ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

5 Mayıs 2024, Pazar 12:49   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   Orham pamuk:Ben kimseyi temsil etmiyorum nam-ı diğer Zındık
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Kas.2009 Pzt 04:15:15      Orham pamuk:Ben kimseyi temsil etmiyorum nam-ı diğer Zındıksohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Nobel ödüllü yazar (Orhan Pamuk) kitaplarında Türkiye`yi temsil ettiği yönündeki yaklaşımları tenkit ederek "Ben hiç kimseyi temsil etmiyorum bir yazarım ve kendimi ifade ederim" (Demiş vay vay vay aman nolursun sen bizi temsil et orham amca........)

Pamuk Türkiye`de ifade özgürlüğünün durumuna ilişkin olaraksa "Türkiyede sansür yok ama size sonrasında acı çektirirler Dedi vay anasını başka ifadesini kullandı Washington`daki Ulusal Doğal Tarih Müzesinin 565 kişilik salonunda konferans veren Pamuk aşkı anlatan son romanı "Masumiyet Müzesi"nin ortaya çıkış sürecini anlattı. (bu konferansda bile Türk milletini rezil erzel ve kepaze ettin pamuk helal sana........)

Pamuk Türkiye`de evlilik dışı cinselliğin kısıtlı yaşandığını ve aşkın daha çok bakışmalar işaretleşmeler gibi unsurlarla dile getirildiğini belirterek kitabına bunların yansıdığını söyledi. (Tabiya evlilik dışı cinsel ilişki en iyisi dimi pamuk amcası sonra gayri meşru çocuklar piyasaya çıksın sonracıma ortalık yetim çocuk dolsun sonra onlar büyüyünce tinerci olsun senin annanı babanı kessin bizim soyumuzu dograsın siz böylemi istiyorsunuz tabiya Adam sonuçta hiçbir dine inanmıyor neden istesinki evliliği onun için en iyisi evlilik dışı cinsel ilişki.........)

Eserlerinin filme çevrilebilmesi ilgili olarak Pamuk "Yapılacak bir filmin kötü bir film olmasından her zaman korkarım Kitabın kültürel açıdan filme doğru yansıtılıp yansıtılamayacağı beni endişelendirir Örneğin `Kar` kitabını bir Amerikan veya Avrupalı yapımcıya filmi çekmesi için izin versem bu filmlerin birçoğunda `kötü Türk` imajı ya da kültürel stereotiplerin (Sosyal bir grubun içinde olan ve içinde bulunduğu grubu en iyi temsil eden özellikleri taşıyan örnek gösterilebilecek kişi) olacağına eminim" dedi (ah orham pamuk ahh ne Türklüğü kabul edersin nede başka bir ırkı yazıların bile türkçe değil ebe adam sen o zaman neden Türk gastelerine demeç verirsin........)

Pamuk Nobel ödülü almasının kendisinde yarattığı etkiye dair bir soru üzerine kitaplarının birçok ülkede okunuyor olması açısından üzerinde sorumluluk hissettiğini söyledi (Ciddi olamassın orhan dünyada tek senin kitabın kalsa yemin ederim okumam cahil cehalet sahibi bir insan olarak kalırım daha iyi.......)

Kitaplarında Türkiye`yi temsil ettiği şeklindeki yaklaşımlardan rahatsızlık duyduğunu belirten Pamuk yazarların ``diplomat rolünü" üzerlerinde hissetmesinin onların özgünlüğüne zarar verdiğini düşündüğünü kaydederek "Ben hiç kimseyi temsil etmiyorum ben bir yazarım ve kendimi ifade ederim" dedi (Helal olsun sana ve mason arkadaşlarına lan pamuk :)

Yorumları ben yazdım arkadaşlar çakma değildir emin olabilirsiniz......

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir