ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 20:28   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tüm Kadınlara Kutlu Olsun
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Muckun

Muckun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Mar.2010 Pzr 21:35:17      8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tüm Kadınlara Kutlu Olsunsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür.

1975 yılında Dünya Kadınlar Yılı’nı ilan eden Birleşmiş Milletler Örgütü, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı tüm kadınları için Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kararlaştırdı.

DÜNDEN BUGÜNE "KADINLAR GÜNÜ"

Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1800`lü yıllarda bir tekstil fabrikasında daha iyi çalışma koşulları için greve giden kadın işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamayarak ölmeleriyle gündeme geldi Kadınlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart`ta eşitlik isteklerini daha yüksek sesle dile getiriyorlar.

8 Mart`ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması, uluslararası düzeyde kabul gören bir hal alması 1970`lere rastlasa da, bu tarihe kaynaklık eden olay ve dünya kadınlarının ortak bir gün kutlama isteğinin gündeme gelişi 1800`lerin ortasını bulur. ABD`nin New York kentindeki Cotton tekstil fabrikasında çalışan işçi kadınlar, 1800`lü yılların ortalarından beri daha iyi çalışma koşulları, emeklerinin karşılığında hak ettikleri ücret ve daha iyi yaşam için mücadele vermektedir. Ama bunca yıllık mücadeleye karşın elde edebildikleri pek bir hak yoktur. En sonunda, 8 Mart 1908 günü, haklarını alabilmek için son çare olarak greve giderler. Ancak patronlar bu greve zalim bir şekilde müdahale ederler. Greve giden kadınlar fabrika binasına kilitlenirler. Patronlar bu yolla grevin başka fabrikalara sıçramasını engellemek isterler. Ancak beklenmedik bir şey olur ve fabrika yanmaya başlar. Ne yazık ki yangından fabrikada bulunan kadın işçilerden çok azı kaçarak kurtulmayı başarır Yanan fabrikadan kaçmayı ve fabrikanın çevresine kurulmuş olan barikatları aşmayı başaramayan 129 kadın işçi yanarak ölür.8 Mart Dünya Kadinlar Günü

Aynı yıl diğer endüstri kollarındaki kadınlar da mücadeleye devam ederler. Kadınların yürüttükleri mücadelenin temelinde seçme ve seçilme hakkı, günlük çalışma saatlerinin, koşullarının ve ücretlendirmenin yeniden düzenlenmesi gibi konular bulunmaktadır. Dünya Kadınlar Gününde bugün de ilk başlarda yapıldığı gibi eşitlik için, bağımsızlık için, politik haksızlıkların ortadan kalkması için, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları elde edebilmek için çalışılıyor. 8 Mart Dünya Kadinlar Günü

TÜRKİYE`DE 8 MART KADINLAR GÜNÜ
İlk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlayan 8 Mart, 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı.
"Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı" programında Türkiye de etkilenmiş, 1975 yılında "Türkiye 1975 Kadın Yılı" kongresi yapılmıştır. 1980 askeri darbesinden sonra dört yıl anılmadı 8 Mart. 1984`ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından Dünya Kadınlar Günü kutlanmaya başlandı.

Kadınlar 80`li yıllarda 8 Mart`ı izinli yürüyüş ve şenliklerle kutlayamamışlarsa da, küçük gruplar mütevazi kutlamalarını sürdürdüler. 90`lı yıllarda kadın kuruluşlarının sayı ve çeşitliliğinin artması ile beraber 8 Mart daha geniş bir katılımla kutlanılır oldu.

Türkiye’de 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü

Türkiye’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı. “Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında “Türkiye 1975 Kadın Yılı” kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984′ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından “Dünya Kadınlar Günü” kutlanmaya başlandı.

Kadınlarımıza Karşı Şiddet

Kadına yönelik şiddet bir insan hakları ihlalidir.

Ne yazık ki; Kadına yönelik aile içi şiddet, 21. yüzyılda da tüm dünyada

ekonomik, sosyal ve coğrafi sınır tanımaksızın varlığını sürdürmektedir. Şiddet,

kadının yalnızca bedensel ve ruh sağlığını etkilemekle kalmayıp, kendine saygısını,

güvenini, yaşam kalitesini ve kendi yaşamını kontrol etme yetisini de yitirmesine

neden olmaktadır. Kadınların hukuki, sosyal, siyasal ve ekonomik statülerinin

yükselmesini engellemektedir.

Gerek uluslararası yükümlülüklerimiz ve gerekse ulusal mevzuatımızdaki

düzenlemeler çerçevesinde ilgili tarafların işbirliği ile bu konuda yoğun çalışmalar

başlatılmıştır. Kadına yönelik şiddetle mücadele doğrultusunda, şiddet mağduru

kadınların korunması, desteklenmesi ve faillerin cezalandırılması konularında

gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştır. Ancak kadına yönelik şiddetle, özellikle

kendilerini en güvende hissettikleri aile içinde meydana gelen şiddetle mücadelede

sadece yasal düzenlemelerin yapılmış olması yeterli değildir. Kadına karşı şiddetin

önlenmesinde toplumsal cinsiyet eşitliği duyarlılığının arttırılması ve zihinsel

dönüşümün sağlanması son derece önemlidir.

Hükümetimizin kadına yönelik aile içi şiddetin kabul edilemez olduğu olgusuna

dair kararlılığına ve başlattığı çok yönlü ve topyekün seferberliğe; kadına yönelik

aile içi şiddetle mücadele çerçevesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile

üniversiteler ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda çalışmalar yürüten

sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle

Mücadele Ulusal Eylem Planı”, büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle, başta

Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü olmak üzere, Planının hazırlanmasına katkıda

bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile emeği geçen üniversiteler ve sivil

toplum kuruluşlarına teşekkür ediyor ve bu Eylem Planında yer alan aktivitelerin

hayata geçirilmesi için tüm ilgilileri işbirliğine davet ediyorum.

SUNUŞ

Nimet ÇUBUKÇU

Devlet Bakanı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadına yönelik aile içi şiddet, mücadele

edilmesi gereken ciddi bir toplumsal sorun olarak varlığını sürdürmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi`nde 11.10.2005 tarihinde “Töre ve Namus

Cinayetleri ile Kadınlara ve Çocuklara Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak

Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi” amacıyla oluşturulan Meclis Araştırma

Komisyonunun konuya ilişkin kapsamlı raporunu takiben, 2006/17 sayılı Başbakanlık

Genelge`si yayınlanmıştır. Genelge ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteler,

sivil toplum kuruluşları ve medyanın konuya ilişkin somut görevleri belirlenmiş,

topyekün bir mücadele başlatılmıştır. Söz konusu Genelge uyarınca kadına yönelik

şiddet ve töre/namus cinayetlerinin önlenmesi konularında koordinatör kurum

olarak görevlendirilen Genel Müdürlüğümüz çeşitli projeler ve faaliyetler kapsamında

bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Genelge`nin “Kadına Yönelik Şiddet

Konusundaki Çözüm Önerilerinin Yaşama Geçirilmesinde Koordineli Çalışması

Gereken Kurumlar” bölümünün “Hizmet Kurumları” alt başlığı altındaki 9. Madde

ile Ulusal Eylem Planı hazırlama yükümlülüğü Genel Müdürlüğümüze verilmiştir.

Kadına yönelik aile içi şiddetin ortadan kaldırılması için kurumsal yapıların

güçlendirilmesi amacıyla Avrupa Birliği`nin mali katkısı ve Birleşmiş Milletler Nüfus

Fonu`nun teknik desteği ile Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Kadına

Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi” kapsamında “2007-2010 Kadına

Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı” hazırlanmıştır. Plana, kamu

kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel yönetimlerin, üniversitelerin ve kadına

yönelik şiddetle mücadele alanında çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının

katkıları da sağlanmıştır.

alıntıdır.

SettembrE

SettembrE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2010 Pzt 00:26:59sohbet oyun linki

Ellerine Saglık Ve de tesekkürler..

HarunKdL

HarunKdL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2010 Pzt 01:26:32sohbet oyun linki

En sevdiğim gün ,)

Ebrunun mesajı: Dünya Garılar Gününüz kutlu olsun

XBeNDiSX

XBeNDiSX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2010 Pzt 14:51:34sohbet oyun linki

Kadınım ben...Yok sayılsa da varım ben...

Tüm gösterişiyle,görkemiyle ,tüm yalnızlığıyla,

tüm yoksayılmışlığıyla kadınım ben...

Ben kadınım,acılarla büyüttüm kendimi damla damla...Sabırla besledim sevgiyi yudum yudum...Ben kadınım;kanımda direnç ve umut , yüreğimde aşk daima.. Dayanırım yokluğa,eksilerek çoğalanım.Sevginin en güzel ifadesiyim.Tüm çözümleri bilirim.Ben kadınım deniz kadar anlaşılmaz sanılmamın aksine ,ilmek ilmek çözülenim.Ben kadınım;canımdan can ,kanımdan kan yaratırım.Kalbim inanç doludur.Sevgi ve özlem doludur.Çoğu zaman duvarlara çarpsa da duygularım; vazgeçmem hissetmekten.Ben kadınım ; sevdiğim zaman ölümüne severim. Sınırlar,yollar,uzaklıklar vız gelir bana;yıllar önemsizdir.

Ben kadınım ,merhametin ,özverinin kaynağıyım.İnananım.Sevgiyi emeğimle beslerim. Ben kadınım; çoğu zaman en çok sevdiğim acıtır canımı yinede gülümserim. Ben kadınım, sabırla örerim güzelliği ince ince duyumsayarak hayatı.Kimi zaman kapalı kapılar çıkar karşıma asla yılmam. Yine denerim.Ben dünya kadar eski ve kutsal olanım. Bir can doğururken seve seve ölenim.En çok ezilenim.

Ben kadınım; çoğu kez bir kadın çıkar yoluma ve ihaneti yaşarım sessizce,bedelini ben öderim. Ben kadınım ; her yerde benim izlerim var. Bulunduğum tüm ortama sinerim.Varlığımla anlam kazanır kentler ,caddeler,sokaklar ,evler.Ben kadınım ;hassas,ince ,duyarlı ve sevecenim.Durmadan törpülendikçe,inadına ayakta duranım.Zaman zaman paralarla satılsam da varım.Aldatılsam da varım. Hiçler uğruna yıllarca savrulsam da varım.Ezilip horlansam da varım.Emeğim gerçek emektir. Tamamlayandır. Ben kadınım ;tüm farklılıklarımla elmanın diğer yarısıyım.Bir ipek böceği gibi örerim hayatımı dayanarak acılara...Ben kadınım KYBELE gibi sağlam bir anayım.Toprakla özdeş olanım.Tüm bunlara rağmen zorlanırsam eğer bitmişse umutlarım ,yok sayılmışsam, değerlerimden birine dokunulmuşsa o an en acımasız olanım.

Ben kadınım; ölümün bir son olmadığını bilirim.Tüm varlığımla çıkarım savaşa...Ruhum ve inancımla...Ben kadınım; hiçbir denizcinin görmediği fırtınalar,anaforlar bendedir. Hiçbir dağcının görmediği doruklar ve uçurumlar bendedir. Savrulurum rüzgarlarla ve savururum.En büyük isteğim anlaşılmaktır. Ben kadınım bir adım gelene on adım gidenim. Aklıma güvenirim. Çoğu zaman aptal sayarlar. Ben kadınım;huzur ve mutluluk isterim.Haksızlık olmasın isterim. Kötülüğün değil iyiliğin ,çirkinliğin değil güzelliğin. Ve barışın ,onurlu bir dünyanın varolmasını isterim..

Küçük bir erkek çocuk,
annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?"
"Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi.
"Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp
"Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi.
Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu.
Babanın cevabı: "Bütün kadınlar
sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu.

Küçük çocuk büyüdü, yetişkin adam oldu, halâ
kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.
Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah a sordu.
"Allahım!" dedi: "Kadınlar
niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?"
Allah:"Ben kadınları özel yarattım! Tüm yaşamın
ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen
başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar,
doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının
nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.

Başkalarının kuvvetinin kalmadığında;
devam edecek azmi,
ailesinin hastalığında; yorgunluğa
pabuç bıraktırmayacak kudreti verdim.
Her türlü şart altında,
hatta kendilerini çok kötü incitseler de,
çocuklarını sevmek duygusallığını verdim.
Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının
yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip
paylaşmalarına yardım ediyor.

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim.
Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat
bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda
bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.

Tek zayıflık olarak kadınlara bir gözyaşı verdim...

Tamamen kendilerinin sahip oldukları,
ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere.
İnsanlık için bir gözyaşı..." diye cevapladı...

Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu,
ne de kendini ne şekilde taşıdığıdır.
Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi,
fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye
değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

KADIN OLMAK BAŞKA BİRŞEY...

KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.....

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2010 Pzt 20:14:07sohbet oyun linki

Tüm emekçi kadınların, dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.

esmerbelayim

esmerbelayim resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2010 Pzt 21:30:05sohbet oyun linki

Cok Cok Teşekkürler,O kadınlardan Bir Tanesi olarak Canı Gönülden Teşekkürler    Bizi Hatırlıyan,Seven,Sayan ve Değer Verenlerde varmıs Sağolsunlar.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir