ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 14:09   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Deniz GEZMİŞ in mahkemedeki kendi sesinden olan savunması
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

MrLion

MrLion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 00:24:35      Deniz GEZMİŞ in mahkemedeki kendi sesinden olan savunmasısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Tıkla Dinle

Ben Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Sinan Cemgin, ve Alpaslan Doğan beraberdik ..
İddanemeye karsı diyeceklerim mevcuttur.İddaname kelle istemek için hazırlanmıstır ..
Yapılan tahliller yanlıstır,Hatalıdır,Değerlendirmeler keza isabetsizdir ..
Yanlız biz varlığımızı hiç bir karsılık beklemeden,esasen Türk halkına armağan etmis bulunmaktayız ..
Ve TÜRK halkı ve Devletin bağımsızlığına armağan etmis bulunmaktayız ..
Bu sebeple ölümden cekinmiyoruz ..
Biz hiç bir zaman bütün cabamıza rağmen Türkiye`nin bağımsızlığını temyizlemedik ..
Bu güne kadarda bu benzer icinde kaldık ..

OLurmu ecelsiz üc canı almak ..
Olurmu gülleri dalından kırmak ..
Utansın karanlık utansın toprak ..
Ağlasın GÖkyüzü kızarsın safak ..

Üc yürek üc fidan üc güzel insan ..
Devrimin üc gülü dillere destan ..
Deniz`im ol,Yusuf`um ol,Yoldasım ol,Hüseyin`im ol ..
Zamanın gündüze caldığı bir safak,İlkbaharı sonbahara cevirdi 6 Mayıs .. Dünya`nın dönüsüyle ölüme aktı zaman .. Günes süsü verilmis cellat bembeyaz karanlığa alıp götürdü canları .. Ve üc Deniz,üc Yusuf,üc Hüseyin üc yürek üc can SONSUZ .. Yürüdüler dar agacına korkusuz .. Adımları hapsedilsede yargısız asılırmı bu üc yürek asılırmı bu üc heval sorgusuz .. Denizler`in Yusuflar`ın Hüseyinler`in türküsüdür bu .. Dalgalar meydanlar ve dağlar söyler bu türküyü .. BAldırandır yüreğimizdeki ey yoldas ..Gölgesiz ve kefensiz gidenlerin türküsüdür bu .. AĞıtsız, ağlamaklı,halaylı,türkülü uğurlarız gidenlerimizi .. Sİmdi .. simdi savurup bütün hüzünleri köhne bir zamana .. Meydan okumak zahir aynalara ..İlkbaharda kanayan bi yaprak misali .. Savrulmak özgürlüğe esen rüzgarla .. Bir sarkı , bir siir , bir ıslık , ve bir rüzgar selamıyla gidenlerin .. Denizler`in Yusuflar`ın Hüseyinler`in türküsüdür bu .. İddanamede gecen keza azmedilen hükümleri kabul etmiyorum .. Ben silahımı halka orduya karsı kullanmadım .. Ancak vatan hainlerine karsı kullanmak vasıtasıyla tasıdım .. Ne halka ne orduya kullandığım sekilde beyanda bulunmadım .. Öteden beri arzetmis olduğum gibi bu ülkede anayasayı en cok savunanlar bizleriz .. Anayasayı ihlal edenlerse ortadadır .. Anayasanın uygulanmasını isteyen gerel deriz Anayasayı uygulamayacağız diyenlerse hala ortadadır .. Ki o kisiler bizim kellemizi istemedekdedirler .. İdda makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık safasına karsıdır .. Türkiye Cumhuriyeti anayasasına karsı reformlara karsıdır .. Onlar otuz altı milyonluk ülkenin bütün yükünü yirmi gence yıkmaya alısmıslardır .. Bizi bağımsız günah isleyip çocuklar olmaktan mahrumeden hepiniz dahil sizlersiniz .. Ve sonra idam istemiyle buraya getirdiniz .. Türkiye`nin bağımsızlığından baska hiç bir sey istemedik .. Ve hayatımızı bu yola koyduk .. Varlığımız Türkiye halkına armağan ettik .. Bununla idda edenler VATAN HAYİNİDİR .. Stratejik olarak düşüncelerimizi hiç bir zaman saklamadık .. Hangi sartlarda olursak olalım bunu açıkca söledik .. Düsüncelerimizi mezara kadar götürürsünüz .. Nasıl burada namluların ve birkiflerin gölgesi altında konusuyorsak .. Düsüncelerimizi her zaman ifade ederiz .. Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmıssa bizide temize çıkaracaktır ..Bunada inanıyoruz .. Profesyönel devrimci bu günün türkiyesinde kendini hayatı boyunca kendini Türkiye`nin bağımsızlığa adayan kimsedir .. Fikir özgürlüğüne ve anayasayı paravan yapanlar önceleri Atatürk`cü gecinirken onun fikir ; ve sahsiyetinide küçük görmeye basladılar .. Sadece Mustafa Kemal tarafını beydan ediyolardı seklinde bir cümle meshurdur .. Bunu kesin olarak terk edioyorum ve asla kabul etmiyorum .. Diğer yurtseverlerde bunu kabul etmezler .. BU kasten tarif edilmek isteniyor bu cümle art niyetle bağlanmıstır .. BU memlekette Mustafa Kemal`e gerçekten sahip çıkanlar varsa ONLARDA BİZLERİZ .. Deniz`im ol,Yusuf`um ol,Yoldasım ol,Hüseyin`im ol .. Otuz bes milyon kare vatan toprakları isgal altındayken bizim milli birliği bozmakla suçlammamız gülünctür .. Mustafa Kemal sağ olsaydı bugün çok sasırırdı .. Hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir .. Anayasa bunun baslangıc ilkesinden devrimciler ulusun zulme karsı direnme hakkını kullandı .. Bu sebeple anayasal biir davranısta bulunduk .. Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyoruz .. Halen de bu inancı tasıyorum .. Türkiye`nin bağımsızlığından baska bir sey istemedim .. Ve bu sebeple amerikan emperyalistle ve isbirlikcilerine karsı mücadele verdim .. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz .. Onu ancak isbirlikciler düşünsün ..ve ancak onlar kendi canının telasına düssün .. Ve ben yirmi dört yasındayken kendimi Türkiye`nin bağımsızlığına armağan etmekten ONUR DUYUYORUM ..

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 00:48:43sohbet oyun linki

Gecmiste,

oyle cok dinledim ki...

oyle cok okudum ki...

oyle cok agladim ki...

....

....

uzun zamandir hicbirseye aglamamistim

ve bu gece yine beni aglattin MrLion.

eline saglik, paylasim icin

eline saglik, bir an dahi unutmamamiz gereken ONURLU insanlari ve ONURLU duruslarini hatirlattigin icin.

eline saglik, aglattigin icin...

ccALONEcc

ccALONEcc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 01:20:09sohbet oyun linki

Barbie30

Barbie30 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 01:25:01sohbet oyun linki

6 Mayıs, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idamlarının yıldönümü.

İdamları TBMM`de 24 Nisan 1972`de oylanmıştı.

İdam kararına 276 milletvekili "Evet", 48 milletvekili de "Hayır" demişti.

2 çekimser vardı. 115 milletvekili de katılmamıştı.

İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Mehmet Ali Aybar, Muammer Erten, Necdet Uğur retçiler arasındaydı.

Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, İsmet Sezgin, Nahit Menteşe, Hasan Korkmazcan, Oğuz Aygün, Necmettin Cevheri, Zeki Çelikel, "Kabul" demişti.

Necmettin Erbakan, Osman Bölükbaşı, Hüdai Oral, Mustafa Timisi, Orhan Kabibay, oylamaya katılmayanlardandı.

Nahit Menteşe: "Deniz Gezmiş ve arkadaşları konusunda yanlış yaptık. Adli hatalar olabilir. O zaman `Devlet elden gidiyor` görüşü vardı. Bunlar da gözünü budaktan sakınmıyordu. Asker de bunların mutlak surette idam edilmesi taraftarıydı. (...) Ben idam cezasına karşıydım, ama o dönemin koşulları gereği öyle oldu. İçimizden `Keşke tasdik edilmese` diyorduk. Ama oy verdik. Aksi halde vatan haini ilan edilirdik".

İsmet Sezgin: "Bir baskı ortamı vardı. Meclis, kendini o ortamdan kurtaramadı. Yanlış olmuştur. İdam hiçbir meseleyi halletmiyor. Bu gençler asıldı da ne oldu? Bir kin meydana geliyor. Devlet, duygularla, heyecanlarla değil, akılla, hukukla yönetilir. Can almak Tanrı`ya mahsustur".

Zeki Çeliker: "Ben hiçbir zaman bir idamı onaylayacak bir tavır içinde olmadım, elim kalkmadı (Deniz`lerin idamına `Evet` dediği hatırlatılınca...) Demek ki, orada unutmuşum, yanlış yapmışım. Şartlar değişikti. Mazide olanları tasvip etmek mümkün değil. Pire için yorgan yakmamak lazım".

Oğuz Aygün: "Deniz Gezmiş yakışıklı bir adamdı. Film artisti gibi... İnsanın içi sızlıyor. Belki ben de üzülmüşümdür, gözlerim dolmuştur, keşke olmasaydı diye... Ama Deniz Gezmiş, arkadaşlarının lideri durumundaydı. Fizik yapısı, durumu, inatçılığı ve iddialarıyla... Son dakikaya kadar kapıldığı yoldan en ufak bir sapma göstermeden Türkiye Cumhuriyeti`ne meydan okudu. Bir tek adam, filmlere konu olacak kadar yakışıklı, kabadayı bir adam devlete meydan okuyordu. O ideolojiye taviz verseydik, belki Türkiye`yi bugünlere getiremezdik. Ya devletin prestiji sıfır olacak, ya Deniz Gezmiş asılacaktı. O gün verdiğim karardan bugün pişman değilim, ama üzülüyorum, bunlar olmamalı..."

Süleyman Demirel: "Devirler değişiyor. Bundan 30 sene evvelin şartları bugün yoktur. Başka şartlar vardır. Bugünkü şartları düne götürerek düşünemezsiniz, çok yanlış olur. Binaenaleyh insani tarafını düşündüğümüz zaman, kimsenin, karıncanın incinmesine razı olmayız. Fakat bir olay var: Hikmet-i idare, devletin bekası gibi kavramlar bizim geleneklerimizde vardır. Padişahlar, kardeşlerini, çocuklarını astırmıştır".

Barbie30

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 01:31:11sohbet oyun linki

Geçenlerde bana bir ses bandı ulaştı.
Gönderen gençler banttaki sesin Deniz Gezmiş`e ait olduğunu öne sürüyorlardı.
Bandı dinledim, kaba saba bir erkek sesiydi.
Doğrusu bu sesi fotoğraflardaki Deniz`e iliştiremedim.
Emin olmak için "o ses"i en yakından işitmiş birinin, avukatı Halit Çelenk`in kapısını çaldım.

* * *

Halit Ağabey, bandı dinler dinlemez, "Hayır bu Deniz`in sesi değil" dedi. Ama teypte okunan metin onun mahkemedeki savunma metniydi.
Bunun üzerine sohbet, dün 30. yıldönümünde anımsanan idamlara ve savunmalara geldi. Halit Çelenk, mahkeme salonunda herkesi dehşete düşüren bir "ayrıntı"yı gözyaşları içinde anlattı:
Sanıklar 150 sayfalık savunmalarını ortaklaşa hazırlamışlar, bölüm bölüm okuyorlardı.
İlk sözü alan Deniz Gezmiş kürsüde ortak savunma metnini okurken, birden kapı açıldı. Salona resmi elbiseli bir görevli girdi. Kuş uçurtulmayan, basına kapalı mahkemede dikkat çekici bir rahatlık içinde yargıçların önüne kadar geldi ve Deniz`in fotoğraflarını çekip gitti.
Ardından okuma sırası Yusuf Aslan`a geldi. Yine aynı adam salona girip bu kez Yusuf`u görüntüleyip çıktı.
İzleyiciler, tüm sanıkların fotoğraflanacağını düşündüler önce...
Ancak Yusuf`tan sonra savunmayı devralan Atilla Keskin`de "beklenen adam" gelmedi.
Sonra Hüseyin çıktı kürsüye ve kağıtlara bakmadan sözlü savunmaya başladı. Kapı açıldı. "Azrail" geldi. Flaşını Hüseyin`in üzerinde patlattı ve çıktı.
Davadaki 23 sanıktan sadece 3`ü fotoğraflanmıştı.
Sonunda asılan o 3`ü olacaktı.

* * *

Demek sonucu belliydi mahkemenin...
Nitekim idamların 20. yıldönümünde 68`liler Vakfı`nın ortaya çıkardığı bir belge, idam kararının "emirle" alındığını kanıtlamıştı.
Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı`na yazdığı yazıda sanık Ömer Ayna`yı Türk Ceza Kanunu`nun 168. maddesinden 36 yıl hapis cezasına çarptıran kararının düzeltilmesini ve sanığın 146. maddeden idamla yargılanmasını istiyordu.
O günden sonraki bütün davaların seyrini değiştiren bu "yazılı emir"in üzerindeki tarih 16 Temmuz 1971`di.
Yani Deniz`lerin Ankara`da yargılanmaya başladığı tarih...

* * *

Mahkemenin "emirle" verdiği idam kararıyla ilgili Meclis görüşmeleri ayrı bir "ibret vesikası"dır.
Nihat Erim`in idam isteyen sesi,
Demirel`in infaz için kalkan eli,
Ecevit ve İnönü`nün "siyasi suça idam olmaz" çığlığı unutulur mu?
Bir başka "unutulmaz vesika"yı da Berat Günçıkan yayımladı.
30 yıl önceki "7 Mayıs gazeteleri" nasıl çıkmış, kim ne yazmıştı?
Bilmek isterseniz pazar günkü Cumhuriyet Dergi`yi bulun ve ibretle okuyun.

* * *

*Alıntıdır.(Can Dündar)

Bahse konu faciadan ve bu yazıdan alınacak dersler:
Emir komuta zinciriyle adalet olmaz, 1.
İdam, dönüşü olmayan bir insanlık suçudur, 2.
Ve tarih, dediğinizi, yaptığınızı, yazdığınızı unutmaz, bu da 3.

Barbie30

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 01:42:24sohbet oyun linki

BURSA`nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesi tarafından Türkiye`de bir ilk gerçekleştirilerek, 6 Mayıs 1972`de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan`ı simgeleyen `Üç Fidan` anıtı Gençlik Parkı`na dikiliyor. Anıt, açılmadan önce `terörist anıtları dikiliyor` suçlamasında bulunan MHP İl Başkanı Arif Demirören`in sözleri tartışmaya neden oldu.

Anayasa`yı değiştirmek suçundan dönemin Türk Ceza Kanunu`nun 146`ıncı maddesi uyarınca ölüm cezasına çarptırılan ve 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi`nde idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan`ı simgeleyen `Üç Fidan` anıtı, CHP`li Bursa Nilüfer İlçe Belediyesi tarafından 6 Mayıs`ta açılacak.

Heykeltıraş Eşber Karayalçın`ın hazırladığı Türkiye`de ilk olan anıtın bulunduğu Gençlik Parkı`nda geçtiğimiz ay üzerinde Atatürk`ün Bursa Nutku`nun yer aldığı platform açılmıştı.

Yapımı devam eden ve açılış davetiyeleri dağıtılan "Üç Fidan Anıtı" MHP ve CHP arasında da tartışmalara neden oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi`nin bir yıllık icraatlarını değerlendiren MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirören, `Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey`in geçmişte terör suçundan hüküm giymişlerin heykellerini dikmesi hangi belediyecilik anlayışına sığmaktadır. Bu bölünmeye neden olacak` diyerek anıtı eleştirdi.

Parkta çalışmaları denetleyen Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Turgay Erdem ise, daha önce Atatürk`ün Bursa Nutku`nu içeren `Sonsuzluk Anıtı`nı diktikleri parkta `Üç Fidan` anıtı ile de gençlere mesaj vermek istediklerini söyledi.

Erdem, anıtın barışı sembolize ettiğin belirterek, "Bağımsız Türkiye için mücadele eden üç fidan suçsuz yere idam edildi. Bu üç fidanı anmak ve anısını yaşatmak için idam edildikleri 6 Mayıs`ta heykeli açacağız. Heykeltıraş Eşber Karayalçın bu projeyi duyduğunda çok heyecanlandı. Barışı sembolize eden bir motifin önünde 3 silüet, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan`ı anlatıyor. Sanırım Türkiye`de bir ilk. Onlar için anma töreni yapılıyor ama bir anıtları yoktu. Bunu öncü olarak gerçekleştirdik. Çünkü bu gün yaşadıklarımız o gün verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor" dedi.

Açılış törenine Deniz Gezmiş`in ağabeyi Bora Gezmiş`in yanı sıra Mükerrem Erdoğan, Berhan Şimşek, Mustafa Yalçıner ve 68 kuşağının önde gelen isimlerinin davet edildiğini kaydeden kaydeden Erdem, MHP İl Başkanı`nın açıklamalarını da dil sürçmesi olarak değerlendirdi.

O dönemde yargılananların terör suçundan idam edilmediğini vurgulayan Erdem, "O dönemde bölücü olarak nitelendirildiler. Kimsenin kılına bile zarar vermediler. Tam bağımsız Türkiye için emperyalizme karşı mücadele ettiler. Bence bu gençlere örnek olmalı. Bu açıklamayı talihsizlik olarak nitelendiriyorum. Bu söylem değiştirilecektir. Çünkü Deniz Gezmiş`in savunmasında şöyle bir söylem var `Mustafa Kemal Atatürk`ün yaptıklarını savunanlar varsa onlar bizleriz` diyor. Şimdi bunun neresinde bölücülük var" diye konuştu.

Çalışmaların sürdüğü parkta bulunan gençlerin bazıları `üç fidanın`  tanımadıklarını söylerken bazıları da anıtın gereksiz olduğunu belirtti.

*Alıntıdır.(Vatan gazetesi)

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 02:52:47sohbet oyun linki
Bu sesin Deniz Gezmiş`e ait olmadığını kardeşi, arkadaşları ve avukatı defalarca söyledi.

SettembrE

SettembrE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 17:37:25sohbet oyun linki

Çok Güzel bir paylaşım ellerinize sağlık.

Ses Deniz GEZMİŞ`e ait ve ya değil bence önemli olan dinlerken, izlerken ve okurken hala tüylerimi diken diken edebiliyor olması ve  o günlerin unutulmaması. Yapılan büyük bir yanlıştı ve bu yanlışı unutmamak. Deniz GEZMİŞ`in Suçu Sadece Halkı Savunmak Kavgasını Yaymaktı O Halkı Savunan Türkiyenin Devrimci Bir İdealistiydi!

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2010 Çar 21:34:05sohbet oyun linki

ses Deniz Gezmis`e ait sadece bant kalitesi ve kaydi cok kotu. Ben o yonlendirilen siteden degil baska kaynaktan dinledim cunku bu baslikta verilen linkte ses cok bozuktu.

Ama baska bir seslendirme oldugunu sanmiyorum.

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.May.2010 Per 20:55:29sohbet oyun linki

Can Yucel`in sesinden Deniz Gezmis`e...

ve son satiri;

ask olsun sana cocuk, ask olsun...

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir