ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
7 Haziran 2024, Cuma 01:25   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

00me00> Forum Mesajları
    00me00'e ait Toplam 1195 Forum Mesajı var
<<1...100...108109110111112113114115116117118 119120>>

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >Puma T-Shirt::::>
  1.May.2006 Pzt 01:40:29

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >GELECEK Zamana E-MAİL atmak>
  1.May.2006 Pzt 01:35:43
Sizin belirleyeceginiz bir tarihe e-mail atmak istermisiniz?????

O zaman bu linke tıklayın...........

https://www.futureme.org/

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >BU Kadın Kaç Yaşında>
  1.May.2006 Pzt 01:33:18

61 yaş estetiği...........!!

Rock n Roll un efsane ismi Elvis Presley in ilk eşi Priscilla Presley, Avustralya nın Sydney kentinde yapılan tanıtımda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı

Avustralyalı moda tasarımcısı Bruno Schiavi ile ev tekstili sektörüne adım atan Priscilla Presley i görenler gözlerine inanamadı. Çünkü 14 yaşındayken rock ın kralı Presley nin gönlünü çalan ve efsane şarkıcıdan Lisa Maria adında bir kızı olan Priscilla Presley şu an 61 yaşında...

Ancak yaşından 30 yaş daha genç görünüyor. Bunun için sık sık bıçak altına yatıyor ve her üç ayda bir yaptırdığı botox u yeniliyor. Kaç kez estetik olduğu konusunda ser verip sır vermiyor. Ama bıçak altına da yatsa güzellikte kızını aratmıyor.
Kaynak:Milliyet

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >30 FARKLI Stilde Ayakkabı Nasıl Baglanır>
  1.May.2006 Pzt 01:30:06
ben bazılarını biliyordumda bunlar çok acayip yaw ve de çok ilginç

İşte Link Tıkla ve gör:
https://www.fieggen.com/shoelace/lacingmethods.htm

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Bu Ş and *8364;Ki£d and *8364; ¥ÅZı ¥ÅZmÅk ݧ and *8224; and *8364;®mI§InIz ?>
  1.May.2006 Pzt 01:19:58
Bu Ş€Ki£d€ ¥ÅZı ¥ÅZmÅk ݧ†€®mI§InIz Ø zÅmÅn ÅşşÅğıdÅkI £iNk€ †ık£Å¥ın v€ ¥ÅZınıZı ¥ÅZdıK†Ån §Øn®Å VØ££ k®Å§§ ¥ÅzÅn ¥€®€ †ık£Å¥ın
https://gangsta-schrift.ch.vu/

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >İlk Boğaz Köprüsü Projesi - II.Abdülhamid (Resimli)>
  1.May.2006 Pzt 01:17:45

İlk Boğaziçi Köprü Projesi, Sultan İkinci Abdülhamid döneminde yapıldı. 1900 yılında, Anadolu Hisarı ile Rumeli Hisarı arasında bir köprü kurulması için Bosphorus Railroad Company adlı şirket çalışmalara başladı. Köprü üzerine demiryolu döşenmesi de planlanmıştı. Böylece, Avrupa dan kalkan bir tren Bağdat a kadar gidebilecekti.

Bir Metropol Alanın Tanımlanması: Arnodin`in Çevre Yolu

Osmanlı başkentine ulaşan ilk demiryolu 1873’te Boğaz’ın Asya yakasında tamamlandı. Haydarpaşa ile İzmit, yaklaşık 100 km.lik bir demiryoluyla birbirlerine bağlanırken Avrupa yakasında, İstanbul-Edirne hattı 1875’te tamamlandı. 2. Abdülhamid döneminde, özellikle 1880’lerden sonra, yabancı imtiyaz sahipleri ve şirketlerin devreye sokulmasıyla, demiryolu inşaatında adeta bir patlama yaşanmıştı. Bu şirketlerden biri, Compagnie İnternationale du Chemin de Fer de Bosphore, kentin çevresinde bir çevre yolu yaparak, Asya ile Avrupa yakalarını iki köprüyle birbirlerine bağlamayı önerdi. Projeyi hazırlayan Fransız mühendis Arnodin, 1900 yılı Mart ayında yazılı bir açıklamayla birlikte padişaha sundu. Projede, yeni yolu gösteren bir harita üzerinde köprüler belirtilmiş, ayrıca köprüler çizilmişti.

(Resim1: Arnodin`in Sarayburnu-üsküdar Köprüsü Projesi-1900)

Projenin başlıca amacı, Avrupa ile Asya arasında demiryolu bağlantısı sağlamaktı. Ancak, yaya ve araç trafiğinin de düzenlenmesi öngörülüyordu. Böylece bu proje, yeni bir demiryolu projesinin sınırını aşarak, kentsel hatta bölgesel bir tasarım haline dönüşüyordu.

Arnodin’in ilk köprüsü Üsküdar’la Sarayburnu’nu birleştirecekti. Haydarpaşa’da biten demiryolu, oradan Üsküdar’a uzatılacak, bu noktadan da köprünün üzerinden İstanbul-Edirne ahttına bağlanacaktı. Arnodin’in çevre yolu önemli banliyöler haline gelmiş olan, Haydarpaşa-İzmit hattı üzerinde Bostancı ve İstanbul-Edirne hattı üzerinde Bakırköy semtlerini de, Kandilli-Rumelihisarı arasında yapılacak bir ikinci köprüyle birbirine bağlıyordu. Böylelikle, İstanbul yarımadası, Galata, Üsküdar ve Boğaz köyleri gibi yoğun yerleşim bölgelerinin dışında, henüz gelişmemiş bir bölgeyi içeren, bir metropol kent alanı oluşturuluyordu. Kentin bu sınırlar dahilinde kalacağı düşünülmüş olmalıdır. Ama elli yıl içinde bu tahminlerin yanlış olduğu ortaya çıktı.

Resim2: Arnodin`in çevre yolu projesi)

Arnodin’in köprülerinin etkileyici boyutları ve alışılmışın dışındaki mimarileri kentin siluetine çarpıcı yeni boyutlar ekleyecekti. Özellikle Sarayburnu-Üsküdar köprüsü, İstanbul’un girişinde heybetli bir kapı niteliğinde olacaktı. Asma köprü biçiminde düşünülen bu yapı, sahilden 130’ar m. açıkta ikişer ayak ve ortada bir ayak üzerine oturacaktı. Süslemeden nisbeten arındırılmış olan bu yapı, her şeyden önce bir mühendislik harikası olarak düşünülmüştü. Ancak projede bazı yeni İslamcı motifler de yok değildi: Taşıyıcı ayakların tepelerine minik kubbeler yerleştirilmişti ve minareli camilere benzetilmiş yapılarla sağlamlaştırılmıştı. Minareler 16 m. yüksekliğinde olduğundan, yapılar gerçekten bir dizi küçük camii hissini veriyordu.

Mimari üslup açısından ikinci köprü çok daha iddialıydı. Bu köprü de her biri ikişer ayktan oluşan üç taşıyıcı elemanın taşıdığı bir asma köprüydü. Boğaz’ın girişindeki nisbeten işlevsel görünüşlü, çelik-demir karışımı köprüden farklı olarak, padişahın adını taşıyacak olan Hamidiye Köprüsü’nün çok daha romantik çağrışımları vardı. Bu köprünün taşıyıcı ayakları, köprü geçidi düzeyinde camilere dönüşüyordu. Her camide merkezi bir kubbe ve dört minare vardı. Projeyle birlikte sunulan betimlemeye göre, köprünün mimarisi Selçuklu üslubu ve diğer İslami üsluplardan esinlenmişti: “Kubbeler İslam halifelerinin saraylarını hatırlatmaktadır ve Müslümanların halifesi olan Osmanlı sultanının dini ve siyasi iktidarını simgeler ve yüceltirler. Arap üslubunda, renkli tuğlalar, çiniler ve parlak metallerle bezenmişlerdir. 16. ve 17. yy. kuzeybatı Afrika mimarisinin bütün güzelliğini gözler önüne sererler.” Hamidiye Köprüsü özellikle geceleri daha da efsunlu bir havaya bürünecekti: “Binlerce elektrik lambası köprüyü ulvi bir ışıkla kapladığı zaman, Arap üslubundaki süslemeler tüm zerafetleriyle muhteşem biçimde ortaya çıkacak ve köprü bir bakanın bir daha gözünü ayıramayacağı, şehrin manzarasını tezyin eden baştan sona bir güzellik olarak görünecektir.

Kaynak:https://www.istanbul.net.tr/

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >ELFÇE ve HOBİTÇE İsminizi Öğrenmek İsterseniz>
  1.May.2006 Pzt 01:11:09
Elfçe isminizi öğrenmek için :
https://www.chriswetherell.com/elf/

Hobbitçe isminizi öğrenmek için :
https://www.chriswetherell.com/hobbit/

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >KLAVYE Delikanlıları...>
  1.May.2006 Pzt 01:06:54
Bilirsiniz internette çok vardır böyle yaratıklar
Asarım, keserim ayakları çekerler ama her defasında d*t olmaktan kurtulamazlar
Şimdi bu yaratıkları biraz inceleyelim
Bu garibanlar sanalın verdiği rahatlıkla her türlü lafı çekinmeden söylerler. Nasıl olsa gören yok salla k*çın uydurdukça
Bu klavye delikanlıları internetten arta kalan zamanlarını kelime haznelerini geliştirmek için mafya dizisi izleyerek geçirirler.
Dizilerde duydukları her lafı , nette birine klavye delikanlılığı yapmak için hemen not ederler  Not ederler diyorum cunku beyinlerinin büyük bir bölümü çalışmaz duruma geldiği için ezber yetenekleri yoktur
Gerçek hayatta gölgelerinden bile çekinen bu yaratıklar sanalda deli yürek edasıyla ağır abi takılırlar.  Geyik yapmak isteyenler için bu klavye delikanlıları mükemmel bir malzemedir  Size de tavsiye ederim  iyi dalga geçiliyor valla

Klavye Delikanlısı: Biz senin gündüz korkudan geçemediğin yerlerde gece elimizi kolumuzu sallaya sallaya dolaşırız koçum!
Ben: Bizim Murtaza abi vardı.Senin dediğin yerden geçeyim demişti.Şimdi o da senin gibi elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor oralarda.Ama ismini Aysu diye değiştirmiş , anlamadım ben de.

Klavye Delikanlısı: Len adres ver geliyom!
Ben: veriyom yaz
Klavye Delikanlısı: Ver lan yazıyom
Ben: Senin yan masa!
Klavye Delikanlısı: ıııyyyğğğ (üç buçuk üç buçuk)

Klavye Delikanlısı: Len sen bittin ! Sana interneti dar edecem!
Ben: Dar yerleri çok severim

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >Bakmaya doyulmayacak Güzellik Adı CAROLİNA>
  1.May.2006 Pzt 01:02:57

ekrandan gözlerinizi alamayacagınız bir güzellik bir afet dah ne diyeyim bakın ve siz karar verin lütfen 21 yaşından büyükler baksın

https://www.funpic.hu/swf/caroline.swf

00me00

00me00 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >Çirkin Bir Kıza webcam Açtırdıktan Sonraki Diyaloglar>
  1.May.2006 Pzt 01:00:33

Merhabalar...
Farzedinki msnde bir kızla konuşuyorsunuz.Ve kamera muhabbetine sıra geldi.
Kamera açıldı ve bi baktınız kız çirkin mi çirkin
Bu olay karşısında olası diyaloglar

Kız : ee nasil görünüyorum ?
erkek : valla k*çıma iki göz çizsem senden daha güzel görünür

Kız : nasıl görünüyorum ?
erkek : önemli değil , herzaman yanımda poşet bulundururum

Kız : kamera çok bulanık değil mi?
erkek : no problem , abazaya cine5 bile şifresiz görünür
Kız : nasıl yaniuuu ?
erkek : yok bişi sen devam et

erkek : istersen camsız devam edelim , hatta en iyisi sen beni listenden sil !

erkek : waw mükemmelsin !
Kız : tşk ederim
erkek : şaka kız şaka , evrimini tamamla sonra görüşelim senle

Kız : evet ne düşünüyorsun benim için ?
erkek : anne baba akraba mı senin ?

erkek : görmüyom , gözlerimi kapattım!

Kız : bak kimseye cam açmam aslında
erkek : benim suçum neydi ?

Kız : nasılım ?
erkek : Sana tel numaramı vermedim değil mi ?
Kız : hayır vermedin , neden ?
erkek : iyi !

Kız : iyi görünüyor muyum ?
erkek : aaa maymun mu besliyon ? bu arada sen nerdesin camerada görünmüyon
Kız : hayvan !

erkek : tamam kamera açılıyor.
Kız : aaa kamerayı neden kapattın ? aaa çevirimdışı olmuş !

Kız : evet nasılım ?
erkek : valla senin görüntüyü kaydedip forumda yayınlamak için camını açtırmıştım ama senin bu görüntüyü yayınlamaya kalksam kesin banlarlar beni!

<<1...100...108109110111112113114115116117118 119120>>