ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 01:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   Referandum anket sonuçları
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

DramaMatem

DramaMatem resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Eyl.2010 Pzt 01:03:20      Referandum anket sonuçlarısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Referandum anket sonuçları son durum

2010 Referandum Anket sonuçları açıklandı. Buna göre bugün yapılan 12 Eylül 2010 Referandum anket sonuçları belirlendi. İşte Referandum anket sonuçları ve 2010 Referandum anket sonuçlarının son durumu. Referandum resmi sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde yayınlanacaktır.

Anket sonuçlarını anlattığı yazısı gazetede yayınlanmadı. O anketten referandum için bakın nasıl bir sonuç çıkmıştı?

Yöneticiliğini eski CHP`li Tarhan Erdem`in yaptığı KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, 38 ilde yaşayan farklı yaş ve sosyal sınıflara ait 2 bin 767 kişi üzerindereferandumanketi yaptı. KONDA, vatandaşın sandık eğilimini sorguladığı anketi Haziran ayından itibaren her ay düzenli olarak gerçekleştirdi. Haziran ve Ağustos ayları arasında yatay bir seyir izleyen `evet` ve `hayır` sonuçları, Eylül ayına gelindiğinde farklılık gösterdi. "Referandumda `evet` oyu kullanacağım" diyenlerin oranı Haziran`da yüzde 53.3, Temmuz`da yüzde 53.8, Ağustos`ta ise yüzde 54 olarak belirlendi. Sandığa `hayır` oyu vermek için gideceklerin oranı ise Haziran`da yüzde 46.7, Temmuz`da yüzde 46.2, Ağustos`ta yüzde 46 olarak tespit edildi.

Referandumun yapılacağı Eylül ayının sonuçları ise `evet` oylarının yükselişi, `hayır` oylarının da düşüşüyle sonuçlandı. 4-5 Eylül tarihleri arasında yapılan ankete göre ise rekor sonuç çıktı.

sonuçlarını büyük bir oranda tutturan KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi`nin yaptığı anket referandumun sonucu hakkında ipuçları veriyor.

Seçim sonuçlarını büyük bir oranda tutturan KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi`nin yaptığı ankete göre, haziran ayında yüzde 53.3 olarak ortaya çıkan `evet` oyları son düzlükte yüzde 56.8`e ulaştı.

2007`deki Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını doğru tahmin eden KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, referandum öncesinde çarpıcı bir anket yayınladı. Haziran`dan bu yana her ay düzenli olarak anket yapan KONDA, `evet` oylarının son düzlükte yüzde 56.8`e ulaştığını `Hayır` oylarının ise yüzde 43.2`ye gerilediğini belirledi.

Seçim sonuçlarını büyük bir oranda tutturan KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi`nin yaptığı anketten öyle bir sonuç çıktı ki...

KONDA Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem, alışılmışın dışında bir adım atarak yorum eklemediği referandum anketine ilginç bir not düştü. Araştırmacıların anket sonuçlarını verirken çoğu kez yorumların ve verilere ait çıkarımların birbirine karıştığını belirten Erdem, "Görüşlerinizi mi; yoksa verilerinizi mi yazıyorsunuz ya da söylüyorsunuz belli olmaz. Bu anlayışla şimdilik araştırma sonuçları arasına yorum katmak istemiyorum" dedi.

Bu arada İsmet Berkan`ın ardından Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Eyüp Can, görevine Ekim ayının ilk haftasında başlayacak.

EYÜP CAN BUGÜNKÜ YAZISINDA "NEDEN YAYINLANMADIĞINI" ANLATTI

"Mesele şu...
Tarhan Bey Radikal köşe yazarı olduğu için önceki gün en son yaptığı anketin sonuçlarını içeren bir yazı yolladı.
Doğan Grubu ilkesel olarak anket sonuçları yayımlamamak konusunda hassas...
Bu konuda her grubun ve gazetenin tavrı farklı.
Açıkçası ben toplum bu kadar kutuplaşmış ve referanduma bu kadar yaklaşılmışken ilkesel olarak anket sonucu yayımlamayı sakıncalı bulanlardanım.
Tarhan Bey Türkiye`nin en saygın araştırmacılarından biri ve Konda her ay düzenli anket yapıyor.
Eğer düzenli yayımlansa bu anketler en azından bir seyir verdiği için anlamlı olabilir.
Fakat Radikal ne geçen ay yayımladı Konda`nın sonuçlarını ne de bu ay.
* * *
Ayrıca Konda dışında anket yapanlar da var.
Kimi ‘evet`le ‘hayır`ı başa baş gösteriyor, kimi ‘evet`ler önde diyor.
Ama Radikal referandum sürecinde ‘ilkesel` olarak hiç birine yer vermedi.
Dolayısıyla Tarhan Bey`in yazısı içeriğinden dolayı çıkarılmadı, bu referandumda Radikal ‘ilkesel` olarak anket yayımlamadığı için gazeteye konmadı."

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

REFERANDUM SONUÇLARI BEYAZ GAZETE`DE

REFERANDUM SAATLERİ

REFERANDUM MADDELERİ

REFERANDUM SEÇMEN LİSTESİ SORGULAMA

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir