ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

4 Mayıs 2024, Cumartesi 20:23   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   KAYIŞ NEREDE KOPTU?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Oca.2012 Per 20:40:10      KAYIŞ NEREDE KOPTU?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Biz eskiden eskiden su içerdik testiden...
Adem babaya kadar asiliz sülaleden.

"Sebeb- i hayatım, günüm, güneşim, kadınım, karım, nur-u aynım, vs. vs." Bu ve benzeri sözler dün akşam izlediğim bir dizinin repliklerinden birkaçı... Dizi 16.yy Osmanlı`sını anlatıyor... Sözler Cihan Padişahı Sultan Süleyman Han`ın Hürrem Sultan`a olan aşk sözleri... Bakıyoruz ki, atalarımız çok nazik ve aşktan anlayan kişiler... Geçmişimizde en ufak öküzlük emaresine rastlamıyoruz, haşâ rastlayamayız da... Günümüzdeki aşıkların laubalilik dolu sözleri geliyor aklıma... " Çilekli pastam, pıtırcığım, üzümlü kekim (aslında erkekler için uygunluğu anlaşılıp, genelde kadınlara sarfedilen dengesiz sevgi sözcüğü sarfiyatı) framboazlı turtam, limonlu ayçöreğim, vs. vs. vs. 16.yy`a göre giderek gelişecek ve değişecek aşk sözleri neden yerini bu sinsi laubaliliğe bıraktı diye merak edemeden duramıyorum. O zaman herşey mükemmeldi, yıllarca mükemmel devam etti... Peki o halde kayış nerede koptu?
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perseusneptunus

perseusneptunus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Oca.2012 Per 21:08:38sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
hürrem kayışın koptuğu yeri ve zamanı ben biliyorum.benim gençliğimde de böyle  olmasada gerçek aşk vardı. ne zaman ki  kenan evren  ihtilali yaptı o günden  sonra  gençlik  lümpenleşti çıkarcı ikiyüzlü bir hale  geldi.bizim  gençliğimizde evlenirken  severek evlenmek  vardı.evleneceğimiz kızın zenginliğine bakmazdıközal hükümetleri  hırsızlığı rüşveti  normalleştirdi.köşeyi dön de nasıl  dönersen dön  mantığı hakim  oldu  ülkede.biz kızlara  mektuplar yazardık en  samimi  duygularımızla.metrelerce  mektuplardı  onlar.heyecanla  ve  dört gözle  cevap beklerdik.fakirdik ama  borçlarımızı zamanında  öderdik.karşı cinse saf  ve  temiz duygular beslerdik.velhasılı  hürrem bu amerikanlaşma hareketleri bizi  bu  hale  getirdi kayış  o zaman  koptu.
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir