ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 00:54   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Şiir sevenler
forum sohbet oyun basliklari
   Şehitlerin Son Mektupları
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Symbolic07

Symbolic07 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2010 Sal 13:35:01      Şehitlerin Son Mektuplarısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Sevgili Babacığım ,Valideciğim.

Arıburnu`nda ilk girdiğim müthiş muharebede sağ yanımdan ve pantolonumdan kurşun geçti.Hamdolsun kurtuldum.Fakat bundan sonra gireceğim muharebelerden kurtulacağıma ümidim olmadığından bir hatıra olmak üzere şu yazılarımı yazıyorum.

Hamdü Senalar olsun Cenab-ı Hak -a ki beni bu rütbeye kadar isal etti.Yine mukadderatı İlahiye olarak beni asker yaptı.Sizde ebeveynim olmak dolayısıyla beni vatan ve millete hizmet etmek için ne suretle yetiştirmek mümkün ise öylece yetiştirdiniz.Sebeb-i Feyz-i Refikim ve hayatım oldunuz.Cenab-ı Hakk`a ve sizlere çok teşekkürler ederim.

Şimdiye kadar milletin bana verdiği parayı bugün haketmek zamanıdır.Vazife-i mukaddese -i vataniyeyi ifaya cehdediyorum.Rütbe-i şehadete suudedersem Cenab-ı Hakk`ın en sevimli kulu olduğuma kanaat edeceğim.Asker olduğum için bu her zaman benim için pek yakındır,Sevgili babacığım ve valideciğim göz bebeğim olan zevcem Münevver ve oğlum Nezih`ciğimi evvela Cenab_ı Hakk`ın saniyen sizin himayenize tevdi ediyorum.Onlar hakkında ne mümkün ise lütfen yapınız.Oğlumun talim ve terbiyesine siz de refikamla birlikte lütfen sayediniz.Servetimizin olmadığı malumdur.Mümkün olandan fazla bir şeyi isteyemem ,istesemde pek beyhudedir.Refikama hitaben yazdığım melfuf mektubu lütfen kendi eline veriniz.Fakat çok müteessir olacaktır.O teessürü izale edecek vechile veriniz.Ağlayacak üzülecek tabii müteselli ediniz.Mukadderat_ı İlahi ye böyle imiş.Matlubat ve düyunatım hakkında refikam mektubunda lef ettiğim deftere ehemmiyet veriniz.Münevver`in hafızasında ve yahut kendi defterinde mukayyet düyunat da doğrudur.Münevver`e yazdığım mektubum daha mufassaldır.Kendisinden sorunuz.

Sevgili baba ve valideciğim.Belki bilmeyerek size karşı birçok kusurlarda  bulunmuşumdur.Beni affediniz., hakkınızı helal ediniz,ruhumu  şadediniz,işlerimizin tasviyesinde refikama muavenet ediniz ve muin olunuz.

Sevgili hemşirem Lütfiye`ciğim.

Bilirsiniz ki sizi çok severim.sizin için ve sayimin yettiği nisbette ne yapmak lazımsa yapmak isterdim.belki size karşı da kusur etmişimdir,beni affet,mukadderatı İlahiye böyleymiş hakkını helal et,ruhumu şadet ,yengeniz Münevver hanımla oğlum Nezih`e sen de yardım et.Sizi de Cenab-ı Hakk`ın lütuf ve himayesine tevdi ediyorum.

Ey akraba ve evda cümlenize elveda,cümleniz hakkınızı helal ediniz.Benim tarafımdan cümlenize hakkım helal olsun.Elveda elveda cümlenizi Cenab-ı Hakk`a tevdi ve emanet ediyorum.Ebediyen Allah`a ısmarladım.Sevgili babacığım ve valideciğim.

Oğlunuz Mehmet Tevfik
ÇANAKKALE SAVAŞLARI VE MENKIBELER Mehmet İhsan Gençcan 1994

Symbolic07

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2010 Sal 13:35:39sohbet oyun linki
Bir Şehidin Son Mektubu

Sevgili kardeşim,
Bu gece rüyamda beni vurmuşlardı,
Cenneti gördüm, cenneti gördüm.
Arkamdan ağlıyordunuz, TÜRKİYE ağlıyordu.
Babam Vatan sağ olsun, diyordu;
Anam karalar bağlıyordu...
Komutanım ay yıldızlı bayağı vermişti elime,
Yürü aslanım diyordu.
Cennet kapıları aralanmıştı,
Ben gülüyordum.
Ben gülüyordum.
Ölüm gülerek karşılanır mı?
Ben karşılıyordum.

Ah kardeşim, ahh,
Beni kimler vuruyordu; biliyor musun?
Bu ülkenin ekmeğini yemiş,
Havasını solumuş,
Aynı okulu, aynı sırayı paylaştığımız,
Ekmeği ortadan bölüp verdiğimiz,
Beyni yıkanmış, Vatan haini
Üç beş çapulcu..
Benim zoruma bu gidiyordu;
Benim zoruma bu gidiyordu...
Kabullenemiyordum bir türlü,
Aklım almıyordu.
Aklım almıyordu...
Onları bu hallere düşürenlere naletler okuyordum!!!!
Naletler okuyordum!!!!

Gazeteler manşetten vermiş şahadetimi,
Sen teröre naletler yağdırıyordun,
Gizleyememiştin gözyaşlarını,
Sen ağlıyordun,TÜRKİYE ağlıyordu.
Ben ağlamayın diyordum;
Bu vatanı sevin,
Bu vatana sahip çıkın
Bu vatana binlerce can feda,
Binlerce can feda....

Yılmaz Çelik

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2010 Sal 15:49:51sohbet oyun linki

Sana evlat acısı yaşattığım için beni affet anne!
Biliyorum bana kızmıyorsun. Ama içinde yanan ateşle “ağıt” yakıyorsun anne. Ana yüreği bu. Biliyorum yüreğinde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramların bayram olmayacak bensiz. Mezarımın başında geçireceksin tüm bayramlarını. Mezar taşımı temizleyeceksin gözyaşlarınla.
Düşman işgaline uğramasın bu topraklar anne. Dayan annem dayan! Ben seni şehitlerin arasında bekleyeceğim.

O koca yüreğinde ateş yaktığım için beni affet baba!
“Vatan sağ olsun!” derken sesin titreyecek biliyorum baba. Bayrağımıza bakarken “Vatan sağ olsun!” diyeceksin tekrar tekrar… Çocukluğumda bana anlattığın Çanakkale şehitlerine senden selam götüreceğim baba.

Beni affet taze gonca gülüm, hayat arkadaşım!
Seni genç yaşta dul bıraktığım için. Ben şehit oldum, sen şehit eşi. Dünya hayatında yokluğumun acısını yaşayacaksın belki…
Tabutumun başında ağlarken “Doyamadım sana yiğidim!” diyerek gözyaşlarını damlattın tabutuma. Ben sana doydum mu sanıyorsun? Ya senin namusuna leke getirecek alçaklar ülkemi işgal etseydi! işte o zaman ben gerçekten ölmüş olurdum.

Sizi “yetim” bıraktığım için beni affedin evlatlarım!
O küçük ellerinizi tutup yanaklarınıza bir öpücük daha kondurmak için neler vermezdim. Kokunuz burnumda tüterken şehitlik nasip oldu. Size doyamadım.
Sen beni öldü sanma oğlum. “şehitlere ölü demeyin!” diyen Allah, bize ölmeden önce yerimizi gösterdi. Orayı görsen sende bir an önce şehit olmak istersin. Seni orda bekleyeceğim oğlum! inşallah sende şehit olursun!

Kolay mı bırakıp gittim sizi sanıyorsunuz. Hepiniz gözümün önünden geçtiniz. “Ben sizi nasıl bırakıp giderim?” diye düşünürken, Hz. Peygamberi gördüm anne. Ellerini açmış beni bekliyordu anne. Ruhumu teslim ederken gideceğim yer gösterildi bana. O ne güzellik! Cennete uçtuğumu anladım. Bakmayın siz cesedimin kan revan içinde kaldığına. Hiç acı çekmedim ben. Dünyada şehitlerden başka hiç kimsenin yaşayamayacağı kadar rahat bir ölüm yolculuğu yaptım.

Milletime söyleyin, beni Fatihasız bırakmasın!

Mektubu okuduktan sonra, babasının ellerinden öper gibi, mektubu öpüp alnına koyarsa öğrencim, ben onun gözlerinin içine nasıl bakarım? Babasının son mektubunu okurken bile dimdik duran öğrencimin alnından öperken, gözyaşlarımı tutabilir miyim?

Symbolic07

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2010 Sal 15:52:47sohbet oyun linki

31 Ekim 2005 tarihinde saat 22:00 sularında Şırnak Uzundere Uzungeçin
Sisitepe mevkiinde ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yüce milletimizin
Birlik ve beraberliğine kasteden bölcü terör örgütüne karşı yürütülen
Kutsal mücadelede şehit olan asker vurulduğu anda cep telefonu ile
Annesini ve babasını arayarak Şehitlik haberini kendisi veren ve helallik
İsteyen evin bir tek oğlu 1984/4 Jandarma Er Kahramn Asker
OĞUZ PARPAROĞLUNUN Son Mektubu

Hele yavrum askerim gönderdiğin mektubu aldım
Hem okudum yavrum hemde ağladım
Müjde dediler de sen geldin sandım
Allah‘ıma emanet olasın yavrum Oğuz’um