ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Mayıs 2024, Cumartesi 03:35   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   BU GÜN İÇİMDEN GİTTİN :((
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

posiongirLn

posiongirLn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eki.2006 Per 15:52:41      BU GÜN İÇİMDEN GİTTİN :((sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

Renklerim, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti.

“Bana kalan,
Beni kalansız bölen bu şehir.
Ah! bu şehir, yalan şehir”

demek isterdim; ama yalan olan sendin. Benim yarattığım, inanmak için yıllarımı harcadığım kocaman bir yalandın sen. Gerçek olduğunu gördüm. Sen gittin...

Aslında içimden giden sevgili değildi. Ben sadece, yalanıma inanmıştım. O, gerçekti... Aşk bitmişti. Düşünüyorum da acaba aşk, ruhumuzun derinliklerinde yaratılan koca bir yalan mı? Şiirde, müzikte ya da sözde, nerede aşk varsa orada bir de yalan yok mu? Aşk ve yalan, güzel ile çirkin, iyi ile kötü gibi birbirini besleyen, değiştiren ve dönüştüren; biri olmadan diğeri varolamayan ya da anlamsız kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi? Ya da aşk, yalana sesdeş mi? “Seni seviyorum” derken, aslında içimizde yarattığımız en güzel yalana övgüler mi düzüyor, kendimize olan hayranlığımızı mı dile getiriyoruz?

“Bir gün içimden gittin, anladım.”

Aşk, uydurduğumuz en güzel yalan! Ve aşk, yalan varsa aşktı.

İnsanın doğasında var. Doğrular ne kadar da az cezbeder bizi. Yasaklı ya da yanlış ne varsa, yaptıklarımız hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalanı bazen istem dışı kullanırız. Söyleyen biz değilizdir ama, söyleten ta kendimizdir.

İçimizdeki yasaklı kimliktir O:

Mülkiyet duygusu ve egosu olağanüstü gelişmiş; ihtiraslı, doyumsuz ve aşka her zaman hazır. Pembedir, mavidir ve daha çok kırmızı. Cıvıl cıvıldır, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sıcak. Zaafları vardır, yasak ve güzel olan herşeye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçekleştirendir. Kısacası O, yaşayan tarafımızdır. En güzel anılarımız, en heyecanlı anlarımızdır...

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eki.2006 Per 15:59:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

git...

ve

dönme

yalnızca bu renklerin çocuğuyum

biliyorsan vu renkleri

benide bilirsin

ama gidersem

dönmem...

Denizle etrafımızı sararlar,Nehir lerse içimizden akarlar...

RojdaZeytin

RojdaZeytin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eki.2006 Per 16:08:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

POSSSIMMMMMM YÜREĞİNE SAĞLIK BEBEĞİMMM...... BENDE YAZDIMBİŞİLERRR

Unutmak kolay diyordun ya
Kolaymış meğer
Unuttum adını,her kelimesini unuttum
Dalga dalga savrulan saçlarını unuttum
Kömür karası yaşlı gözlerini unuttum ben

Kolaymış meğer
Yağmur altında gezdiğimiz sahilleri unuttum ben
Bana ilk seni seviyorum dediğin
O çay bahçesini unuttum ben

Kolaymış meğer
Elini ilk tuttuğumda
Yüzündeki o masumluğu unuttum ben
Sarıldığımda ise
Başımı döndüren gül kokulu,kokunu unuttum ben

Unutmak kolaymış be bitanem
O yüzündeki gülüş,içindeki sıcaklık
Seni özlüyorum dediğinde
Gözünden akan iki damla yaş
Ve seni öptüğümde içinde kaybolduğum yıldızlar

Bütün bunları unutmak
O kadar kolaymış ki bi tanem
O kadar kolaymış ki
hepsini unuttum...

posiongirLn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eki.2006 Per 16:31:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bütün bunları unutmak
O kadar kolaymış ki bi tanem
O kadar kolaymış ki
hepsini unuttum...

ROJDAMM AŞKISI TŞK MUJUXX

posiongirLn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Eki.2006 Per 18:03:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sen Bende Herşeydin Birtanem

Sen bende bir nefeslik candın birtanem,

Nefesim tükendiğinde benimle tükenecek.

Ben sende bir açlığın hissimiydim birtanem,

Tokluğunda hiç aklına düşmeyecek.

Sen bende yüreğimde yangındın birtanem,

Söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek.

Ben sende yangının külümüydüm birtanem,

Çıkartılıp gönülden bir kenara atılacak.

Sen bende dilimden düşmeyenimdin birtanem,

Aklımdan çıkartmaya gücüm yetmeyecek.

Ben sende gördüğün kötü bir rüya mıydım birtanem,

Uyandığında hatırlamak bile istenmeyecek.

Sen bende damarlarımda kandın birtanem,

Her damlanda bana hayat verecek.

Ben sende kurumuş pınar mı oldum birtanem,

Susuz kaldığında bile yolun hiç düşmeyecek.

Havamdın birtanem,

Her nefesimde içime çektiğim.

Suyumdun,susuzluğumda kana kana içtiğim.

Sen bende nimettin açlığımı giderdiğim,

Sen bende ilaçtın derdime derman dediğim,

Ben sende dermansız dert mi oldum birtanem.

Sen bende herşeydin birtanem.

Sonsuz sevgim bitmeyen heyecanım…

Alıp koyamadın beni,sığdıramadın kalbine.

Seni bende ulaşılmaz,beni sende imkansız ettin.

Anladım birtanem anladım.

Sen bende gerçektin ,

Ben sende hayaldim,hayallerinde kalacak.

Sevgi bende büyük,sevgi bende yüceydi de,                        

Ben sende koca bir yalan mı oldum birtanem…

merve2

merve2 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Eki.2006 Pzr 00:00:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
  BENCE SENİN İÇİNDEN GİDEN O DEGİL GİDEN SADECE SENİN HAYALLERİN. UMUTLARIN BİRDEN KOSKACA YALAN OLDUGUNU DÜŞÜNDÜGÜN O HAYALLERİN OLSA GEREK. BELKİ YANILIYOR OLABİLİRİM AAMA ARKADAŞIM YALANSIZ BİR HAYAT BULURSAN NE OLUR BANA DA HABER ET BEN ORAYA GELİRİM...

yusufT1907

yusufT1907 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Eki.2006 Pzr 00:11:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
posimmm harikasınnn

posiongirLn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 10:24:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
çıldırma mevsimindeyim
sonbahar rüzgarı saçlarımı dağıtıyor
bir hıçkırık boğazıma oturuyor
ellerim düğümleniyor
birden garip bir üşüme geliyor
sinirlerim bozuluyor

uzaklarda bir şehirde
acı bir gitar sesi duyuluyor
bir kadın çığlık çığlığa şarkı söylüyor
bir tranvay ağır ağır geçiyor

çıldırma mevsimindeyim
gitmeler zamanında
her gitme ömrü kısaltıyor
saçlarım beyazlıyor
uzak bir kentin dehlizlerinde

çıldırma mevsiminin sabahları
bir toz bulutu içerisinde güneş doğar
orası siyahmıdır beyaz mıdır bilinmez
çok acı yakar çıldırma mevsiminin güneşi
hiç bir şey anlayamazsın
içten içten yanarsın

XXxxBiGSEXYxxXX

XXxxBiGSEXYxxXX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 12:03:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
posiongirLn :

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

“Bana kalan,
Beni kalansız bölen bu şehir.
Ah! bu şehir, yalan şehir”

demek isterdim; ama yalan olan sendin. Benim yarattığım, inanmak için yıllarımı harcadığım kocaman bir yalandın sen. Gerçek olduğunu gördüm. Sen gittin...

Aslında içimden giden sevgili değildi. Ben sadece, yalanıma inanmıştım. O, gerçekti... Aşk bitmişti. Düşünüyorum da acaba aşk, ruhumuzun derinliklerinde yaratılan koca bir yalan mı? Şiirde, müzikte ya da sözde, nerede aşk varsa orada bir de yalan yok mu? Aşk ve yalan, güzel ile çirkin, iyi ile kötü gibi birbirini besleyen, değiştiren ve dönüştüren; biri olmadan diğeri varolamayan ya da anlamsız kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi? Ya da aşk, yalana sesdeş mi? “Seni seviyorum” derken, aslında içimizde yarattığımız en güzel yalana övgüler mi düzüyor, kendimize olan hayranlığımızı mı dile getiriyoruz?

“Bir gün içimden gittin, anladım.”

Aşk, uydurduğumuz en güzel yalan! Ve aşk, yalan varsa aşktı.

İnsanın doğasında var. Doğrular ne kadar da az cezbeder bizi. Yasaklı ya da yanlış ne varsa, yaptıklarımız hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalanı bazen istem dışı kullanırız. Söyleyen biz değilizdir ama, söyleten ta kendimizdir.

İçimizdeki yasaklı kimliktir O:

Mülkiyet duygusu ve egosu olağanüstü gelişmiş; ihtiraslı, doyumsuz ve aşka her zaman hazır. Pembedir, mavidir ve daha çok kırmızı. Cıvıl cıvıldır, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sıcak. Zaafları vardır, yasak ve güzel olan herşeye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçekleştirendir. Kısacası O, yaşayan tarafımızdır. En güzel anılarımız, en heyecanlı anlarımızdır...

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

posiongirLn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 12:26:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Can Cicegi
Erisilmez bir uçurumun kiyisinda, senden baska kimsenin farkinda olmadigi bembeyaz bir çiçektim ben. Sen ise, dört mevsim özlemini çektigim yagmur. Üstüme yagisini severdim, yapraklarimdan asagi akisini, her damlani içime çekisimi severdim. Bedenimde seni hissedisimi. Her damlan alip götürürdü beni adini bilmedigim, tanimadigim yerlere...

Sen yaginca susuzlugum dinerdi, biterdi kimsesizligim, dagilirdi ürpertilerim. Serin bir meltem degip geçerdi yapraklarima. Dünyalar benim olurdu, uçardim sevinçten. Günlerime, gecelerime; hiç kimsenin bilmedigi, fark etmedigi sicak bir sevgi dolardi. Sicak bir sevgi dolardi yüregime. Her çocuga gülümserdim; her kusa, her kelebege, her ariya gülümserdim...

Erisilmez bir uçurum kiyisinda rüzgarlara agit yakan, yalniz ve boynu bükük, bembeyaz bir çiçektim ben. Sen, bakislarinda sevdalar gizleyen, sevdalandigim, gözleri menekse rengi küçücük bir kizdin.. Adina Seher demistim, adina sevda, adina umut. Sevdam, umudum her seyimdin. Günüm, günaydinim, gülaydinligim seninle baslardi. Tek sevenim, tek sevdigimdin. Yagmurumdun sen; kurak günlere, ayaz gecelere inat. Hiç bitmeyen bir umut, özlem ve hazla beklerdim seni. Gelmedigin zaman boynumu büküp, kapar gözlerimi seni beklerdim. Özlemin umudum olurdu, umudum özlemin. Beklerdim, beklerdim bikmadan, usanmadan...
Çünkü seni seçmistim ben, sevdam, arkadasim olarak. Sevdani yüregime nakis nakis islemek için. Islemeliydim ki, firtinalar, boranlar içinde bile olsa kardelenler gibi açmasini ögrenmeliydim...

Umudumun bitip tükendigi anlar da oldu elbette zaman zaman. Seni beklerken, bekleyisin iskenceye dönüstügü zamanlar da olurdu. Günlerin yillara döndügü zamanlar olurdu. Ama hiç sikayet etmedim, sikayet etmedi yüregim. Çünkü seni delicesine seviyordum ve bu sevgimle mutluydum. Özlemine zor da olsa katlaniyordum bir umutla.

Sen beyaz bulutlarla gelirdin, bembeyaz gelinlikler içinde. Hayran hayran bakardim sana. Sen gelince ardindan gökkusagi gelirdi. Gökkusagina dönüsürdün rengarenk. Her renginde umutlarim vardi, hayallerim vardi. Canli, cansiz tüm varliklar kiskanirdi güzelligini... Sen, hayatima kattigim canim, gözbebegimdin. Ben de senin cançiçegindim. Gözlerime dolan bulut, üzerime yagan yagmurdun sen. Topraga saçtigim umudumdun. Havaydin, hayattin, suydun, sevgime bandigim gülaydinligimdin, günaydinimdin...

Yillar sonra simdi yine bekliyorum seni, bir umutla. Ama artik azalan hatta tükenen bir umutla... Ömrümün bütün dilimlerine kar yagiyor simdi. Kar da beyaz ama ben yine de direniyorum. Çikip gelmeni, üzerime yagmani bekliyorum. Bir zemheri mevsimiydi ayazda birakip gitmistin hayallerimi. Bak yine zemheri. Daglara kar yagiyor ama sen yoksun. Sen yoksun, acilara özlem yagiyor... Bak, kar yagiyor üstüme, iliklerime dek üsüyorum. Yine de yüregimde atesler yakiyorum. Dönersen ellerini isitirsin diye...

Unutmusum, içimdeki umutlarin beyazligini... Unutmusum mavi, yesil, al renkleri... Ne zaman bir yagmur sesi duysam, ne zaman bir su sesi, içimde sevgiler kanar, pinarlar kanar benimle. Sonra sen gelir dökülürsün içime, sen gelir dökülürsün gözlerime, kirpiklerim dökülür yollara. Gülaydinligin dogar üstüme. Iste o zaman dag dag özlem kesilirim, bulut bulut, hüzün hüzün..

Düstügüm her uçurumda sen varsin yanimda
seni tasidim içimde bir damla gözyasi gibi
bütün yildizlara ismini haykirdim, bütün gecelere
bir sen yoksun bir sen duymuyorsun bi-tanem

rüyalarimi hicran alir her gece gelmezsin
çagrilarim isyan olur her gece bilmezsin
sevdasini yüregime taht kurdugum nerdesin
bir sen yoksun bir sen bilmiyorsun bi-tanem

bil ki hep sana aktim bu sevdali nehirlerde
hep seni bekledim bu düstügüm yerlerde
ümit kervanlari bir bir gelip giderler de
bir sen gittin bir sen gelmiyorsun bi-tanem

Gel... Gel ki, sari papatyalar açsin, kir gülleri, kir menekseleri, kirkkanatlilar açsin. Yol alsin umuda nazli cerenler, ceylanlar, karda boranda yolunu yitirenler. Gel can gelsin solmus anilara. Bosalsin sicim sicim gözyaslari, irmak olsun susuz kalmislara; kardes olsun dostluklara, yüregimdeki merhamete... Gel... Gel ki, sevginle anlam bulsun duygular, gözlerimden topraga düsen damlalar....

Gelmeni istiyorum biten umutlari, yiten sevdalari diriltmen için, solan yapraklari yesertmen için.

Tüm ümitlerin tükendigi anda çikip gelmeni, üzerime yagmani bekliyorum. Bu sitemdir sanma. Bil ki, gelmezsen solup gidecegim, bitip tükenecegim. Bir daha bir daha hiç bir mevsim açmayacagim çiçeklerimi, gülümsemeyecegim gül yüzlü çocuklara, gül desenli baharlara, kirlara, ceylanlara... Gel!...

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir