ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
13 Mayıs 2024, Pazartesi 03:49   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   PEKİ YA HAYAT FELSEFENİZ??
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

FL4M3

FL4M3 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Mar.2006 Çar 11:14:45      PEKİ YA HAYAT FELSEFENİZ??sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
herkesin mutlaka kendine has bir hayat felsefesi vardır. buyrun dinliyoruz

MrVahset

MrVahset resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Mar.2006 Çar 11:19:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Flm modcuğum benim...valla bişeyler yazacaktım ama Hayat Felsefesi ni anlatmak uzun sürer...gerçi felsefe de bir cümle ile ansiklopedler dolusu şey anlatabilirsin ama sabah sabah kafa basmıyor işte  anla  Maksat mesaj kirliliği yaratmak değilmi...Delete yap

CHORBA

CHORBA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Mar.2006 Per 08:05:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Mesajıma tıkla:)))

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Mar.2006 Per 12:51:48sohbet oyun linki
hayat felsefemiz düşüncemizin mikroskopusüdür  yanlız ne teoride nede pratikte hiç bi değeri kalmadı  kim  hayatı anlamaya algılamaya düşüncelerini hayata gecirebiliyor  nerde gercek erdem gurur gece oldunda yatanıza uzandınızda  kendi elinizi sıkabiliyormusunuz. hayatı anlıyamıyoruz  algılamıyoruz yaşayamıyoruz HAYAT FELSEFEMİZİ YİTİRDİK

BoiLeR

BoiLeR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Mar.2006 Cum 11:53:44sohbet oyun linki
İnsanların hayat felsefelerınıkaybettıklerını hergün haber izleye izleye daha iyi anlıyorum.Bu yuzden artık ınsanların ve gençlerın çogu amçsız bır şekılde farklı farklı şeyler yapmaya yanı kendılerını belırsız bır arayış içine soktular.Bu Foruma yazacak en güzel şey ALLAH HERKEZE BIR AMAÇ VERMİŞ AMA KULLANMASINI KENDI BILMELI.

FlashAhmet

FlashAhmet resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Nis.2006 Pzt 00:09:36sohbet oyun linki

sapkın ateist  sosyolist  sacma felsefelerle ugrasmayında .

İleri kalp, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda sağlıklı bir yaşam sadece organ nakli ile mümkündür. Bugün ülkemizde böbrek bekleyen 17  - 18 bin hasta vardır. Diyaliz bu hastalarda yardımcı bir tedavi şeklidir ancak kalp, karaciğer hastalarının diyaliz gibi bir yardımcı tedavi olanakları da yoktur. Beyin ölümü gerçekleşmiş hastalar böbrek, kalp, karaciğer gibi organlarını bağışlayarak başka hastalara hayat verebilirler. Ülkemizde organ bağışları henüz istenilen seviyeye ulaşamamıştır. Bu nedenle organ bağışının yaygınlaşması gereklidir.  Beyin ölümü gerçekleşmiş hastalarda adından da anlaşılabileceği gibi beyin fonksiyonları tamamen ve geri dönmeyecek biçimde kaybolmuştur. Yani bu kişilerin bilinci yerinde değildir ve ancak solunum makinesi desteği ile yaşamlarının sürmesi mümkündür. Kişilerin ben gerçekten ölmeden organlarımı alırlar korkusu yersizdir çünkü beyin ölümüne karar verecek ekip ile organ naklini yapacak ekip ayrı doktorlardan oluşur.

Organ bağışı benim tıbbi bakımımı etkiler mi?
    - Hayır. Organ bağışlayan kişinin organlarının kullanılması ancak o kişiye tıbben yapılacak tüm tedaviler uygulandıktan sonra gündeme gelir.

Organ bağışı dini inançlara aykırı mıdır?
    -Kesinlikle hayır. İslam dini de dahil olmak üzere tüm büyük dinlerde organ bağışına aykırı bir durum yoktur. Ayrıca tüm büyük dinler organ ticaretini lanetlemektedir.

Organlarımı bağışlamak için ne yapmalıyım?

-Bir organ bağış kartı alıp yanınızda taşımanız yeterlidir. Organ bağış kartlarını hastanelerden temin edebilirsiniz. Kart temini konusunda daha ayrıntılı bilgi için Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği ( 0 212 635 85 85 ) temasa geçebilirsiniz. Organlarını bağışlayan bir kişinin bu durumdan ailesini önceden haberdar etmesinde yarar vardır.

Ben sadece böbreklerimi bağışlamak, diğer organlarımı bağışlamamak istiyorum, ne yapmalıyım?

-Bağış kartında bunu belirtmeniz yeterlidir.

Organlarımı bağışlamıştım, vazgeçebilir miyim?

-Evet. Bu iş yanınızda taşıdığınız bağış kartını yırtıp atmanız yeterlidir.

Organ bağışı için yaş sınırı var mıdır?

-Hayır. Beyin ölümü gerçekleşmiş 18 yaşından küçüklerin organlarının kullanılması için ebeveynleri izin vermelidir.

Bağışladığım organlarım para ile bir başkasına satılabilir mi?

-Hayır. Türkiye’de bugüne kadar böyle bir olay olmamıştır ve olamaz. Medyaya yansıyan organ ticareti haberleri tek böbreklerini para ile satan insanları anlatmaktadır.

PAPPATTYA

PAPPATTYA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Nis.2006 Pzt 13:38:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
FlashAhmet :

sapkın ateist  sosyolist  sacma felsefelerle ugrasmayında .

İleri kalp, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda sağlıklı bir yaşam sadece organ nakli ile mümkündür. Bugün ülkemizde böbrek bekleyen 17  - 18 bin hasta vardır. Diyaliz bu hastalarda yardımcı bir tedavi şeklidir ancak kalp, karaciğer hastalarının diyaliz gibi bir yardımcı tedavi olanakları da yoktur. Beyin ölümü gerçekleşmiş hastalar böbrek, kalp, karaciğer gibi organlarını bağışlayarak başka hastalara hayat verebilirler. Ülkemizde organ bağışları henüz istenilen seviyeye ulaşamamıştır. Bu nedenle organ bağışının yaygınlaşması gereklidir.  Beyin ölümü gerçekleşmiş hastalarda adından da anlaşılabileceği gibi beyin fonksiyonları tamamen ve geri dönmeyecek biçimde kaybolmuştur. Yani bu kişilerin bilinci yerinde değildir ve ancak solunum makinesi desteği ile yaşamlarının sürmesi mümkündür. Kişilerin ben gerçekten ölmeden organlarımı alırlar korkusu yersizdir çünkü beyin ölümüne karar verecek ekip ile organ naklini yapacak ekip ayrı doktorlardan oluşur.

Organ bağışı benim tıbbi bakımımı etkiler mi?
    - Hayır. Organ bağışlayan kişinin organlarının kullanılması ancak o kişiye tıbben yapılacak tüm tedaviler uygulandıktan sonra gündeme gelir.

Organ bağışı dini inançlara aykırı mıdır?
    -Kesinlikle hayır. İslam dini de dahil olmak üzere tüm büyük dinlerde organ bağışına aykırı bir durum yoktur. Ayrıca tüm büyük dinler organ ticaretini lanetlemektedir.

Organlarımı bağışlamak için ne yapmalıyım?

-Bir organ bağış kartı alıp yanınızda taşımanız yeterlidir. Organ bağış kartlarını hastanelerden temin edebilirsiniz. Kart temini konusunda daha ayrıntılı bilgi için Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği ( 0 212 635 85 85 ) temasa geçebilirsiniz. Organlarını bağışlayan bir kişinin bu durumdan ailesini önceden haberdar etmesinde yarar vardır.

Ben sadece böbreklerimi bağışlamak, diğer organlarımı bağışlamamak istiyorum, ne yapmalıyım?

-Bağış kartında bunu belirtmeniz yeterlidir.

Organlarımı bağışlamıştım, vazgeçebilir miyim?

-Evet. Bu iş yanınızda taşıdığınız bağış kartını yırtıp atmanız yeterlidir.

Organ bağışı için yaş sınırı var mıdır?

-Hayır. Beyin ölümü gerçekleşmiş 18 yaşından küçüklerin organlarının kullanılması için ebeveynleri izin vermelidir.

Bağışladığım organlarım para ile bir başkasına satılabilir mi?

-Hayır. Türkiye’de bugüne kadar böyle bir olay olmamıştır ve olamaz. Medyaya yansıyan organ ticareti haberleri tek böbreklerini para ile satan insanları anlatmaktadır.

Merhaba Ahmet;

Hatırlarsan organ bağışıyla ilgili başlığa yazı yazan bendim. Burada da bu konuya değinmen güzel fakat yazının

başındaki cümlen pek güzel olmamış. Sapkın, sosyalist, ateist felsefelerle uğraşamyın demek bana saçma geliyor. Ne

demek yani felsefe hayatın her tarafında vardır Ahmet. Eğer sen bunu inkar edersen kendini inkar etmiş olursun.

Senin şu girişmiş olduğun organ bağışı işi bile hayata dair  bir felsefen olduğunu göstermez mi ? Sapkın, sosyalist, ateist

olmayan felsefeler de vardır. Ayrıca senin böyle nitelendirdiğin felsefelere inanlar da az değildir ve sırf bu yüzden sen

onları saçmlıkla suçlayamazsın.

Hoşçakalın.

FlashAhmet

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Nis.2006 Pzt 21:48:52sohbet oyun linki
papatya emin  ol ki felsefede  de bos degilim ama  ben bu  tartısmaları lise de yaPİyordum   tsk ederim papatya

FlashAhmet

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Nis.2006 Pzt 22:05:29sohbet oyun linki
papatya  forum mesajlarımı kontrol ettim  gene liste basisin    senden baska kımse  baslıklarıma yanıt vermiyor ilgilendigin ve saygı duydugun için ÇOK TESEKKUR EDERİM .

PAPPATTYA

PAPPATTYA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Nis.2006 Sal 20:50:17sohbet oyun linki

FlashAhmet :
papatya  forum mesajlarımı kontrol ettim  gene liste basisin    senden baska kımse  baslıklarıma yanıt vermiyor ilgilendigin ve saygı duydugun için ÇOK TESEKKUR EDERİM .

Rica ederim . Her zaman yeter ki yazacağım başlıklar olsun. ( yazamayacağım başlık var mı ki benim)

Hoşçakal.

CC sohbet icin buraya
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir