ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 15:18   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   ATEİST SORULARA CEVAPLAR
 <<123456 7>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

sphinxman

sphinxman resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Tem.2009 Cmt 05:37:34sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
·Jeresset· :
·cEmiRc· :

ATEİST SORULARA CEVAPLAR

Genç bir delikanlı senelerce yurt dışında okuduktan sonra vatanına ateist
olarak geri döner.
Üç sorusuna hiç kimse cevap veremediğinden dolayı canı gayet sıkıntılıdır.
Ebeveyni oğullarına yardım etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasına
götürürler.
Hoca ve delikanlının arasında geçen diyalog şöyle devam eder.
Delikanlı: Kimsin sen?
Sorularıma cevap verebilecek misin?
Hoca: Allah ın bir kuluyum ve Onun izniyle sorularına cevap verebileceğim.
Delikanlı: Emin misin?
Proferserler bile cevap veremedi bana.
Hoca: Allah ın izniyle cevap vermeye çalışırım
Delikanlı: 3 sorum var
1. Allah yaşıyor mu? öyle ise, şeklini bana göster.
2. Takdir (kader) nedir?
3. Eğer şeytan ateşten yaratıldıysa neden cehenneme yollanıyor, cehennemde
ateş dolu değil mi?
Ateş ateşi nasıl yaksın.
Tanrı bunu düşünemedi mi?
Bu arada, aniden bizim hocamız delikanlının başı üzerinde bir saksı kırar.
Delikanlı canı yana yana sorar; Neden sinirlendin ki?
Hoca: Sinirlenmedim. Bu benim üç soruna bir cevabım der.
Delikanlı: Hiç birşey anlamadım.
Hoca: Nasıl hissetin kendini saksıyı başında kırınca
Delikanlı: Tabii ki, fena bir acı hissettim.
Hoca: Yani, acının varlığına inanıyor musun?
Delikanlı: Evet
Hoca: Bana bu acının şeklini göster o zaman!
Delikanlı: Gösteremem.
Hoca: Bu benim ilk cevabım. Herkes Allah ın varlığını hisseder ama Allah ı göremez.
Hoca: Dün gece rüyanda benim başında saksı kırdığımı gördün mü?
Delikanlı: Hayır.
Hoca: Bugün böyle bir şey ile karşılaşacağını hiç düşündün mü? aklından geçti mi?
Delikanlı: Hayır
Hoca: Bu işte takdir dir. (kader)
Hoca: Biz neyden yaratıldık? topraktan yaratılmış değil miyiz ?
Delikanlı: Evet böyle denir.
Hoca: E o zaman ? Saksıda topraktan yapılmadı mı? Allah isterse ateşten yaratılan şeytanı ateşin içinde cezalandıramaz mı?

Bende Burdan Hocaya Bir Soru Sormak İsterim! (ATEİST ce)

Sevgili Hocam Allah(c.c.) Bu Dünyayı vede Evreni Kısaca Herşeyi YARATMIŞ. Doğrumu? Doğru.

Peki Bukadar Muazzam Bir Dünyayı, Galaksileri, Evrenleri ve onların içinde yaşayan canlıları vede cansızları yaratan bir GÜÇ. olarak Allah (c.c.) Nasıl Var Olmuş? Yoktan. Doğrumu? doğru

Bukadar şeyi var eden bir güç yoktan var olabiliyorsa onun gücüyle kıyaslanamyacak olan Bu Evren Neden Kendini Yoktan Var Edemesin!

Doğrumu?

Cevaplarınızı Saygıyla bekliyorum sayın Hocam.

Hocanın işi var dı ben cevap vereyim sorularına;

1.Soru(cevabını zaten vermişsin):Sevgili Hocam Allah(c.c) bu dünyayı ve de evreni kısacası her şeyi YARATMIŞ.Doğru mu?-Doğru (Tamamen katılıyorum Doğrudur)

Gelelim diğer soruya:Peki bu kadar muazzam bir dünyayı,galaksileri,evrenleri ve onların içinde yaşayan canlıları ve de cansızları yaratan bir Güç olarak Allah(c.c) (Buraya kadar doğru)

Nasıl var olmuş? Yoktan.Doğru mu?Doğru değil arkadaşım.Çünkü bu sorunun içinde çelişiyosun kendi verdiğin cevapla.Bilmiyorum hangi kaynaktan esinlendin veya nasıl böyle bir düşünceye sahip oldun bunu sölemen gerekir.İslam dinine göre ve Müslümanlara göre ALLAH yoktan var olmamıştır.Yoktan var olduğunu söylemek ,O nun daha önceden olmadığı anlamına gelir.ALLAH yoktan var olmamıştır.Varlığı ezeli ve ebedidir.Yani başlangıcı ve sonu yoktur.Sen ise sorunda Nasıl var olmuş?Yoktan.Doğru mu?Doğru diye kendince cevaplayarak Eleştirdiğin İslam ve ALLAH hakkında bilginin yetersiz olduğunu göstermektesin.Tekrar edeyim Allah yoktan var olmamıştır.Allah ın varlığı ezeli ve ebedidir.Varlığının bir başlangıcı ve varlığının bir sonu yoktur.Hiç bir Müslüman da çıkıp Allah yoktan var olmuştur demez.Çünkü dinimiz İslamiyet e göre ALLAH;ezeli(başlangının olmaması) ve ebedi(sonunun olmaması)dir.

Gelelim diğer kısma:Evrenin kendi kendine yoktan var etmesini merak etmişsin.Ben sana basit çok basit bir örnek vereyim.Sana bir kilo un,bir kilo şeker,yumurta,kabartma tozu,su v.b malzemeler versem ve herhangi bir akıl sahibi bir kişinin müdehalesi olmadan o malzemelerden kek oluşturabilir misin?Yani o kekin tesadüfen olması için ne kadar zaman beklemen gerekir?

Bir başka örnek vereyim:

Her canlı proteinlerden oluşur, proteinsiz bir canlı düşünülemez. En basit bakterilerde bile binlerce protein vardır. Biz tek bir proteini alıp, bu proteinin tesadüfen oluşmasının olasılığını incelersek, canlılardaki mikro dünyanın sırf bu unsurunun bile bilinçli tasarımı ispatlamaya yeterli olduğunu görürüz. Örnek olarak vücudumuzdaki proteinlerin en fazla bilinenlerinden biri olan hemoglobini ele alalım. Bilindiği gibi hemoglobin, kan hücrelerinde oksijen taşıma vazifesini görür. Bir insanda 60 octillion (60.000.000.000.000.000.000) civarında hemoglobin proteini bulunur. Hemoglobin 574 tane amino asidin arka arkaya gelmesi sonucunda oluşur. İnsan vücudunda 20 tane farklı amino asit kullanılır. Bu amino asitlerin her biri tam doğru yerde olmalıdır. Örneğin “orak hücre kansızlığı” denen öldürücü hastalık, hemoglobin proteininin sadece tek bir amino asidinin doğru yerde olmamasından kaynaklanmaktadır. Bir hemoglobin proteinin sırf amino asitlerinin belli bir dizilimde olmasının olasılığı şu şekilde gösterilebilir:

Bir  amino asidin doğru yerde olma olasılığı: 1/20
İki  amino asidin doğru dizilme olasılığı: 1/20 x 1/20
Üç  amino asidin doğru dizilme olasılığı: 1/20 x 1/20 x 1/20
574 amino asidin (hemoglobin) doğru dizilme olasılığı: 1/20574

Yüzbinlerce canlı türünün sadece biri olan insanın, bir çok yapıtaşından birini teşkil eden proteinin, bir çok farklı tipinden biri olan hemoglobinin, tesadüfen oluşmasının imkânsızlığı görülmektedir.

Evrende belirli bir düzen olduğunu ve matematiksel hesaplarla bu düzenin bulunduğunu biliyoruz.Peki bu evrenin tesadüfen oluşma olasılığı nedir sence?

Evrenin tesadüfen oluşması söz konusu bile olmaz.Çünkü;evren belirli bir tasarım,hesaplama sonucu yüce ALLAH tarafından yaratılmıştır.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANAMAZ

xefemehmetx

xefemehmetx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2009 Pzr 22:17:47sohbet oyun linki
Güzel paylaşım

Jeresset

Jeresset resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ağu.2009 Pzt 15:31:05sohbet oyun linki

Hocanın işi var dı ben cevap vereyim sorularına;

1.Soru(cevabını zaten vermişsin):Sevgili Hocam Allah(c.c) bu dünyayı ve de evreni kısacası her şeyi YARATMIŞ.Doğru mu?-Doğru (Tamamen katılıyorum Doğrudur)

Gelelim diğer soruya:Peki bu kadar muazzam bir dünyayı,galaksileri,evrenleri ve onların içinde yaşayan canlıları ve de cansızları yaratan bir Güç olarak Allah(c.c) (Buraya kadar doğru)

Nasıl var olmuş? Yoktan.Doğru mu?Doğru değil arkadaşım.Çünkü bu sorunun içinde çelişiyosun kendi verdiğin cevapla.Bilmiyorum hangi kaynaktan esinlendin veya nasıl böyle bir düşünceye sahip oldun bunu sölemen gerekir.İslam dinine göre ve Müslümanlara göre ALLAH yoktan var olmamıştır.Yoktan var olduğunu söylemek ,O nun daha önceden olmadığı anlamına gelir.ALLAH yoktan var olmamıştır.Varlığı ezeli ve ebedidir.Yani başlangıcı ve sonu yoktur.Sen ise sorunda Nasıl var olmuş?Yoktan.Doğru mu?Doğru diye kendince cevaplayarak Eleştirdiğin İslam ve ALLAH hakkında bilginin yetersiz olduğunu göstermektesin.Tekrar edeyim Allah yoktan var olmamıştır.Allah ın varlığı ezeli ve ebedidir.Varlığının bir başlangıcı ve varlığının bir sonu yoktur.Hiç bir Müslüman da çıkıp Allah yoktan var olmuştur demez.Çünkü dinimiz İslamiyet e göre ALLAH;ezeli(başlangının olmaması) ve ebedi(sonunun olmaması)dir.

Gelelim diğer kısma:Evrenin kendi kendine yoktan var etmesini merak etmişsin.Ben sana basit çok basit bir örnek vereyim.Sana bir kilo un,bir kilo şeker,yumurta,kabartma tozu,su v.b malzemeler versem ve herhangi bir akıl sahibi bir kişinin müdehalesi olmadan o malzemelerden kek oluşturabilir misin?Yani o kekin tesadüfen olması için ne kadar zaman beklemen gerekir?

Bir başka örnek vereyim:

Her canlı proteinlerden oluşur, proteinsiz bir canlı düşünülemez. En basit bakterilerde bile binlerce protein vardır. Biz tek bir proteini alıp, bu proteinin tesadüfen oluşmasının olasılığını incelersek, canlılardaki mikro dünyanın sırf bu unsurunun bile bilinçli tasarımı ispatlamaya yeterli olduğunu görürüz. Örnek olarak vücudumuzdaki proteinlerin en fazla bilinenlerinden biri olan hemoglobini ele alalım. Bilindiği gibi hemoglobin, kan hücrelerinde oksijen taşıma vazifesini görür. Bir insanda 60 octillion (60.000.000.000.000.000.000) civarında hemoglobin proteini bulunur. Hemoglobin 574 tane amino asidin arka arkaya gelmesi sonucunda oluşur. İnsan vücudunda 20 tane farklı amino asit kullanılır. Bu amino asitlerin her biri tam doğru yerde olmalıdır. Örneğin “orak hücre kansızlığı” denen öldürücü hastalık, hemoglobin proteininin sadece tek bir amino asidinin doğru yerde olmamasından kaynaklanmaktadır. Bir hemoglobin proteinin sırf amino asitlerinin belli bir dizilimde olmasının olasılığı şu şekilde gösterilebilir:

Bir  amino asidin doğru yerde olma olasılığı: 1/20
İki  amino asidin doğru dizilme olasılığı: 1/20 x 1/20
Üç  amino asidin doğru dizilme olasılığı: 1/20 x 1/20 x 1/20
574 amino asidin (hemoglobin) doğru dizilme olasılığı: 1/20574

Yüzbinlerce canlı türünün sadece biri olan insanın, bir çok yapıtaşından birini teşkil eden proteinin, bir çok farklı tipinden biri olan hemoglobinin, tesadüfen oluşmasının imkânsızlığı görülmektedir.

Evrende belirli bir düzen olduğunu ve matematiksel hesaplarla bu düzenin bulunduğunu biliyoruz.Peki bu evrenin tesadüfen oluşma olasılığı nedir sence?

Evrenin tesadüfen oluşması söz konusu bile olmaz.Çünkü;evren belirli bir tasarım,hesaplama sonucu yüce ALLAH tarafından yaratılmıştır.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANAMAZ

[/QUOTE]

aslına bakarsan soru zaten birtane.

bu zaman çizelgesinin dışında bir varlıktan bahsediyorsun ama unutuyorsunki bu evrende olan her varlık için zaman akıp gittmektedir. undan yumurtadan bahsedip sorunun özünü yanıltmaya çalışmışsın ama soru tam olarak şöyle ben dünyanın yada bu evrenin yada diğer bazı (hala kanıtlanmamış) evrenlerin nasıl yaratıldığını yada nasıl var olduklarını merak etmiyorum. ben bunları bir varlığın nasıl ve neden yaratmış olduğunu merak ediyorum ki işte ozaman bu soru tekrar aklıma geliyor. bunları yaratan allah nasıl var olabilmiştir tabi yine sen kendince o ezelei ve ebedidir diyeceksin, o bu zamandan öncede vardı sonrada var olacak diyeceksin, unutmaki zaman sadece onu yaşayan için vardır. ( senin hücre örneğiğne bir örnekte ben vereyim (A Mİtoz Bölünme: Genellikle tek hücrelilerde görülen bu bölünmeyle o türe ait birey sayısı artar. Amitoz bölünme yapan hücrelerin önce çekirdeği uzar, çekirdeğin uzamasıyla çekirdekçik de uzayıp boğumlanarak ikiye ayrılır. Bunu sitoplazma bölünmesi takip ederek, bir hücreden iki yeni yavru oluşacak şekilde bölünme gerçekleşir. Amitozda çekirdek zarı kaybolmaz, kromozomlar belirmez, sentriyoller iğ iplikleri oluşmaz.)  Altı çizili yere dikkat edersen bir diler iki oldular peki bir nereye gitti, aslında hiç bir yere gitmedi ölmemek için kendini yeniledi. yani sende hücrelerinde böyle bir yenilenmeye sahip olsaydın zaman senin içinde anlamsızlaşır ve bu zamanın dışında kalırdın. yani tek hücreli canlılarda ezeli ve ebediler diyebiliriz. sadece bütün bu şeyleri yaratmaya tek başlarına güçleri yetmez. kısaca işin özünde insanın açıklayamadığını açıklaması için bir bahane den öte bir şey değildir allah. bugün bütün semavi olsun olmasın dinleri incelersen zaman içindeki yorumlarrına bakarsan hep bir değişim içindedirler anlamları açıklanmaları hep açıklanamayan şeylere göre değişip gitmektedir.  

backwood

backwood resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Ağu.2009 Cum 01:39:40sohbet oyun linki

Saçma sorulara veerilen saçma cevaplar. Bu iş hikayelerle olmaz veya tez olarak savunulmaz. Yoktan varolmamıştır bilmem ne. Sen nerden biliyosun? vahimi geldi? Sizin hayatınız kolaylaştıran bilim adına çalışmış bi kaç bilim adamı ve filozofun sözlerini aktarmak istiyorum, hikayeleri boşverin önemli olan düşünce.

Yarattıklarını cezalandıran ve ödüllendiren ya da bizim yaşayacağımız bir irade türüne sahip bir tanrı düşünemiyorum. Bedensel ölümden sonra kişinin yaşamını sürdürdüğüne ne inanırım, ne de inanacağım… ~ A. Einstein / Ideas and Opinions, 1930

İnanç , gerçeği bilmek istememektir.  ~ Nietzsche

Ben bir ateistim, hepsi bu. Ben birbirimize karşı iyi olmaktan, başkalarına yardım etmekten başka bir şeye inanmıyorum. ~ Katharine Hepburn

İnanç aklın yok edilmesinden başka bir şey olamaz.İnanç kesinlikle kavranamacak olan şeylere karşı sessizce tapınmadır.Bu nedenle inanç insanın kendisini inanmazlığa teslim etmesidir ~ Voltarie

Tanrı’yı yahudilerin öldürdüğüne inansam, yahudilere tapınırdım. ~ Bill Hicks

Biz Tanrı’yı oynamazsak, kim oynayacak? ~ James Watson

Ateizm çok az zeki insanın yardımcısıdır. ~ Voltaire

Dinlerin hepsi fabl, mitoloji gibiler. ~ Thomas Jefferson

Kiliseler hiçbir zaman insanların özgürlüklerinin koruyuculuğunu yapmamıştır. ~ James Madison

Deniz fenerleri kiliselerden daha yardımcıdır. ~ Benjamin Franklin

Düzgün okunduğunda, İncil ateizm için en büyük güçtür. ~ Isaac Asimov

Ateist hiçbir görünmez desteğe sahip olmayan insandır. ~ John Buchan

Ben neden bir ateistim? Kısa yanıt hiçbir alternatifi kabul etmiyor olmam. Onları inandırıcı bulmuyorum. Entellektüel gururu suçlayarak, botun diğer ayakta olduğu söylenebilir. Ateistler kesinlik hakkında hiçbir şeyi bildiklerini iddia etmezler, inananlar her şeyi bilirler. ~ Barbara Smoker

Hangisi daha tehlikeli: fanatizm mi yoksa ateizm mi? Fanatizm kesinlikle birkaç bin daha tehlikeli; ateizm asla kanlı bir tutku vermez insana ancak fanatizm verir; ateizm suçun karşısındadır, fanatizm ise suçu işlememeye yönlendirir. ~ Voltaire

Ateizme din demek, kel birini saç rengiyle çağırmak gibidir. ~ Don Hirschberg, Ann Landers’a yazdığı bir mektupta.

Bir ateistin tanrının olmadığına ilişkin bir kanıt aramasına gerek yoktur. Yalnızca tanrının olup olmadığı sorusunun kurtadamın olup olmadığı sorusu ile hemen hemen aynı seviyede olduğuna inanmaktır. ~ John McCarthy

Ben yeniden doğmuş bir ateistim. ~ Gore Vidal

gucci2x2

gucci2x2 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Ağu.2009 Cum 02:12:03sohbet oyun linki

Off be harikaydı

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eki.2009 Pzr 21:04:55sohbet oyun linki
·cEmiRc· :

ATEİST SORULARA CEVAPLAR

Genç bir delikanlı senelerce yurt dışında okuduktan sonra vatanına ateist
olarak geri döner.

Üç sorusuna hiç kimse cevap veremediğinden dolayı canı gayet sıkıntılıdır.

Ebeveyni oğullarına yardım etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasına
götürürler.

Hoca ve delikanlının arasında geçen diyalog şöyle devam eder.

Delikanlı: Kimsin sen?

Sorularıma cevap verebilecek misin?
Hoca: Allah ın bir kuluyum ve Onun izniyle sorularına cevap verebileceğim.

Delikanlı: Emin misin?

Proferserler bile cevap veremedi bana.
Hoca: Allah ın izniyle cevap vermeye çalışırım

Delikanlı: 3 sorum var

1. Allah yaşıyor mu? öyle ise, şeklini bana göster.

2. Takdir (kader) nedir?

3. Eğer şeytan ateşten yaratıldıysa neden cehenneme yollanıyor, cehennemde
ateş dolu değil mi?

Ateş ateşi nasıl yaksın.

Tanrı bunu düşünemedi mi?

Bu arada, aniden bizim hocamız delikanlının başı üzerinde bir saksı kırar.

Delikanlı canı yana yana sorar; Neden sinirlendin ki?

Hoca: Sinirlenmedim. Bu benim üç soruna bir cevabım der.

Delikanlı: Hiç birşey anlamadım.

Hoca: Nasıl hissetin kendini saksıyı başında kırınca

Delikanlı: Tabii ki, fena bir acı hissettim.

Hoca: Yani, acının varlığına inanıyor musun?

Delikanlı: Evet

Hoca: Bana bu acının şeklini göster o zaman!

Delikanlı: Gösteremem.

Hoca: Bu benim ilk cevabım. Herkes Allah ın varlığını hisseder ama Allah ı göremez.

yukarıdaki açıklamaya göre şöyle bir soru sorıyım

belden aşağısı felçli olan birinin bacağına sopa ile vursan,herhangi bir acı hissetmiycektir doğal olarak,bu durum da Allahın varlığından söz edemiyecekmiyiz? Allah yok mu diyicez?

ve herkes Allahın varlığını hisseder ama Allahı göremez kısmı yanlış

Hz Ali  `Görmediğim Allaha İbadet Etmem ` demiştir

`Hiç bir şey Görmem ki Evvelinde Allah ı Görmüş Olmayayım`  demiştir Hz Ebu Bekr

Kuran-ı Kerim Ne buyuruyor:

"BAŞINI NE YANA ÇEVİRİRSEN "ALLAH"IN VECHİNİ GÖRÜRSÜN !"

"NEFS`İNİZDE MEVCUT!.. HÂLÂ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?"

"BİZ SANA ŞAHDAMARINDAN DAHA YAKINIZ

Hoca: Dün gece rüyanda benim başında saksı kırdığımı gördün mü?

Delikanlı: Hayır.

Hoca: Bugün böyle bir şey ile karşılaşacağını hiç düşündün mü? aklından geçti mi?

Delikanlı: Hayır

Hoca: Bu işte takdir dir. (kader)

Hoca: Biz neyden yaratıldık? topraktan yaratılmış değil miyiz ?

Delikanlı: Evet böyle denir.

Hoca: E o zaman ? Saksıda topraktan yapılmadı mı? Allah isterse ateşten yaratılan şeytanı ateşin içinde cezalandıramaz mı?

bu konudada şunu çok iyi bilmeniz gerekir ki şeytan diye bahsedilen bu varlıklar

esas itibariyle cinlerdir.  Yani bir Cin var bir de şeytan diğildir olay

işte ispatı

Kuran-ı Kerimdeki  KEHF  Suresinin 50. ayeti

`Ancak İblis Secde Etmedi (Adem e ) CİN sınıfından olduğu için `

şeytanın (cinlerin) ateşten yaratılmış olması, bildiğiniz zahiri ateş çakmak ateşi diğildir

`CİNLERİN" yapıları Kur`ân `da "Dumansız ateş" yani "mikrodalga" ya da "mesamata nüfuz eden zehirleyici" ateş yani ışınsalyapı olarak tarif edilmektedir

İnsanlara bu tür paylaşımlar yapıpta yanlış inançlarını daha da destekleyip sanki olaylar böyleymiş gibi yutturmaya çalışmayın. Din konusu gerçektende araştırılıp öğrenilmesi zorunlu olan bir konudur bunu kendiniz için yapıcaksınız ,yada yapmayıp sonuçlarına katlanıcaksınız 

Selametle

-as-

-as- resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2009 Pzt 11:48:38sohbet oyun linki

Çok Komik Fıkra..

Ama İyi Düşünülmüş. Bağzı Din Adamlarına Bu Sorular Sorulduğun da, Cevap; Dinden Cıkılacağını Ve Bu Soruların Sormanın Günah Olduğu"nu Söyle"ler...

Bitkiler Ve Balıklar Hariç Bütün Canlılar da Acı Siniri Vardır. Vucut da Herhangi Bir Yerinde, Darbe Yada Yara Olduğu Zaman Bu Acı Siniri Görevini Yapar Ve Beyne İletilir. Ve Acı Hissedilir...

Ben Bu Sorları Çok Kişiye Sordum Ve Dahalen Sormaktayım. Ama Bugune Kadar Tatmin Edici Bir Cevap Alamadım...

Mesala! Hollandalı Profesör Ellen Van Wonde"ye Ait Yeni Bir Teori Var, "Dünya yı Allah Yaratmadı" Sadece Yeryüzünde ki Canlıları Yarat"tı. Bu Teori de İlginç Ve Kafa Karıştırıcı.

Teori"nin Detayları.

enigmajj

enigmajj resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2009 Pzt 19:19:47sohbet oyun linki
[QUOTE=·backwood·]

``Saçma sorulara veerilen saçma cevaplar. Bu iş hikayelerle olmaz veya tez olarak savunulmaz. Yoktan varolmamıştır bilmem ne. Sen nerden biliyosun? vahimi geldi?`` diyosun !

sözde ateizm denilen şeyi savunuyosun ama kullandığın cümleye bak ``Sen nerden biliyosun?vahimi geldi?`` diyosun ! vahiy kelimesini kullanıyosun vahiye inanıyosun demek Allah`ın varlığına inanıyosun.Aksi olamaz zaten böyle kendi içinde çelişkiye düşersin.oyüsden dünyada ateizm ve ateist diye bişey yoktur..Herkes Allah`ı anar bi şekilde!

şöyle bişeyde var  kendim için sölemiyorum bunu ateistim diyen kişiler için :1 kadın ile bi adam arasında gecen diyaloglar kişi belirtmicem.adam Allah`a inanmadığını sölüyor ibadet etmediğini söylüyor oyüzden..kadın da diyorki ben inanıyorum ibadetlerimi yerine getiriyorum..kadın diyorki sen ibadet etmiyosun inanmıyosun bende namazımı kılıyorum orucumu tutuyorum görevlerimi yerine getiriyorum ve hiçbişey kaybetmiyorum ve sonuçta ikimizde ölüyoruz..peki ya ahiret varsa Allah varsa ne olacak ?sen ne yapacaksın!tekrar söylüyorum ben bunu ateistim diyen kişiler için sölüyorum..biz Allah`ın varlığına inanıyoruz;Allah`ın varlığının başlangıcı ve sonu yoktur o doğmamış doğurmamıştır.biz buna inanıyoruz..ve Allah`ın varlığının kanıtları da vardır..bunları öğrenmek istiyosan sor yada araştır..Kendin  sorup kendine göre cevap verip ona inanma boşuna!Elhamdulillah Müslümanız!Bela denilen zamandan beri Müslümanız..Ve Allah`ı bir kabul etmeyen Hz.Muhammedi ve Kuran-ı Kerimi tasdik etmeyen hiç kimse cennete giremeyecektir..tekrar söylüyorum sorduğun şeyleri inanmadığın şeyleri iyice araştır kendin yorumlayıp kendin cevaplama..ama şöyle bişeyde var Allah kimilerinin gözüne perde çeker göremezler onlar,çünkü Allah onun ebediyen doğru yolu bulamayacağını bilir.kim ne derse desin inanmayacağını bilir..ama isterse bu dünyada kimse Allah`a inanmasın yinede onun gücünden kudretinden hiçbir şey eksilmez.biz onu yüceltemeyiz biz ona şükrederek dua ederek anca kendimizi onun katında yüceltebiliriz..alıp verdiğimiz nefes için bişe şükretmemiz gerekir.bu düzeni bu intizamı kim oluşturabilir ve asırlarca kim bu şekilde devam ettirebilir Allah tan başka.

enigmajj

enigmajj resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2009 Pzt 19:34:16sohbet oyun linki

Evren neden kendini yoktan var etmesin gibi ne amaçla sorulduğu belli olmayan saçma sapan bi soru..araştırdınmı hiç bunu soran kişi..yoksa kendinmi yorumladın kafanda..

evet evren büyük bi patlama sonucu oluşmuştur..peki bu patlamanın nedeni ne?bu büyük patlama olmayabilirdide!bu evrenin yaratılışı Allah(c.c) olmadan izah edilemez !bütün kürsünün bütün evrenin herşeyin tek sahibi odur..neye inanarak sölüyorsun diye sorarsan bunu önce araştır derim iyice bi araştır ondan sor gel burda soru sor bu cevap beni tatmin etmedi diye..gözüne perde indiyse kalbin aklın karardıysa yapcak bişey yok..

TopaLKIrrkayaK

TopaLKIrrkayaK resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2009 Pzt 20:10:57sohbet oyun linki
Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki
güzelliklere
bakıyormuş. "Evrim ne güzellikler yaratıyor!" diye düşünüp
mest oluyormuş.
Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya
başlamiş.
Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışta ayının
daha yaklaşmış olduğunu farkediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın
sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış,
pençesini kaldırmış. Tam vurmaya hazırlanırken adam "TANRIM!!!" diye
bağırmış. Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz
olmuş. Bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın
üzerine parlamiş.
Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: - "Yıllarca bana
inanmadın,
yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım
etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?" demiş.
Adam utanç içinde:
- "Biliyorum bunca yıldan sonra dindar
biri olmayı
istemem haksızlık, ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz." demiş.
Ses: - "Peki." diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş.
Nehir tekrar
akmaya baslamis. Herşey eski haline dönmüş. Ayı pençesini
indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş, ve konuşmaya başlamiş: -
"Tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere." :))))
CC sohbet icin buraya
 <<123456 7>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir