ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 15:47   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   Tarihte Hangi Dönemde Yaşamak İsterdiniz?
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 06:59:14      Tarihte Hangi Dönemde Yaşamak İsterdiniz?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Mutlaka vardır. Herkesin vardır. Bir şekilde herkesin aklından geçmiştir. Biraz romantik ve biraz da heyecanlı bir meseledir. Hem de çok. Bunu ben de bir-iki kez düşündüm. İçinden çıkamadım. Çünkü bir döneme giderken, bu dönemden vazgeçmek gerekiyor.

Meselâ Osmanlı zamanında Ege’de efe olmak güzel olabilir. Ama zor zanaat. Durmadan dağ-bayır gezmek lâzım. Yanında yancılar da olacak. Yolda bile öncü, sağ artçı, sol artçı, kuyruk düzeninde yürünecek. Bir de mecburen önüne gelene efelenilecek. Rakı içerken de ateş başında bağdaş kurulup, arada bir “deste” diye nida edilecek. Ben o kadar kasmaya gelemem.

Belki Fransız İhtilâli dönemi olabilir. Bastille yeni basılmış. Alenen tarih yazılıyor. İyi de peruka takmadan olmaz ki. Hem bir de meyhanelerde masadan masaya atlayıp nutuk çekmek lâzım, bir elde kadehle. Peruka ile mi uğraşacağım, gömleğin uzun kollarıyla mı? Dahası o işin sonu da giyotin.

Başka bir şey bulmak lâzım. Belki şövalyelik olabilir. Ama sanki o iş de pek gösterildiği gibi değil. Tam bir akşam taş masa çevresinde toplanıp, şarap-tavuk iyi olabilir. Arada bir de aksiyon. Ama her gün olunca biraz bunaltır insanı. Dahası internet yok, sabahları kahve yok. Akşamları maç yok. Bana hiç uymaz.

Eski Mısır ise asla olmaz. Zâten bütün belgesel kanallarının Eciptoloci propagandasından fenalık geldi. Neredeyse her gün eski Mısır’a gidip geliyoruz. Vallahi bunaldım.

Roma Zamanı iyi olabilir. Ama bende bu şans varken, kesin arenaya düşerim. Bir elimde Roma İstinaf Mahkemesi’nin usulden bozma kararı, diğer elimde serfliğin anayasaya aykırı olduğunu gösterir belge, gladyatörlerin önünde dönenir dururum.

Belki Orta Çağ fena olmayabilir. Herhâlde şehir şehir gezip hikâye anlatan ozanlardan olurdum. Japonya olsa hiç itirazım yok. Ama Allah göstermesin Avrupa’ya düşersek ne olacak? Yani bugünkünden 3 reich geriye gideceğiz. Muhtemelen ikide bir kenara çekip, “Katolik misin? Protestan mısın?” diye soracaklar. Ben “elhamdüllah Müslümanım” deyince, sanırım hakkımda hayırlı olmayacak. “İstavroz çıkar” dediklerinde ise, duramam, kesin, “hemen çıkarayım abi, nerede” derim…

Bence Amerika’nın keşfi de cazip. Hem toprak bol, iş çok. Bir kabile reisinin yanında işe girerim. Muhtemelen sigorta mı yapmazlar, ama hiç değilse istediğim kadar ata binerim. İyi de, beyaz adam gelince ne olacak? “Vallahi beyazım, güneşte yandım. Bunları da yerli halka sempatik olmak için giyiyorum” diyene kadar her şey olabilir. Kaybolan 500 ulus arasında yiter giderim.

Atilla zamanı iyi de. At sevsem de, o kadar sevmem. Üstelik yanından atla biri geçecek de, samimi olacaksın da, at üstünde evleneceksin. Balayında imparatorluğun en batısına götürsen, “vallahi ileride bu mezbelelikte Paris kurulacak. O zaman burada tatil dünyanın parası olacak. Tamam sezon öncesi geldik sayılır, ama hesaplı oldu” desem, yok demesem daha iyi.

Ama güzel de olabilir. Belki bâzen kızıp, “benim ekonomik özgürlüğüm var” der, ben de “atma, ekonomik özgürlük daha icat edilmedi” deyip, sonra “be he he” diye gülerim.

Başka şeyler de olabilir. Meselâ kendimi Çin Seddi’ne akın eden Cengiz Han’ın ordusunda bulabilirim. Yanaşık düzen ile manga muharebe düzenini zâten biliyorum. Seddi aşarız da, sonrası ne olacak? Belki de iyi olur. Bana bir Çin prensesi verirler. Gözler çekik, elmacık kemikleri çıkık.

İyi de olur. Nasılsa Çince de bilmiyorum. Arada bir söylense de, “tabii tabii” demek kifayet gösterebilir. Ama akrabaları yatıya gelirse ne yapacam. Olsa olsa sarayım olur. Kime yetecek? Kahvaltıya kalsalar, bir senelik mahsül gider. Ondan sonra mecbur, Tayvan’da bir fabrikaya girer, bütün gün Çin malı spor ayakkabısı yaparım.

Tamam, buldum. En iyisi ben Afrika’ya gideyim. Hem hangi zaman olduğu da önemli değil. Dünya kurulduğundan beri Afrika’da zaman aynı. Arada bir efendi değişmiş o kadar. Muhtemelen beni dışlarlar. Dışlasınlar, ben de gölgede yatar avokado, mango filân yerim. Muz yiyemem. Çünkü maymunlar vermez. Vermesinler, ben de onları gölgeye sokmam.

Arada bir “hutu-tutsi” olayı çıkarsa, “abi beni karıştırmayın” derim. Masailer aslan avına çağırırlar da, “abi ben gelmem. Çevreciyim. Hem hani kutsal bu mahlûk, vallahi çarpılırsınız” derim. Avdan yamuk yumuk döndüklerinde de, “ben zâten demiştim. Durun ya, ne üstüme geliyorsunuz, mango ister misiniz” derim.

Pigmelerin olduğu yerde de kesin “bütün zamanların en değerli basketbol oyuncusu” seçilirim. Smaç kralı bile olurum. Futbolda olabilir. Ama mutlaka yerden kısa top oynamamız lâzım. Yoksa ben yokum.

Irak da enteresan olabilir. Ama kısa sürer, aklıma yatmadı.

Öyle olmayacak. Acaba Meksika nasıl olur? Bence pek fena olur. Ya beni Aztekler tanrıya kurban etmeye kalkar, ya da yolda darbeciler ile karşı darbeciler arasında çaprazda kalırım. Bir taraftan “revulisyooon” diye bağırarak gelenler, diğer tarafta “no revulisyooon” diye bağırarak koşanlar, ortada “imdaaaaat” diye bağıran ben. Olmaz, hiç olmaz.

Galiba başka bir yer daha iyi olacak. Meselâ 19. Yüzyılda Osmanlı sefiri olmak. Nasıl olsa, bütün tezgâhları artık biliyoruz. Acayip işler yapardım. Kesin İstanbul matbuatı her kağıt için “imzalayalım, zâten daha iyisini önermezler” derdi. Ben de başka bir şeyler derdim. Padişah kovacak olursa, ben de “madem azlediyorsunuz, bari şöyle Bodrum falan gibi kıymetsiz, tee denizin dibi bir yeri bana verin de, iyice kahrolayım” derdim. Tutmazsa, o zamanda “ne olur beni Antalya’ya filan sürmeyin. Merhamet edin” diye ağlaşırdım……(oo süper süper tamam bu devirde biraz ikamet edebilirim sanırım;Nefertiti kimdi?Yaf sanırım 19.yüzyılda yaşamış,hayatı çalkantılarla geçmiş,acayip işler yapmış bir hatunmuş sonra ortadan kaybolmuş zamanda yolculuk yaptığı söyleniyor bana pek inandırıcı gelmedi tabi  bir de eski mısırda bi Nefertiti varmış diyorlar ama o bizi bağlamıyor )

Rusya’da aslında cazip. Ama hangi dönem olacak, o çok önemli. Meselâ benden iyi Kazak köylüsü olur. Aslında Kafkasyalı da fena olmaz. Kıyafetler de süper. Ama parmak uçlarında o kadar dans edebilir miyim, onu bilmiyorum. Tanıdıklar, iyi olduğumu söylerler. Ama her akşam oynayamam. Mis gibi dağ havası, her yer yeşil. İyi de Ruslar geldikçe, işin tadı kaçar.

Alıntıdır

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 07:36:48sohbet oyun linki

Üşenmedim okudum fakat..

Ben bu tarihe alıştım.. Herşeyine.. Aileme, sevgilime, arkadaşlarıma, Arabalarına, Metrolarına, Boğaz Köprülerine, mutfak robotlarına, bilgisayalarına, Okey oyununa, Fenerbahçe ye..  vs vs.. aklınıza gelebilecek herşeye..  

İşin açıkçası kendi dönemimin arenasında şövalye olmaya devam etmek istiyorum :)) 

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 08:16:04sohbet oyun linki
 1600 lü yıllar benim dönemim... Kanuni ile ama Kanuni bu günkü aşkım olacak.

DuBLeGo

DuBLeGo resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 08:26:17sohbet oyun linki
Tartışmasız Osmanlı Dönemi Mümkünse 29 Mayıs 1453 yılında Fatih le beraber fethedelim İstanbul u

aBOOO

aBOOO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 09:23:52sohbet oyun linki
Önemli Olan Tarihde Hangi Dönemde yaşamak değil bana göre!  "Hangi şekilde yaşamak" daha güzel yaklaşım olurdu belki,  diye düşünüyorum.

arwenqueen

arwenqueen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 12:38:17sohbet oyun linki

Rivendell e gitmenin yolu varmı Nefişim...

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 12:44:14sohbet oyun linki

Gideriz Arwişim dereyi bulup takip ederiz olmazsa

NIHALATSIZ

NIHALATSIZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 12:49:18sohbet oyun linki

İkinci GÖKTÜRK KAĞANLIĞININ kurulmasına yol açan en büyük TÜRK DEVRİMLERİNDEN biri olan KÜRŞAD la beraber binlerce çinli askerin koruduğu ÇİN SARAYINI BASAN 40 TÜRK Askerinden biri olmak ve vuruşa vuruşa ölmek isterdim...

EN BÜYÜK TÜRK KAHRAMANI: KÜRŞAD

Türk tarihi, dünyanın en hamasî şiiri, Türk kahramanları da o şiirin berceste mısralarıdır. Bir zafer şehrâhını dolduran heykeller gibi 26 asrı süsleyen bu ölmezler tümeni arasında bir teki bir millete şeref verecek ne büyük faniler gelip geçti. Tanrın Türk Tanrısı olduğuna, mavi gökle kara toprak arasındaki insan oğullarının yalnız Türklerden ibaret bulunduğuna, kendi ırklarının başkalarına hâkim olarak yaratıldığına inanan atalarımız için kahramanlık bir tabiat, fazilet bir huydu...

Şimdi büyük adını saygı ile andığımız Kür Şad işte o kahramanlıkla faziletin şahlanmış örneği olan büyük Türk kahramanıdır.

Millî ızdırapların şahlandığı ve şahsî ızdıraba karıştığı son yıllarda, ölmezler tümeninin zafer ve şeref şehrâhında hayalen çok dalaştım. Yarı masallaşmış çehresiyle Alp Er Tunga dan, kahraman kadın Tomiris ten başlayarak Pilevne kahramanı Gazi Osman Paşa ya, Edirne kahramanı Şükrü Paşa ya ve kurtuluş savaşının meçhul, fakat meşhur şehidine kadar bütün ölmezlerin önünden ihtiramla geçtim. Eskiden olduğu gibi yine Kür Şad ı hepsinden büyük buldum. Çünkü o birçok büyüklerde görülen bazı küçüklüklerden uzak, birçok büyüklerde rastlanan menfaat duygusundan sıyrılmış, bazı büyüklerde bulunan yanlış hareketlerden beride kalmış kaya gibi aşılmaz bir devdi.

Kür Şad, tarihimizde alevlerin, ışıkların, mehtapların ve yanardağların yanında gerçi parlamasıyla sönmesi bir olmuş geçici bir şahap gibidir. Fakat o geçici ışık tarihin gidişini değiştirmiş, kısa aydınlığında bize en büyük hakikati görebilecek fırsatı vermiştir. Bu hakikat ezeli ve ebedi kahramanlıktır.

Tarih acayip bir ihtiyardır. Bazılarına tam hakkını verir. Bazı değersizlerden çok bahseder. Bazı büyükleri hiç anmaz. Bazılarından da yalnız bir kaç kelime söyler. Kür Şad bu sonuncularındandır. Onun hakkında bütün bildiğimiz: Türk milletini kurtarmak ve esir olan yeğenini Türk kağanı yapmak için kendisi gibi esir 40 arkadaşıyla birlikte Çin imparatorunun sarayına saldırdığı, fakat pek nispetsiz bir savaştan sonra can ve baş verdiğidir.

Bu muhteşem saldırışın muhteşem kahramanlarını bilip tanısaydık ne hoş olurdu! Adlarını bile bilmediğimiz bu örneksiz fedailer acaba nasıl insanlardı? Kaç yaşlarında idiler? Hangileri hangi savaşlardan arta kalmışlardı? Anaları, babaları yaşıyor mu idi? çocukları var mıydı? Seviyorlar mıydı? Karıları, sevgilileriyle son defa neler konuşmuşlar, neler düşünmüşlerdi? Yazık, hiçbirini bilmiyoruz. Bildiğimiz yalnız şu:

Yanardağ ruhlu, çelik iradeli kahraman Kür Şad... Bozkurt hanedânından yani kağanlar soyundan olduğu halde yeğenini tahta çıkararak Türk milletini diriltmek için kılıca sarılan Kür Şad... Bu nispetsiz çarpışmada zaferi sağlayacak tek yola giderek, yani düşmanın kalbine saldırarak ruh ve irade kuvveti kadar muhakeme gücüne de sahip olduğunu belirten Kür Şad... Başarılamayan bir ihtilâle rağmen düşmanın yüreğine korku ve dehşet salarak ırkı mahvolmaktan kurtaran Kür Şad... Sonra onun 40 şanlı arkadaşı...

Bir hareketin değeri, verdiği sonuca göre ele alınırsa Kür Şad ın hareketi Türklüğü yok olmaktan kurtardığı için Kür Şad büyüktür. Yapanın fedakarlığı ve kahramanlığı ile ölçülürse Kür Şad yine büyüktür. Velhasıl o çok büyüktür. Hiçbir kıskançlığın erişemeyeceği kadar büyük...

Biz, bugünün Türkçüleri bu "kaybolmuş güneş"imizi 13 asrın karanlıklarından çekip çıkararak başımıza taç ettik. Şimdi o, büyük yarınımızı aydınlatıyor. Onun boşa gitmemiş okları 13 asrın ötesinden bize 41 kahramanın selamlarını getiriyor. Ve onların ruhları kendilerine doğru çelik ve kan tufanlarıyla yapılacak büyük bir yürüyüşü bekliyor.

1300 yıl önce dökülen Kür Şad ın kanı ırkımızı yabancılar arasında erimekten kurtarmıştı. Bugün de onun hatırası Türklük ruhunu eriyip sönmekten kurtaracaktır. Vaktiyle onun at koşturduğu yerlerdeki meçhul mezarlardan bize gelen sesler "daha ne kadar bekleyeceğiz?" diye sorarken bizim yayladan "yakında geleceğiz" diye yükselen haykırışlar onlara karşılık veriyor...

Sefil ihtirasların ve baykuş seslerinin söndüğü yarınki Türkelinde Kür Şad için ulu bir anıt düşünüyorum. Gösterişsiz, sade fakat metin, kayadan bir anıt... O anıtın önünde Kür Şad a ve arkadaşlarına saygı olarak börk ve çizme giymiş, kılıç ve sadak takmış Türk gençlerinin, birbirine perçinlenmiş sarp bir yığın gibi dik adımlarla geçit resmi yaptığını düşünüyor ve 1300 yıllık gençler olan Kür Şad la arkadaşlarının da, yaralarından hâlâ dinmeyen kanlar sızdığı halde, kendilerine çevrilen başlara gülümseyerek selam aldıklarını görür gibi oluyorum...

Hüseyin Nihal Atsız

mSauDienCe

mSauDienCe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Eyl.2006 Per 20:59:55sohbet oyun linki
Kadınların Çıplak Gezdigi Dönemde..

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eyl.2006 Cmt 00:20:17sohbet oyun linki
gurcu :

Üşenmedim okudum fakat..

Ben bu tarihe alıştım.. Herşeyine.. Aileme, sevgilime, arkadaşlarıma, Arabalarına, Metrolarına, Boğaz Köprülerine, mutfak robotlarına, bilgisayalarına, Okey oyununa, Fenerbahçe ye..  vs vs.. aklınıza gelebilecek herşeye..  

İşin açıkçası kendi dönemimin arenasında şövalye olmaya devam etmek istiyorum :)) 

işte cevap işte gurcu:)))) 

TEBRİKLER...

Başka cümle ekleyipte verdiğin anlamı bozmak istemedim... :)

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir