ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

28 Nisan 2024, Pazar 07:51   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Spor > Genel Spor Muhabbeti
forum sohbet oyun basliklari
   Türk Milli Takımımız.
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

0RFE

0RFE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Ağu.2006 Cum 17:18:05      Türk Milli Takımımız.sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Arkadaşlar Milli Takımımız İle İlgili haberleri,yorumlarınızı ve paylaşımlarınız buraya yapabilirsiniz.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Ağu.2006 Cum 17:21:07sohbet oyun linki

AURELIO MİLLİ TAKIM A ÇAĞRILDI..
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Lüksemburg ile 16 Ağustos ta yapılacak özel maçın aday kadrosuna, Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet ismini alan Fenerbahçe nin Brezilya asıllı oyuncusu Aurelio yu da davet etti..

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, aday kadroya Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet ismini alan Fenerbahçe nin Brezilya asıllı oyuncusu Aurelio yu da davet etti.

A Milli Futbol Takımı nın 83 yıllık tarihinde oynadığı toplam 425 maçta yabancı asıllı hiçbir futbolcu forma giymememişti.

A Milli Takım ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe), Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Necati Ateş, Hakan Şükür (Galatasaray), Gökhan Zan, İbrahim Toraman, Fahri Tatan (Beşiktaş A.Ş.), Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Hüseyin Cimşir (Trabzonspor), Hakan Arıkan (Ankaraspor A.Ş.), Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor), Nihat Kahveci (Villarreal), Fatih Tekke (Zenit), Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04).

A Milli Takım, 13 Ağustos Pazar günü saat 17.00 de Polat Renaissance Otel de toplanacak. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 14 Ağustos Pazartesi günü saat 12.00 de Polat Renaissance Otel de bir basın toplantısı düzenleyecek. Ay-yıldızlı takım, aynı gün saat 19.00 da Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri nde bir antrenman yapacak.

A Milli Takım, 15 Ağustos Salı günü saat 14.00 te özel bir uçakla Lüksemburg a hareket edecek. Ay-yıldızlı takım, Lüksemburg da Sofitel Otel de konaklayacak. Milli takım, aynı gün akşam saat 19.00 da maçın oynanacağı Josy Barthel Stadı nda son antrenmanını yapacak.

Lüksemburg ile 16 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00 de oynanacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu ndan Michael Weiner yönetecek. Weiner in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Detlef Scheppe yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi olarak ise Lüksemburg Futbol Federasyonu ndan Romain Sales görev alacak. Milli takım, karşılaşma sonrası özel uçakla Türkiye ye dönecek.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Ağu.2006 Pzt 19:24:08sohbet oyun linki

"AURELIO İLK 11 DE BAŞLAYACAK"
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yaptığı açıklamada, Türk vatandaşlığına geçen Aurelio konusuna değinerek, "Benim ülkemin vatandaşlığını seçmiş olan bir futbolcuyu milli takıma çağırdım ve Aurelio çarşamba günü ilk 11 de başlayacak" dedi..

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ay-yıldızlı futbolcular Aurelio ve Arda ile birlikte Polat Renaissance Oteli nde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Aurelio konusuna değinen Fatih Terim, "Lisan iletişim dil çok önemlidir, insanlar iletişim kurarak anlaşır ama futbolun lisanı tektir. Futbolun içinde olan insanlar çabuk anlaşır, oyuncularımızın, benim ve ekibimin Mehmet ile anlaşması zor olmayacak.. Aurelio, iş yaptığı ve ekmeğini yediği yerin lisanını öğrenmeye çalışıyor ve ben buna saygı duyuyorum.. Herkes fikrini söylecektir.. Türkiye hem söyleme adına hem yazma adına, herşeyin rahatça konuşulduğu yerdir.. Benim ülkemin vatandaşlığını seçmiş olan bir futbolcuyu milli takıma çağırdım. Ben 70 milyondan 70 futbolcu çıkarırım dedim. Mehmet Aurelio da bu 70 milyondan biri şu anda. Kelime oyunlarıyla varılmak istenilen yerler bizim üzerimizden olmaz. Çünkü ben ve arkadaşlarım, veya Futbol Federasyonu, gidip kimseden bir şey rica etmedi ki. Biz emek veriş, normal hakkını kullanmış ve 70 milyondan biri olmuş bir oyuncuyu, bizden biri olarak gördüğümüz için bu kararı aldık. Bakış açımızı değiştireceğiz. Biz o olgunluktayız. Herkes istediğini söyleyebilir, ama benim inancım neyse onu yapmaya devam edeceğim.. Federasyon başkanımız ve yönetim kurulu bırakın Aurelio konusunu hiçbir futbolcu konusunu gündeme getirmedi.. Bu konu çok önemli bir konu olmasına karşın, hiç bir zaman gündeme gelmedi" dedi.

Can Arat ın milli takımda oynamasına karşı yapılan eleştirilere de cevap veren Terim, "Şimdi muhakkakki eleştiriler olacaktır ve olmalıdır da. Ama sanki dünya çapında 15 tane stoperimiz var da biz almıyoruz. Bu kısa ve uzun vadeli düşüncelerimizin ürünüdür.. Can ın eksiği yok mudur, elbet vardır.. İsteyen istediği gibi eleştirebilir ama Can ile Gökhan Zan çarşamba günü ilk 11 başlayacaktır.. Hiçbir sorumluluğu olmayan davranış şekli zaten bizim beklediğimiz bir şey.. Biz kendi düşüncelerimizden ödün vermeden uygulamaya devam edeceğiz. Biz kendi işimiz yaparız.. Ucunda başka şeyler olan eleştirileri kaale almayız.. Buradaki ekip ülkenin her yerindeki futbolcuları takip ediyor.. Biz isteriz ki her meckiide oyuncu fazlalığımız olsun.."

Hakan Şükür konusuna da değinen Fatih Terim, "Biz Hakan ı istersek alırız demiştik. Hakan ın çok faydalı olacağını inanıyorum.. Hakan, Tümer ve Rüştü nün bize tecrübeleriyle katkı yapacağına inanıyorum ve almadığımız oyuncular da var.. Onlar da yakın zamanda geleceklerdir.. Şimdiye kadar ben seçtim. Şimdi onlar bana kendilerinin seçtirecekler.. Futboldan başka birçeyle iigilenmeyen bir görüntü bekliyorum" dedi.

Ankaraspor kalecisi Hakan ın Galatasaray maçındaki performansıyla Milli Takım a çağırıldığı yorumları için ise Hakan, geçen senelerden beri seyredilen bir kaleci. Bir günlük olabilir mi bu. Galatasaray maçında 2 penaltı kurtardı al bunu. Böyle bir şey olabilir mi. Hiç mi saygıları yok çalışmalara. Zaten Hakan da sakatlandı ve milli takım kadrosundan çıkartıldı. Hayırlı olsun herkese ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, "Bizim ligimizin iyi başlamadığını biliyoruz, çok tempolu başlayamıyoruz.. Herkes çok formda olsun bunu ben de isterim.. Bazen kulüpler bizi, bazen de biz kulüpleri onarmalıyız.. 2008 Avrupa Şampiyonasına adımımızı atıyoruz ama soruların çoğu Aurelio ve eleştirilerle ilgili.. Rakiplerimiz hakkında soru yok.. Kendi çocuklarımız İsviçre Milli Takımın da oynarken, onlar bir şey diyor mu? Bu arada Aurelio konusunda başıma ne gelirse gelsin, kararımın arkasındayım ve bu arada Aurelio çarşamba ilk 11 de başlayacak.." diye konuştu.

Terim, İsviçre maçında yaşanan olayların, Milli Takım ın sahaya yansıttığı futbolu unutturduğunu kaydederek, Maalesef o sahadan 50-60 bin kişinin alkışıyla ayrılamadılar. Türk futbolunun en önemli maçlarından biriydi. Oyunu kazanma ve turu kurtarma adına müthiş saygı duyulacak bir mücadeleydi. Eğer o takım o gün gitseydi, alelacele gelip yarışmanın içinde kendimizi bulduğumuz dönemin dışında yüksek moral ve Dünya Kupası finallerine kadar iyi bir dönem önümüzde olacaktı. Dünya Kupası nda önemli işler yapabilirdik. Zaten en keyifsiz organizasyonlardan biri oldu. Artık 2008 de yerimizi alarak başlamalıyız. Oralarda bulunmalıyız. Dünya ve Avrupa kupalarında yer almalıyız. Biraz rötarlı da olsa yerimizi alacağız. Hedeflerimizi de o zaman söyleyeceğiz diye konuştu.

Fatih Terim, milli takım olarak futbol anlayışlarının asla defansif olamayacağını belirterek, Oyun anlayışımızın defansif olması mümkün değil. Hücum edenin keyif verdiği, golün eğlenceli olduğu inancını taşıyorum. Zaman zaman taktik anlayışlar için bir takım yerlerde yapabilirsiniz, ama ben ve arkadaşlarımın genel manada oynadığından zevk alan, bu zevki herkese tattırmayı amaçlayan ve beraberinde iyi sonuç almaya çalışan bir takım olma özelliğimizi devam ettireceğiz. Başarılı olduğum ve inandığım, bunu her yerde uyguladığım oyun prensiplerimden uzaklaşmam mümkün değil. İnsanlara bunun zevk verdiğini düşünüyorum. Defansif bir takım kurmak da bizim için çok kolaydır, ama öyle kazanmanın genel manada tercihimiz olmayacağından emin olabilirsiniz dedi.

Terim ayrıca, Rusya nın Zenit takımına transfer olan Fatih in iyi bir başlangıç yaptığını ve oldukça huzurlu olduğunu kaydederken, cezaları biter bitmez Serkan Balcı ile Emre Belözoğlu nu da yeniden takıma dahil edeceğini ifade etti.

2008 Avrupa Şampiyonası elemerini de değinen teknik direktör Terim, "9 maçı dışarıda 3 maçı içerde oynayacağız. Milli takımın 2008 şampiyonasına katılmasının türk futboluna bir ivme kazandıracğına inanıyorum.. Kendimize güveniyoruz.. Turnuvaya katılacağımıza inanıyoruz" dedi.

AUREİLO: ÇOK MUTLUYUM -
(A) Milli Futbol Takımı nın Lüksemburg özel maçı kadrosunda yer alarak milli formayı taşıma hakkı kazanan Mehmet Aurelio, içinde bulunduğu ortamdan çok mutlu olduğunu söyledi.

Kendisini kadroya davet ettiği için Fatih Terim e teşekkür eden Aurelio, İnşallah Lüksemburg maçında da başarılı olup galip geleceğiz. Türkiye ye 4 arkadaş gelmiştik ve yalnızca ben kaldım. Çocuğum da İstanbul da doğdu. Ailece burada olmaktan mutluyuz. Kampa geldiğim andan itibaren ise herkes bana moral verdi. Dün kampa katıldım ve şimdi çok daha rahatım dedi.

Brezilyalı oyuncu, İstiklal Marşı nı bilip bilmediği konusunda yöneltilen bir soruya ise Şu anda bilmiyorum, ama ben yavaş yavaş öğreneceğim. Bu konuda problemim yok cevabını verdi. Konuşmasının son bölümünde, Beşiktaş ın Brezilyalı oyuncusu

Nobre nin de Türk vatandaşlığına geçmesinin gündemde olduğu ve milli takımda onu görmek isteyip istemediği sorusu üzerine, Onu bana değil hocama sorun diyerek Fatih Terim i gösterirken, bu yanıta gülerek karşılık veren Terim, Görüyorsunuz çok iyi öğrenmiş dedi.

ARDA: "KALICI OLMAK İSTİYORUM"
Genç futbolcu Arda ise Milli Takım da kalıcı olmayı istediğini belirterek, "Şu anki performansımın tam yeterli olduğunu düşünmüyorum. Performansımı artırmayı ve Milli Takım da kalıcı olmayı hedefliyorum" diye konuştu.

Vestel Manisaspor da kiralık olarak forma giymesinin kendisi için çok yararlı olduğunu söyleyen Arda, "Ben ayrıldıktan sonra Galatasaray da genç futbolcular daha fazla şans buldu. Ama Vestel Manisaspor, benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Orada lig tecrübemi artırdım. Özgüven kazandım" ifadelerini kullandı. Genç futbolcu, futbolcu olarak kimseyi kendisine örnek almadığını sözlerine ekledi.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ağu.2006 Çar 11:55:27sohbet oyun linki

HEDEF 146. GALİBİYET !..
Milli takım geride kalan 425 maçta 145 galibiyet, 100 beraberlik, 180 yenilgi alırken, 538 gol atıp kalesinde 669 gol gördü. Türkiye, Lüksemburg ile tarihinde 5 kez karşılaştı ve bu maçlardan 4 ünde sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Milli Futbol Takımı, Lüksemburg ile yarın deplasmanda yapacağı özel maçla birlikte 426. karşılaşmasına çıkacak.

Türk Milli Takımı, 83 yıllık tarihinde, geride kalan 425 maçta 145 galibiyet, 100 beraberlik alırken, 180 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 538 gol atarken, kalesinde 669 gol gördü.

Milliler, son sınavında, 4 Haziran 2006 da Almanya da yaptığı özel maçta Makedonya ya 1-0 yenildi.

-YURT DIŞINDAKİ MAÇLAR-

A Milli Futbol Takımı, yurt dışında şimdiye dek toplam 239 maça çıktı.

Bu maçlardan 67 sini kazanan ay-yıldızlı ekip, 116 kez yenildi, 56 kez de beraberliği bozamadı.

Yurt dışındaki maçlarda toplam 259 gol atan milliler, 428 gol yedi.

-ÖZEL MAÇLAR-

Türk Milli Futbol Takımı nın 83 yıllık tarihinde yaptığı toplam 425 maçtan 205 ini özel karşılaşmalar oluşturdu.

Milliler, özel maçlarda 66 kez kazanırken, 82 kez yenildi, 57 kez de berabere kaldı. Özel maçlarda toplam 251 gol atan ay-yıldızlı ekip kalesinde 321 gol gördü.

-6. RANDEVU-

İki ülke takımları arasında geride kalan 5 maçtan 4 ünü Türkiye, 1 ini ise Lüksemburg kazandı.

Türk Milli Takımı nın toplam 10 golüne, Lüksemburg 5 golle yanıt verdi.

İlk kez 1972 yılında karşılaşan ekipler, son maçlarını ise 1992 de oynadı.

Tarih      Yer     Organizasyon     Sonuç
---------- ------- ---------------- -----
22.10.1972 Alzette Dün.Kup.Ele.Gru. 0 - 2
10.12.1972 İstanbul Dün.Kup.Ele.Gru 3 - 0
11.03.1984 Alzette Özel             3 - 1
22.12.1984 İstanbul Özel            1 - 0
25.03.1992 Lüksemburg Özel          3 - 2
Not: Sonuçlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.
-AĞUSTOS KARNESİ-
A Milli Takım, Ağustos ayı içinde yaptığı toplam 19 maçta, 8 galibiyet, 8 yenilgi, 3 beraberlik elde etti.

16 özel, 3 resmi maçta, toplam 13 ayrı rakiple karşılaşan ay-yıldızlılar, toplamda 31 gol atarken, 29 golü de kalesinde gördü.

Asya ve Avrupa kıtalarından ülkelerle karşı karşıya gelen Türkiye, Bulgaristan (3), Norveç (2), Yugoslavya (2), Makedonya (2), Moldova (2), Çin, Finlandiya, İsviçre, Belçika, Galler, Bosna-Hersek, Gürcistan ve Belarus ile mücadele etti.

-EN LER-
Milliler, 5 Ağustos 1948 tarihinden, 25 Ağustos 1976 tarihine kadar 28 yıl boyunca bu ay içinde hiç maç yapmadı.

Türkiye, en farklı galibiyetini Çin karşısında 4-0 lık sonuçla elde ederken, en farklı yenilgisini ise Norveç önünde aynı sonuçla aldı.

Ağustos ayı içindeki özel maçlarda (A) Milli Takım, 6 galibiyet, 7 yenilgi ve 3 beraberlik elde etti. Milliler bu karşılaşmalarda rakip filelere 22 gol atarken, kalesindeki 23 gole de engel olamadı.

Ay-yıldızlılar, toplam 10 golün atıldığı resmi karşılaşmada Galler i 6-4 lük sonuçla mağlup etmeyi başardı.

(A) Milliler, bu ay içindeki maçların sadece 3 ünde gol atmayı başaramadı.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Eyl.2006 Sal 14:35:01sohbet oyun linki

İŞTE TÜRKİYE NİN ANALİZİ..
2008 Avrupa Şampiyonası elemeleriyle birlikte yeni bir sayfa açan A Milli Takım Malta maçıyla birlikte zorlu maratona başlıyor.. İşte, tarihindeki 427. karşılaşmasına çıkacak olan ay yıldızlıların istatistikleri..

Türk Milli Takımı, 83 yıllık tarihinde, geride kalan 426 maçta 146 galibiyet, 100 beraberlik alırken, 180 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 539 gol atarken, kalesinde 669 gol gördü.

Milliler, son sınavında, 16 Ağustosta deplasmanda Lüksemburg ile yaptığı özel maçı Fatih Tekke nin golüyle 1-0 kazanmıştı.

(A) Milli Futbol Takımı, yarınki Malta maçıyla birlikte 13. Avrupa Şampiyonası elemelerine start veriyor.

Türk Milli Futbol Takımı, 1960 yılında başlayan Avrupa Şampiyonası öncesi elemelerde şimdiye dek 12 kez yer alırken, bunlardan sadece 2 sinde finallerde mücadele etme hakkını kazandı.

Ay-yıldızlı ekip, 1996 da Fatih Terim, 2000 de de Mustafa Denizli yönetiminde finallerde yer aldı.

Milliler, Avrupa Şampiyonası elemelerinde şimdiye dek yaptığı toplam 76 maçta, 27 galibiyet, 18 beraberlik, 31 yenilgi alırken, attığı 82 gole karşılık, kalesinde 115 gol gördü.

Türkiye nin, 1960 yılında başlayan Avrupa Şampiyonası eleme maçlarındaki performans tablosu şöyle:

-FRANSA 1960-
Türkiye - Romanya: 2 - 0
Romanya - Türkiye: 3 - 0

-İSPANYA 1964-
İtalya - Türkiye: 6 - 0
Türkiye - İtalya: 0 - 1

-İTALYA 1968-
Serbest İrlanda - Türkiye: 2 - 1
Türkiye - İspanya........: 0 - 0
Türkiye - Serbest İrlanda: 2 - 1
İspanya - Türkiye........: 2 - 0
Çekoslovakya - Türkiye...: 3 - 0
Türkiye - Çekoslovakya...: 0 - 0

Takımlar       O G B M A Y P
----------------------------
1-İspanya      6 3 2 1 6 2 8
2-Çekoslovakya 6 3 1 2 8 4 7
3-İrlanda      6 2 1 3 5 8 5
4-TÜRKİYE      6 1 2 3 3 8 4

-BELÇİKA 1972-
Batı Almanya - Türkiye: 1 - 1
Türkiye - Arnavutluk..: 2 - 1
Türkiye - Batı Almanya: 0 - 3
Polonya - Türkiye.....: 5 - 1
Arnavutluk - Türkiye..: 3 - 0
Türkiye - Polonya.....: 1 - 0

Takımlar       O G B M  A Y P
------------------------------
1-Batı Almanya 6 4 2 - 10 2 10
2-Polonya      6 3 - 3 10 6 6
3-TÜRKİYE      6 2 1 3 5 13 5
4-Arnavutluk   6 1 1 4 6 11 3

-YUGOSLAVYA 1976-
Türkiye - Serbest İrlanda: 1 - 1
Türkiye - İsviçre........: 2 - 1
SSCB - Türkiye...........: 3 - 0
İsviçre - Türkiye........: 1 - 1
Serbest İrlanda - Türkiye: 4 - 0
Türkiye - SSCB...........: 1 - 0

Takımlar          O G B M  A Y  P
---------------------------------
1-SSCB            6 4 - 2 10 6  8
2-Serbest İrlanda 6 3 1 2 11 5  7
3-TÜRKİYE         6 2 2 2  5 10 6
4-İsviçre         6 1 1 4  6 11 3

-İTALYA 1980-
Galler - Türkiye......: 1 - 0
Türkiye - Malta.......: 2 - 1
Türkiye - Batı Almanya: 0 - 0
Malta - Türkiye.......: 1 - 2
Türkiye - Galler......: 1 - 0
Batı Almanya - Türkiye: 2 - 0

Takımlar       O G B M  A Y  P
------------------------------
1-Batı Almanya 6 4 2 - 17 1 10
2-TÜRKİYE      6 3 1 2  5 5  7
3-Galler       6 3 - 3 11 8  6
4-Malta        6 - 1 5 2 21  1

-FRANSA 1984-
Türkiye - Arnavutluk...: 1 - 0
Avusturya - Türkiye....: 4 - 0
Kuzey İrlanda - Türkiye: 2 - 1
Türkiye - Batı Almanya.: 0 - 3
Arnavutluk - Türkiye...: 1 - 1
Türkiye - Kuzey İrlanda: 1 - 0
Batı Almanya - Türkiye.: 5 - 1
Türkiye - Avusturya....: 3 - 1

Takımlar        O G B M A   Y  P
--------------------------------
1-Batı Almanya  8 5 1 - 15  5 11
2-Kuzey İrlanda 8 5 1 2  8  5 11
3-Avusturya     8 4 1 3 15 10  9
4-TÜRKİYE       8 3 1 4  8 16  7
5-Arnavutluk    8 - 2 6  4 14  2

-BATI ALMANYA 1988-
Yugoslavya - Türkiye...: 4 - 0
Türkiye - Kuzey İrlanda: 0 - 0
Türkiye - İngiltere....: 0 - 0
İngiltere - Türkiye....: 8 - 0
Kuzey İrlanda - Türkiye: 1 - 0
Türkiye - Yugoslavya...: 2 - 3

Takımlar        O G B M  A Y  P
-------------------------------
1-İngiltere     6 5 1 - 19 1 11
2-Yugoslavya    6 4 - 2 13 9  8
3-Kuzey İrlanda 6 1 1 4 2 10  3
4-TÜRKİYE       6 - 2 4 2 16  2

-İSVEÇ 1992-
Serbest İrlanda - Türkiye: 5 - 0
Türkiye - Polonya........: 0 - 1
Polonya - Türkiye........: 3 - 0
Türkiye - İngiltere......: 0 - 1
İngiltere - Türkiye......: 1 - 0
Türkiye - Serbest İrlanda: 1 - 3

Takımlar          O G B M  A  Y P
---------------------------------
1-İngiltere       6 3 3 -  7  3 9
2-Serbest İrlanda 6 2 4 - 13  6 8
3-Polonya         6 2 3 1  8  6 7
4-TÜRKİYE         6 - - 6  1 14 -

-İNGİLTERE 1996-

Elemeler:
Macaristan - Türkiye: 2 - 2
Türkiye - İzlanda...: 5 - 0
Türkiye - İsviçre...: 1 - 2
Türkiye - İsveç.....: 2 - 1
İsviçre - Türkiye...: 1 - 2
Türkiye - Macaristan: 2 - 0
İzlanda - Türkiye...: 0 - 0
İsveç - Türkiye.....: 2 - 2

Takımlar     O G B M  A  Y  P
-----------------------------
1-İsviçre    8 5 2 1 15  7 17
2-TÜRKİYE    8 4 3 1 16  8 15
3-İsveç      8 2 2 3  9 10  9
4-Macaristan 8 2 2 4  7 13  8
5-İzlanda    8 1 2 5  3 12  5

Finaller:
Türkiye - Hırvatistan: 0 - 1
Türkiye - Portekiz...: 0 - 1
Türkiye - Danimarka..: 0 - 3

-HOLLANDA-BELÇİKA 2000-
Elemeler:
Türkiye - Kuzey İrlanda: 3 - 0
Türkiye - Almanya......: 1 - 0
Türkiye - Finlandiya...: 1 - 3
Türkiye - Moldova .....: 2 - 0
Finlandiya - Türkiye...: 2 - 4
Kuzey İrlanda - Türkiye: 0 - 3
Moldova - Türkiye......: 1 - 1
Almanya - Türkiye......: 0 - 0

Takımlar        O G B M  A  Y  P
1-Almanya       8 6 1 1 20  4 19
2-TÜRKİYE       8 5 2 1 15  6 17
3-Finlandiya    8 3 1 4 13 13 10
4-Kuzey İrlanda 8 1 2 5  4 19  5
5-Moldova       8 - 4 4  7 17  4  

Baraj maçları:
İrlanda Cumhuriyeti - Türkiye: 1 - 1
Türkiye - İrlanda Cumhuriyeti: 0 - 0

Finaller:
Türkiye - İtalya..: 1 - 2
İsveç - Türkiye...: 0 - 0
Belçika - Türkiye.: 0 - 2
Türkiye - Portekiz: 0 - 2

-PORTEKİZ 2004-
Elemeler:
Türkiye - Slovakya.....: 3 - 0
Makedonya - Türkiye....: 1 - 2
Türkiye - Liechtenstein: 5 - 0
İngiltere - Türkiye....: 2 - 0
Slovakya - Türkiye.....: 0 - 1
Türkiye - Makedonya....: 3 - 2
Liechtenstein - Türkiye: 0 - 3
Türkiye - İngiltere....: 0 - 0 

Takımlar        O G B M  A  Y  P
1-İngiltere     8 6 2 - 14  5 20
2-TÜRKİYE       8 6 1 1 17  5 19
3-Slovakya      8 3 1 4 11  9 10
4-Makedonya     8 1 3 4 11 14  6
5-Liechtenstein 8 - 1 7  2 22  1

Baraj maçları:
Letonya - Türkiye: 1 - 0
Türkiye - Letonya: 2 - 2

EYLÜL AYI KARNESİ
2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu ndaki ilk maçında Malta ile karşılaşacak Türkiye, bu karşılaşma öncesinde eylül ayı içerisinde 22 si resmi, 19 u özel olmak üzere toplam 41 kez rakipleriyle karşı karşıya geldi.

Toplam 24 ayrı takımla mücadele eden milliler, 17 yenilgi, 15 galibiyet ve 9 beraberlik elde etti. Ay-yıldızlılar, bu maçlarda 57 gol atarken, 67 golü de kalesinde gördü.

Türkiye, Avrupa dan 21, Asya dan 2, Amerika Kıtası nda da 1 rakiple mücadele etti. (A) Milliler, bu ay içinde Polonya ile 6, Macaristan ile 4 kez karşılaştı.

-EN LER-
(A) Milliler en farklı galibiyetini, 10 Eylül 1997 tarihinde deplasmanda yapılan San Marino önündeki resmi maçta 5-0 lık sonuçla elde etti.

Ay-yıldızlılar, en farklı yenilgisini ise 12 Eylül 1926 tarihindeki özel karşılaşmada, Polonya karşısında 6-1 lik skorla aldı. Milliler ayrıca, 22 Eylül 1982 de oynanan özel maçta Macaristan önünde sahadan 5-0 lık sonuçla mağlup ayrıldı.

Türkiye, 10 maçında hiç golle buluşamazken, yine 11 karşılaşmada ise rakiplerine gol şansı vermedi. Milliler, 3 mücadeleyi ise 0-0 eşitlikle tamamladı.

-TÜRKİYE 6 EYLÜL DEKİ TÜM MAÇLARINI KAZANDI-
Türkiye, 6 Eylül tarihlerinde 3 ayrı rakiple karşılaşırken, tüm maçlarını kazanmayı başardı.

(A) Milliler, ilk olarak 1984 tarihindeki özel maçta, eski Sovyetler Birliği (SSCB) Ümit Milli Takımı nı 2-1 yendi.

Macaristan ile 1995 yılındaki resmi maçta karşı karşıya gelen ay-yıldızlılar, kendi sahasındaki maçta rakibini 2-0, 2003 yılında yine resmi bir karşılaşmada Liechenstein ı deplasmanda 3-0 mağlup etme başarısın gösterdi.

(A) Millilerin eylül ayı içinde yaptığı maçların dökümü şöyle:

Tarih         Maçlar                Sonuç  Tür
-----------------------------------------------
12 Eylül 1926 Polonya-TÜRKİYE        6-1   Özel
27 Eylül 1931 Bulgaristan-TÜRKİYE    5-1   Özel
22 Eylül 1963 Polonya-TÜRKİYE        0-0   Özel
28 Eylül 1963 F.Almanya-TÜRKİYE      3-0   Özel
27 Eylül 1964 TÜRKİYE-Polonya        2-3   Özel
14 Eylül 1969 TÜRKİYE-Pakistan       4-2   Özel
17 Eylül 1969 TÜRKİYE-İran           4-0   Özel
24 Eylül 1969 TÜRKİYE-İsviçre        3-0   Özel
22 Eylül 1971 Polonya-TÜRKİYE        5-1  Resmi
26 Eylül 1971 İsviçre-TÜRKİYE        4-0   Özel
 7 Eylül 1977 Çekoslovakya-TÜRKİYE   1-0   Özel
21 Eylül 1977 Bulgaristan-TÜRKİYE    3-1   Özel
23 Eylül 1978 İtalya-TÜRKİYE         1-0   Özel
 9 Eylül 1981 İzlanda-TÜRKİYE        2-0  Resmi
23 Eylül 1981 SSCB-TÜRKİYE           4-0  Resmi
22 Eylül 1982 Macaristan-TÜRKİYE     5-0   Özel
 6 Eylül 1984 TÜRKİYE-SSCB (Ümit)    2-1   Özel
26 Eylül 1984 Polonya-TÜRKİYE        1-0   Özel
11 Eylül 1985 TÜRKİYE-Kuzey İrlanda  0-0  Resmi
25 Eylül 1985 Finlandiya-TÜRKİYE     1-0  Resmi
21 Eylül 1988 TÜRKİYE-Yunanistan     3-1   Özel
20 Eylül 1989 İzlanda-TÜRKİYE        2-1  Resmi
 5 Eylül 1990 Macaristan-TÜRKİYE     4-1   Özel
 4 Eylül 1991 TÜRKİYE-ABD            1-1   Özel
23 Eylül 1992 Polonya-TÜRKİYE        1-0  Resmi
 7 Eylül 1994 Macaristan-TÜRKİYE     2-2  Resmi
 6 Eylül 1995 TÜRKİYE-Macaristan     2-0  Resmi
10 Eylül 1997 San Marino-TÜRKİYE     0-5  Resmi
 5 Eylül 1998 TÜRKİYE-Kuzey İrlanda  3-0  Resmi
 4 Eylül 1999 Kuzey İrlanda-TÜRKİYE  0-3  Resmi
 8 Eylül 1999 Moldova-TÜRKİYE        1-1  Resmi
 2 Eylül 2000 TÜRKİYE-Moldova        2-0  Resmi
 1 Eylül 2001 Slovakya-TÜRKİYE       0-1  Resmi
 5 Eylül 2001 TÜRKİYE-İsveç          1-2  Resmi
 7 Eylül 2002 TÜRKİYE-Slovakya       3-0  Resmi
 6 Eylül 2003 Liechenstein-TÜRKİYE   0-3  Resmi
 9 Eylül 2003 İrlanda Cum.-TÜRKİYE   2-2   Özel
 4 Eylül 2004 TÜRKİYE-Gürcistan      1-1  Resmi
 8 Eylül 2004 Yunanistan-TÜRKİYE     0-0  Resmi 
 3 Eylül 2005 TÜRKİYE-Danimarka      2-2  Resmi
 7 Eylül 2005 Ukrayna-TÜRKİYE        0-1  Resmi 

MALTA YA BOŞ YOK
(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu nda yarın karşılaşacağı Malta ile geçmişte yaptığı 4 maçı da kazanmayı bildi.

Milliler, 2 si İzmir, 2 si de Valetta da yapılan 4 resmi maçta toplam 11 gol atarken, kalesinde sadece 2 gol gördü.

Geçmişte birer kez Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası elemelerinde aynı grupta yer alan Türkiye ile Malta (A) milli takımları, en son 1979 yılında birbirlerine rakip olmuşlardı.

-FATİH TERİM DE GOL ATTI-
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolculuk döneminde Malta ya gol atmıştı.

18 Mart 1979 tarihinde İzmir de yapılan Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçını Türkiye 2-1 kazanırken, Fatih Terim, durum 1-1 iken, 56. dakikada attığı golle ay-yıldızlı ekibi galibiyete taşımıştı.

-TÜRKİYE-MALTA MAÇLARI-
Türkiye İle Malta (A) milli futbol takımları arasında yapılan maçların sonuçları şöyle:

Tarih       Yer    Organizasyon     Sonuç
---------- -----   -------------    ----- 
31.10.1976 İzmir   Dün.Kup.Ele.Gru. 4 - 0
27.11.1977 Valetta Dün.Kup.Ele.Gru  3 - 0
18.03.1979 İzmir   Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 1
28.10.1979 Valetta Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 1

Not: Maç sonuçlarında ilk takım olarak Türkiye alınmıştır.

MİLLİ TAKIMIN SEYİR DEFTERİ
(A) Milli Futbol Takımı nın 83 yıllık tarihinde en fazla gol atan futbolcusu, Galatasaraylı Hakan Şükür. Ay-yıldızlı formayla çıktığı 103 maçta toplam 46 gole imza atan Hakan Şükür ü, Fenerbahçe nin eski futbolcusu Lefter Küçükandonyadis 20 golle izliyor. Galatasaraylı Metin Oktay ile Fenerbahçeli Cemil Turan da 19 ar golle 3. sırayı paylaşıyorlar.

-BİR MAÇTA 4 GOL ATANLAR-
(A) Milli Futbol Takımı nda bugüne dek bir maçta 4 gol atan 3 futbolcu bulunuyor.

Milli takımın, 17 Haziran 1924 tarihinde Finlandiya yı 4-2 yendiği özel maçta Fenerbahçeli Zeki Rıza Sporel, 10 Kasım 1996 tarihinde San Marino yu 7-0 yendiği Dünya Kupası Eleme Grubu maçında Beşiktaşlı Oktay Derelioğlu, 20 Ağustos 1997 de de Galler ile yapılan ve 6-4 Türkiye nin galibiyetiyle sonuçlanan Dünya Kupası Eleme Grubu maçında da Galatasaraylı Hakan Şükür, 4 er gol atma başarısını gösterdi.

-EN ÇOK OYNAMA REKORU RÜŞTÜ REÇBER DE-
Türk Milli Futbol Takımı formasını en çok giyen futbolcu unvanı, Fenerbahçeli Rüştü Reçber e ait bulunuyor.

Milli formayı 109 kez giyen Rüştü yü, 103 kezle Hakan Şükür, 102 kezle Bülent Korkmaz, 92 kezle Tugay Kerimoğlu, 90 kezle de Alpay Özalan izliyor.

-83 YILDA 41 TEKNİK ADAM-
(A) Milli Futbol Takımı nın 83 yıllık tarihinde 17 si yabancı, toplam 41 teknik adam görev yaptı.

Milli takımın başında en uzun süre görev yapan isim Coşkun Özarı oldu. Çeşitli dönemlerde millilerin başına getirilen Coşkun Özarı, toplam 54 maçta görev yaptı.

Malta maçında 51. kez ay-yıldızlı ekibin başında sahaya çıkacak olan Fatih Terim, rekoru eline geçirmek için adeta gün sayıyor.

-KAPTANLIK REKORU TURGAY ŞEREN İN-
(A) Milli Futbol Takımı nda en fazla kaptanlık yapan futbolcu ise Galatasaray ın efsane kalecilerinden Turgay Şeren. 46 kez milli takımın kalesini koruyan Turgay Şeren, bunların 35 inde kaptanlık pazubandıyla sahaya çıktı.

Ay-yıldızlı ekipte ayrıca Fatih Terim ve Oğuz Çetin 32, Bülent Korkmaz 26, Ogün Temizkanoğlu da 25 kez sahada kaptan olarak yer aldı.

-EN FARKLI SKORLU GALİBİYETLER-
Milli Takım, tarihindeki en farklı skorlu galibiyetleri Suriye, Güney Kore ve San Marino karşısında 7-0 lık sonuçlarla aldı.

Ay-yıldızlı ekibin tarihindeki en farklı skorlu galibiyetleri şöyle:

Tarih       Yer       Organizasyon     Rakip         Sonuç
---------- ------     ---------------- -----         -----
20.11.1949 Ankara     Dün.Kup.Ele.Gru. Suriye        7 - 0
20.06.1954 Cenevre    Dün.Kup.Fin.     G.Kore        7 - 0
10.11.1996 İstanbul   Dün.Kup.Ele.Gru. San Marino    7 - 0
08.06.2005 Almatı     Dün.Kup.Ele.Gru. Kazakistan    6 - 0
28.05.1950 İstanbul   Özel             İran          6 - 1
12.10.1994 İstanbul   Avr.Şam.Ele.Gru. İzlanda       5 - 0
10.09.1997 San Marino Dün.Kup.Ele.Gru. San Marino    5 - 0
14.11.2001 İstanbul   Dün.Kup.Baraj    Avusturya     5 - 0
16.10.2002 İstanbul   Avr.Şam.Ele.Gru. Liechtenstein 5 - 0

-EN FARKLI SKORLU YENİLGİLER-
Türkiye, en farklı skorlu yenilgileri 2 kez İngiltere, 1 kez de Polonya ya karşı 8-0 kaybederek tattı.

Türkiye nin en farklı skorlu yenilgileri şöyle:

Tarih        Yer      Organizasyon     Rakip        Sonuç
---------- -------    ------------     -------      -----
24.04.1968 Chorzow    Özel             Polonya      0 - 8
14.11.1984 İstanbul   Dün.Kup.Ele.Gru. İngiltere    0 - 8
14.10.1987 Londra     Avr.Şam.Ele.Gru. İngiltere    0 - 8
28.05.1928 Amster     Olimpiyat Oy.    Mısır        1 - 7
02.12.1962 Bologna    Avr.Şam.Ele.Gru. İtalya       0 - 6
09.10.1965 İstanbul   Dün.Kup.Ele.Gru. Çekoslovakya 0 - 6
04.04.1984 İstanbul   Özel             Macaristan   0 - 6
23.06.1954 Zürih      Dün.Kup.Fin.     B.Almanya    2 - 7
12.09.1926 Lerberg    Özel             Polonya      1 - 6
20.12.1975 İstanbul   Özel             B.Almanya    0 - 5
22.09.1982 Györ       Özel             Macaristan   0 - 5
16.10.1985 Londra     Dün.Kup.Ele.Gru. İngiltere    0 - 5
17.10.1990 Dublin     Avr.Şam.Ele.Gru. S.İrlanda    0 - 5 

-EN ÇOK İSVİÇRE Yİ YENDİ-
(A) Milli Futbol Takımı, tarihindeki en fazla galibiyeti İsviçre karşısında aldı.

Milliler, İsviçre ile yaptığı 14 maçtan 7 sini kazanma başarısını gösterdi. Türkiye ayrıca, Bulgaristan, Lüksemburg, Yunanistan, Moldova ve Makedonya karşısında da 5 er galibiyet aldı.

-EN ÇOK SSCB YE YENİLDİ-
Milli Takım, 83 yıllık tarihinde en çok yenilgiyi ise 12 kezle SSCB ye karşı aldı.

Milliler ayrıca, Almanya (birleşmeden önce Doğu ve Batı Almanya da dahil), Romanya ve Polonya ya karşı 11 er kez maç kaybetti.

-EN ÇOK GOLÜ BULGARİSTAN A ATTI-
(A) Milli Futbol Takımı, şimdiye dek oynadığı toplam 426 maçta en çok golü ise 30 kezle komşusu Bulgaristan a attı.

Ay-yıldızlı ekip ayrıca Romanya ya 20, İsviçre ye 19, Pakistan, San Marino ve Finlandiya ya da 16 şar gol kaydetti.

-EN ÇOK GOLÜ ROMANYA DAN YEDİ-
Ay-yıldızlı ekip, geride kalan 426 maçta en çok golü 44 kezle Romanya dan yedi.

Türkiye ayrıca Bulgaristan karşısında 43, Almanya karşısında 40, Polonya karşısında da 39 golü kalesinde gördü.

-EN ÇOK MAÇI ROMANYA VE BULGARİSTAN İLE YAPTI-
Türk Milli Futbol Takımı, 83 yıllık tarihinde en çok Romanya ve Bulgaristan ile maç yaptı.

Her iki takımla da 21 kez karşılaşan (A) Milliler ayrıca, Almanya ve Polonya ile de 17 şer kez karşı karşıya geldi.

-EN GOLLÜ MAÇLAR-
Türkiye, en gollü maçını ise 28 Kasım 1967 tarihinde Pakistan ile oynadı. Dakka da yapılan karşılaşmayı 7-4 Türkiye kazanırken, toplam 11 gollü bu maç, millilerin oynadığı 426 maç içinde en gollü mücadele olarak tarihe geçti.

Millilerin 20 Ağustos 1997 de İstanbul da Galler i 6-4 yendiği Dünya Kupası Eleme Grubu maçında da sporseverler toplam 10 gol izledi.

BAHİS ŞİRKETLERİNİN MUTLAK FAVORİSİ TÜRKİYE
Türkiye ile Malta takımları arasında ay-yıldızlı ekibin cezası nedeniyle yarın Almanya da seyircisiz oynanacak 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçı öncesi bahis şirketleri maçın mutlak favorisi olarak Türkiye yi gösteriyor.

Değerlendirmeye alınan 6 bahis şirketi, Malta nın galibiyetine 1 e 20 ile 45 arasında değişen oldukça yüksek değerler verirken, beraberliğe de 1 e 8 ile 13 arasında değişen oranlarda değer gösterdiler. Türkiye nin galibiyeti ise oynayanlara ortalama 1 e 1.05 kazandıracak.

Değerlendirmeye alınan 6 bahis şirketinin yarınki Türkiye-Malta maçıyla ilgili verdiği oranlar şöyle:

Bahis Şirketi Türkiye Beraberlik Malta
------------- ------- ---------- -----
Bet-at-home    1,05      9,00    21,00
Betsson        1,02     13,00    40,00
Bahsedeğer     1,03     10,00    45,00
Betandwin      1,02     10,00    41,00
Süperbahis    1,035      9,50    34,00
Interwetten    1,05      8,00    20,00

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Eyl.2006 Çar 12:47:39sohbet oyun linki

KALBİMİZ SİZİNLE !..
A Milli Takım, 2008 Avrupa Şampiyonası yolunda ilk sınavına çıkıyor.. Cezamız nedeniyle Almanya da Malta ile oynayacağımız maçta, seyircimiz de tribündeki yerini alamayacak ama Türk millitenin kalbi Fatih Terim ve talebelerinin yanında olacak..

A Milli Takım, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarına Almanya da başlıyor. Türk Milli Takımı nın cezası nedeniyle Frankfurt taki Commerzbank Arena da 21.00 de başlayacak maçı İspanya Futbol Federasyonu ndan Bernardino Gonzalez Vazquez yönetecek. Vazquez in yardımcılıklarını Antonio Artero Gallardo ile Alfonso Costoya Rodriguez yapacak. Maçın 4. hakemi ise Carlos Velasco Carballo.

ATV den naklen yayınlanacak maçta bir son dakika değişikliği olmazsa Milli Takım sahaya şu 11 le çıkacak:
Rüştü
Mehmet Topuz - Can - Gökhan Zan - Ergün
Hamit- Mehmet Aurelio -Yıldıray Tümer
Hakan - Fatih

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 23:41:03sohbet oyun linki

Türkiye-Malta

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eyl.2006 Sal 19:47:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Moldova maçına Danimarkalı hakem..
A Milli Takım nın 11 Ekim de Moldova ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçını, Danimarkalı hakem Nicolai Vollquartz yönetecek..

Futbol Federasyonu ndan yapılan açıklamada, Türkiye nin cezası nedeniyle Almanya nın Frankfurt kentinde, Commerzbank Arena da oynanacak maçta, Vollquartz ın yardımcılıklarını Torben Jensen ve Henrik Sonderby nin yapacağı bildirildi. Maçın dördüncü hakemi ise Anders Hermansen olacak.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Eyl.2006 Cmt 11:51:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

GÖKDENİZ YENİDEN MİLLİ TAKIMDA
A Milli Takım ın Macaristan ve Moldova ile oynayacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri maçlarının aday kadrosu belli oldu.. Teknik Direktör Fatih Terim, bahis şikesine karıştığı için ceza alan ve uzun süredir kadroda yer alamayan Gökdeniz Karadeniz i yeniden çağırdı..

UEFA 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Milli Takımımızın 7 Ekim’de deplasmanda Macaristan ve 11 Ekim’de Frankfurt Commerzbank Arena’da Moldova ile oynayacağı karşılaşmaların kadrosu ve programı belli oldu.

Adı bahis şikesine karıştığı için ceza alan ve uzun süredir milli formadan uzak kalan Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz, Fatih Terim tarafından yeniden aday kadroya çağrıldı.

Milli Takımın kadrosu şöyle:
Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe), Hakan Şükür, Ümit Karan, Sabri Sarıoğlu, Arda Turan, Orhan Ak(Galatasaray), Gökhan Zan, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez (Beşiktaş A.Ş.) , Hüseyin Cimşir, Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor A.Ş.), Mehmet Topuz (Kayserispor), Servet Çetin (Sivasspor), Özden Öngün (Konyaspor), Hamit Altıntop, Halil Altıntop (Schalke 04), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Fatih Tekke (Zenit St. Petersburg), Nihat Kahveci (Villarreal)

2 Ekim Pazartesi günü saat 17.00’de Polat Renaissance Oteli’nde toplanacak A Milli Takım 3 Ekim Salı günü saat 10.30 ve 18.30’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde iki antrenman yapacak. 10.30’daki antrenmanın ilk yirmi dakikası basına açık, 18.30’daki antrenman ise basına kapalı olacak. Aynı gün saat 14.00’te Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim Polat Otel’de bir basın toplantısı düzenleyecek.

Milli Takım 4 Ekim Çarşamba günü saat 18.30’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basına kapalı bir antrenman yapacak. 5 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de özel uçakla Budapeşte’ye hareket edecek olan Milli Takım Macaristan seyahati süresince Corinthia Aquincum Otel’de konaklayacak. Milli Takımın Macaristan’da yapacağı ilk antrenman aynı gün saat 18.30’da basına kapalı olarak gerçekleştirilecek.

6 Ekim Cuma günü saat 18.30’da maçın oynanacağı Ferenç Puşkaş Stadı’nda ilk 15 dakikası basına açık olarak yapılacak antrenman öncesinde Teknik Direktör Fatih Terim statta bir basın toplantısı düzenleyecek.

7 Ekim Cumartesi günü saat 19.45’te oynanacak Macaristan karşılaşmasının ardından Budapeşte’de geceleyecek Milli Takım, 8 Ekim Pazar günü saat 12.05’te Frankfurt’a hareket edecek. Milli Takım Moldova maçı kampı süresince Kempinski Otel Gravenbruch’da konaklayacak. Milli Takım aynı gün saat 18.30’da basına kapalı bir antrenman yapacak. 9 Ekim Pazartesi günü saat 18.30’da yine basına kapalı bir antrenman yapılacak. 10 Ekim Salı günü saat 19.30’da maçın oynanacağı Commerzbank Arena Stadı’nda ilk 15 dakikası basına açık olarak yapılacak çalışmanın öncesinde Teknik Direktör Fatih Terim bir basın toplantısı düzenleyecek.

Milli Takım 11 Ekim’de saat 20:00’de oynanacak Moldova karşılaşması sonrası saat 23:30 uçağıyla yurda dönecek.

0RFE

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 19:25:17sohbet oyun linki

Milliler toplandı..
13. Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri C Grubu nda 7 Ekim Cumartesi günü deplasmanda Macaristan ve 11 Ekim Çarşamba günü de Almanya da Moldova ile karşılaşacak A Milli Takım ın aday kadrosu, İstanbul da toplandı..

Polat Renaissance Otel de akşam saatlerinde biraraya gelen milli futbolculardan Sivassporlu Servet Çetin, grupta zayıf takım olmadığını ifade ederek, MAcaristan ve Moldova maçları zor geçecek, ancak 2 maçta da gereken puanları alacak güçteyiz dedi.

Milli takımın her maça galibiyet parolasıyla çıktığını belirten Servet, Grupta güçsüz takım bulunmuyor. Zayıf dediğiniz takımlar da sahada mücadele edince, her takımdan puan alabiliyor. Futbolda iyi ya da kötü takım yoktur. Sahada iyi mücadele eden takım kazanır. Rakibin kim olduğunun önemi yok. Milli takımın hedefi de her maçı kazanıp, gruptan çıkmak diye konuştu.

Servet, milli takımda geniş bir kadro olduğunu, teknik direktör Fatih Terim kime görev verirse versin, herkesin elinden geleni yapacağını söyledi.

-SABRİ: 2 MAÇTA 6 PUAN ALIRIZ -
Milli takımın Galatasaraylı futbolcusu Sabri Sarıoğlu, Macaristan ve Moldova maçlarından 6 puan alıp gruptaki iddialarını sürdüreceklerini söyledi.

İlk kez (A) Milli Takım a geldiği için mutlu ve gururlu olduğunu vurgulayan Sabri, Son dönemde Galatasaray daki formum yükseldi. Milli takımda da iyi çalışıp, hocam görev verdiği takdirde elimden geleni yapacağım. Burada çok kaliteli oyuncular var. Rekabet, başarıyı getirecektir. Kim oynarsa oynasın, milli takım için sahada herşeyini verecektir dedi.

Bu arada milli takımın aday kadrosunda yer alan futbolculardan Nihat ile bu akşam takımlarının maçı olan Trabzonsporlu Gökdeniz ve Hüseyin in, kampa yarın katılacakları bildirildi.

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir