ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

29 Nisan 2024, Pazartesi 00:44   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Önemli Bilgiler
forum sohbet oyun basliklari
   Başarı hikayeleri (dizin halinde)
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

CCkarainciCC

CCkarainciCC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Şub.2010 Pzt 22:21:27      Başarı hikayeleri (dizin halinde)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

1-NİYE VAZGEÇMİYORMUŞ?
Edison`un, üzerinde çalıştığı elektrik ampulün içine koyacağı tel için 200`den fazla maddeyi denediği söylenir.

Bir gün kendisine:
- Bugüne kadar 200`den maddeyi denedin, yine de başaramadın. Neden bu işten vazgeçmiyorsun? denilmişti.
Edison`un cevabı düşündürücüydü:
- Hiç de değil! Ben 200 maddenin ampul teli olarak kullanılamayacağını keşfettim. Yakında, ampulü ışıklandıracak teli de bulacağım.
Başarının önündeki en büyük engel, yılgınlık ve kararsızlıktır. Azimli ve kararlı olmak, başarının temel şartıdır.

2-İNSAN SÜNGER GİBİ OLMALI!
Bir toplantıda Edison`a, büyük bir mucit olduğu için, iltifatlar ediliyordu.
Edison, kendisine iltifatlar yağdıran kimselere şu açıklamayı yaptı:
- Beyler, ben iyi bir süngerim. Çevremdeki fikirleri emer ve kullanırım.
Fikirlerimin büyük bir kısmı, onları kullanmasını bilmeyen başkalarınındır.
İnsan, sünger`in suya aç olması gibi, bilgiye ve fikre aç olmalıdır.
Duyduğu ve öğrendiği faydalı bilgileri hayata geçirmelidir.

3-HÜNER, YOLU OLMAYAN YERE, YOL BULMAKTIR
Afrika kâşiflerinden gezgin David Livingstone`a Güney Afrika`daki bir dernek şu mektubu göndermişti:

- Bulunduğunuz yere ulaştıracak iyi bir yol buldunuz mu? Eğer buldunuzsa, bize bildirin de size katılmak isteyenleri yanınıza gönderelim.
Livingstone`un bu isteğe cevabı şu oldu:
- Eğer buraya iyi yol varsa gelmek isteyenleri ben istemiyorum. Benim, yol olmadığı halde buraya gelmek isteyenlere ihtiyacım var.
Yolu olan yere herkes gider.
Hüner, yolu olmayan yere varmayı başarmaktır.
Tüm keşifler, bu gibi azimli insanların eseridir.

4-TATİL YERİ
Bir yaz gecesi, Edison laboratuardan evine döndüğü zaman, karısı ona şu teklifi yapmıştı: - Uzun zamandır hiç istirahat etmeden çalışıyorsun. Tatile çıksan iyi olur.Edison, karısına: -Ama nereye gideceğim? diye sordu. Kadın: - Dünyada en çok gitmek, görmek istediğin yer neresi ise, oraya git! dedi. -Pekâla, dedi Edison. Yarın o yere gideceğim. Ve ertesi sabah, yine laboratuarına gitti. Bir araştırma ve ilim adamının tatili de, istirahatı da çalışmasının içindedir, ilmî keşif ve başarılar kadar, hiçbir şey onu dinlendiremez.

5-İYİ OLMANIN FORMÜLÜ
Nobel Edebiyat ödülü sahibi Amerikalı romancı William Paulkner,

"iyi bir romancı olmak için nasıl bir formül tavsiye edersiniz?"
sorusuna şu cevabı vermişti:
- Yapabileceğinin en iyisini yapmak, yeterli sayılmaz.
Yapabileceğini bildiğinden de yükseğinin rüyasını gör ve her zaman o hedefe ulaşmaya çalış.
Çağdaşlarından veya senden öncekilerden daha iyi olmaya gayret et. Kendini aşmaya bak.

6-YENİLGİYİ KABUL ETMEMEK
9 Aralık 1914 gecesi, Edison`un fabrikası bir yangında enkaz haline gelmiş;
bir hayat boyu süren emek ve gayretlerinin neticesi âdeta birkaç saat içinde kül olmuştu.

O soğuk kış gecesi, yangını kontrol altına almaya çalışan itfaiyecileri seyreden Edison, büyük bir şaşkınlık içindeydi.
Ertesi sabah, fabrika enkazını gezen Edison bu büyük felâketi şu sözlerle değerlendirdiği görüldü:
- Bir felâketin de büyük bir değeri vardır. Bütün hatâlarımız yandı, gitti. Allah`a şükürler olsun, şimdi yeniden başlayabiliriz."
Yangından 3 hafta sonra, Edison, ilk gramofonu piyasaya sürdü. Bu başarıda inanç ve şevkini, büyük bir felâket karşısında bile kaybetmeyip sürdürmesinin payı çok yüksekti.
Başarı için, inanç ve şevki kaybetmemek gerekir.

7-BAŞARISIZLIKLAR, BAŞARIYA GİDEN ADIMLARDIR
Charles F. Kettering, başarısızlıktan dolayı yılgınlığa düşmemeyi tavsiye eder ve şöyle derdi:

- Başarısızlıkla karşılaştığınız zaman, neden başarılı olamadığınızı düşünün.
Çünkü her başarısızlık, başarının zirvesine götüren yolda, size yeni bir adımdır.
Edison öldüğünde, geride, yapmak istedikleri, düşündükleri, tecrübeleri ile doldurulmuş 2900 adet defter bırakmıştı.
Başarısızlıklarından ders almayı bilenler, başarıya, her başarısızlıkta biraz daha yaklaşmış olurlar.

8-KENDİNİ GELİŞTİRMEK
Küçük bir kasabanın ana caddesinde 2 tatlıcı vardı.
Bir gün onlardan bir tanesi, kasabanın yaşlı gün görmüş adamını ziyaret ederek tatlı dükkanını kapayıp başka bir kasabaya taşınacağını söyledi.
- Dükkanını niye kapatıyorsun? dedi güngörmüş adam.
- Benim rakibim çok iş yapıyor, dedi bezgin tatlıcı. Kasabadaki müşterilerin çoğu, onun dükkanından alış veriş yapıyorlar.
- Kasabada insanların hep onun dükkanına gittiklerini nereden biliyorsun?
- Gayet kolay. Dükkanımın kapısından baktığımda, onun dükkanına giren ve elleri dolu olarak çıkan herkesi görüyorum.
- Senin bütün sıkıntın da işte bu, cevabını verdi güngörmüş adam ve sözlerine şu uyarıyı ekledi:
- Eğer onun dükkanını gözetlemek için harcadığın zamanı, kendi işyerini geliştirmek için kullansaydın, sen de başarılı olurdun...
Başkalarının yaptıklarını önemseyenler, başarısızlığa mahkumdurlar.

9-YAŞLILIK, İNSANIN ŞEVK VE GAYRETİNİ ÖLDÜRMEMELİ
Ünlü bir aktör olan Bert Lahr, sinemada zor bir rolü oynamak istemişti. Film yönetmenleri:
- Ama Bert, saçların beyazlaştı, yaşlandın artık, dediler. O rolün genç işi olduğunu hissettirmek istediler.
Bert Lahr, onlara şu düşündürücü cevabı verdi:
- Damın karla örtülü olması, evin içinde ateş bulunmadığı manasına gelmez.
Bu sözüyle o, yaşlanmasına rağmen, bir genç kadar şevk ve gayret sahibi, enerji dolu olduğunu ifade etmek istiyordu.
Sadece gençler hayallerini gerçekleştirmek için çaba harcarlar. Hayallerini gerçekleştirmek için çaba göstermeyen kişiler yaşlanmışlardır.

10-HAYAT SİZE MUTLULUK VE BAŞARI SUNMAZ
Hayatta başarılı
olmuş yaşlı bir adama, bazı gençler:
- Hayatın bize en üst dereceden mutluluk
ve başarıyı sağlaması için ne yapmalıyız? diye sormuşlardı.
Ondan şu cevabı
aldılar:
— Sizin bu sorunuz, bana bir tek ineği olan köylüyü
hatırlattı.
Bir gün, o köylüyle adamın biri sordu:

"ineğin ne
kadar süt veriyor?"

Köylü şu
cevabı verdi:
"İneğim hiç süt vermez. Sütü ondan sizin almanız
gerekir."
Gençler! Mutluluk ve başarıyı, hayat size
vermez. Gayret ve çabanızla o mutluluk ve başarıyı, sizin almanız gerekir.

ALINTIDIR.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir