ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 13:24   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Tavuklu Saat
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.May.2010 Sal 13:24:00      Tavuklu Saatsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Şu tavuklu saati kim bulmuşsa eline sağlık. Şu tavuklu saat var ya herkesin sevgilisi olmuştur bu ülkede. Ben kendimi bildim bileli yem yer bu tavuk. Hiç doymaz. Ancak saati kurmayı unutacaksınız. saat duracak da tavuk yem yemekten vazgeçecek. Bu tavuğa acımamak elde değil. Aç kalmak kötü tabi kardeşim…Allah hiç kimseyi açlıkla terbiye etmesin de bu da ayrı bir işkence canım ! “Taci…gözün kör olmasın e mi ! Gene unutmuşun saati kurmayı, çocuk okula geç kaldı!” Taci kim ya ? Böyle birini hiç tanımıyorum. Her kimse..Taci ya da Abdullah, ya da Tayyip…ne fark eder ki ? Tavuklu saati kurmayı unutmayacaksın kardeşim ! Yoksa çoluk çocuk okula geç kalır. Zavallı tavuk. Emme basma tulumba gibi yem yemekle geçiyor ömrü. Ta ki ev halkı dijital saatlere alışıp saat kurmaya üşenip de onu bir köşeye atıncaya kadar.

Bence artık bu tavuklu saatlerin tavuklarını emekliye ayırmanın zamanı geldi de geçti bile. Kimse saat kurmasın. Kimse birilerinin yalan yanlış kurduğu saatlere göre düzenlemesin yaşamını. Çocuklar, gençler okullarına, büyükler işlerine geç kalmasın, geç kaldı diye işten atılmasın. Dünya artık yarışmıyor zamanla falan. Bıraktı yarışı, oturup bekliyor kaplumbağayı lüks otellerin havuz kıyısında… Elindeki buz gibi içeceği yudumluyor. Neymiş, Lafontaine amcamızın söylediğine göre kaplumbağa azimle tırmanarak yokuşları, yarışı kazanacakmış. Tavşanda yarışı kaplumbağaya kaptıracak göz var mı Lafontaine amca ? Eskidenmiş o romantik hevesler ! Yüzyıllar boyu, büyük balık küçük balığı bağırta bağırta, göz göre göre yuttu. Şimdi hızlı balıkların daha da vahşi olduğunu görüyoruz. Piranalar örneğin… Koca bir timsağı beş dakkada beşiktaş, mideye indiriveriyor. Bizim tavuklu saat n’olacak bu durumda ? Hurdacı da kalmadı ki verelim, garibin işi görülsün. Bilgisayarların saati var, telefonların saati var… Bütün saatler dursa da bir şey olmaz. Bütün yerleşim alanlarında adım başı bir cami, her caminin en az iki minaresi var. Ezan okunmaya başladı mı anlıyorsunuz gece mi gündüz mü yoksa daha karga b...nu yememiş mi ! Bu durumda bizim tavuklu saatle işimizin kalmadığı anlaşılıyor. Ama yine de o saatin benim için değeri çok büyük. Benim miniminnacık kuşum, dünyalar tatlısı Çaki’m gagasını törpülüyordu o saatin camında. Şarkıdaki gibi “Sen unut geçmişini, ben aklımda tutarım… adamım, bu küçük işlere ben bakarım!” diyor ve tavuklu saati yangında ilk kurtarılacaklar listeme alıyorum.
Tavuklu Saat

Zelin Artuğ

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir