ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 05:11   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> İlanlar Duyurular > Aktivite, Konser, Söyleşi, Tiyatro vs anonsları, hatırlatma
forum sohbet oyun basliklari
   Nükleerle Mücadele (Bir İmza Atalım)
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

SettembrE

SettembrE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2010 Cum 19:28:35      Nükleerle Mücadele (Bir İmza Atalım)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Vermiş oldugum Linkte zaten konu üzerine gerekli açıklamalar var Dünya`nın en büyük örgütlerinden GreenPeace`e Destek verelim bir imza atalım..

Çernobilin Geçmişi Türkiyenin geleceği olmasın!

BURADAN

QUZUMX

QUZUMX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2010 Cum 20:34:03sohbet oyun linki
eylülüm minnettarım sana bu başlık için akkuyu`yu ve sinop`u mahfetcekler

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Nis.2010 Cum 22:57:06sohbet oyun linki

Hande yener enerji ihtiyacini GreenPeace sponsorlugunda R.bull gibi icecekler ile saglayabilir ve kendi reklamini bu sekilde yapabilir ancak ;  Ulkemizin disa bagimliligini azaltmasi icin enerji kaynaklarina ve nukleer guce cok acil ihtiyaci vardir..  Bu nedenle Nukleer enerji bu ulke icin cok onemlidir..

Korktugunuz Nukleer bir kazaysa.. Buyrun aciklama ;

Nükleer santralların güvenlik değerlendirmesi bağımsız lisanslama kuruluşları tarafından son derece tutucu varsayımlara göre yapılmaktadır. Ayrıca bu santrallar işletmede oldukları sürede sürekli denetim altındadır. Bu nedenle nükleer santralların çevre ve insana zarar verebilecek şekilde kaza yapma riski, günümüzde kullandığımız diğer teknolojik ürünlere göre, yok denecek kadar azdır. Bir nükleer santralın çevresinde yaşayan insanlara yüklediği yıllık doz doğal radyasyonun çok altındadır. *

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 00:30:52sohbet oyun linki
gurcu :

Hande yener enerji ihtiyacini GreenPeace sponsorlugunda R.bull gibi icecekler ile saglayabilir ve kendi reklamini bu sekilde yapabilir ancak ;  Ulkemizin disa bagimliligini azaltmasi icin enerji kaynaklarina ve nukleer guce cok acil ihtiyaci vardir..  Bu nedenle Nukleer enerji bu ulke icin cok onemlidir..

Korktugunuz Nukleer bir kazaysa.. Buyrun aciklama ;

Nükleer santralların güvenlik değerlendirmesi bağımsız lisanslama kuruluşları tarafından son derece tutucu varsayımlara göre yapılmaktadır. Ayrıca bu santrallar işletmede oldukları sürede sürekli denetim altındadır. Bu nedenle nükleer santralların çevre ve insana zarar verebilecek şekilde kaza yapma riski, günümüzde kullandığımız diğer teknolojik ürünlere göre, yok denecek kadar azdır. Bir nükleer santralın çevresinde yaşayan insanlara yüklediği yıllık doz doğal radyasyonun çok altındadır. *

Nükleer santralin bulunduğu bir şehirde ya da bölgede yaşarım diyen, ailem çocuklarım güvendedir diyen imza atmasın!

Soru şu, nükleer santralin olduğu bir şehirde ailenizle yaşamak istermiydiniz?

gurcu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 00:41:26sohbet oyun linki

Ben ; Bu ulkenin gelecegi, bagimsizligi ve guvenligi icin Nukleer Santrali evimin bahcesine bile insaa ettirmekte bir dakika tereddut etmem !

Sen; ne yaparsin bilemem..

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 00:45:08sohbet oyun linki
gurcu :

Ben ; Bu ulkenin gelecegi, bagimsizligi ve guvenligi icin Nukleer Santrali evimin bahcesine bile insaa ettirmekte bir dakika tereddut etmem !

Sen; ne yaparsin bilemem..

Bu ülkenin geleceği ailedir! Ailem, ülkem için bir dakika dolduruşa gelmem!

Bağımsızlık istiyorsan, önce Karadeniz`de doğalgaz araştırmsının neden sona erdirildiğini sorgula, neden kıyı köyün Suriye, İran, Irak petrol üreticisiyken sen bağımlısın bunu düşün!

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 01:20:07sohbet oyun linki

Ne oldu Gürcü konu ağır mı geldi?

Sanırım nükleer santralle aynı şehirde kaybetmeye dayanamaycağın insanlarla yaşamak düşüncesi bozdu

gurcu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 01:34:21sohbet oyun linki

Disa bagimlilik her zaman maliyeti arttirir.. Bugun Enerji kaynaklarini en pahali kullanan ulkeler siralamasinda basi ceken bir ulkeyiz.. Ulke icin maliyetler yuksek olunca bunun faturasi vatandasa kesiliyor.. Yani senin ailene,  benim aileme.. Kazandigimiz 10 lira nin 8 lirasi bu faturalara gidiyor.. Bizler fakirlesirken... Bazi ulkeler zenginlesiyor..

Turkiye deki bir cok toplumsal problemin sebebi fakirliktir.. Bunlari sana tek tek anlatmayacagim.. Sadece bir gun otur bir haber bulteni izle.. Ne aileler ne hikayeler var gor.. Fakirligin oldugu yerde huzur olmaz.. Bu ailelerimiz olsa bile !

Simdi onunde iki secenek var ;

Biri benim inandigim ; Bu ulkenin gelecegi, bagimsizligi ve guvenligi icin Nukleer Santrali evimin bahcesine bile insaa ettirmekte bir dakika tereddut etmem !

Biri senin inandigin ; Bu ülkenin geleceği ailedir! Ailem, ülkem için bir dakika dolduruşa gelmem!

Ancak birseyi secerken sunu da muhakkak oku ;  bu santrallar işletmede oldukları sürede sürekli denetim altındadır. Bu nedenle nükleer santralların çevre ve insana zarar verebilecek şekilde kaza yapma riski, günümüzde kullandığımız diğer teknolojik ürünlere göre, yok denecek kadar azdır. Bir nükleer santralın çevresinde yaşayan insanlara yüklediği yıllık doz doğal radyasyonun çok altındadır

53 yildir nukleer enerji kullaniliyor.. 400 den fazla nukleer santral var dunyada.. Bu ulkelerin Nukleer Enerji ye sahip olduktan sonra ki durumlarini bir incele.. Tek akilli siz.. 30 dan fazla  ulke vatandaslari aptal mi ?

Devlet isleri acitasyonla bu zamana kadar bir adim ileri gitmedi, gidemezde..

Diger ulkelerla yasanan her sorunda  " Akilli durun ! vananizi kapatiriz " tehdidinden sıkıldım..

Bugun Azerbaycan KARDESLERIMIZ  yasanan en kucuk tartismada bile %100 Zam yapma kozunu kullanmasindan sıkıldım..

Bu ulkenin artik sozde guce degil, ozde guce ihtiyaci vardir..

Mutlak gucte ulkemin bagimsizligidir..!

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 02:25:42sohbet oyun linki
gurcu :

Disa bagimlilik her zaman maliyeti arttirir.. Bugun Enerji kaynaklarini en pahali kullanan ulkeler siralamasinda basi ceken bir ulkeyiz.. Ulke icin maliyetler yuksek olunca bunun faturasi vatandasa kesiliyor.. Yani senin ailene,  benim aileme.. Kazandigimiz 10 lira nin 8 lirasi bu faturalara gidiyor.. Bizler fakirlesirken... Bazi ulkeler zenginlesiyor..

Turkiye deki bir cok toplumsal problemin sebebi fakirliktir.. Bunlari sana tek tek anlatmayacagim.. Sadece bir gun otur bir haber bulteni izle.. Ne aileler ne hikayeler var gor.. Fakirligin oldugu yerde huzur olmaz.. Bu ailelerimiz olsa bile !

Simdi onunde iki secenek var ;

Biri benim inandigim ; Bu ulkenin gelecegi, bagimsizligi ve guvenligi icin Nukleer Santrali evimin bahcesine bile insaa ettirmekte bir dakika tereddut etmem !

Biri senin inandigin ; Bu ülkenin geleceği ailedir! Ailem, ülkem için bir dakika dolduruşa gelmem!

Ancak birseyi secerken sunu da muhakkak oku ;  bu santrallar işletmede oldukları sürede sürekli denetim altındadır. Bu nedenle nükleer santralların çevre ve insana zarar verebilecek şekilde kaza yapma riski, günümüzde kullandığımız diğer teknolojik ürünlere göre, yok denecek kadar azdır. Bir nükleer santralın çevresinde yaşayan insanlara yüklediği yıllık doz doğal radyasyonun çok altındadır

53 yildir nukleer enerji kullaniliyor.. 400 den fazla nukleer santral var dunyada.. Bu ulkelerin Nukleer Enerji ye sahip olduktan sonra ki durumlarini bir incele.. Tek akilli siz.. 30 dan fazla  ulke vatandaslari aptal mi ?

Devlet isleri acitasyonla bu zamana kadar bir adim ileri gitmedi, gidemezde..

Diger ulkelerla yasanan her sorunda  " Akilli durun ! vananizi kapatiriz " tehdidinden sıkıldım..

Bugun Azerbaycan KARDESLERIMIZ  yasanan en kucuk tartismada bile %100 Zam yapma kozunu kullanmasindan sıkıldım..

Bu ulkenin artik sozde guce degil, ozde guce ihtiyaci vardir..

Mutlak gucte ulkemin bagimsizligidir..!

De me! dışa bağımlılık eski slogandır birader...Enerji nerede, fakirlik nerede? Bunu Komunistler denedi, Mao`nun ne yaptığından heberin var mı? Sonu ne oldu?

Hangi denetim?

Safsatayı boşver bu ülke rüzgar enerjisi için mükemmel mi? bu ülke su enerjisi için mükemmel mi?

Bu ülke mükemmel, dışa bağımlılık problemi enerjide değil kafada!

Hiç bir aklı başında aile büyüğü evimin bahçesine nükleer santral kurdururdum düşüncesinde olamaz.

gurcu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.May.2010 Cmt 03:28:16sohbet oyun linki

Zaten bahsettigin enerjiler kullaniliyor..

Ancak bunlar kesin cozum degildir. Mesela ; Turkiye su acisindan zengin bir ulke degildir !

Bu tur hesaplamalar yazdigin gibi basit olsa hersey cok guzel olurdu fakat..

Turkiye bugun nufus olarak devamli buyuyen bir ulke.. Nufusun artmasi demek enerji ihtiyacinin cogalmasi demek.. Turkiye buyumek isteyen bir ulke.. Buyumekte " tarihimiz büyük.. biz buyuk ulkeyiz" demekle olmuyor.. Ekonomik olarak buyuk olmak lazim.. Ekonomik olarak buyumek icinde temel seylere ihtiyacin var.. Bunun en basindada iyi bir enerji altyapisina ihtiyacin var.. 

Ne petrolun var ne dogal gazin.. Komur madeninle nereye kadar gitmeyi dusunuyorsun ? Bor mu kullanacaksin ?

ihracat rakamlarin cok dusuk.. Cunku; maliyet yuksek olunca o fiyatlarla diger ulkelerle rekabet sansin kalmiyor.. yapabildigin tek sey.. Yurt disindan 90$ a petrol aliyorsun.. 2$ a Rusya ya domates satmaya calisiyorsun.. Tabi Rusya alirsa.. Sonra bu ulkenin her alanda rekabet etmesini bekliyorsun.

Bugun Turkiye nin enerji alaninda oldugu kadar teknoloji ve guvenlik acisindan da Nukleer enerjiye ihtiyaci var..

Diger ulkeler her alanda gelisirken bu ulke bir cok alanda zamanin gerisinde kaliyorsa.. . Senin gibi ezbere konusanlar sayesindedir..

Artik bu saatten sonra.. Bu ulke icin Nukleer enerji hem ihtiyactir.. Hem zorunluluk !

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir