ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
28 Mayıs 2024, Salı 01:51   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   allahi misafir etmek
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

cEmiRc

cEmiRc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Ağu.2006 Pzt 14:00:12      allahi misafir etmeksohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
Musa Aleyhisselamin ümmeti:
- Ya Musa! Rabbimizi yemege davet ediyoruz. Buyursun bir gün misafirimiz olsun. Nemiz varsa ikram etmeye haziriz, dediklerinde Musa Aleyhisselam, onlari azarladi. "Nasil olur, Allah (hasa) yemekten, icmekten ve mekandan münezzehtir (beridir)" diyerek bir daha böyle bir seyi akillarindan bile gecirmemelerini tenbihledi. Fakat Musa Kelimullah Turu Sina ya cikip, bazi münasaatta bulunmak istediginde, Allah tarafindan söyle nida olundu:
- "Ya Musa, neden kullarimin davetini bana getirip söylemiyorsun?"
Musa Aleyhisselam: "Ya Rabbi, böyle daveti size gelip söylemekten haya ederim (utanirim). Nasil olur, Zati Üluhiyetiniz onlarin söylediklerinden beridir" dedi.
Allah (c.c.): "Söyle kullarima, onlarin davetine Cuma aksami gelecegim" buyurdu.
Musa Aleyhisselam gelip kavmini durumdan haberdar eyledi, hazirliga baslandi, koyunlar, sigirlar kesildi. Mümküm oldugu kadar mükellef bir yemek sofrasi hazirlandi. Cünkü misafir gelecek olan ne bir vali, ne bir padisah, ne bir baska yaratikti. Kainatin yaraticisi misafir olarak gelecekti. Hazirliklar tamamlandiktan sonra, aksam üstü uzak yollardan geldigi belli; yorgun - argin, üstü-basi biribirine karismis bir ihtiyar gelip:
"Ya Musa! Uzak yollardan geldim, acim, bana bir miktar yemek verin de karnimi doyurayim" dedi.
Hz. Musa:
- Acele etme, hele su testiyi al da biraz su getir bakalim. Senin de bir katkin bulunsun. Biraz sonra Allah (c.c.) gelecek, dedi.
Tabii adam daha fazla diretmeden cekip gitti. Yatsi vakti oldu, beklenen misafir hala gelmedi. Sabah oluncaya kadar beklediler, hala gelen giden yoktu. Neyse, ümidi kestiler. Hz. Musa taaccüp icinde idi.
Ikinci gün Hz. Musa Tur a gidip:
- Ya Rabbi! mahcup oldum, ümmetim: " Ya sen bizi kandirdin, ya Allah sözünde durmadi" diyorlar dediginde, söyle hitap olundu:
- Geldim, ya Musa, geldim. Acim dedim, beni suya gönderdin, bir lokma ekmek bile vermedin. Beni ne sen, ne kavmin agirladi.
Bunun üzerine Hazreti Musa Kelimullah:
- Ya Rabbi bir ihtiyar geldi sadece, o da bir kuldu, Allah degildi. Bu nasil olur? dediginde Cenabi Allah:
- "Iste ben o kulum ile beraberdim. Onu doyursa idiniz, beni doyurmus olacaktiniz. Cünkü ben ne semalara, ne yerlere sigarim, ben ancak aciz bir kulumun kalbine sigarim. Ben o kulumla beraber gelmistim. Onu ac olarak geri göndermekle, beni geri göndermis oldunuz" buyurdu.

Demek ki, Allah icin yapilan her sey, bizzat Allahin kendisine yapilmis gibi olmakta, Allah o kimseden razi olmaktadir!
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir