ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 11:20   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   UCANBATLICANI SEVEN SEVMEYEN BUYRUN
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ALEVgibii

ALEVgibii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 15:13:25      UCANBATLICANI SEVEN SEVMEYEN BUYRUNsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bugün formda yeni baslik acayim dedim ama konu bulamadim. bende millet su patlican hakkinda ne düsünüyo  yassin diye bu sayfayi actim .

ilk olarak ben aciklayayim:   ay ne desem bilmemki

ucan hos sohbet,  iyi niyetli ( bunu dedime inanamiyorum adam resmen bi potansiyel  sapik. cc de sarkmadigi kis kalmamistir.) komik (  bide her yazdiginin sonuna gülen smiliy eklemese ) saygili   sevdigim bi arkadas

sisi1982

sisi1982 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 15:26:54sohbet oyun linki
ALEVgibii :

Bugün formda yeni baslik acayim dedim ama konu bulamadim. bende millet su patlican hakkinda ne düsünüyo  yassin diye bu sayfayi actim .

ilk olarak ben aciklayayim:   ay ne desem bilmemki

ucan hos sohbet,  iyi niyetli ( bunu dedime inanamiyorum adam resmen bi potansiyel  sapik. cc de sarkmadigi kis kalmamistir.) komik (  bide her yazdiginin sonuna gülen smiliy eklemese ) saygili   sevdigim bi arkadas

uçanı çokkk seviyom.... ama g -string giymesi beni biraz düşündürüyor

delinaz

delinaz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 15:39:42sohbet oyun linki
muhahahakıslar paty için çok lafa gerek yok..alev dedigin gibi tam bir potansiyel sapık muhahaha ..patiiiiiii dükkanı kapadım lem çok içten ve iyisin biliyorumusun.. sevimli şımarık

sisi1982

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 16:32:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

kısa bilgiler vericem patlıcan hakkında... garibime ona göre davranın...yararlı ama:

PATLICAN YETİŞTİRME TEKNİĞİ

>Ekim Nöbeti
Sebzelerden sonra dikilmeli, patlıcan dikilen bir yere en az dört yıl patlıcan dikilmemelidir. Ayrıca baklagillerden sonra yetiştirilebilir. Bölgemizde patlıcanla en iyi ekim nöbetine girebilecek bitkiler pamuk ve buğdaygillerdir. En iyi ekim nöbeti, Buğday + 2.Ürün + Sebze (Patlıcan) uygundur.

Patlıcanda Toprak Hazırlığı

Ön bitkisi hasadından sonra tarla derin olarak sürülmeli, ilkbaharda otları öldürmek amacıyla uygun toprak tavında gobldisk ile ikileme yapılmalıdır. Karık pulluğu ile sıra arası mesafe 100 cm olacak şekilde karıklar açılarak fidelerin dikimine hazır hale getirilmelidir. Sonbaharda toprak işlenmemişse, ilkbaharda toprak mümkün olduğu kadar erken sürülmelidir. Tarlanın toprak kurtları ile bulaşık olduğu biliniyorsa tarla dikilmeden önce ticari gübre ile beraber gereken ilaç verilip tarla ile işlenir.

Patlıcan Ekimi ve Dikimi
Tohum sıcak yastıklara Şubat ayının ilk haftasında ekilir. Serpme veya sıravari olarak metrekareye 5-6 gr üzerinden ekilir. Sıravari ekim en iyi yoldur. Ekimden sonra tohumların üzeri 1 cm kadar kalınlıkta harçla örtülür ve hafifçe bastırılarak süzgeçli kovalarla tohumların bulunduğu kısma inecek kadar çimlenme suyu verilir.Tohumlar çimlenip 7-8 yapraklı olduktan sonra tohumlar Nisan ayının 2. haftasından itibaren 50 cm sıra üzeri 100 cm sıra arası ile esas yerine fideler aynı günde dikilmeye dikkat edilerek dikilir. Dikimden hemen sonra can suyu verilir.

Patlıcan Gübrelemesi
Patlıcanlar gübreyi çok sever. Patlıcan yetiştirilecek toprağın dikimden önce dekara 4-6 ton hesabı ile iyi vasıflı, yanmış ahır gübresi ve yardımcı olarak dekara fosforlu ve azotlu gübrenin yarısı dikim esnasında, azotlu gübrenin ikinci yarısı ise ilk sulamadan önce verilmelidir.Azotlu gübre olarak 21 kg/da N,Fosforlu gübre 10 kg/da P2O5 saf olarak verilmelidir.

Patlıcan Sulaması
Patlıcan yetiştiriciliğinde pratik bir kaide olarak ilk can suyundan sonra hava durumuna göre 15-20 gün müddetle su verilmez. Bundan sonra lüzum görülürse bolca su verilir. Çiçeklenme devresinde yersiz sulamadan kaçınılmalıdır. Bitkiler üzerinde ilk meyveler görülmeye başladıktan sonra bitkinin durumuna göre belli periyotlarla su vermek ve bilhassa hasat devresine girildikten sonra her toplanmanın ardından sulama ihmal edilmemelidir. Sulama karık usulü ile yapılmalıdır. Patlıcan yetişme devresinde 7-8 günde bir sulanması gerekir. Aksi taktirde gelişme yavaşlar mahsul azalır ve meyvelerde acılık başlar.

Patlıcan Bakımı
Patlıcanda bakım işleri: Çapa, sulama hastalık ve zararlılarına karşı gerekli tedbirleri almaktadır. Fideler esas yerlerinde gelişmeye başladığı andan itibaren takriben 2 hafta sonra 1. çapa yapılır birinci çapadan 2-3 hafta sonra 2. çapa yapılır. Yabancı otlar yok edilir. Kaymak tabakası kırılır. Toprağı havalandırmak ve rutubeti korumak maksadıyla sıra aralarında birkaç defa çapa yapmak faydalıdır.

Patlıcan Hasadı ,harmanı ve depolaması
Patlıcanlarda hasat piyasaya turfanda veya normal mahsul çalışma arzusuna göre meyveler muhtelif irilikte iken yapılır. İlk turfanda mahsul için meyveler henüz normal iriliğini almadan koparılırsa da esas hasat zamanı çeşidin hakiki meyve iriliğinin 1/3’nü aldığı zamandır. Hasat gecikirse meyveler kartlaşır renkleri açılır ve çekirdekleri sertleşerek yenme kabiliyetleri gittikçe kaybolur. Patlıcan bitkisinde ilk hasat alttaki meyvelerin koparılması ile başlar ve kademeli olarak yukarıya doğru devam eder. Hasata gelmiş meyveler sıcakla sapları ile birlikte kesilir. İrilik, düzgünlük ve renklerine göre sınıflara ayrılarak ambalaj kaplarına sıkıştırılmadan konur.

Patlıcanda Verim ve maliyet
Bir dekardan 4.000 kg verim alınmaktadır. Patlıcanda 171.30 sa/da insan işgücüne, 2.54 sa/da makine işgücüne gereksinim duyulmaktadır.

ccDeNiZzZcc

ccDeNiZzZcc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 17:26:25sohbet oyun linki

Ben bir ayrıntıyı aydınlatmak adına yazma gereği duydum...patlucanın sapıklık derecesini belirtcem

aslında elim hiç gitmio klavyeye ama geceleri uyku uyamas oldum ewet acıklıom patlucanın bana karsı zarfı var arkadaslar... bunu ne kadar engellemeye calıssamda olmadı en son bana dedi kelime: deniz bacaklarına bakıyorum utancumdan dısarı cıkamas oldum. patlucan allah belanu versin...

burdan yetkililere sesleniyorum patlıcanla ilgili ahlak masası kurulsun arastırma baslatılsın gereği yapılsın

karımıs kısımız nete giremes oldu...TESEKKUR EDERİM...

ucanpatlican

ucanpatlican resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 20:27:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ALEWWW ALICAN OLSUN ADIMI SAPIĞADA CIKARDIN SEN VE ARKADAŞLARIN YA DAHA TANİŞMADIĞİM BİCOK KIZ AVRDI ŞİMDİ HEPSİ BENDNE MAHRUM OLADU NEYSE SALIK OLSUN DOSLAR SAG OLSUN BU ARADA KİMSEENDE MAKASDA ALMADIM NASIL SAPIK OLDUM ANLAMADIM YAHU  KISLAR VALLA YALANNN

ucanpatlican

ucanpatlican resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 20:30:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

LEM SİSİ ALLAHİLİNİ VERSİN HİC ÜŞENMEDEN NE YAPMIŞ

KİM NE YAPSIN PATLİCAN MAHSÜLÜNÜN NASIL YETİŞİCENİ

Bİ ALEMSİN VALLA NESE SİZ BUNLARA İNANMAYIN KOMPLO BUNLAR

SİZİ SEVİYORUM ARKADAŞLAR KISLAR SİZLERİ DE COK SEVİYORUM TANIDIK TANIMADIK HER KIZI   

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2006 Cum 21:46:09sohbet oyun linki
Patlıcamı ilk gördüğüm zamanı hatırlıyom pusuya yatmış kıslara kardeş, bajı falam diyerek yaklaşma girişimlerinde bulunuyodu. Daha sonra teknolojisini yeniledi ve cc ye kıyıp tip aldı.Artık dişi sineğin bile şansı olamasdı bu tiple.Havada, karada, denisde, usayda aksiyonlu tipinin bütün öselliklerini sergiledi. Kıslara hiç şans tanımadı. Bise de kıs bırakmadı. Hele gargarasını gören kıslar, büyülenmişçesine etrafında pervane oluyolardı. Bi de Top sektirmesi yok mu? Etrafta cam, çerçeve, kırılacak eşya, çalınacak kalp bırakmadı.  Ne diyeyim demek ki Patlıcamın Uçanı makbul oluyomuş...

sisi1982

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2006 Cmt 11:14:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 model alemsin....

ALEVgibii

ALEVgibii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2006 Cmt 18:21:10sohbet oyun linki

ucanjum  canum  sen cc nin en sempatik sapisin.Üsülme lem kislar bu yasdiklarimisdan etkilenmes sen yine  meslegini ( potansiyellini)  defam ettirirsin

CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir