ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Mayıs 2024, Cuma 05:16   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   Bir genç kızın İmanı
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

qriLkis

qriLkis resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2006 Cum 17:16:58      Bir genç kızın İmanısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
BIR GENC KIZIN IMANI

Amerika da universite son sinif ogrencisiyim. Sinif arkadasim Mozambik li musluman bir genc vardi. Simsiyah cehresinde, bembeyaz goz aklari ve piril piril disleri o kadar tipik parliyordu ki insan elinde olmadan suratina bakiyor bir muddet. Adi Ziyad di.Fakultede okuyan, Amerikali, soylu bir ailenin kiziyla konusurk nasil oluyorsa, Islamiyetten bahsediyor. Ailesi koyu Hiristiyan    Ziyad in da yardimiyla Islamiyeti arastiriyor Elhamdulillah! Genc kiz, Ziyad ve benim huzurumda musluman oldu.Musluman olan bu hanim kiz, hemen olmasa da, dinin emirlerini yavas yavas ogrendikce, namaz kilmaya ve kilik kiyafetini dinin emrine gore degistirmeye basliyor

.       Ailesi, kendi oz evladina oyle bir baski uyguluyor ki, hayati bir anda karariyor. Annesine, babasina kac defa anlayisli olmalarini soyluyorsa da ikna edemiyor gormek istemiyoruz." diyorlar kiza. Diana bu baski altinda ne kadar yasayacagini dusunuyor. Dininden vazgecmesi hic mumkun degil. Tek care kaliyor. Kendine yeni bir hayat aramak. Derken, bir gun okul cikisinda yanima yaklasti. Yuzu alev alev yaniyor gibiydi.Kipkirmizi. Boynunu bukup dedi ki: Durumum boyle, boyle. Musluman bir hanim olarak, hem bu anlayissiz ailenin yaninda kalamam, hem kendimi koruyamam. Sakin yanlis anlama! Allah in ve Sevgili Peygamberin hatirina yemin ederim ki,baska bir maksatla degil, sadece bu guzek dinimi yasayabilmem icin soyluyorum. Beni koruman altina alir misin? Hanim olarak kabul eder misin?..."Beynimden vurulmusa dondum. Ailem geldi gozumun onune. Isın garip tarafi nisanlim geldi. Sasirdim kaldim. Diana ise, yikilmis benden  cevap bekliyordu."Allah im ne yapsam? Sirf dinini koruyabilmek icin, benimle guzel bir Amerikali kiza ne cevap verebilirdim?" Kekeledim haliyle: Sey. Aslinda, yani ben memlekette evliyim Olabilir. Ben baska bir istekte bulunmuyorum., beni hanimliga al yeter! Ben size ve hanimina hizmetci olayim. Yeter ki dinimden kopmayayim.Uuffff. Kafam allak bullak. Ne yapsam? Dudaklarim kurudu. Boncuk boncuk terlemeye basladim. Benim bu halime oyle kahroldu ki Diana,inanin yerim dibine girdim."Bana 1-2 gun musade et! Memleketime telefon acip, birseyler sorayim..." gibi kacamak cevaplar verdim. O gece gozume uyku girmedi.Nihayet soz verilen zamanda, Diana ya yalan soyleyerek (Bunu ifade ederken kahroluyorum) dedim ki: "Kusura bakma. Ailem izin vermiyor..."Inanin, o genc musluman kizin gozlerinden, yanaklarina akan damlalar, beni vicdan denizinde boguyordu.O iffet misali Diana, son care olarak Mozambik li Ziyad a gidip diyor ki:Ne olur, durumum boyle boyle. Dinimi koruyabilmem icin, ailemin agir baskisindan kurtulabilmem icin, beni himayene al! Hanimliga kabul et. Sana ve hanimina hizmetci olayim ne olur?...Aldigi cevap enteresan. "Ne demek hizmetci olmak. Ben onun hizmetcisi olayim."Nikah kiyilip, Diana isim degistirerek Zaynep adiyla, Ziyad in ikinci hanimi oluyor. Dini ugruna, hem de evli bir adama hizmetci olmaya razi olacak sekilde evlilik teklifi yapan Zeyneb i,fedakarliginin karsiliginda Ziyad in hanimi el ustunde tutuyor. Ne diyeyim, onlar kazandilar, ben ise kaybettim.

Yazan. C.N. USA dan

sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Tem.2006 Pzr 21:16:44sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

KIZ VE CANAVAR

ISRAEL SHAMİR

Korkunç bir ejderha şehre saldırır, onun cesur askerlerini öldürür, ve sakinlerini yutmak için yaklaşır. Son anda genç bir kız canavarın karşısına çıkar. Onun hali, masumiyeti, kırılganlığı, adanmışlığı, doğruya olan İMANI ejderhayı durdurur. Canavar, kızın kemerini onun boynuna geçirmesine ses çıkarmaz ve sakince uzaklaşır. Bu Azize Genevieve’in ve diğer güzel ve erdemli ermişlerin hikayesidir; insanlık geleneğinin bir parçası ve birçok güzel fresk ve resmin temasıdır.

Cesur ve asil kızlar hala bizimle. Onlar Vietnam’a asker taşıyan ABD asker trenlerini durdurdular, 1968’de Prag’da ve 1991’de Moskova’da Rus tanklarını durdurdular. Fransız, Rus, Amerikalı ve Alman tank ve tren sürücüleri bilir, bir canavar bile bir genç kız yavaşça yoluna çıktığı zaman durur. Bu hepimizin tabi olduğu bir tabiat kanunudur.

Rachel Corrie başka bir masalın canavarı tarafından öldürüldü. Bu genç Amerikalı kız, zarif ve savunmasız vücuduyla bir Siyonist buldozerinin Filistinli evlerini yıkmasını engellemeye çalışıyordu. Bilemezdi ki, sürücüsü onu görecek ama 10 tonluk çelik makinesini onun üstüne sürecek, ileri ve geri. Onu hiçbirşey Siyonist laboratuarlarında doğan bir canavarla karşılaşmaya hazırlamamıştı, tamamen “yaratık” ve insanlara düşman bir canavarla. Ailesine yazıyordu: “... okumak, konferanslara gitmek, belgesel izlemek ya da anlatılanları dinlemek beni buradaki gerçekliğe hazırlamamış.” ...

Filistinli çocukların ölü bedenlerini Yahudi keskin nişancılarının mermileriyle parçalanmış kafalarını görüyor, ama “İsrail ordusu silahsız bir ABD vatandaşını vursa ne güçlüklerle karşılaşacağının” hayallerini görüyordu. Yanıldı. Ülkesinin başkanı ABD ordusunu Irak’ı yıkmak ve Rachel’ın katillerini Ortadoğu’nun tartışılmaz üstün gücü haline getirmek için göndermek üzere idi. Eğer Bush Amerika’nın çıkarlarını güdüyorsa, Rachel’ın katilinin iadesini isterdi. Ama bu sürücü istisna değil. Sarı iş makinelerinin kurşun geçirmez camlı kabinlerindeki kişiler Siyonizmin son ürünleri. Siyonist hareketin başlangıcında onun öjenik amaçları bir şiirde ifade edilmişti:

“Mi dam umi eza Nakim lanu geza” – “Kandan ve terden yepyeni ve acımasız bir ırk yaratacağız”, böyle şarkılar söylüyordu Siyonistler. Rachel Corrie’nin öldürülmesiyle bu deneyin sonuç verdiği anlaşılıyor. “Acımasız ırk” artık bir hayal değil, o yeni jeopolitik gerçek. Birkaç ay önce, bir Yahudi buldozer sürücüsü Cenin kampını yıkarkenki tecrübelerini dünya ile paylaşmıştı (!):

“Kimseye acımam yok. D-9’umla herkesi dünyadan silerim, ve çok yer yıktım. Herşeyi yok etmek istiyorum. Subaylara telsizle rica ettim, izin versinler herşeyi tepeden tırnağa yıkayım. Dümdüz edeyim. Bir evi yıkmam söylendiğinde, bu fırsatla birkaç ev daha yıkıyorum. Üç gün sadece yıktım ve yıktım. Her tarafı. Diğer evleri de yıkmak istedim. Mümkün olduğunca çoğunu. D-9’umun kepçesi altında ölenleri kendi gözlerimle görmedim. Ama eğer varsa hiç aldırmıyorum. Bir evi yıktığınızda 40-50 kişiyi gömersiniz. Birşeye üzüleceksem bütün kampı yıkmadığıma üzülürüm. Cenin’de çok zevk aldım, çok. Yaptıklarıma da kimse karşı çıkmadı. Kim karışabilir? Ağzını açacak olursa onu D-9’umla gömerim.”

Rachel’ın korkunç ölümü ABD’nin gözlerini gerçek tehlikeye, Ortadoğu’daki gerçeklere açmalıdır. Onun katillerinin sadece buldozerleri değil nükleer silahları var. Eğer Bush Ortadoğu’ya müdahale ve kitle imha silahlarını yok etmeye o kadar meraklıysa, askerleri buraya çıksın, Refah kıyılarına; burada dünya barışına gerçek bir tehdit var; ve kitle imha silahlarını hemen el koyup yoketsin.

‘DENİZİ GÖRMEME İZİN VERİLDİ’

Yazan: Rachel Corrie, 7 Şubat 2003

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir