ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 05:28   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Şiir sevenler
forum sohbet oyun basliklari
   qriLkis in Şiir kitapçığı :$
 <<123 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

qriLkis

qriLkis resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Tem.2006 Cmt 16:11:22sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim?

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, ordayım!

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle... Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır...

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi...

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi?

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!..

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!..

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm...

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz...

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir? Çünkü sen benim için daima teksin!

Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için?

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun... Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun.

Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.. Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum?

Bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir benim için. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem?

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.

Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet?

Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin.

@--)--) sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü bu uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor. Ama bil ki gerçeğini, gözlerinin içine bakarak vermek isterdim. Ve seni sevdiğimi fısıldamak.. Seni seviyorum! Aşkım, birtanem, her şeyimsin?

Hep kalanlara gidenleri kattım! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattım yine de bir tane ?sen? edemediler. Önceleri hasreti hiç tatmadım, yarimden hiç ayrı kalmadım, biter diye takvimlere baktım. Zor geldi ayrılık alışamadım. An gelir insan gülerken ağlarmış. Gözyaşları sel olup kalbine akarmış? Seni çok seviyor ve özlüyorum. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getiriyorum?

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın! O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Dolanıp sarmak geliyor içimden, saramıyorum. Öylesine bağlanmışım ki, sensiz duramıyorum. Seni çok seviyorum?

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun?

Sen var ya sen aynı sigaram gibisin. Dumanı gözlerin? Külü dudakların... Yalnız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun...

Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi. Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çicekler gibi. Bir insanın bir tanesi olmalı, tıpkkı senin gibi.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim...

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin...

Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen hayatın cesaret veren mutluluk yanı ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

Günün ilk ışıkları sahile vurduğunda, martılar yalnızca ikimizin anlayacağı bir dille şunu fısıldar denizin kulağına: Seni çok özledim...

Seni seviyorum çünkü elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine o tarifsiz sıcaklığı koymayı başarıyorsun...

Sana nasıl hitap etmeliyim bilmiyorum. Hayatım desem hayat çok kısa, çiçeğim desem çiçek soluyor. Sana canım demeliyim, çünkü bu can sen oldukça yaşıyor...

Doğan her günün sabahında, içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak..

Ben sevdanın sokağında oturuyorum? Geceler hiç bitmiyor, ben hiç uyumuyorum.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

Seni unutmak için and içtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim.

Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü? Hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni. Gerçekten yoruldum her bulduğum yerde seni kaybetmekten.

Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa.

Buruk hasret dolu geceleri öldüreceğim bir gün bu ayrılık şarkılarını kurşuna dizeceğim ve seni benden ayırdığı için kaderimi mahkemeye vereceğim.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, çaresizliğimi? Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım?

Rüzgar alabildiğine hırçın,yağmur alabildiğine inatçı, yüreğin ise onlara inat sanki bir liman... Tıpkı gözlerindeki huzur gibi...

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana?

Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; ölümsüzlüğün adını aşk koyardım...

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim!

Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun...

Bir an buruk bir acı saplanırsa yüreğine, gözlerin zamansız takılırsa, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlemişsindir beni?

Gençliğine güvenip erken derken belki elveda bile diyemezsin giderken.

Allah gücü erkeğe, güzelliği kadına vermiş... Ne var ki her şeyi yenen güç, güzelliğe yenilmiş...

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için
Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki... 

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2006 Pzt 18:19:13sohbet oyun linki
ÖZLEDiM SENi

özledim seni...
ayrilik yüregimi uyusturuyor karincalandiriyor nicedir.
beynimi uyusturuyor özlemin...
çok sik birlikte olmasak bile
benimle oldugunu bilmenin
bunca zamandir içimi isittigini
yeni yeni anliyorum
Yoklugun,
Hatirladikça yüregime saplanan bir sizi olmaktan çikip
mütemadiyen bir bosluga
Sabahlari seni oksayarak baslamalari
aksamlari her isi bir kenara koyup
seninle basbasa konusmalari özlüyorum;
oynasmalarimizi,
yürüyüslerimizi,
sevimli hasariligini,
çocuksu küskünlügünü...
Nasilda serttin baskalarina karsi
beni savunurken;
ve ne kadar yumusak
bir çift kisik gözle kendini
ellerimin oksayisina birakirken
Gitmeni asla istemedigim halde
buna mecbur oldugunu görmek
ve sana bunlari söylemeden
git artik demek
beni ne kadar çabuk unutursan, o kadar çabuk
kavusacaksin mutluluga
demek sana nede zor
seni görmemek ve belki yillar sonra
karsilastigimizda
bana bir yabanci gibi bakmani istemek senden...
yeni bir sevdayi yasakladigim kalbime söz geçirmek....

Can Yücel

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2006 Pzt 18:20:05sohbet oyun linki
BAYRAK ŞİİRİ

Ey mavi göklerin beyaz ve kizil süsü Kiz kardesimin gelinligi, sehidimin son örtüsü. isik isik, dalga dalga bayragim, Senin destanini okudum  Senin destanini yazacagim, Sana benim gözümle bakmayanin  Mezarini kazacagim, seni selamlamadan ucan kusun Yuvasini bozacagim, Dalgalandigin yerde ne korku ne keder, Gölgende bana da bana da yer ver. Sabah olmasin günler dogmasin ne cikar, Yurda ay yildizin isigi yeter, Savas bizi karli daglara götürdügü gün, Kizilliginda sigindik, Dalgalardan cöllere düsürdügü Gölgene sigindik, Ey simdi süzgün rüzgârlarda dalgali Barisin güvercini, savasin kartali Yüksek yerlerde acan cicegim Senin altinda dogdum Senin dibinde ölecegim, Tarihim, serefim, siirim, her seyim Yer yüzünde yer begen, Nereye dikilmek istersen, Söyle seni oraya dikeyim.

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2006 Pzt 18:21:05sohbet oyun linki
Yalan
Tohumdur.
Bire kırk
verir.
Verdiği kırkın her
biri
bir tohumdur
ki
o da bire kırk
verir.

Bilgi
de
tohumdur.
Bire yüz
verir.
Verdiği yüzün her
biri
Bir tohumdur
ki;
sana bilgelik, torunlarına da ilham
verir.

Zeka
Sudur.
Tohumlara
yeşertir.
Yalanı da bilgiyi
de.

Yetenek
Topraktır.
Ne ekersen onu
biçersin.
Ekmezsen üzerinde ayrık otları
biter.

Emek
Güneştir.
Tohuma da suya da toprağa da hayat
verir..

Kader
Çadırındaki kilim
gibidir.
ipliğini Ulu Manitu
verir
Sen
dokursun.
Deseni
sendendir,
renkleri
Tanrı dan.

Şans
Doğal
gübredir.
pislik bir şeydir
yani.
Ne zaman nereye düşeceği belli
olmaz.
Kilimine düşerse kirletir. Desenini
değiştirir.
Her şeyi pislik
eder.
Oysa toprağına düşerse
besler. 

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2006 Pzt 18:21:43sohbet oyun linki
Ben seni görmeden sevdim

Yorgun gecelerde titreyen bir yetim bir öksüz yüregimde sevdim seni

Ey gönül bahcemde büyüttügüm nazli cicek,

Ey sevdamin adi, askin gercek anlami

Bu hasret, bu gurbet söyle, söyle ne zaman bitecek

Ben seni görmeden sevdim

Yolunu gözledim bir Medine sabahi

Ellerimde güller, güllerki kokunu aldigim, kokunu alip yandigim

yanip yanip agladigim...

Ben seni görmeden sevdim

Gözlerini gözlerime degdir efendim, ellerini ellerime

Sevmeyi senden ögrendim ilkin, sevilmesi gereken herseyi senden

Sefkat seninle mana buldu, buz cöllerini seninle asdim

Ben seni görmeden sevdim

Bahar yüzlü insanlar bildim etrafinda pervane

onlardan biri olmak istedim hep, her emrine amade

Seninle yasamak seninle ölmek,

ama en cok seni seni görmek istedim...

Ben seni görmeden sevdim, kokunu aldim güllerde,

Ben seni görmeden sevdim, adini andim yürekte

Sevgili.....Sevgili...... En Sevgili! ! ! ! ! 

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2006 Pzt 18:22:21sohbet oyun linki
Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne."O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.   Yaşarsın çünkü.

Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.
Ve zaten genellikle o daha az sever seni, Senin o nu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.

Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini...
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın.

Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği
yerleri sahipleneceksin.

Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları... Mesela kuzey
yıldızı,senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir
Şeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan,
renklere ait olacaksın.

Mesela turuncuya, yada pembeye. Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin
kalacakmış gibi hayat.

İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak..

CAN YÜCEL..

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Ağu.2006 Cmt 17:44:20sohbet oyun linki
.::BENİ MUTLU ET::..
Dualarınla yaşamadım ki
Bedduanla nasıl öleyim
Senden bir hayır göremesem de
Değişirsin bir gün
Bunu bileyim
Sevdim seni pişman değilim
Ben sana yarim düşman değilim
Söyle söyle aşkım duyayım
Seviyor musun anlat ki bileyim

Bana birşeyler söyle
"Seni seviyorum" de
"Seni öpüyorum" de
Ne bileyim "aşkımsın" de
Duymadığım sözler söyle
Artık bana "canım" de
"Hayatımın anlamı" de
beni mutlu et SEVGİLİM.....
-----------------------------------------------------------

SENI SEVIYORUM (Türkçe)

I love you (ingilizce)

ich liebe dich (Almanca)

Je t`aime (Fransizca)

Te quiero (ispanyolca)

Ti amo (italyanca)

\ uhibbuki (bayana); \ uhibbuka (erkege) (Arapça)

aami tomake bhalobhashii (Bengali)

Volim te (Bosna)

Ngo oi ney (Cantonese)

Indian Chiholloli (Chickasaw)

Ja Tebe Volime (Hirvatça)

dili Jeg elsker dig (Danimarkaca)

Ik hou van jou (Hollanda); (Felemenk-Hollanda)

Ik zie u graag (Belçika);

Ik zeen a toch zu geire

Akoolook (Eskimo)

Ma armasten sind (Estonya)

Mina Rakastan Sinua (Fince)

Je t\ aime; Je t\ adore (Fransizca)

Ta gra agam ort (Irlanda)

Tha gradh agam ort (İskoçya)

s\ agapo\ (Yunanca)

Ani ohevet otcha (Erkege

Sa rang hae yo (Kore)

Te amo (Latince)

dili Saya cintakan mu; Saya sayangkan mu (Malaya)

Wuo Ay Ni (Kuzey Çin)

jeg elsker deg (Norveç)

Ja cie kocham (Polonya)

Te iubesc (Romence)

Ya tebya lubliu (Rusça)

Te adoro (Ispanyol)

Jag älskar dig (Isveç)

Te Dua (Arnavutça)

Anh yeu em (Bayana) (Vietnam)

Em yeu anh (Erkege)

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Ağu.2006 Cmt 17:45:13sohbet oyun linki
Beni sana getirmeyecek bu bacaklarım al,
Bir daha seni görmeyecek bu gözlerimde al,
Bir daha sıcacık ellerini tutmayacak
Bu elleri mide al götür.

Sevgini kazanamamış bu kalbimi de al götür
Sevdiğine gidecek ayakları olmayana
Onun ellerini tutacak elleri olmayana,
Sevdiğini hiç görememişlere gözlerimi ver.

Kalbim sende kalsın
Seni kadar sevdiğimi anlarsın diye
Bu işe yaramaz bedenimi de
Ait olduğu yere geri ver ne olur.
Çünkü o sensiz bir işe yaramaz ki.

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Ağu.2006 Cmt 17:47:44sohbet oyun linki
iLk aşk
Sevdiğini görünce titrer elleri insanın,kalbi bir başka atar onun yanında olduğunda.Bir telaş kaplar yüreğini.Elele tutşup,gözlerinin içine baktığında sevda ateşi birleşiverir gözlerindeki alevle.Yaz kış demeden beklerler birbirlerini köşe başlarında,konuşurlar telefonda saatlerce.Hiç bitmeyecek sanırlar bu rüya,fakat zama geçip te çıkınca ufak tartışmalar,büyütülüp olaylar açılır aralar.Hiç gitmeyecek sandığın sevgili bırakıp gider seni.Belki o da istemiyordur bu ayrılığı ama mecburdur.Çünkü gururu veya kalbi kırılmıştır.Ya da seni sebepsiz bırakıp gittiğine göre ne sana ne de sevgine layık.Tek çare onu untmaktır.Ama gönül söz dinlemez.Yine onun için çarpar kalbin,gözlein onu görmek ister,tenin onunla birleşmeyi arzular.Fakat sadece ondan kalan anılar,mektuplar ve birkaç resim vardır elinde.Onlarla yetinmeye çalışırsın.Bazen öfke ile basarsın küfürü,lanetler yağdırır,unutacağına and içersin.Başkasını sevebileceine inanırsın.Karşına çıkan ilk kişi ile başlarsın konuşmaya,tek amacın onu unutmaktır.Birgün karşılaşırsın yolda ve anlarsın hala sevdiiini.Kandırmışsındır kendini ve başkalarını.Çünkü diğerlerine verebilecek hiçbir şeyin yoktur.Çünkü senin olan sadece yarım kalan aşkın,yüreğini ısıtan sevgi ve gözlerinde birleşen sevda ateşidir.Bunlarda bir zamanlar senin olan ilk aşkına aittir ve sonsuza dek öyle kalmalıdır.Gün gelir unutursun onunla ilgili herşeyi değil herşeyi hatırlamak,adını anmaktan bile yorulursun.Kalbin artık yorulmuş onu sevmekten,gözlerin bıkmıştır ardından ağlamaya,lanet edersin artık olanlara.Onunla karşılaştığın zaman yüzünde sevgi gülücükleri değil ufak bie tebessüm yeşerir.Yanına gitmek için can atmaz olursun artık.Yanyana geçerken boynunu eğer,usulca selam verirsin.
Hepsi o kadar...
İçinde herşeyi yitirdiğine inanırsın.Şimdi tek dileğin sevmek ve sevilmektir.Bugün bununla yarın öbürü ile gezer tozarsın.Kahkahalar atar ve mutlu olduğunu sanırsın.Ama moralin bozulduğunda veya birine ihtiyacın olduğunda onlardan birini istemezsin yanında.Çünkü neler düşünsen de neler yapsanda kalbinde yatan biri vardır.Nekadar herşeyi unutmaya çalışsanda aslında senin için tek kişi odur..
Yalnız kalıp sakince dinleyince başını,görürsün doğruları ve dalarsın yine hatıralara.Onu düşünürsün,birkaç gün önce yaptıkların gelir aklına `Keşke söyleseydim hala onu sevdiğimi` dersin.Belki o da seni seviyorum der diye umutlanırsın.Çünkü o da yalnız ve avare avare dolaşır sokaklarda.Üzülüp ağladığını düşünürsün.Senin unuttuğun şey aslında onu unutamayacağındır..ÇÜNKÜ;
iLk aşkLar uNuTuLmaz

qriLkis

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Ağu.2006 Cmt 17:48:19sohbet oyun linki

Apansız uyanırsan gecenin bir yerinde
Gözlerin uzun uzun karanlığa dalarsa
Bir sıcaklık duyarsan üşüyen ellerinde
Ve saatler gecikmiş zamanları çalarsa
Bil ki seni düşünüyorum

Bir vapur yanaşırsa rıhtımına bin, açıl
Örtün karanlıkları masmavi denizlerde
Ve dinle kalbimi bak nasıl çarpıyor nasıl
O bütün özlemlerin koyulaştığı yerde
Bil ki seni bekliyorum

Bir sabah gün doğarken aç perdelerini, bak