ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 01:26   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Dünyanın en pahalı kahvesi hayvan dışkısından üretiliyor...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Eyl.2006 Cum 20:09:09      Dünyanın en pahalı kahvesi hayvan dışkısından üretiliyor...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Endonezya’daki adalara özgü bir hayvanın dışkısından elde edilen dünyanın en pahalı kahvesi için rekolte mevsimi başladı

Endonezya’nın Sumatra ile çevre adalarında yaşayan ve kahve üreticileri tarafından beslenen "Paradoxurus" adlı etobur memelinin dışkısından elde edilen "Kopi Luwak" adlı kahveden bu yıl da yine en fazla 250 kg kadar üretilmesi bekleniyor.

Bölgede Myanmar dilinde "kahve ta’i rahu" (minsk kedisi dışkısı kahvesi) denilen ve 100 gramı 75 dolara satılan kahve, memeli bir hayvan olan Paradoxurus’un yediği kahve çekirdeklerinin daha sonra dışkısından toplanmasıyla elde ediliyor.

Sumatra ve çevre adalarda yaşayan ve kahve üreticileri tarafından beslenen Paradoxurus, kahve ağaçlarındaki en kaliteli çekirdekleri yiyor. Çekirdekler hayvanın midesindeki enzimlerin etkisiyle bir tür fermantasyona uğruyor, ancak hiçbir şekilde erimiyor. Bu kahve çekirdekleri daha sonra dışkı yoluyla dışarı atılıyor. Kahve üreticileri de Paradoxurus’un dışkısından bu çekirdekleri toplayarak dünyanın en pahalı kahvesini üretiyor. Uzmanlar, kahvenin kalitesini artıran önemli faktörün Paradoxurus’un midesindeki enzimler olduğunu belirtiyorlar. "Kopi Luwak" yılda ancak 250 kilogram kadar üretilebiliyor.

ABD’nin en çok seyredilen programı Oprah Show’a da konu olan "Kopi Luwak" kahvesi üzerinde yapılan incelemeler sonucunda, dünyanın en değerli kahvesinde diğer kahve çeşitlerine oranla daha az bakteri bulunduğu belirlendi

Kaynak : haber.com

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eyl.2006 Cmt 02:32:48sohbet oyun linki
  Tamda kahve içiyordum ve bıraktım...

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eyl.2006 Cmt 11:57:24sohbet oyun linki

Evet,bu haberi bende geçen akşam gazetede okudum ve şoke oldum:)

Gazetedeki haberi aynen buraya yzıyorum (farklı bir kaynak olsun buda)

"Endonezyada ki Luwak misk kedisi farkında olmadan dünyanın en pahalı kahvesini üretiyor.En kaliteli böğürtlen ve çilekleri seçip yiyen misk kedisinin dışkısından üretilen Kopi Luwak adlı kahvenin 453 gramı (1 paundu) 160 dolara (232YTL)ye satılıyor.İşte en pahalı kahveler,453 gramının fiyatları ve yapıldığı ülkeler:

1-Kopi luwak (Endonezya 160 dolar)

2-Hacienda La Esmeralda (Boquete,Panama,104 dolar)

3-Island of St. Helene Coffee Company (St.Helena 79 dolar)

4-El Injerto (Huehuetenango,Guetamala,50 dolar)

5-Fazenta Santa ınes (Minas,Gerais,Brezilya,50 dolar)"

Evet,ilk beş tanesini yazdım sadece.Beş tane daha var.

Yorum sizin:)

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir