan düşünce ve hayal yoluyla ışıktan daha bir hızlı şekilde güneşe ve yıldızlara ulaşmaktadır düşünceleriyle adeta kainatı kucaklamaktadır Hz. aliye nispet(bağlantı) şu beyit(şiir) insanın kainattaki yerini ve önemini özet bir şekilde ifade eder ``Sen kendini küçük bir cisim zennediyorsun halbuki koca bir alem(evren) sende dürülmüştür(toplanmış)`` dolayısıyla böyle bir yaratılışa sahip olan insanoğlu başıboş bırakılamaz ona gösterilen bu büyük ihtimam(özen) kısa bir hayat yaşadıktan sonra bir daha kalkmamak üzere mezara girmesi için OLAMAZ......

xxYakamozKizxx

xxYakamozKizxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 22:02:19sohbet oyun linki

Bır Gecede Üniversite..Nasılmı?

Birinci Kural

Evren biz oldugumuza göre kendimizden emin olmamaz gerekmektedir.Felsefede birçok düşünürler kendilerine özgü düşünce ve yaşam tarzlarını ortaya koymuşlardır.Bende hayatımızı kolaylaştıracak bazı kurallar keşfettim ve uygulaması bedava.Nasılmı?

1 Hayal kurmayınız hayallerinizi gerçekleştiriniz.Mesela çok sevdiginiz birine kendinizden çok emin olarak ona aşık olduğunuzu söyleyin.

2.İşssizmisiniz.korkmayın en sevdiğiniz iş nedir.Önce onu ele alın.Bıkmadan ısrarla telefon numaranızı bırakın.

3.Açmısınız en güzel kebabçının yakınında bir yere oturun ve güzel yemeklerin hayalini kurun.Mutlaka bir melek gelip sizi yemege davet edecektir.

4.Eşinizle kavgamı ettiniz.Sakın yakınlarınızdan birinin yanına gidip dert anlatmayın.Bir cafeye gidip hiç tanımadıgınız birine anlatırsanız daha kolay çözüm elde edersiniz.

5.Sevmediginiz insanlardan asla yardım beklemeyiniz.Kimi en çok seviyorsanız ona gidiniz.

6.Asla dedikodu yapmayınız.duvara anlatınız.Ve asla başka birilerinin kötülügünü istemeyiniz.

7.Kendinize laf söyleyen olursa hemen müdahale ediniz.Asla kavga etmeyiniz sinirsiz şekildeee..izah

8.Başınıza bir kazamı geldi.sakın telaşlanmayın önce çözüm yollarını araştırın.

9.Güneşli ve güzel bir hava işe gitmek zorundasınız.HAYIR güneş sizin için dogmuştur.EKİNİZZZZ...O günün tadını çıkarınız.

10.Patronunuzun sizi haşlayacagı içinizemi dogdu.Cevap vermeden sakince dinleyi,niz sakın kabarmayınız.İşten atılma tehlikenizmi var.Çekinmeyiniz hüngür hüngür aglayınız.

11.Sizi çekemeyenlermi var.Allaha havale ediniz.arada bildiginiz duaları okuyunuz.

12.Spor yapınız ve sevdiginiz şeyleri yapmak için başkalarınızın hayatınızı engellemesine asla müsade etmeyiniz.

13.Uykunuzmu var eşiniz uyutmuyorsa.salona kaçın.istemediginiz hiçbirşeyi yapmak zorunda degilsiniz.

14.Mesela canınız avrupayamı gitmek istedi ama vize para sorunu falan.En yakın konsolosluga giderek kuyruga giriniz ve mutlaka sizi götüren biri olacaktır.Tabiiki haftada en az iki defa kuyruk denemeniz olmalı.

Evet bu kurallar benim benim kurallarım (YAKAMOZ KURALLARI) şu anda üniversite mezunusunuz.KUTLARIM.

ooomygirlll

ooomygirlll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 23:27:28sohbet oyun linki
xxYakamozKizxx :

Bır Gecede Üniversite..Nasılmı?

paylaşımınızın konu ile olan bağlantısı nedir? bu bir

ayaklarınız yere sağlam basıyor mu? bu da iki

xxYakamozKizxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 23:40:25sohbet oyun linki
Even ve bilimselligi dini birarada kullandım sadece mantıksız birşey yazdıgımıda sanmıyorum.Sonra o ayak saglamlıgı meselesi nedir? anlamadım.

ooomygirlll

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 23:49:39sohbet oyun linki

xxYakamozKizxx :
Even ve bilimselligi dini birarada kullandım sadece mantıksız birşey yazdıgımıda sanmıyorum.Sonra o ayak saglamlıgı meselesi nedir? anlamadım.

şıkların bazıları vurdumduymaz ve gamsız insanların yapabilecekleri şeyler bazıları da epey uç.ondan merak ettim yükseklerden mi uçuyorsun yoksa yere sağlam mı basıyorsun diye ;)

örnek vericek olursak

mesela 14.şık

gerçekten böyle mi düşünüyorsun:)

xxYakamozKizxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Kas.2009 Cmt 23:57:36sohbet oyun linki

Arkadaşım eger insan beyni IDIO nun yazdıgı gibi evrene eşdegerse yapılamayacak hiçbirşey yoktur.Çünkü ben denedim. Uygulayıp uygulamamkta size kamış.14. cü şıkı uygulayarak avrupaya gitme şansım vardı ama daha kolay bir yoldan gittim. Buda cabası.Ama isterseniz sizi Afrikaya gönderebilirim:))

ooomygirlll

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Kas.2009 Pzr 00:03:13sohbet oyun linki
xxYakamozKizxx :

Afrikaya gönderebilirim:))

çok kibarsınız!

xxYakamozKizxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Kas.2009 Pzr 00:07:41sohbet oyun linki
   öyleyimdir huyum kurusun.

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Kas.2009 Pzr 21:18:26sohbet oyun linki

Bir ömürde ebedi ve ilelebet cennet hayatı nasıl kazanılır :)

1-Namazlarını saatlerinde kılıcaksın münkünse saatleri geçirmiceksin ve yine mümkünse sünnettelerinide kılıcaksın

2-Kelime-i şahadeti hergün telaffuz ediceksin

3-Zekatını her ay vericeksin maaşına göre ve ne kadar kazanıyorsun cüzi bir miktar vericeksin

4-Ramazan aylarında Allahın farz yani emir kıldığı 30 gün orucu tutucaksın

5-Belli bir yaştan sonrada istediğin yaştada olabilir bluğ çağına erdikten sonra haca gidip son görevinide yerine getiriceksin

6- Ve son olarak Allahın 32 farzına yani 32 emrine uyucaksın şayet uymassan kaybedenlerden olursun ama ben beni yaratan Allahımın kurallarına uyarım diyorsan o zaman ezelin belli ama ebedisi sonu olmayan hiç bitmeyen sıkılma olmayan uyku olmayan sinir stres olmayan acıkma derdi olmayan tuvalet derdi olmayan ölüm olmayan yoksulluk olmayan bir ebedi hayatı kazanırsın kurallar zormu geldi o zaman sana heyhat...

Ccyk21Cc

Ccyk21Cc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Kas.2009 Pzt 21:18:29sohbet oyun linki
Henüz hiçbir şey değilken bizleri yaratan, kusursuz bir biçim veren ve beynimizi de yaratan Allah`tır. Şüphesiz O yaşamımızın her anı ve her aşaması hakkında bilgi sahibidir. Çünkü hafıza ve algılama gibi karmaşık bir sistemin tek bir anının dahi kontrolsüz oluşması mümkün değildir.

İşte bu gerçek bize kainattaki sistemi düzenleyen, var eden Allah`ın sonsuz ilmini göstermektedir. O, herşeyi yoktan var etmiş ve kusursuz bir düzen kurmuştur. Ve halen de bu düzeni gözetlemekte ve korumaktadır. Nitekim “…Senin Rabbin, herşeyin üzerinde gözetici-koruyucudur.” (Sebe Suresi, 21) ayeti Allah`ın kainat üzerindeki sürekli korumasını bizlere bildirmektedir.

Sağlıklı her insan ister bir saat önce gittiği bir yer olsun, isterse yıllar önce tanıştığı bir insan olsun eskiye dair birçok şeyi hatırlayabilir. Bu Allah’ın beynimizi, yaşadığımız bütün deneyimleri şimdiyle bağlayan kesintisiz bir bilinç akışı sağlayacak biçimde yaratması nedeniyledir. Allah, bizlere sahip olduğumuzu sandığımız güç, kudret ve zekanın, aslında Kendi eseri olduğunu çeşitli vesilelerle gösterir. Ruh ve sinir hastalıkları da bu vesilelerden biridir. Bunu fark eden insan, kendi acizliği karşısında Yaratıcımız olan Allah`ın üstünlüğünü ve yüceliğini kavramalı ve yaşamını O’nu razı edecek davranışlarla geçirmelidir.

“Ey insanlar, siz Allah’a (karşı fakir olan) muhtaçlarsınız. Allah ise Ganiy (hiçbir şeye ihtiyacı olmayan)dır. Hamid (övülmeye layık)tır.” (Fatır Suresi, 15)
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir