ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
11 Mayıs 2024, Cumartesi 10:08   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Spor > Genel Spor Muhabbeti
forum sohbet oyun basliklari
   Atletizm Genel
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

0RFE

0RFE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eyl.2006 Pzt 13:06:37sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Zakari de doping kurbanı...
Tüm dünyada bir salgına dönüşen, sporcular arasındaki doping içeren maddde kullanımı, bu kez de ünlü Ganalı atlet Aziz Zakari nin başını yedi. Zakari IAAF tarafından 2 yıl men cezasına çarptırıldı.
Tüm dünyada üst üste patlayan doping skandallarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez yasak maddde kullanımının kurbanı Ganalı sprinter Aziz Zakari oldu.

30 yaşındaki yıldız sporcu 29 Nisan da katıldığı Grand-Prix Meeting de "Anabolikum Stanozolol" içeren ve doping sayılan madde kullanmakla yargılandı. Zakari nin Senegal in başkenti Dakar da gerçekleştirilen doping testi pozitif çıkmıştı.

Dünya numarasının 8 numarası Zakari 8 Haziran 2008 e kadar cezalı. Ünlü yüz metrecinin en iyi derecesi 9,99. BU sezon ise en hızlı zamanı 10,14.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Eyl.2006 Çar 17:59:55sohbet oyun linki

Ben Johnson Altınını geri istiyor..
O adını Atletizm tarihine hem Altın hem de Kara harflerle yazdıran dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı sprinterlerinden biri. 18 yıl önce doping sknadalına karıştı ve dünyası karardı. Ünlü atlet şimdi geçmişiyle hesaplaşıyor..
24 Eylül 1988 tarihinde 100 metrede 9.79 koşarak dünya rekru kırdı ancak 3 gün sonra idrarında anaboler Steroide maddesi bulundu. O şimdi bununla yüzleşmek ve kendisine komplo hazırlayan adamı deşifre etmek istiyor ancak bun adahja hazır değilim diyor, Ben Johnson bunun adına kademeli terapi diyor. 18 yıl sonra sonra bir sır perdesini aralayan Johnson bunu vicdanını rahatlatmak için yaptığını söylüyor. Ünlü atlet Seoul Olimpiyatlarında kazandığı Altın Madalyasını geri istiyor.

44 yaşındaki Johnson bir radyo programına konuk oldu ve geçmişiyle ilgili bilinmeyen çarpıcı gerçekleri açıkladı.

Johnson :"İdrarımın içine bir şey kattılar, kimin kattığını da çok iyi biliyorum, zamanı gelince o ismi de açıklayacağım. Geçmişimle ilgili bu olayı birileriyle artık paylaşmam gerektiğini düşündüm" diye konuştu.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eki.2006 Cmt 14:11:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

55 yaşında, 15 yılda 50 bin kilometre !..
İstanbul da yaşayan 55 yaşındaki Alman ultra maratoncu Michael Friedl, 15 yılda 50 bin kilometre koştuğunu söyledi.

Friedl i yabancı bir şirket 1987 de iş için İstanbul a göndermiş. Friedl, Türkiye de çalıştığı dönemde 1992 de Marmaris te tatil yaparken eşi Fulya Friedl ile tanışınca tamamen Türkiye ye yerleşmeye karar vermiş.

Friedl, Almanya dan iş teklifi almıştım, dönmeyi düşünüyordum fakat Fulya ile tanışınca kararımı değiştirdim. Zaten Türkiye yi çok seviyordum. 1994 de Fulya ile evlendik ve burada kaldım diyor.

-40 YAŞINDAN SONRA SPORA BAŞLIYOR-
Michael Friedl, 40 yaşına kadar sigara ve içki içmiş, normal bir hayat yaşıyormuş. 40 yaşında spor yapmaya başlayan Friedl, o dönemi şöyle anlatıyor: Sigara içiyordum, bira içiyordum, Türkiye de de rakı içmeye başladım. Fazla kilo aldım. 40 yaşında bir gün düşündüm, Böyle devam edemez, spor yapmam gerek dedim. Herhangi bir sağlık sorunum yoktu. Önce çok yavaş başladım, 1 km, 5 km koştum, sürekli devam ettim.

- İLK MARATONDA ATLETİZMİ BIRAKMAYA KARAR VERDİM -
Kendi kendine antrenman yaparak 1992 de ilk kez bir maratona katılan Friedl, çok zorlanınca maraton koşmayı bırakmaya karar vermiş, ancak sonra devam etmiş. İlk maratonu Hamburg ta koştuğunu anlatan Friedl, 1992 de ilk defa Hamburg da maraton koştum. 5 saatte bitirdim, ama çok kötü oldum ve Artık maraton koşmam dedim. Ancak daha sonra koşmaya devam ettim şeklinde konuştu.

- ULTRA MARATON BENİ MUTLU EDİYOR -
İnternetteki antrenman programlarına bakarak kendi kendine antrenman programı hazırladığını vurgulayan Michael Friedl, internette görünce ultra maratona katılmaya karar verdiğini söyledi.

- TÜRKİYE ADINA KOŞUYORUM -
Bu sene uzunluğu 1200 kilometre tutan ultra maratona katıldığını ifade eden Friedl, şöyle devam etti: Ultra maraton 1200 kilometreydi, 17 günde koştuk. Günde ortalama 70 kilometre koşuyorduk. 35 kişi katıldı, genel klasmanda 6., 55-59 yaş grubunda 1. oldum. Benim için ultra maratonda önemli olan varışa gelmek. Kaç saatte bitirdiğin önemli değil.

- 15 YILDA 50 BİN KİLOMETRE KOŞTUM -
Michael Friedl, 1999 dan beri her sene 5-10 ultra maraton koştuğunu ve hepsini de tamamladığını kaydetti. Hedefinin 2009 da 4 bin 700 kilometrelik ultra maratonda koşmak olduğunu dile getiren Friedl, şunları söyledi: Bugüne kadar 112 maraton, yaklaşık 40 ultra maraton koştum. 15 yılda toplam antrenman ve yarışlar dahil yaklaşık 50 bin kilometre koştum. Bundan sonraki hedefim 2009 daki Avrupa ultra maraton koşusuna katılmak. Bu 4 bin 700 kilometrelik bir koşu, 64 günde koşulacak. Türkiye de ultra maraton için imkanların kısıtlı olduğunu vurgulayan Michael Friedl, Ultra maraton için antrenman yapmak İstanbul da çok zor. Yeşilköy de Sarıyer e kadar yolda koşup, geliyorum. Bu da tehlikeli oluyor. Zaman zaman Belgrad Ormanları nda koşuyorum, ama orada tur attığım için motivasyonda zorlanıyorum. Avrupa da ultra maratonu çok fazla ilgi var, ama Türkiye de henüz yok dedi.

Friedl, Kıtalararası Avrasya Maratonu nda da daha önce koştuğunu, bu sene de Avrasya Maratonu na katılacağını sözlerine ekledi.

-YARAŞ: ULTRA MARATON ÇOK ZOR BİR UĞRAŞ -
Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Münir Yaraş, Michael Friedl in koştuğu ultra maratonun çok zor bir uğraş olduğunu söyledi.

Normal maraton mesafesini aşan her maratonun ultra maraton sayıldığını belirten Yaraş, Organizasyonu zor bir yarış. Türkiye de hiç düzenlenmiyor dedi.

Dünya Atletizm Federasyonu Yol Koşuları, Kros ve Dağ Koşuları Komite Üyesi olan Münir Yaraş, Ultra maraton da bizim komiteye bağlı olarak yapılıyor. Son zamanlarda ultra maraton, dağ koşuları gibi ekstrem sporlara ilgi artıyor. Ultra maratona genelde Friedl gibi yaşlı sporcular katılıyor. Bakiye Duran adlı bayan bir sporcumuz da ultra maraton koşuyor diye konuştu.

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir