ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 16:42   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   (DUA) dua ediyorum ama bir türlü kabul olmuyor neden?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ara.2009 Per 15:19:13      (DUA) dua ediyorum ama bir türlü kabul olmuyor neden?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Bu konuyu Üstad Bediüzzaman şöyle ifade etmektedir:

“Eğer desen: "Bir çok defa dua ediyoruz kabul OLMUYOR Halbuki ayet umumidir (genel) her duaya cevap var ifade ediyor

Cevap vermek ayrıdır kabul etmek ayrıdır Her dua için cevap vermek var; fakat kabul etmek hem aynı matlubu (istek) vermek Cenabı Hakkın hikmetine tabidir MESELA:Hasta bir çocuk çağırır: "Ya Hekim! Bana bak" Hekim: Lebbeyk (Buyurunuz) der "Ne istersin?" cevap verir Çocuk: "Şu ilacı ver bana" der Hekim ise; ya aynen istediğini verir yahut onun maslahatına (birinden istenen şey) binaen (bu sebebten) ondan daha iyisini verir yahut hastalığına zarar olduğunu bilir hiç vermez İşte Cenab-ı Hak, Hakim-i (hükümdarların hükümdarı) Mutlak (şüphesiz) hazır nazır (bakan) olduğu için kulun duasına cevap verir Vahşet ve kimsesizlik dehşetini huzuruyla ve cevabıyla ünsiyete (Alışkanlık) çevirir Fakat insanın hevaperestane (Cenab-ı Hakk`ı dinin emirlerini unutmuş nefsine şiddetle muhabbet eden) ve heveskarane (İstekliler) tahakkümüyle (baskı) değil belki hikmet-i (Kainattaki ve yaradılıştaki İlahi amaç) Rabbaniyenin (Cenab-ı Hakk`a ait) iktizasıyla (gerekme) ya matlubunu (istek) veya daha evlasını (daha iyisi) verir veya hiç vermez”

Ayrıca bu konuda gelen hadisi şerifler de vardır ki Ebu Hüreyre (r.a) tan rivayet edilen bir hadisi şerifte Peygamberimiz (s.a.v)’in şöyle buyurduğu nakledilmektedir:

“Acele etmediği müddetçe her birinizin duasına icabet olunur Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi” Müslim`in diğer bir rivayeti şöyledir: “Kul günah talep etmedikçe veya sıla-i (kavuşmak) rahmin (Acıma) kopmasını istemedikçe duası icabet görmeye (kabul edilmeye) devam eder” Yine Tirmizi`nin rivayetinde ise şöyledir: “Allah`a dua eden herkese Allah icabet (çağrıya gitme) eder Bu icabet ya dünyada peşin olur ya da AHİRETE saklanır yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek suretiyle olur yeter ki günah talep etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun ya da acele etmemiş olsun”

Hadisten de anlaşılacağı gibi insan günah ve haram sayılan şeyleri istemedikçe duası kabul olunuyor.

İman ve Küfür Muvazeneleri 102
Buhârî, Daavat 22
                                                                                                                  sorularlaislamiyet

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir