ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

4 Haziran 2024, Salı 21:27   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   57.ALAY (Kurtuluş Muharebesi)
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

istemi1016

istemi1016 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ara.2009 Çar 03:39:37      57.ALAY (Kurtuluş Muharebesi)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

"Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rastgelinmemiştir. Kanaatinle, imanınla, itaatinle, hiçbir korkunun yıldırmadığı demir gibi pak kalbinle düşmanı nihayet alt eden gayretin için minnet ve şükranımı ifade etmeyi en aziz bir borç bilirim." M. Kemal Atatürk

Değerli arkadaşlarım  size bir kaç araştırmalarımı sunmak istiyorum
 birde bu olayların içinde çok dikkatimi çeken tuhaf ve bir o kadar da güzel bir olay  var
 Yanılmıyorsam  20 Ocak 1915 de Mustafa Kemal’in komutasını üstlendiği tümen, biri 7. Tümenden 57. Piyade Alayı ile ikisi Acemileri yetiştiren Depo Alayı`ndan kurulu. O, askerlerine savaş gücü vermeye çalışırken, müttefik çıkartması tehlikesini yakın gören Başkomutan Vekili, "bu iki alay yetişmemiştir"  diye acemileri İstanbul`daki 6. Kolordudan 72. ve 77. Alaylara değiştirdi.Daha bu alaylar gelip tümen kuruluşunu bitirmeden, 57. Piyade Alay ile hareket emrini aldı. Vapurla Tekirdağ`dan Maydos`a yola çıktı  24 şubatta.

Gelibolu’ya ulaşan Mustafa Kemal , kendi tümeninden 57. Alay’ı Sarafim Çiftliğine, kalan birliklerini de geldikçe Maydos bölgesine tertiplemeye başladı. Bölgeyi gezerek 26. Alay’ı Seddülbahir, 27. Alay’ı Kabatepe kıyılarına yerleştirdikten sonra , Seddülbahir`e bir de akıncı müfrezesi çıkardı.

24-25 Nisan akşamı,çıkarmanın ilk günü, İngiliz ve Anzak kuvvetleri Arıburnu’ndan karaya çıkmaya başlamışlardı.Bu bölgede kıyı gözetlemesi yapan bir Türk takımının direnişine karşın, kıyıdan belli bir noktaya kadar ilerlemeyi başardılar.Bölge yakınlarındaki 27 Alay’ın ise sahile geniş birşekilde yayılmış olması da karşı koymayı oldukça sorlaşıyormuş.
                            Arkadaşlar.Şimdi söyleyeceklerimi iyi dinlemenizi tavsiye ediyorum.Türkiye’nin hiçbir yerinde  57.alay yoktur.Sebebini belirtmek gerekirse söze şöyle başlamak istiyorum
           57. alayın Asker’leri Çanakkale’de kahramanca savaşmıştır.57. alay tümden şehit düşmüştür Bu nedenle Türkiye’de orduların hiç birinde 57. alay yoktur 58 .56.alaylar vardır ama 57.yoktur.Ben bununla ilgili belgesel izledim.Göz yaşlarımı tutamadım.Videoyu aradım ama bulamadım. Size bir şeyler düşündürebildiysem duygulandıra biliysem ne mutlu bana…

Tümü Şehit olan 57. alay
57alay1yqox8.jpg

Sizin önünüzde hala eğiliyoruz...

57.alay siper görünümleri

57. alay  efsanesi Seyit Onbaşı
(soyadı konununu)         Seyit ÇABUK

saygılar…

sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Ara.2009 Cum 13:48:07sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
·istemi1016· :

Bunlar aslında muharebeye hiç katılmamış, hatta o dönemde asker bile değillermiş.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir