ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
23 Mayıs 2024, Perşembe 09:19   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   CENNET HAKKINDA DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKENLER
 <<123 45>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

CooLizmirArtek

CooLizmirArtek resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 04:01:24sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Sence neden coqu insan Ataturk`u sevmiyor belki su sozlerini bilirsin ...

"Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, ``gökten indiği sanılan`` kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz" (M.Kemal Atatürk)

evet videosuda bulunmakta bu sozlerin arastirabilirsin dostum ..

Şimdi bu sözle Atatürk dinsiz mi oluyor, bu sözle ne anlatmak istiyor bunu hep beraber sorgulayalım(???)

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 04:14:51sohbet oyun linki

Tarihte bilinen en eski Kuran Taşkent Kuranıdır. M.S 700 lere aittir. Yani ölümünden en az 50-60 yıl sonraya. Aynı dönemde yaşamış bir başka Muhammed vardır. Gayet zorba biri olarak tarihte yerini almıştır. Muhammed bin el-Hanefi.

Peki o dönemde bahsettiğiniz Kur An`ın değiştirmesi söz konusumu ? diye soralim kendimize ..

Çok büyük ihtimalle. Çünkü o dönemde, Kuranın ele geçirilen bölgelere yayılması emri veriliyor. Özellikle doğuda ele geçirilen bölgelerde hindu ve zerdüşt kültürü hakim ve bunun yıkılması için çaba saredilmiş ve kısa bir sürede 100 yıl içinde nufusun neredeyse tamamı islamiyeti kabul etmiş.(buda ciddi bir çabadan olsa gerek). Bu kısa sürede, kabul etme işi elbette demokratik yoldan olmamıştır.
"Din" bir yönetim biçimi olmuştur. Yönetmek ve hükmetmek için her yol mubah. Tıpkı günümüzdeki gibi.

ozaman su sorular takilir kafamiza )\?

Yani Allah`ın insana verdiği seçim hakkını, insan insandan zorla alıyor.
O zaman günümüz Kur an`larında zamanında kişisel çıkarlar için değiştirilmiş maddeler görmek mümkün.
Değiştirme hususu bahsettiğiniz döneme bakılıcak olursa pekte iyi yönde olamıştır. Zaten bana göre `ben Allah`a inanıyorum din`e inanıyorum` diye biri Kur an`ı değiştirmez, yani `a bak bu yalnış` diyip değiştirmez. Bu Allah`a güvensizlik olur.
O zaman buna göre o dönemde yapılan bir değişim kişisel çıkar için yapılmıştır.
Ve Kur An (gerçekse, yani Tanrı`dan geliyorsa) bu gün bir çok yalnışla dolu diyebilirmiyiz.

Diyebiliriz. Zaten en büyük yanılgılardan biride budur. Gerçek yazılanları, sonradan yazılanlar ile karıştırıyoruz. Fakat hangisinin doğru olduğunu bulmak için basit bir yol var. Mutlaklık. Bazı ayetlerde mutlaklık vardır, evrenseldir. Genelde dünya hayatından bahsedenlerde problem çok. Bu mutlaklık içeren ayetler, değiştirilmesinin önüne geçmek için sembolleştirilmiştir(şifrelenmiştir). Bu çok eski bir uygulamadır. Mısırda, Mayada, Hindu kültüründede benzer metodlar vardır. Fakat ne anlatırsa anlatsın, gerçek için kendinize bakmalısınız.

IDIO
?

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 04:30:07sohbet oyun linki

Sana Kuran`dan Celiski Bile Gosterebilirim Dostum Ah Birde Cvp Versen ?

enfal - 1. Sana, ganimetlere dair soru sorarlar, de ki: Ganimetler Allah`ın ve Peygamberindir. İnanıyorsanız Allah`tan sakının, aranızdaki münasebetleri düzeltin, Allah`a ve Peygamberine itaat edin.

Enfal - 41. Eğer Allah`a ve hakkı batıldan ayıran o günde, iki topluluğun karşılaştığı günde kulumuza indirdiğimize inanıyorsanız, bilin ki, ele geçirdiğiniz ganimetin beşte biri Allah`ın, Peygamber`in ve yakınlarının, yetimlerin, düşkünlerin ve yolcularındır. Allah her şeye Kadir`dir.

Bu iki ayetin hikayesini de anlatayım. Muhammed ve çetesi o zamanlar baskınlar düzenleyip ganimet topluyorlardı. Putperestlere ve Yahudilere genellikle saldırıyorlardı. Enfal 1 ayetini uydurduğunda ganimetlerin hepsinin kendisine ait olduğunu söyledi. Ama yanındakiler elbette bunu kabul etmedi. Bizim ki de sonra yeni bir ayet uydurup sadece beşte biri peygamberin demek zorunda kaldı.

Fetih-23 Allah`ın öteden beri işleyip duran kanunu (budur). Allah`ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

Bakara-106 Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah`ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

Önce Allah`ın kanunda bir değişiklik bulamazsın deniliyor. Ama Muhammed bazı ayetler yüzünden çok sıkıştırılınca ... zorunda kalıyor ve bir kaç ayeti değiştiriyor. Sonra da ikinci ayet iniyor. Allah isterse ayetleri yürürlükten kalıdırır, unuttur ve daha hayırlısını getirir.

Daha onlarca örnek var böyle, eğer istersen daha fazlalarını da yazarım. Sabaha kadar yazarız burada.

Ben bilime yakın olduğum kadar din konusuna da hakimim. Kuran`ın neredeyse hepsi ezberimde. Sana her konuda istediğin kadar ayeti önüne koyarım. Kıt bilgin ile burada bir şeyler anlattığını zannetmeyi bırak ve araştır, öğren. Bu şekilde ne kendine ne başkasına bir faydan var.  :)

Dipnot : IDIO 

Dinlerde Niçin Dinozorlarla İlgili Bilgi Yok?

Onları yaratan ve yok eden tanrı kuranda hiç onlardan bahsetmemiş. ayrıca sigara ile ilgilide bilgi yok sigarada amerikanın kesfi 1400 senesinden sonra asya ve avrupaya geldi.Tanrı dinazorların fosillerini ve amerika kıtasının kesfetileceğini bilmiyor muydu? yada kızılderililere inen peygamber sigarayı yasaklamadı mı?

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 04:35:52sohbet oyun linki

Kanit Gosterilmeden Yapilan Bir iddiayi Curutmek icin Kanita Ihtiyac Yoktur ..Din insanlari Sessiz Tutmak icin Bulunmaz Kaynaktir ..Din Siradan insanlar icin Gercek ..Akil insanlar icin Yalan .. iktidarlar icinse kullani$lidir

sayqilar.

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 05:21:37sohbet oyun linki
·CooLizmirArtek· :

Sana Kuran`dan Celiski Bile Gosterebilirim Dostum Ah Birde Cvp Versen ?

enfal - 1. Sana, ganimetlere dair soru sorarlar, de ki: Ganimetler Allah`ın ve Peygamberindir. İnanıyorsanız Allah`tan sakının, aranızdaki münasebetleri düzeltin, Allah`a ve Peygamberine itaat edin.

Enfal - 41. Eğer Allah`a ve hakkı batıldan ayıran o günde, iki topluluğun karşılaştığı günde kulumuza indirdiğimize inanıyorsanız, bilin ki, ele geçirdiğiniz ganimetin beşte biri Allah`ın, Peygamber`in ve yakınlarının, yetimlerin, düşkünlerin ve yolcularındır. Allah her şeye Kadir`dir.

Bu iki ayetin hikayesini de anlatayım. Muhammed ve çetesi o zamanlar baskınlar düzenleyip ganimet topluyorlardı. Putperestlere ve Yahudilere genellikle saldırıyorlardı. Enfal 1 ayetini uydurduğunda ganimetlerin hepsinin kendisine ait olduğunu söyledi. Ama yanındakiler elbette bunu kabul etmedi. Bizim ki de sonra yeni bir ayet uydurup sadece beşte biri peygamberin demek zorunda kaldı.

Fetih-23 Allah`ın öteden beri işleyip duran kanunu (budur). Allah`ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

Bakara-106 Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah`ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

Önce Allah`ın kanunda bir değişiklik bulamazsın deniliyor. Ama Muhammed bazı ayetler yüzünden çok sıkıştırılınca ... zorunda kalıyor ve bir kaç ayeti değiştiriyor. Sonra da ikinci ayet iniyor. Allah isterse ayetleri yürürlükten kalıdırır, unuttur ve daha hayırlısını getirir.

Daha onlarca örnek var böyle, eğer istersen daha fazlalarını da yazarım. Sabaha kadar yazarız burada.

Ben bilime yakın olduğum kadar din konusuna da hakimim. Kuran`ın neredeyse hepsi ezberimde. Sana her konuda istediğin kadar ayeti önüne koyarım. Kıt bilgin ile burada bir şeyler anlattığını zannetmeyi bırak ve araştır, öğren. Bu şekilde ne kendine ne başkasına bir faydan var.  :)

Dipnot : IDIO 

Dinlerde Niçin Dinozorlarla İlgili Bilgi Yok?

Onları yaratan ve yok eden tanrı kuranda hiç onlardan bahsetmemiş. ayrıca sigara ile ilgilide bilgi yok sigarada amerikanın kesfi 1400 senesinden sonra asya ve avrupaya geldi.Tanrı dinazorların fosillerini ve amerika kıtasının kesfetileceğini bilmiyor muydu? yada kızılderililere inen peygamber sigarayı yasaklamadı mı?

Sen kur`an-ı kerimin gerçek oldugunu nerden biliyorsun diye sordun bana ve peygamber ve çetesi dedin bana ben artık sana cvp VERMEM canım kardeşim bakalım senmi hakılısın benmi bakalım ölünce senmi ziyanda olucaksın benmi ziyanda 70 SENELİK ÖMRÜNÜZ VAR ONUDA ŞEYTANLARIN WESWESELERİ ARASINDA GEÇİRİYORSUNUZ VE KENDİNİZİ EBEDİ BİR ATEŞE ATIYORSUNUZ 70 SENE 70 BAKALIM 70 VEYA 80 SENE GEÇİNCE MÜNKER VE NEKİR BAŞ UCUNA GELİNCE NE CVP VERECEKSİN ALLAH YARDIMCIN OLSUN

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 05:26:30sohbet oyun linki
·CooLizmirArtek· :

Sen Bana Kuranin Gercek Olduqunu KanitlayabilirMisinki Orda Yazilanlarin Gercekliqinden Bahsediyorsun.. Orda Yazan Hersey Allahin Sozu olduqunu Nerden Biliyorsun ? Senin Benim Gibi insanlarin Yazmadiqi Ne Malum .. 600 yillardami Yasadin Yoksa ? Superman Ve Batman Hikayeleri Bunlar .. Coqu insan Tanriya Cenneti Vaad ettikleri icin inaniyor :)  Bana Kelime YAPMA !

Allah dinini korumaya kadirdir.

Kuran-ı kerimi okuyabilmek için ,önce kainat kitabını OKUyabilmesi gerekir bir kişinin,yani içinde bulunduğun evrensel sistem ve düzeni bunu farketmesi gerekir bir kişinin,zaten İslamda bu Allahın yaratmış olduğu sistem ve düzenin adıdır. Onda değişme asla söz konusu diğildir.

Kuran-ı kerimi okumak demek onun ayetlerini kelime kelime  okumak olmayıp ,bahsettiği manayı kavrayıp idrak etmekle mümkün olur ancak.

bir çok konu misallerle anlatılmıştır sen o misalleri mecazları neye işaret ettiğini anlıyamayıp benzetmeyi aynen gerçek olarak  kelime olarak kabul  edersen tabiki birşey de anlıyamazsın.önemli olan o misal yollu anlatımların neye işaret ettiğidir neyi anlatmak istediği.

Kur-an ve insan ikiz kardeştir uyarısını çok iyi anlayıp değerlendirmek gerek.

ayrıca Hz Muhammed s.a.s. e kuran-ı kerim gökten yada başka bir yerden sayfalar halinde vahi olmıyıp,kendi özünden derunundan açığa çıkmıştır,yani olay dışardan kişiye doğru diğil,içerden derunundan özünden dışa doğrudur.

``Coqu insan Tanriya Cenneti Vaad ettikleri icin inaniyor :)`` = birde bu cümle dikkatimi çekti doğru diyorsun çoğu insan tanrıya inanıyor,gökte herhangi bir yerde oturan ötelerde biryerde olan ve ordan insanları idare eden istediğini cennete istemediğini cehenneme atan bir tanrıya inanıyorlar. baba dede gibi kendisinden hesap sorabileceğini sandığı iki kefeli terazisi olan bir tanrıya inanıyorlar malesef...

hayallerinde hevalarında yarattıkları bir tanrıyaa.   oysa tanrı ve tanrılık kavramı geçersizdir  tanrı ve tanrılık kavramı yokturr   Allah bir tanrı diğildir.   her birimin özünde ve yapısında var olan sonsuz sınırsız Tek tir.  La İlahe İllallah  Tanrı Ve Tanrılık Kavramı Yoktur Tapılacak  Bir Varlık Bir Mehfum Yoktur Sadece Allah.  Bir kişinin bu konuları idrak etmesi için öncelikle Allahın Tek liğini kavrayıp anlaması gerekir ki tüm sistemi çözebilsin

İhlas Suresinde ki manaların neye işaret edildiği neyi anlatmak istediği anlaşılıp çözülemediği sürece insanın Allahı bilmesine vede ``kader`` konusunu hakkıyla değerlendirip iman etmesine imkan yok.   öyle kafanızda yarattığınız bir tanrıya taparak bu dünyadan geçip gidersiniz

Bu yolda nice başlar kesilir, hiç soran olmaz  Hükmünce geçer gidersiniz.

Not:foruma paylaştığım konuları önyargısız olarak okuyup değerlendirmeye çalışın (kastettiğim verdiğim kısa cevaplar diğil foruma detayları ile paylaştığım konular )

Selametle

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 05:35:38sohbet oyun linki

madem ki bu bir imtihan. başarılı olanla başarılı olmayan da olabilir.

Ödüller için dini kaynaklar dışında elle tutulur bir ispat var mı?

Ödül ödül ödül, hepsi kitaplarda yazıyor, masalmış gibi anlatılıyor. Sen var olduğunu ispatlaya bilir misin benim yok olduğunu ispatlayamacağım gibi

Hayatın anlamı demişken, ilkokulda iken Archimedes`in hayatını okudum, düşündüm bu adam ne kadar zekiymiş, ne kadar çok şey biliyormuş diye, sonra korktum ben bu adama nasıl yetişirim, şimdi öğrenmemiz gereken çok daha bilgi var diye. Hayatın anlamlarından biridir, çalıştığım alanda Archimedes gibi iyi olabilmek.
Sen dine sarılırsın anlam bulursun, başkası bilime sarılır anlam bulur, birisi müziğe sayılır, diğeri sekse, bazısı birden çok konuya.

Tek doğru seninki mi?

Ama daha zor ve esas önemli soru "iyi bir insan olman, ahlaklı olman için illaki bir ödül mü gerekiyor ?" Tersi durum için illaki birisinin seni tehdit mi etmesi gerekiyor?

Aklıma küçük çocuklara verilen yanlış eğitim geliyor
Yemeğini yersen sokağa çıkabilirsin.
Uslu olursan çikolota verecez.
Bak yaramazlık yapmazsan 2 saat bilgisayar oynayabilirsin.

Saygilar ve Sevgiler

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 06:31:28sohbet oyun linki

Kanıt olarak kabul ettiginiz kuran dediginiz çelişki dolu adaletsiz kitap neden Dünya yaratıldıktan milyarlarca yıl sonra M.S 600`lü yıllarda gönderiliyor.Yetmiyomuş gibi sadece arap yarımadasında özel sectigi bir adam`a gönderilip daha sonra savaş başlatın insanlar ölsün farketmez müslümanlıgı yayın mantıgında gelişiyor?Küçük yaşta inanmaya programlanan bir beyin kendini kısıtlasın daha sonra öldükten sonra yanacagım korkusuyla yaşansın ne kadar zevk veriyor size? Korkularınız ugruna mantıgınızı neden inkar ediyorsunuz..Ben bu sitede yazılanları okudum adaletsizligi gördüm celiskileri gördüm ama hâla inanıyorum (korkuyorum) diyenler, hiç mi gelmez içinizden mantıgınızı inkar etmeden korkmaktan vazgeçip ortadaki adaletsizligi kabul görmek yanlışa karşı cıkmak..Bende inanırdım ortaokul cagına gelene kadar."Hesap verecegim gün o çok korktugum Allah`a insanlara adalet vermedin birini peygamber seçip cennete yollarken birisini hristiyan yarattın kafir diye nitelendirip cehenneme attın.beni peygamber secseydin ben cennete gitseydim diyecegim" derdim hep.Siz neden diyemiyorsunuz benim o çocuk halimden ne eksiginiz var ?düşünseniz ya birisi dogar alkolik bir ailenin cocugu olarak birisi dogar imam efendinin hoca efendinin cocugu olarak..Hoca efendinin cocugu dogal olarak babası tarafından asılandıgı üzere inanclı bir birey olsun cennete gitsin..(Başta mantık hatası var zaten inanmayan cehenneme gider) Alkolik babanın cocugu babası tarafından inanc asılanmadıgı için cehenneme gitsin bu mu adalet..Bırakın sevabı günahı dogruyu yanlışı bulun..

saygilar.

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 06:45:50sohbet oyun linki
·CooLizmirArtek· :

madem ki bu bir imtihan. başarılı olanla başarılı olmayan da olabilir.

Ödüller için dini kaynaklar dışında elle tutulur bir ispat var mı?

Ödül ödül ödül, hepsi kitaplarda yazıyor, masalmış gibi anlatılıyor. Sen var olduğunu ispatlaya bilir misin benim yok olduğunu ispatlayamacağım gibi

Hayatın anlamı demişken, ilkokulda iken Archimedes`in hayatını okudum, düşündüm bu adam ne kadar zekiymiş, ne kadar çok şey biliyormuş diye, sonra korktum ben bu adama nasıl yetişirim, şimdi öğrenmemiz gereken çok daha bilgi var diye. Hayatın anlamlarından biridir, çalıştığım alanda Archimedes gibi iyi olabilmek.
Sen dine sarılırsın anlam bulursun, başkası bilime sarılır anlam bulur, birisi müziğe sayılır, diğeri sekse, bazısı birden çok konuya.

Tek doğru seninki mi?

Ama daha zor ve esas önemli soru "iyi bir insan olman, ahlaklı olman için illaki bir ödül mü gerekiyor ?" Tersi durum için illaki birisinin seni tehdit mi etmesi gerekiyor?

Aklıma küçük çocuklara verilen yanlış eğitim geliyor
Yemeğini yersen sokağa çıkabilirsin.
Uslu olursan çikolota verecez.
Bak yaramazlık yapmazsan 2 saat bilgisayar oynayabilirsin.

Saygilar ve Sevgiler

okul okuduysan eğer çok basit açık net bir kural vardır

var olan hiçbirşey yok olmaz diye

sen de bu bilinç bu şuur bu idrak ila varsan bilki hiçbirzaman yok olmıycaksın ve yaşamına sonsuza dek devam ediceksin.

havayı elle tutmaya kalkarsan yoktur dersin dimi?

oysa havanın kesin var olduğunu biliyorsun

bunun gibi televizyon yada radyo dalgalarınıda gözle görmeye çalışırsan gene bunlarada yoktur dersin ,oysa bulunduğun ortamda yada çevrede  gene milyarlarca ses ve görüntü dalgasının var olduğunu ve bu sayede de televizyona yada radyoya ulaşan ses ve görüntü dalgalarının ,radyo veya televizyonda  ses veya görüntü şeklinde değerlendirildiğini farkedersin yada bilirsin

tıpkı bunun gibi olayı 5 duyu kaydıyla diğil madde dünyasının şartlarına göre diğil evrensel olarak bakıp değerlendirebilmek gerek Basiret sahibi olarak

insanın iyi ahlak sahibi olması Allah ahlakı ile ahlaklanmasından geçer. Bu nedemek? (forumda paylaştığım Zikir Konusunda gerekli açıklama var)

ve İslam Din ile bilim ayrı ayrı şeyler diğil iç içe bir bütün olan kavramlardır.

evet insanların bu konuları gerçekçi olarak ele alıp sorgulayıp araştırarak düşünce yapılarını değiştirmeleri gerek.  ki buda kişinin nasibinde varsa olur.

burdaki tek doğru benim ki iddası diğil bu  , edindiğim bilgi kadarıyla paylaşımımı yaparım isteyen bu paylaşımdaki bilgileri kendince değerlendirir yada değerlendirmez kendisi bilir

Selametle

CooLizmirArtek

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Kas.2009 Sal 06:53:14sohbet oyun linki
·CooLizmirArtek· :

Kanıt olarak kabul ettiginiz kuran dediginiz çelişki dolu adaletsiz kitap neden Dünya yaratıldıktan milyarlarca yıl sonra M.S 600`lü yıllarda gönderiliyor.Yetmiyomuş gibi sadece arap yarımadasında özel sectigi bir adam`a gönderilip daha sonra savaş başlatın insanlar ölsün farketmez müslümanlıgı yayın mantıgında gelişiyor?Küçük yaşta inanmaya programlanan bir beyin kendini kısıtlasın daha sonra öldükten sonra yanacagım korkusuyla yaşansın ne kadar zevk veriyor size? Korkularınız ugruna mantıgınızı neden inkar ediyorsunuz..Ben bu sitede yazılanları okudum adaletsizligi gördüm celiskileri gördüm ama hâla inanıyorum (korkuyorum) diyenler, hiç mi gelmez içinizden mantıgınızı inkar etmeden korkmaktan vazgeçip ortadaki adaletsizligi kabul görmek yanlışa karşı cıkmak..Bende inanırdım ortaokul cagına gelene kadar."Hesap verecegim gün o çok korktugum Allah`a insanlara adalet vermedin birini peygamber seçip cennete yollarken birisini hristiyan yarattın kafir diye nitelendirip cehenneme attın.beni peygamber secseydin ben cennete gitseydim diyecegim" derdim hep.Siz neden diyemiyorsunuz benim o çocuk halimden ne eksiginiz var ?düşünseniz ya birisi dogar alkolik bir ailenin cocugu olarak birisi dogar imam efendinin hoca efendinin cocugu olarak..Hoca efendinin cocugu dogal olarak babası tarafından asılandıgı üzere inanclı bir birey olsun cennete gitsin..(Başta mantık hatası var zaten inanmayan cehenneme gider) Alkolik babanın cocugu babası tarafından inanc asılanmadıgı için cehenneme gitsin bu mu adalet..Bırakın sevabı günahı dogruyu yanlışı bulun..

saygilar.

CC sohbet icin buraya
 <<123 45>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir