ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
15 Mayıs 2024, Çarşamba 20:31   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   Cİnler alemi
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

istemi1016

istemi1016 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 21:33:20      Cİnler alemisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Cinler alemi denildiği zaman insanın içini bi ürperti alır.Ama bu ürperti boştur ve gereksizdir.Onlar ışınlana bilirler hepimizin bildiği gibi dumansız ateşten yaratılmışlardır.cinlerden korkmak saçmalıktır.Biz onlardan üstün varlıklarız insanlara zarar vermezler.Bilindiği üzre bir kısmı müslümandır.
Ayrıcan "cin" yerine üç harfli demek kesinlikle saçmalıktır.
Cinler insanlara musallat olamaz.kalp gözünüz açıksa herşeyi görebilirsiniz.
"Ve ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım" (zariat .56)
       Arkadaşlar şimdi cin çağırma dualarını ve yöntemlerini söyliicem ben denedim ilk olrak korkunuzu yenin cinlerden korkmayın.Kalp hastalığınız varsa da denemeyin
 Ben denemiş ve yaşamış biri olrak tavsiye ediyorum.
Şimdi

Mümin cinlerden birisini davet edip onunla görüşmek için temiz ve karanlık bir mahalde iki diz üzerine oturarak üç defa Eûzü billâhi mineş şeytânir racîm dersin, sonra yedi kez Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm dersin, sonra mümin cinlere seslenerek: Ey Allah ve resûlünün emir ve yasaklarına itaat eden mümin cinler! Hanginiz bana hayır üzerine yardım ederseniz Allah da ona yardım etsin, der ve bunu da üç kez tekrar eder, sonra ayağa kalkıp kıbleye müteveccihen durarak yedi kez cin suresini (yani Kul ûhiye`yi) okur, sonra sağ tarafa dönerek:
"Ahsenellahü ilâ men ahsene ileyye min ervâhil mü`minîn" der sol tarafına dönerek üç kez: "ye saf dîş" sonra "Bikatlamediyş" söyler sonra da bir kez şöyle dersin:
"Tezdâdu bihâ sirran ve alâ sirriküm. Esselâmü aleyküm eyyühel ervâhut tâhireti min cânnil mü`minîn."
Bu esnada müslüman cinlerden birisinin sana ESSELÂMU ALEYKÜM dediğini işitirsin yuada selam verir. ALEYKÜM SELÂM diye ona karşılık verdikten sonra dilediğin şeyi sorup haber alabilirsin. Yalnız duanın şartı: Karanlık bir mahalde yalnız başına okumalısın. Elbisen,bedenin ve oturduğun mahal gayet temiz olmalı. Bu dua defalarca tecrübe edilmiştir. Kesinlikle Sahidir.Hiç bir aldatmaca yoktur ama ilk önce korkularınızdan kurtulun ve allaha sığının.Kendini size göstermeyecektir çünkü belli bir şekilleri yoktur.Her kılığa girebilirler.

Sesi duyduğunuz an bağırarak kaçmak isteyeceksiniz ama 2 dakika sonra bir insanla konuşmak gibi olduğunu göreceksiniz.Unutmayın ne insanlar cinlere nede cinler insanlara zarar veremez.Çünkü boyutlarımız ve yaradılışlarımız kesinlikle bunu gösteriyor

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 21:42:46sohbet oyun linki

Sesi hiç kayıt altına almayı düşündün mü? :) Ve neden böyle bişey yapsın insan? Ne sorabilirsin ki daha üstün olduğun bir varlığa? He muhabbet olsun diye yapıyorsan başka   Yaşadığın diyaloglardan 1-2 örnek versen güzel olur merak ettim.

JollyJumper

JollyJumper resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 21:49:33sohbet oyun linki

Bana kalırsa doğru olan bu tür işlere hiç girmemek. Cin çağırmak, büyü yapmak.. bence bu işlerden uzak durun.. Üniversite öğrencileri genellik can sıkıntısından yada meraktan bu tür şeyleri denemiştir. Ben şahsen denemedim ama çok yakın bir arkadaşıma bu yüzden birşey musallat oldu. Yani demek istediğim başınızı durduk yere ağrıtmayın.."Ve ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım" (zariat .56) Burdada belirttiğin gibi kulluk etmek için yaratıldık, birbirimizin alemlerine girmek için değil. Bu verdiğin bilgiyle birilerinin canını fena halde yakabilirsin, Sana bi zararı olmamıştır, yada bir başkasına, Ama kötü huylusu dedikleri müslüman olmayan bir cin gelirse ozaman musallat oluyor ve ondan kurtulmak icin epey bir zahmete giriyosun.. Yine belirtmek isterim bence bu tür şeylerden uzak durun, ve hiç bulaşmayın derim ve son bir hikaye paylaşayım size;

Bu efsane, 80`li yıllarda dilden dile dolaşıyordu. Gazi Kız Öğrenci Yurdu`nda bir grup kız, eğlence olsun diye cin çağırmaya karar vermiş. Bir odaya toplanıp başlamışlar seansa. Cin çağırmadaki en önemli husus da, cini geri göndermekmiş. Kızlarımız cini çağırıp bi güzel eğlenmişler. Hatta dalga falan bile geçmişler, gülmekten yerlere yuvarlananlar olmuş. İşleri bitince cini göndermek istemişler; ama cin gitmiyomuş. Saatlerce uğraşmışlar. Sonunda cin gitmiş. En azından öyle sanmışlar.

Gece yarısından sonra ise katlardan tuhaf tuhaf gürültüler gelmeye başlamış. O aralarda da bir sapık hadisesi yaşanmışmış yurtta. Cin olayını bilmeyen diğer kızlar, korku içinde gürültüleri yurt idaresine haber vermiş. Yine sapık geldi sanılmış ve yurt didik didik aranmış; ama bi`şey bulunamamış.

Herkes, tekrar odasına çekilmiş. Ancak o tuhaf gürültüler, hala devam ediyomuş. Bu kez, polis çağırılmış. Bütün kızlar dışarı çıkarılıp bir de polis didik didik etmiş yurdu. Ama yine nafile. Hiiiç bi`şey bulunamamış. Bu esrarengiz gürültüler durmuyomuş. Cin çağıran kızlar, olayı kendi aralarında konuşurlarken birisi, "Yaa, yoksa bizim cin mi gitmedi mi, o çıkarıyor olmasın bu gürültüleri?" demiş.

Aynı cini tekrar çağırmaya karar vermişler. Evet, gerçekten de önceki cin kendisiyle alay edildiği için gitmemiş ve cini kim çağırdıysa ancak o ikna edip gönderebilirmiş. Cini çağıran grubun başındaki kız, panik olmuş. Çok da iyi bilmezmiş bu işleri. Ertesi gün, bilenlerden cinlerle ilgili bi`şeyler öğrenerek cini göndermeye çalışmış. Ama o gürültüler durmamış. Cinin gidip gitmediği tam anlaşılamamış. Ancak o günlerde Gazi Yurdu`nun üst katlarından atlayarak intihar eden kızın, işte bu kız olduğu söyleniyormuş...

istemi1016

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 22:22:59sohbet oyun linki
·zZkUmArBaZz· :

Sesi hiç kayıt altına almayı düşündün mü? :) Ve neden böyle bişey yapsın insan? Ne sorabilirsin ki daha üstün olduğun bir varlığa? He muhabbet olsun diye yapıyorsan başka   Yaşadığın diyaloglardan 1-2 örnek versen güzel olur merak ettim.

Kendisiyle ilgili sorular sordum.İnsanların söyledikleri gibi herşeyi bilen varlıklar değiller  kendim hakkında bişeyler sordum hiçbişey bilmiyo.Ama yemek yiyolarmış .Konuşurken ağzın kıpırdamıyo zaten kayıt altına alamassın.Belki inanmassınız ama aşık oluyolar evleniyolar biliyomusunuz.Doğum yapıyolar.Tuvalet ihtiyaçları var. Ama ne çıkardıklarını sormadım :). Biraz ürkütücü ama denemenizde fada var.Fakat namaz kılıyolar.

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 22:42:59sohbet oyun linki

Tamam ayrı alemlerde yaşıyoruz da birbirimizle iletişime geçmenin bir yolu varsa, açılmışsa bu kapı, insanoğlu o kapıyı zorlar, o cinle diyaloğu kurar arkadaş  Çoğu insan gibi ben de merak ettim ve denedim birkaç yıl önce. Tabi senin anlattığın yolla değil ( o biraz sıkar) bikaç arkadaş ile birlikte, klasik yöntem işte. Ama bir bilene sormuştuk, daha önce defalarca çağırdığını ve konuştuğunu söyleyen birine yani. Tüm gece denedik ama olmadı  Vardır bir hayır dedim bir daha uğraşmadım.  Genelde, çağırdığını ve konuştuğunu iddia edenler hep musallat olduğunu söyler. Ya da gruptan bir kıza veya erkeğe aşık olur cin genelde  Var benim de böyle yakınlarım, hatta cinin gitmeyip tabak çanak kırdığını, gitmesi için saatlerce yalvardıklarını ve ağladıklarını söyleyen insanlar.   Anlatırken o kadar samimiler ki inanmamak elde değil.

istemi1016

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 23:06:21sohbet oyun linki
Diyalog kurulabilir.Aslında boyuta geçiş kararı alınmıştı bunu insanlar bozdu.

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2009 Per 00:17:10sohbet oyun linki

CİNLERE KARŞI KUR`AN`DA ÖĞRETİLEN KORUNMA DUASI

Okunuşu:

Rabbî enniy messeniyeş şeytanu binusbin ve azab.
Rabbî euzü bike min hemezatiş şeyâtıyni ve euzü bike rabbî en yahdurun.
Ve hifzan min külli şeytanin marid.

Anlamı:

Rabbim şeytan bana sıkıntı veriyor ve işkence yapıyor.
 Rabbim şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım;
 ve yine sana sığınırım onların çevremde bulunmalarından.
 Ve bütün reddedilmiş şeytanlardan koruduk

Bilgi:

ŞEYTANLARA yani CİNLERE KARŞI OKUNACAK EN TESİRLİ DUALAR.
 CİNLERİN her türlü zarar veren tesirlerine karşı Kur’an-ı Kerim’de bulunan bir iki duâ âyeti,
 beraberce okunduğu zaman son derece tesirli olmaktadır.
-Sad’ Suresinin 41. ayeti olan kısmı Eyyub aleyhi’s-selam okumuştur.
 "Mü’minun" Sûresinin 97 ve 98. âyetleri olan kısmı ise Cenab-ı Hak tarafından
Rasulullah salla’lahu aleyhi ve sellem’e öğretilmiştir.

Bu duanın tekrarı ile beynin yaydığı dalgalar, beyin çevresinde bir koruyucu manyetik kalkan oluşturduğu gibi; sivrisinek kovucu tabletlerin yaydığı kokunun sivrisinekleri zararsız hâle getirmesi gibi, CİNLERİ de tesirsiz bırakmakta ve onları rahatsız ederek uzaklaşmaya zorlamaktadır.

adeta laser tabancasının ışınları gibi CİNLERİ vurmakta ve onları uzak durmaya mecbur etmektedir

"CİNCİ"LİK "BÜYÜCÜ"LÜK

Bütün bu ruh çağırma  dalaverelerinin kökünde eskilerin "Hüddam ilmi", halkın da "CİN`cilik" dediği mesele yatmaktadır...

.Bilhassa eskilerin ve Anadolu halkının yakından bildiği bu konu şöyledir:

Bazı tesbih veya duaların birer "HADİMİ" yani "hizmetlisi - görevlisi" vardır.

Eğer bir kişi oturup, o kelimeyi veya duayı adedince okur, sonra da karşısına dikilen CİNden, o an için korkmadan bir şey isteyebilirse, o şey derhal olur!...

Veya o CİNin kendi emrine girmesini isterse, o CİN artık onun hizmetkarı durumuna girer!... Bunun için de bir çok formül vardır!...

Bu formülleri bünyesinde toplayan bir çok kitaplar yazılmıştır eskiden ki, bunların içinde en meşhuru; "KENZÜL HAVAS" ismiyle bilinenidir...

Bu kitabın içinde bir çok formüller vardır...

Ancak burada şunu da hatırlatalım ki, "HÜDDAM"cılık ile "RUH ÇAĞIRMA  - SPİRİTUALİZM" arasında çok büyük bir fark vardır...

İşte  o fark da şudur:

Ruh çağırma veya spiritualizm denen oyunda CİNlerle temasa geçen kimseler,  daima CİNLERİN elinde oyuncak olurlar...

Aynen aslan eline düşmüş tavşan gibi; CİN de onları istediği gibi elinde oynatır... Ve onlar bu durumu asla farkedemezler...

"Hüddam" ilminde ise, formül, diğer yan şartlarıyla birlikte tam olarak uygulanabildiği zaman, insan CİNni tam anlamıyla pençeleri altına alır; ve ona bütün istediklerini yaptırabilir... Hattâ, bir insanı bile, bu yolla o CİNine öldürtebilir... Aksi halde, yani emre uymadığı zaman o CİN perişan olur.

Bu sebeple, bu ilmin kullanılmasında, insan için öteki sisteme göre mutlak bir avantaj vardır...

İşte aradaki bu fark sebebiyle, eskilerin ve günümüzde de sadece birkaç kişinin bildiği "Hüddam ilmi", spiritualizmden kat be kat üstün durumdadır... Çünkü, anlattığımız üzere, bu ilimde insan için CİNni emri altına almak söz konusudur... "Spiritualizm" diye veya "Ruh çağırma(!)" diye bilinen CİNlerle bağlantı hâlinde ise, CİNni hiç bir şekilde, bir bilgiyi vermek veya bir işi yaptırtmak için zorlamak söz konusu değildir...

Ancak burada şu hususu da çok iyi bir şekilde anlatmak gerekir... Eğer bir kişi "Hüddam ilminin" gereği olan formüllerden birini yapmaya kalkar da; sonra başlamışken, şu veya bu sebeple; meselâ formülü uygularken yarıdan itibaren duyacağı seslerden veya o sırada gözüne görünen acaip şekillerden korkarak yarıda bırakırsa, işte o anda onun için felaket başlar.

Onun, etkisi altına almaya çalıştığı CİN, o anda onu rahatlıkla avlar ve bu kişi CİNi emrine almaya çalışırken, CİN onu ele geçirmiş olur... Ki  bundan sonra, o kişi artık CİNnin emrine bağlıdır... Böylece, Dimyata pirince gidilirken evdeki bulgurdan da olunur...

Bu sebepledir ki, "Hüddam ilmi"ne dayanan bir formülü, ya hiç yapmamalı, ya da başlanıldığı zaman, ne pahasına olursa olsun sonuna kadar yapmalıdır.

Nitekim bu formülün tam olarak yapılmaması için o CİN, bir takım gürültüler oluşturur veya sesler çıkartır, âdeta içinde bulunulan evi veya katı yıklıyormuşçasına gürültülerle sarsabilir; akla hayale gelmeyecek korkunç şekillerde göze görünebilir!...işte bütün bunlar olmasına rağmen, kişinin bütün soğukkanlılığıyla elindeki formulü bitirmeye çalışması icabeder...

Büyü, özü "ALLAH"`a dayanan bütün dinleri tebliğ eden Nebi ve Rasullerce yasaklanmıştır...

Bütün dinler büyüyü insana "Haram" kılmışlardır...

Keza  İslam Dini de büyüyü "haram" kılmış ve büyü yapan ve yaptıranların islam dininden çıkmış olacaklarını açıklamıştır...

Büyünün yasaklanmasındaki özellik, insanların iradelerinin başkası tarafından zoraki bir şekilde kaldırılması veya kısıtlanmasının önüne geçmek; onlara serbestçe hareket, seçme hakkı tanımaktır... Ta ki böylelikle insan yaptığından sorumlu tutulabilsin...

Büyü ve sihrin yeryüzünde en yaygın olduğu devir, Musa (Aleyhisselâm) Nebi devridir... Nitekim o devrin geçer akçesi de "Büyü ve sihir" olması sebebiyle Musa Nebî bu sahadaki mucizelerle yeryüzünde vazife yapmıştır...

Büyü`nün özü, kökü, CİN`lere dayanmaktadır...

Bütün mukaddes kitapların, önceki "sahife"ler de dahil olmak üzere Tevrat, Zebur, İncil ve Kur`ân her bir âyetinin, her bir kelimesinin 8 hizmetlisi yani "hadimi" vardır...

Yani, her devirde nazil olmuş bulunan mukaddes kitabların orijinalini meydana getiren kelimelerin her birine 8 hadim -hizmetli- vazifeli kılınmıştır... Bunların 4`ü ulvi yani "melek" cinsinden; 4`ü de suflî yâni "CİN" cinsindendir..

Bu kelimelerin "ebced ilmi" denilen bir ilmin verdiği hesaplara göre çeşitli rakamlarla tekrarlanışı; ya da o âyetlerin tersinden okunuşu, o kelimelerin vazifeli CİNini harekete geçirerek, sevkedildiği kişiler üzerinde tesirlerini icra ederler...

İşte, "BÜYÜ" denilen olay, bir kelime veya cümlenin belirli sayıda ve bazı yan çalışmalarla da desteklenerek okunmasıyla meydana gelen tesirlerdir.

"BÜYÜ"nün bozulması için de önereceğimiz en güçlü karşı tesir daha önceki sayfalarda vermiş olduğumuz "CİN korunma duası"dır...

Bu duayı üç-beş veya daha fazla kişi  büyü yapılmış kişinin evinde bir araya gelerek 300 veya 500`er kere okuyabilirler...

Bunu üç gün arka arkaya yaparlarsa daha da tesirli olur.. Bu dua sırasında büyü yapılmış kişinin de bu duayı okuması gereklidir.

Ayrıca bir kişinin sağ elini o büyü yapılmış kişinin başına koyarak  okumasında çok fayda olur...

Bu arada ortaya bir kab içinde su konur ve okunan dualar bu suya üflenerek daha sonra bu kişiye peyderpey içirilirse daha da tesirli olur..

Büyü yapılmış kişide ya da evinde muska bulunursa, bunu aside veya limon suyuna, veya sirkeye atarak eritmek en geçerli yoldur..

Büyünün tesirli olması için büyücüler  günün o saatinin ne saati olduğuna da bakarlar... Mesela "venüs saati" veya "mars saati"  gibi... 

Bugün objektif ilmin de tesbit ettiği gibi insan beyni, her an birtakım  dalgalar yayınlamaktadır...

Tasavvufta belli bir mertebe sahibi olduğu sanılan kişilerin, gerçekten o mertebenin ehli olup olmadığı, öğretisi içinde yer alan şu iki ana konudan belli olur...

a-  VAHDET...

b-  KADER...

Gerek farkında olmadan CİNNİ tesir altına girip kendini mürşid veya evliya sanan kişiler; gerekse de gerçekten CİNlerle ilişkide olanlar,  bu konulara girmekten kesinlikle kaçınırlar..

Bu iki konu "CİNlerin, akıl zayıflıkları" sebebiyle uzak durdukları ve bağlılarını da uzak tutmaya çalıştıkları iki konudur..

Gerek "CİNLER", ve gerekse de bilerek veya bilmeyerek onlara tâbî durumda olanlar, insanları, bu iki ilmi öğretmeyi hedef alan tasavvuftan uzak tutmak için ne kadar başka ilim varsa, bunların hepsiyle meşgul ederler...

Nerede sizi "vahdet" ve "kader" ilminden uzak tutmaya çalışan bir kişi görürseniz orada "CİNni" izlerin mevcudiyetini öncelikle araştırabilirsiniz...

"CİN"lerin insanları bu iki ilimden uzak tutmaya çalışmasının ana sebebi öncelikle kendilerinin bu konuda yetersizlikleri sebebiyle kolaylıkla foyalarının ortaya çıkabilmesi; ikinci olarak da insanların bu iki ilimle hayâllerinde yarattıkları tanrıdan kurtularak "ALLAH"ı idrâk edip gerçek "tevhid" ehli olma şanslarının çok büyük olmasıdır

Elbette ki bu durum da CİNlerin hiç hoşlarına gitmemektedir... Çünkü "İBLİS"in DÖLÜ OLAN CİNLERİN "ALLAH"a karşı bütün insanları saptırma iddiaları vardır

CİN`lerin, İslam`ı kabul ettiğini söyleyen topluma verdikleri zarar, onların ölümötesi yaşamda ihtiyaç duyacakları enerji (nur) den mahrum kalmalarının oluşturacak fiiller telkin etmek sûretiyle meydana gelir... Tasavvuf ehline ise, onları işin hakikatına yöneleceklerine, detaylarında oyalamak suretiyle zarar verirler .

(DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN ===>>> RUH,İNSAN,CİN (AÇIKLAMA 1)

Selametle

ByCLumSy

ByCLumSy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2009 Per 07:12:19sohbet oyun linki

Madem zararsız insanlardan üstün varlıklar değil...Neden Bu korunma dua`sı var? Ve çagırılmadıgı halde insanın karşısına çıktıgı çarptığını v.s`de duymuşlugumuz var...Bunların sebebi nedir?

`Konuşurken ağzın kıpırdamıyo zaten kayıt altına alamassın.`  demişin...Nasıl konuştun peki?

metinss

metinss resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2009 Per 07:45:37sohbet oyun linki
gerçekten de doğru cinler alemi denildiği zaman insanın içini bi ürperti alır.

istemi1016

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2009 Per 07:48:17sohbet oyun linki

hocam cinler insanlara bir tehdit değil.Sen konuşmak istediklerini söylüyorsun ama ağzıın kıpırdamıyo.Ne söylemek istediklerini duyanı şekilde yanıt veriyosun

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir