ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 20:06   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   ATEİST VE MÜSLÜMAN......
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Ara.2009 Cum 14:04:19      ATEİST VE MÜSLÜMAN......sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Ömrünü imanlı olarak geçirip son anda kafir olarak ölenin cehenneme, bir kafirin 70 sene imanız yaşayıp son günlerinde iman edip cennete girmesi nasıl açıklanabilir? 70 sene müslüman yaşayıpta imansız ölenin ne suçu var?

1- Allah’ın hiç kimse ile bir anlaşması yoktur Yani “ey insan belirli bir süre iman ve İslam dairesinde ömrünü geçirsen sana imanla gitmeyi kendime farz kılarım” diye bir sözü yoktur Onun için ömrümüzün sonuna kadar korku ve ümit arasında yaşamak gerekir

2- Münkir yahut müşrik olma tehlikelerinden kurtulup da Allah’a iman eden bir kalp istikamete ermiştir Bir de kalpteki imanın istikameti var Bu da ehl-i sünnet itikadıyla mümkün Buna sadece bir misal: Kader imanın bir rüknü Kulun cüz’i iradesini inkar eden Cebriye mezhebi de kulu kendi fiilinin halikı kabul eden Mutezile de istikametten uzaklaşmıştır Orta yol ihtiyarî fiillerde kesbin yani istemenin kuldan yaratmanın ise Allah’tan olduğuna inanmak İşte istikamet budur

3- Gerçi “nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz” hadis-i şerifi mevcuttur Fakat bu gibi rivayetler genellik ve çokluk ifade etmektedirler % 100 anlamında değildir

4- Bir memur 30 sene devlet dairesinde çalışır ve devletten istifa edebilir Böyle bir memura artık devlet memuru denmez Veya bir şoför 1000 km’lik bir yolculuğa çıkar 995 km’lik mesafeye kadar arabayı iyi kullanır Sonra gideceği yere 5 km kala arabayı şarampole sürer ve feci sona sebep olabilir Bunlar gibi bir insan 70 sene mü’min olarak yaşar Daha sonra manen İslam dairesinden istifa edebilir

5- Diğer taraftan 70 yıl Allahı inkar eden bir adamın bundan sonra iman edip cennete gitmesi de bunun tam aksidir Sorunuza göre olayı tersinden alırsak böyle bir soru daha çıkar Binlerce yıl karanlıkta kalmış bir odaya ışık yakmakla hemen aydınlanır Yine binlerce yıl aydınlık olmuş bir odanın ışığını söndürmekle de hemen kararır Ne önceki karanlık sonraki aydınlığa ne de önceki aydınlık sonraki karanlığa tesir eder İman ışıktır Söner sönmez insanın kalp odası kararır

6- Bununla beraber önce inanıp sonra inkar eden birisinin hiç inanmayan birine göre cehennemde azaplarının bir olmayacağını Allah’ın rahmatinden ümit ederiz

7- İnsan her zaman ümit ve korku arasında olmalıdır İman eden birisi "ben artık Cennetliğim ne yapsam bana zarar vermez" diyerek geleceğinden emin olabilir Diğer taraftan Kafir olan birisi de "ben artık ne yapsam kurtulamam çünkü Cehennemliğim" diyebilir Bunun ikisi de yanlıştır

Bu gibi nedenlerden dolayı bir insanın yapması gereken şey: Daima imanlı bir şekilde kabre girmesi için Allah’a dua etmesi ve imanına uygun bir hayat sürmesidir.

SİZ SİZ OLUN İMANINIZA SAHİP ÇIKIN İNANMAYARAK ÖLENLERDE ELBET 70 80 SENELİK ÖMÜRLERİNİN SONUNDA ``GÖRECEKLER GERÇEĞİ``

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Ara.2009 Per 12:33:38sohbet oyun linki

İMAN ÇOK KIYMETLİ  CEVHER GİBİDİR.

ELİNDE OLAN KIYMETİNİ BİLMEZ, OLMAYAN İSE LEZZETİNİ...

ALLAH  istikamet ,hidayet ve merhamet versin herkese.

bir güncel haber ile bu başlığa katkım olsun istedim.emeği geçen herkese teşekkurler eder.m..

"Sanatçı Mazhar Alanson, hayatı, şiirleri, şarkı sözleri ve bestelerini, "Mazhar Olmak` isimli bir kitapta topladı. Sanatçının el yazısıyla basılan ve bir "günlük" tadındaki 163 sayfalık "Mazhar Olmak" kitabında Alanson, gittiği ilk umre ziyaretinde nasıl ağladığını anlattı. Medine`de teravih namazı sırasında okunan duada, Peygamber Hz. Muhammed`in insanları daha iyi görebilmek ve sesini duyurabilmek için kütüğe çıktığı anı hatırladığını belirten Alanson, o anı şu cümlelerle aktarıyor:

`ULAN MAZHAR! KÜTÜK BİLE AĞLAMIŞ`

"Efendimiz üstünden indikten sonra, kütük ağlamış. İçimden, `Ulan Mazhar! Kütük bile ağlamış, senin şu haline bak` derken, bir ağla bir ağla ben. Neyse ki orada zaten insanların gözleri kan çanağı. Baktım ki inciden damlalar düştü yere. Ah Medine! Bir baktım yanımda oturan genç bayılmış." Alanson, "Cennet Bahçesi" adı verilen yerde yaptığı duada da yine gözyaşı döktüğünü sonrasında da bazı dileklerde bulunduğunu şöyle anlatıyor:

"En büyük dileğim, ilk hanımdan boşanırken evleri, arsaları ona bıraktığım için bari öbür tarafta küçük bir mekânımız olsun şeklindeydi."

BANA `DÖNME` DİYORLARMIŞ

Cennet bahçesinde Türk hacılarla karşılaştığını da aktaran Alanson, gördüğü tepkiyi şu cümlelerle ifade ediyor: "Hacılardan iki tanesi, `Mazhar Bey biz sizin arkanızdan dönme, gayrimüslim diyorduk, utandık. Hakkınızı helal edin lütfen` dediler. Hacılarla helalleştik."

Mazhar Alanson; kitabında bugüne kadar hakkında bilinmeyen pek çok konuyu da aydınlattı. Alanson`un Orhan Pamuk ve Kadir inanırla asker arkadaşı olduğu, bu kitaba koyduğu fotoğraflarla ortaya çıktı.

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Ara.2009 Per 13:35:28sohbet oyun linki
perfectman70 :

İMAN ÇOK KIYMETLİ  CEVHER GİBİDİR.

ELİNDE OLAN KIYMETİNİ BİLMEZ, OLMAYAN İSE LEZZETİNİ...

ALLAH  istikamet ,hidayet ve merhamet versin herkese.

bir güncel haber ile bu başlığa katkım olsun istedim.emeği geçen herkese teşekkurler eder.m..

"Sanatçı Mazhar Alanson, hayatı, şiirleri, şarkı sözleri ve bestelerini, "Mazhar Olmak` isimli bir kitapta topladı. Sanatçının el yazısıyla basılan ve bir "günlük" tadındaki 163 sayfalık "Mazhar Olmak" kitabında Alanson, gittiği ilk umre ziyaretinde nasıl ağladığını anlattı. Medine`de teravih namazı sırasında okunan duada, Peygamber Hz. Muhammed`in insanları daha iyi görebilmek ve sesini duyurabilmek için kütüğe çıktığı anı hatırladığını belirten Alanson, o anı şu cümlelerle aktarıyor:

`ULAN MAZHAR! KÜTÜK BİLE AĞLAMIŞ`

"Efendimiz üstünden indikten sonra, kütük ağlamış. İçimden, `Ulan Mazhar! Kütük bile ağlamış, senin şu haline bak` derken, bir ağla bir ağla ben. Neyse ki orada zaten insanların gözleri kan çanağı. Baktım ki inciden damlalar düştü yere. Ah Medine! Bir baktım yanımda oturan genç bayılmış." Alanson, "Cennet Bahçesi" adı verilen yerde yaptığı duada da yine gözyaşı döktüğünü sonrasında da bazı dileklerde bulunduğunu şöyle anlatıyor:

"En büyük dileğim, ilk hanımdan boşanırken evleri, arsaları ona bıraktığım için bari öbür tarafta küçük bir mekânımız olsun şeklindeydi."

BANA `DÖNME` DİYORLARMIŞ

Cennet bahçesinde Türk hacılarla karşılaştığını da aktaran Alanson, gördüğü tepkiyi şu cümlelerle ifade ediyor: "Hacılardan iki tanesi, `Mazhar Bey biz sizin arkanızdan dönme, gayrimüslim diyorduk, utandık. Hakkınızı helal edin lütfen` dediler. Hacılarla helalleştik."

Mazhar Alanson; kitabında bugüne kadar hakkında bilinmeyen pek çok konuyu da aydınlattı. Alanson`un Orhan Pamuk ve Kadir inanırla asker arkadaşı olduğu, bu kitaba koyduğu fotoğraflarla ortaya çıktı.

ALLAHIN izniyle bizde hem umremizi hemde hac`ımızı yapıcaz İNŞALLAH

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir