ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 19:12   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   SEVGİ ADASI
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

barbiexx

barbiexx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Nis.2006 Cum 12:31:22      SEVGİ ADASIsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Sevgi Adası   -  Sevgi ve Barış

Adaya Giriş

Genel Duyuru Sevgi kimi zaman karşılık beklenmeden duyulan karşılıklı beslenen duyguydu.Kimi zaman fedakarlıkların,uykusuz gecelerin adı..Kimi zaman iki damla gözyaşıydı, en samimi şekilde dökülen.Kimi zaman öfkeyi içine atabilmekti;sessiz çığlıklardı sevgi.

Bazen birilerine verilendi.Bazense ismi bir yerlere verilen....

İşte genç adam bu ismi önceleri insanlardan kaçmak için yerleştiği geç keşfettim diye kendine kızdığı bu adaya vermişti. İnsanlarda alabildiğince kaçıyordu genç adam onların kendisine zarar vereceğini düşünüyordu belki.Ama biliyordu burası da bir gün kalabalıklaşacaktı.Şimdiden başlarda kervan geçmez kuş konmaz olan bu ada yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştı bile.
Sık sık kendine köşe bucak bir yer bulur herşeyden kendisini soyutlardı.O gün yine bir ağacın üstüne çıkmış derin düşüncelere dalıp;gayri ihtiyari agacın yapraklarını koparırken,birden duyduğu ince bir sesle irkildi.

-Merhaba yakışıklı nasılsın Ben Hayal

Sesi duyar duymaz ne olduğunu anlayamayan genç adam bir anda üzerinde bulunduğu ince daldan düşecek gibi oldu.Dengesini kaybetti toparlandi..Aşağıdaki sesin sahibi bir eliyle hafif bir şekilde noktayı andıran dudaklarını kapatır gibi olduğunu tatlı bir tebessüm ettiğini görür gibi oldu.Aşağıda dünya güzeli bir kız vardı.Yazın sonbahara dönmeye hazırlandığı bu günlerde kızın üzerinde ince pembe bir abiye başında üzerinde çiçek figürlerini andıran bir başlık,elinde henüz yeni toplandığı belli olan kır çiçekleri vardı.

Bu masum dünya tatlısı sese, ne olduğunu anlayamayan genç adam kısık çok ta anlaşılmayan bir sesle cılız bir merhaba diyebildi.

Kendini hayal olarak tanıtan bu sevimli kızın çok sıcakkanlı olduğu herhalinden belliydi. Daha fazla dayanamayan konuşmak için acelesi varmış gibi görünen kız iki ellerini biribirni çenesi hizasında kavuşturarak devam etti.

-Burası çok güzel.Cıvıl cıvıl.Şu kuşlar ne kadar da güzel şarkı söylüyorlar,çiçekler ne kadar güzel dans ediyorlar.Bende yaşayabilirmiyim burada ne dersin yakışıklı?
-Sen burda yenisin sanırım
-Evet canım az önce geldim.
-Bu kadar kısa sürede nasıl söyleyebiliyorsun bunları?
- Gördüm hissettim çok güzel burası mutlu oldum birden.Hislerime güvenirim
-Görünüş yanıltıcı olabilir;bunun kararını vermek için erken...-
Sevdim sevdim işte.Başka bir şey söyleyemiyorum ki.Burası beni çok mutlu edecek inanıyorum buna..
-Bende bir zamanlar yaşamanın güzel bir şey olduğunu sanırdım ama değil.Gördüğüm kadarıyla safça konuşuyorsun.
-Bir şeyleri sevmek saflıksa çok sevmek saflıksa safım işte safım.. Ben değil
-Kimsin nerden geldin?
-Ağaçtan insen öyle konuşsak oluy mu? Utanma
-Böyle daha rahat.Konuşmakla ağacın çok ilişkisi olduğunu sanmıyorum.
-Yüz yüze konuşmak istersin diye belki..
-Ne fark eder ki.. Sağır olmadığına göre...
-Aşağı ineysen daha rahat kırarsın beni belki..Kulaklarım da anten gibi çok şükür ayrıca kepçe olduğunu söylemen için yakından görmen gerekmez mi. tatlı Şey Ama Allahıma çok dua ediyorum sağlıklı ikiside canlarım benim...[/B]

Hayal sırt çantasından urgan çıkarmaktadır.

-Bana yardım edermisin?
-Ne için?
-Salıncak kurmak sallanmak istiyorum...
-Edemem üzgünüm.Sende deliliklerini başka yer de yap..
-Evet deliyim mapiyim.Şimdi bütün hastane peşimdedir.Canın sağolsun yakışıklı tatlı Şey

Kendi çabalarıyla Hayal biraz uğraştıktan sonra beceremez.morali bozulur.Gözleri dolar gibi olur.Eliyle gözlerini ovuşturur...

Ve birden yüksek sayılabilecek bir sesle.Hiç bir şey olmamış gibi...

-Güzel Ağaçcıkne güzel bir ağaçsın sen.Güzel olmasan üstünde olurmu o?Yerim ben seni yerim.Üzerinde yakışıklıya söyle beni kırsın kötü şeyler söylesin ama üzülmesin mutsuz olmasın olurmu?.Şey o düşer diye korkuyorum ondan in dedim ona söyle oluymu?Lütfen iyi bak ona.Onu sana emanet ediyorum senden Allah a emanetsin.

Ağaca öpücük kondurup uzaklaşmaya hazırlanırken Hayal ismindeki bu sıradışı kıza dayanamayıp genç adam agaçtan atladıktan sonra seslenir:

-Hayal bir dakika...

Hayal sesini yalnızca kendinin duyabileciği bir şekilde

-Allahım ismimi söyledi öleceğim Allahım heyecandan...
-Nerden geldin sen buraya..

-şehir dışında evim.
-Ne işin var burda?
-Burasını daha öncede görmüştüm hatta senide.Ve yerleşmek yada sık sık gelmek istiyorum buraya.
-Ne için?
-Şiirlerimi burda yazacağım..Hayallerimi burda kuracağım..
-Şairmisin?
-Hayır değilim ama çok severim şiir yazmayı.
-Salıncak kurmak istiyordun değil mi?
-Evet ama beceremedim ..Senide rahatsız ettim.Ne beceriksiz kızım ben..
-Şiir yazabildiğine göre sanmıyorum beceriksiz olduğunu
-Sağol canımmm tatlı Şey

-Ver şu urganı bakayım..

bir süre geçer..

-Evet işte oldu...
-Bitanesinn yakışıklı tatlı Şey Biliyodum biliyodum senin iyi yürekli olduğunu
-Ağaçcık beni sallaymısın? Ağaçcık köklerinden kurtulamiyor ki çok üzgün
Tamam ben sallarım seni merak etme..

Sırtından hafifçe öne doğru iterek sallamaya başladı genç adam.Kız mutluluktan uçuyordu sanki.Yüzü gülmeyen bu adamın yüzünde de bir tebessüm belirir olmuştu.

-Yakışıklı şeyyy birazda önden sallarmısın?-Neden?
-Yüzünü göreyim değilmi ama?
-Peki.
Tamam yeter bu kadar başın döner daha fazla sallarsam..
-Biliyormusun Agaçcık daha salıncağımı kuranın ismini bilmiyorum ne kadar aptalım?
-Hayal! İsmim OnuR

Hayal hemen OnuR un baş harfleriyle çok kısa sürede bir şiir yazar.Onur ağzı açık hayretler içinde seyreder.Ve Hayal devam eder...
-Çok güzel bir isim OnuR...Bende Sinem ama Hayal der herkes bana.Sende Hayal de...
-neden?
-Hayaller kurarım hep hiç bir zaman gerçekleşmeyecek hayaller olsun mutluyum yinede.Şiirlerim hikayelerim o kadar mutluyum ki...Hayat çok güzel...
Bu hayat dolu kız etkiler OnuR u.Yaşam sarılması pozitif olmasına imrenerek bakar...

OnuR evden merak ederler vakit geç oldu ben gideyim şimdi...
Yine gelecekmisin?
Gelirim tabi gelmezmiyim istermisin?
-E ıı şey evet isterim tabi.

Hayal aniden OnuR un yanağına öpücük kondurur.OnuR ne olduğunu anlayamaz.Bütün gece Hayali düşünür..Ne değişik bir kız olduğunu

Yarın Ertesi gün ve daha sonraki günler Her gün artık hayal oraya gelmeye başlar.O ağaç altı mesken tutulur olmuştur rutin buluşmalara..

Hayal buluşma yerinde seslenir....

-OnuR ordasın mı? OnuR ordasın mı?

-Burdasıyım canım burdasıyım..

-Öyle koyktumki orda değilsin diye..Gün ışığım nasılsın bugün?

-İyiyim hayalim..Sen nasılsın?
-Nasıl iyi olmam yanındayım tatlı Şey
-Biliyormusun sen bir perisin...
-bilmem öylemiyim? Utanma Değilim ama..-
Öylesin..Şiir perisisin.Ve senden dilek dileyeceğim..
-Dile OnuR um Ama ben dilek perisi değilim ki.ben dilek perisine söylerim.

-Ne yapmam lazım.Yastığımın altına şeker koysam olurmu?
-Gözlerini kapa sol elini kalbine koy ve bütün samimiyetinle dile..İnşallah olur Allahım OnuR umun dileği..
-Ne dilediğim söylenmez değil mi?
-Söylenmez bitanem....kabul olmaz yoksa..
-Belkide senin dilediğini
-Belkide evet...

-Sana hayal dedikleri doğruymuş.Sen hem hayalsin hem gerçek...Sen gerçek olamayacak kadar güzel bir düş,sen bulutlarda yürümek gibi, hiç bir şeye ihtiyaç duymadan uçmak gibi bir hayal, ellerimi uzatıp ellerine değecekmişim gibi sana dokununca seni hissedecemişim gibi seni görünce hissetiğim her güzel şey gibi gerçeksin.sen umutsuz bir karanlıkta içeri firar eden bir ışık sen tutanacak bir dal sen bir yaşama sebebisin.
-OnuR günışığım çok utanıyorum.. Utanma
-Ne yeşil gölgeli çamlar,ne ormanlar senin gözlerin kadar yeşil ne bulutlar ne gökyüzü senin yüzünden parlak...

Kısa zamanda gitikçe kalabalıklaşan adada Hayal herkesin vazgeçilmezi
olur.Bitkiler hayvanların bile sevgilisi olmuştur.

Hayal başından beri aşıktır akla hayale gelmeyecek insan aklını zorlayacak inanılmaz saf ve büyük bir duygusallıkla şiirlerini yazmaya devam eder.Bütün şiirleri O harfiyle başlar R harfiyle biter giydiği elbiselerde yediği içtiği her şeyde yaşadığı her an aldığı her nefeste o vardır.Başka bir şey yoktur...

OnuR bu inanamdığı yoğun sevgi karşısında uzun süre ne yapacğını bilemedikten sonra Hayainde son günlerde üst üste gelen kendisini sevip sevmediği konusundaki sorularda bunlara eklenince Hayalle olamayacağını söyleme karar verir. Çünkü o gözle bakamamıştır.Çok sevsede öyle bir duygu besleyememektedir.

Hayal yine bir şiir yazmıştır...

Bana gel deme sevdigim
Gelemem..
Silemem onca ya$ananlari bir anda
Unutamam yaptiklarini

Bana gel deme sevdigim
Gelemem..
Kalbimi hapsettim nefretime
Duygularim zincirlenmis ofkeme

Bana gel deme sevdigim
Gelemem..
Birakamam yüzüstü gururumu
Hiçe sayamam kirdigin onurumu

Bunu hayale söylemek üzeredir.Hayalde az çok bunu bilmekte bunu belli etmektedir.OnuR bir gün hayalin ömrünün az olduğunu onun kalp hastası olduğunu öğrenir.Yıkılır mahvolur bu dünya güzeli kız bu dünya iyisi melek nasıl olurda böyle acımasız bir kadere mahkum olur.Kabul edemez isyan eder...

-Bana acıma Onur olur mu acıma beni sevme isteme istersen git de giderim yeterki sen iyi ol ama acıma bana.ben işte o zaman gerçekten ölürüm.bana acırsan ölürüm ben... çok üzgün

-Susss sus diyorum.acıdığım yok.bişey olmiyacak sana yanındayım senin sürekli her zaman her an senle oalcak.sana bir şey olmicak.seni bırakırmıyım başka bir yere.ölmiceksin hep bizle olacaksin.

-üzülmüyorum ki kaderim bu benim.bana bu kadar ömür biçilmiş.Allah bana bu kadar ömür yeter demiş.Ben sensiz kalacam ona üzülüyorum...

-Sus diyorum suss ne olur öyle söyleme ölmiceksin ne olur sus dedim delirtme beni delirtmeeee

-İsyan etme Onurum günaha girme onurum kaderin önüne geçilmezki bu dünyada hiç gülmedim hiç mutlu olamadim bir hayal olarak geldim bir hayal olarak gideceğim.Doktordan geldim az önce ilerlemiş hastalığım.Artık hap atmayıda kes dediler.Gerek yokmuş.Öleceğim tarih bile hesaplandi biliyomusun?
- Sus yalvarırım suss ne olursun deme bunları çok üzgün

-Beni unutma oluymu? Ama benim için üzülme ben her yürek atışında seninle olacağım Seni yukardan seyredeceğim.Ben kalbinin attığı her yerdeyim.İnan üzülmüyorum. inan.. Bir burukluk var sadece içimde.
.-bana mı?

-Sana kızamam kıyamam Onurum.Çok mutlu olsun Onurum çok mutlu edecek birisi çıksın diye dua ediyorum her gün..Benim kırgınlığım kaderime..küçükken arkadaşlarım dışarda oynarlardı doyasıya.Koşarlardı sokaklarda.Ama benim dışarı çıkmam yasaktı.Koşmam yasaktı.Kalbim en ufak bir harekette yorlurdu ve ölümcül oalbilirdi.Pencereden seyrederdim sadece...
çok üzgün

Günler günleri kovalar.Hayalin hastalığı ilerlemektedir..OnuR bir türlü hayale acıdığı için ona destek verdiği düşüncesini sinem in kafasından silemez.bu onu çok üzmektedir.Sinem in daha fazla üzüldüğünü görmektedir..Hastalığının ilerlemesine katkıda bulunduğuna inandığı için OnuR hayalden uzaklaşır..Hayal bu süre boyunca şiirler yazmıştır ama ne yazıkki o şiirler OnuR a çok geç ulaşacaktır..

OnuR o gün hayalle son konuşmasını yapacaktır.Bu konuşmasında sineme son derece soğuk davranan OnuR son zamanlarda sineminde kendisine kırılan gururu yüzünden olsa gerek diye düşündüğü bir şekilde soğuk ve umurusamaz davranmasından memnundur.Kendisini unutmasını ve yaşama dönmesi gerektiğine inanır.O ağacın altında son bir kez daha konuşurlar.Ve bir daha adaya gelmez olur Sinem..

Onur yolunu gözler endişelenir oturduğu evi bilmiyordur.Çok geçmeden acı haber gelir..Dehşet içindedir herkes.Kuşlar ötmez çiçekler açmaz olmuştur.O yoktur herkesin çok sevdiği herkesin taptığı hayal yoktur artık.Ölümün soğuk yüzü kendini göstermiştir.Altı ay kendine gelemz onur.Büyük bir vicdan azabı duyar.Günlüğünü bulur ve okur.Her yerinde kendisi vardır.Resimlerini duvarlara asmış elbisilerine bile basmıştır sinem..Bir şiirini bulur yine...

Gittin mi sevdigim..
Yarali bir sokak çocugu gibi
Ardindanmi biraktin beni
Gittin mi sevdigim
Her unutmaya çalistigimda
Aklima gelsin diye
Son bakisinimi biraktin bana
Gittin mi sevdigim

Ve yine konuşmadıları zamanlarda yazılmış sayısız şşiirden biri daha...

NEDEN GÜNES DOGMADI BÜGÜN
GÜNDÜZLERIM NEDEN BU KADAR KARANLIK
NEDEN KOKUN YOK DUVARLARDA
HÜZÜN BULUTLARI
KAPLAMIS HERYERI
ICIMDE EV KADAR BOS
SENSIZ ÖLECEGIMI UNUTUPDA
GITTINMI YOKSA...
Kokunu söktünmü duvarlardan
Gözlerini sildinmi aynalardan
Yoksa bakipda kahrolayim diye
Hayalinimi biraktin bana..
.

Sayfayı çeviririr çok geçmeden başka bir şiirle karşılaşır....

Sensizlik bir kara bulut olmus
Heryanimda kapli
Kalbim senin yalan sevgine köle olmus
Kamçilandikça sahlaniyorum
Birtanem..
Her yolun sonunda buldum seni
Her hayalin bitiminde
Her gunun son bulu$unda..
Yada buldugum sandim..
Yalan askina aldandim
Kimbilir..
Ve kaybetmek..bilirmisin
Yarim kalir hayaller
Dü$ler..Umutlar
Güne$ dogmaz, gunler isyanda

Kendisi için ettiği duaları okur.ve o mutlu olsun ben gerekirse görünmem gözüne diye yazmıştır her yere..

Kac kez agladim senin icin
Biliyormusun..
Kac kez isyanlar ettim sensizlige
Kac kez vazgectim bu sevdadan
Ve kac kez dondum sozumden
Biliyormusun..
Yanliz kuytu ko$elerde
Kac kez sorguladim sevdami

YaLaNMiYDi PeKi GiDeRKeN üZGüN oLuSun
DöNeCeGiM DeRKen YaLaNMi SöYLeDiN
DüSüNMeDiNMi BeKLeYeCeGiM SeNi GüNLeRCe
uMuDuMu KaYBeTMiSKeN ÇiKaR GeLiRSiN DiYe
GeCeYe BeS KaLa DuYMaDiNMi ÇiGLiKLaRiMi
GöRMeDiNMi GöZüMDeKi ÇaGLaYaN aKaRSuLari
HaDi GeL aRTiK SöZ VeRMiSTiN
NeRDeYSeN HeR KiMiNLeYSeN
ÇiK GeL..
Hayallerinize Tutunun. .
.

Kendisini bu ölümden dolaylı olarak sorumlu tutan hastalığında ilerlemsinde katkısı olan OnuR 1,5 yıl sonra nanılmaz tüyler ürpertici bir gerçeği öğrenir...Hayal aslında hastalığı ağırlaştiğindan değil artık yaşamanın bir anlamı kalmadiğinı düşündüğü onursuz bir hayatın manasız olduğunu etrafına söylediği ve iki kutu dolusu hap içtiği için intihar etmiştir.Bu gerçek saklanmıştır...

Mezarını ziyarete gider.Onun huzuruna çıkar..Mezar taşında "sen artık yalnızca bir hayalsin" yazmaktadır.Tüyleri ürperir.Gözyaşları içerisinde ne diyeceğini bilemeden kalakaldiği derin bir ızdıraptan başka bir şey hissemediği ayakta zor durduğu yerde birden diz çöker.beyninde sinem in sözleri yankılanmaktadır.

"İnsanlar kırmızı güllerin büyüsüne kapılıp ayakları altında ezdikleri kır çiçeklerini görmezler.Oysa gül dikenlidir onu eline aldığında sıktığında elini kanatır.Buna rağmen baştacı edilir.Ama kır çiçekleri ayaklar altında ezilir"

elindeki kırçiçeklerini onun üstüne serper gözyaşları eşliğinde...Kir çiçeğim affet affet beni diye derinden bir ah çeker.Haylin ruhu onu serpe seren bu toprak onun sesi söyledikleri şiirleri beyninde döner durur.Aklını kaybedecek gibi olur..

Konuşmaz bir şey söyleyemez hıçkırıklarını saymazsak, isyanlar eder ellerini semaya açarak..Yoğunlaşır tuhaflaşırr sus işareti yapar gayri ihtiyari.Sonra hissediyorum ruhunu hissediyorum seni der.Gözleri bir aklını kçırmış bir delinin gözlerinden farksızdır.Aklı var ile yok arası hayat ölmek ile direnmek arasıdır artık.

Sonra titreyen elleriyle güç bela cevirebildiği onun günlüğünün ölmeden biraz önce yazdığı son sayfasını çevirir..
Ve okur...

Bana gel deme sevdigim
Gelemem..
Yanlizligi ve sensizligi
Kendime arkada$ seçtim
Sevdigim ben sensiz öldüm
Ölürkende seni ve sevgini kalbime gömdüm

"Ölüm bir kere vicdan azabı her gün ölümdür.."

Compeira

Compeira resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Nis.2006 Cum 17:56:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bana gel deme sevgılım.. Gelemem.. Bırakamam yüzüstü gururumu.. Hiçe sayamam kırdığın onurumu.. Her unutmaya çalıştıgımda aklıma gelsın dıye son bakışını mı bıraktın bana.. Gıttın mı sevgılım? Söktün mü o güzel kokunu duvarlardan. Sildin mı gözlerını aynalardan? Yoksa bakıpta kahrolayım dıye hayalinimi bıraktın bana... Bitanem.. Her yolun sonunda buldum ben senı, her hayalin bitiminde... Her günün son buluşunda.. Yada hep buldum sandım ve yalan aşkına aldandım. Kimbilir... Yalan mıydı peki giderken üzgün oluşun? Döneceğim derken yalan mı söyledın? Düşünmedın mı bekleyecegım senı günlerce.. Umudumu kaybederken çıkar gelırsın dıye. Geceye beş kala duymadın mı çıglıklarımı? Hadi gel artık söz vermiştin.. Çık gel..

Bana gel deme sevdigim
Gelemem..
Yanlizligi ve sensizligi
Kendime arkada$ seçtim
Ölürkende seni ve sevgini kalbime gömdüm...

Ne desem ki. Okurken tüylerim diken diken oldu.  

artemisssss

artemisssss resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2007 Pzt 18:42:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Uzundu ama güzeldi
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir