ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
15 Mayıs 2024, Çarşamba 00:53   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   YüReK PaYLaŞıMı
 <<1...345678910111213 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prenses344

prenses344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 17:25:05sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

AŞKA AYIP OLUYOR

Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil! Aşkların kısa dönem askerlik gibi kısa sürmesinin nedeni herhalde bu.

Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem! Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor.
Peki bu neden böyle oluyor?
Çünkü insan insana sevgisiz, insan insana tahammülsüz, insan insan için fedakarlık duygusunu yitirmiş, insan insana kendini adamaktan kaçıyor.

Oysa fedakarlık, adanmışlık varsa vardır aşk. Fedakarlığın, adanmışlığın yaşamadığı yerde yaşamaz aşk.

Ne yazık ki uğruna kendini adadığı ne bir ideali var günümüz insanının... Ne de uğruna kendini adadığı bir aşkı.

Nerde ideali, aşkı uğruna her şeyden vazgeçen dünün insanı... Nerde hiçbir şey için hiçbir şeyden vazgeçmeyen bugünün insanı.

Bugünün insanı aşkta da köşe dönmeci.
Emek harcamadan yaşamak istediği gibi, emek harcamadan aşk yaşamak istiyor.

Sevmeden sevilmek, vermeden almak istiyor.
Hiç değilse bir koyup üç almak istiyor.
Bir koyup üç alamadı mı ilişki bitiyor.
İlişkiler çıkar, menfaat üzerine kurulu.
Elektriklenmeler kısa devre. Bir günlük elektriklenmeler, bir gecelik sevişmeler aşk sanılıyor.
alıntıdır.....

\,\,/,/,
\\ - - //
(--O-O--)
----------oOOo-(_)-oOOo----------
.........Paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum..........
----------------Oooo----------

oooO (...)
(.....) ) /
\ ..( ( /
\_)..

prenses344

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 18:52:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BİR BABANIN KIZINA MEKTUBU

"Sevgili kızım,

Bugün on yedi yaşını bitirip, on sekiz yaşına basıyorsun. Artık kendine yön verebileceğin bir çağa geldin demektir bu. Kısa bir süre sonra evleneceksin kuşkusuz. Önce sana şunu söylemek isterim. Beyaz gelinliğinin içinde, evleneceğin adama doğru ilerlerken, üzerinde taşıdığın elbisen kadar temiz ve saf olmalısın. Yanlış davranışlarda bulunur ve bunun kimse tarafından anlaşılmayacağını düşünerek huzuru aramaya kalkarsan, yanılırsın kızım. Çünkü senin vicdanın, seni cezalandırır ve mutlu olmadığın gibi, mutlu da edemezsin.

Tüm hayatını etkileyecek bu tür serüvenlerden uzak dur. Çok erkek arkadaşla gezip dolaşmak sizin yaşlarınızda belki gurur vericidir ama, dikkat etmez ve bu arkadaşlık sınırını aşacak olursan, ne gururun ne de haysiyetin kalacaktır. Bunu sakın unutma kızım.

Evlendikten sonra önünde, yepyeni ve bambaşka bir hayatın belirdiğini göreceksin. Bunun güzel ve çekici yanları olduğu kadar, zor ve üzücü yanları da olacaktır.

Evlilikte hiç unutmaman gereken önemli noktalardan biri, kocana olan bağlılığını ve onunla gurur duyduğunu sık sık belirtmendir. Çünkü aile içinde duyacağın huzur ve mutluluk buna bağlıdır. İşinden dönüp eve geldiğinde, kocanı daha kapıdan girerken güler yüzle karşılamalısın. Zaman zaman sinirli olabilir, bu gelişleri. Günün koşulları onu böyle asık yüzlü yapmıştır. İşte en büyük görevin o an başlayacaktır yavrum. Kocana o günü nasıl geçirdiğini sana anlatarak rahatlaması için fırsat hazırlamalısın. Bu davranışın çok sevindirecektir kendisini. Sevildiğini bilen erkek, eşini de sever yavrum. Görevlerini tam yapabilmen için, eski alışkanlıklarından ve genç kızlık rüyalarından sıyrılman gerektiğini sakın unutma. Eğer kendinde bu gücü bulamıyorsan, asla evlenmeye kalkışma. Çünkü karşındaki kişiyi mutsuz etmeye hakkın yok, yavrum.

Önemli noktalardan biri de, senin için değerli olmayan ufacık bir şey, onun için son derece değerli olabilir. İşte bu küçük ayrıntılar zamanla birleşir ve büyük olaylar yaratabilir, evliliğinde. O yüzden bu küçük şeyleri anında fark etmen ve kocanın düşüncelerine göre davranman gerekir. Unutma ki; erkekler çok çabuk duygu değişikliklerine uğrarlar. Kadın olarak buna katlanamayacağını hissedebilirsin. Hatta bu düşünce seni isyana sürükleyebilir. Ama evlilik sonu olmayan bir fedakarlık demektir. Sen verdiğin sürece, karşındaki de vermek zorunluluğunu duyacak ve böylece yuvanız huzurlu olduğu kadar, güçlü de olacaktır.

Şimdi uyarılarımın en önemli yerine geldim. Bu satırları bir çok defa okuyarak, söylediğim şeyleri anlamaya çalış kızım. Henüz çok genç ve tecrübesizsin. Bu yüzden de bazı noktaları anlamayabilirsin. Mektubumu yırtıp atma, aksine elinin altında istediğin an bulabileceğin bir yere sakla, kararsızlık içinde bocaladığın zamanlar açıp okur ve doğru yolu seçersin böylece. Erkekler genel olarak dekolte kadınlardan hoşlanırlar. Onlara hayranlıklarını ise, türlü şekillerde belirtirler. Sakın bu sözler seni açık saçık giyinme hevesine sürüklemesin. En büyük yanılgın bu olur. Çünkü hiçbir erkek karısını başkalarının da o gözlerle görmesini istemez ve buna dayanamaz. Aslında maskelenmiş ve gölgelenmiş bir güzellik çok daha çekicidir. Sen kocanın arzularına uy, çevrenin esiri olma.

Yine üzerinde durman gereken önemli noktalardan biri de, monoton kadın olarak gözükmemendir. Çünkü aşkı bu öldürür. Bazen sakın, bazen heyecanlı, bazen munis, bazen inatçı, bazen kaplan gibi yırtıcı, bazen de bir ev kedisi kadar sokulgan ve söz dinler olmalısın ki, kocan her şeyi sende ve yuvasında bulsun, gözü dışarıda olmasın.

Sana en son şunları söylemek istiyorum, yavrum; Hayatta ne ekersen onu biçersin. Kısacası mutlu olmak istiyorsan, önce mutlu etmelisin. Yolun ve geleceğin açık olsun kızım.

prenses344

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 19:10:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Birazda gülelim mi???  

SEVGİLİYE......

Sevgiliye...

SANA ne zaman tutuldugumu hatirlamiyorum, üzerinden çok zaman geçti.
Ama eminim, ilk tanistigimiz günlere denk geliyordur.
Çünkü sen zaman içinde sevileceklerden degilsin; hani uzun uzadiya düsünülüp, ölçülüp, tartilacaklardan...
Zaten böylesine ask da denmez.
Ask dedigin, ilk görüste gelir yerlesir insanin yüregine...

O gün bugündür hiç eksilmedi, hiç eskimedi yüregimdeki yerin.
Sana her seferinde ilk günün heyecaniyla dokundum, hep ayni tadi aldim.
Ask için bütün söylenenleri yalanlarcasina...

Neydi beni sana baglayan?
Seninle geçen dakikalarin verdigi haz mi?
Ah! Evet. Insana Hiç bitmese dedirten o dakikalar...
Yoksa sende insani kendine esir eden bir seyler mi var? Sigara gibi, alkol gibi.

Zaman zaman vazgeçmeye çalistim senden.
Insan tutkularindan kurtulmak ister nedense, suçlu hisseder kendini, korkar...
Benimki de öyle bir sey iste.
Ama hep kisa sürdü ayriliklarimiz.
Ayrilik sonrasi bulusmalarimizsa daha da coskuluydu özlemin etkisiyle.

Düsündüm de, Seninle hiç kötü anim yok.
Oysa uzun beraberliklerde kaçinilmazdir...
Insanin agladigi, kizdigi, üzüldügü de olur.
Ama yok iste.

Yalniz sen son yillarda çok degistin.
Daha mütevaziydin eskiden.
Giyiminle, kusaminla...
Sen de haklisin. Zamana uymak lazim.
Ben senin her halini seviyorum. Hem biliyorum özünde aynisin.
Her halini seviyorum dedim, seviyorum elbet ama senin o teninin iyice yanik oldugu zamanlar var ya...
Hani neredeyse siyaha yakin... Iste o haline hiç dayanamiyorum.

Hangi saatte, nerede aklima düsecegin hiç belli degil.
Uykuda... Sokakta...
Biliyorsun, olur olmaz saatlerde arayip buluyorum seni.

Isin garip yani ne biliyor musun?
Senin için yanip tutusurken baskalarinin da ayni duygular içinde oldugunu
biliyorum. Hatta sana dokunduklarini da...
Ve bu beni hiç rahatsiz etmiyor.
Seni paylasabiliyorum yani.
Kizamiyorum onlara. Biliyorum çünkü... Sana karsi koymak mümkün degil.
Senin de gönlün epey genis hani... Hepimize yetecek yer var gibi görünüyor.
Aslinda ilk günden beri biliyorum... Benimki tek tarafli bir ask.
Evet, her çagirdigimda kosup geldin.
Beni hep mutlu ettin...
Ama bir kez bile beni sevdigini dile getirmedin.
Sen sevmek için degil, sevilmek için yaratilmissin.
Bunu daha o günlerde anladim ve seni karsilik beklemeden sevdim.

Iste böyle esmer sevgilim.
Seni ömrümün sonuna kadar sevecegim. Lakin ayrilmamiz lazim. En azindan biraz daha az görüsmeliyiz. Gerçi demin de söyledigim gibi, kaç kez denediysem basarili olamadim ama tekrar denemek zorundayim.

IIIPearLIII

IIIPearLIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Oca.2007 Pzt 01:27:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

myspace 

Bulutla Yıldızın Aşkı.

Bir zamanlar gökyüzünde birbirlerini gerçekten çok seven bir bulutla yıldız vardı...

Bulut gökyüzünün en şeker, en pembe bulutu yıldızsa;

en parlak, umudu en çok yansıtan yıldızıydı...

Gökyüzündeki her varlık onların sevgisini kıskanırdı...

Tatlı bir kıskançlıktı onlarınkisi...

Ama biri vardı ki; bulut ve yıldızın ayrılmalarını yürekten istiyordu...

Hem de yıldızın en yakın arkadaşı olmasına rağmen...

Bulut biraz saftı, kimseyi kıramazdı...

Yıldızsa bulutu için elinden gelen her şeyi yapabilir, herkese meydan okuyabilirdi...

Zaten onun için bir bulutu bir de çok sevdiği dostu peri vardı...

Bir derdi olduğunda gider periye anlatırdı...

Nereden bilebilirdi ki,

perinin bir gün bunların hepsini yıldızla bulutun ayrılmalari için kullanacağını?

Bir gün nazar değdi bulutla yıldıza...

Hiç yoktan bir sebepten tartıştılar.

Bulut, çekti gitti, hatalı olmasına rağmen.

Yıldızsa

"Nasılsa bulutum beni seviyor, dönecektir."

diye düşündü...

Fakat hiç bir şey beklendiği gibi gitmedi...

Bulut dönmedi. Kim bilir, belki de cesaret edemedi dönmeye.

Tek bir gerçek vardı ki: O da; ikisinin de çok üzgün olduklarıydı...

Gökyüzündeki iyilik melekleri bile ağladılar onların durumlarına,

ama ne fayda...

Ertesi gün yıldız olanları en yakın dostu periye anlattı...

Periyse göstermelik bir hüzne büründü...

Eline büyük bir fırsat geçmişti.

Artık hayatı boyunca kıskandığı kişiye karşı kozları vardı elinde.

O kişi, en yakın dostu yıldız olmasına rağmen kullanacaktı kozlarını...

Hem de büyük bir zevkle...

Bulutun yanına gitti ve yıldızın artık onu sevmediğini söyledi.

Bulutsa üzüldü, boynunu büktü ama elindenhiç bir şey gelmeyeceğini düşündü...

Çünkü yıldız inatçıydı.. Bir kere olmaz dediyse, bir daha olur demezdi.

Peri de bulutun bu üzgün durumundan yararlanıp ona olan sevgisini itiraf etti...

Bulut da kimseyi kıramadığı için perinin,yıldızının yerine geçmesine izin verdi...

Yıldız, günlerce bulutunun dönmesini, ondan af dilemesini bekledi...

Ama bulut gelmedi.

Bir gün yıldız, bulutun yanına gidip, konuşmaya karar verdi.

Gece yola çıktı. Bulut, dostu sandığı periyle birlikte ayda eleleydi...

Melekler dayanamayıp, tüm olan biteni anlattılar yıldıza...

Çok üzüldü ve çaresiz, döndü arkasını gitti...

Yavaş yavaş sönmeye başladı...

O günden sonra yıldız söndü, ışık veremez oldu..

Bulutsa artık ne o kadar pembe, ne de o kadar kadifeydi.

Yıldız, ilk zamanlar her şeyden vazgeçti, hayata küstü...

Ama kolay pes etmezdi.

Kısa bir süre sonra hayatıyla ilgili o önemli kararı verdi.

O güne kadar hiç görmediği güneşin yanına gidecekti

ve biraz daha ışık isteyecekti ondan.

Çok geçmeden daha önce hiç görmediği güneşin yanına gitti...

Ondan yansıtması için biraz daha ışık istedi...

Güneş ışık yerine sevgisini verdi yıldıza...

O gün bu gündür yıldız,dünyaya güneşin sevgisini yansıtır....

Bulutsa; hep gözyaşlarını akıtır dünyaya...

Bir de yüreğinde kopan fırtınaları...

MySpace Layouts

IIIPearLIII

IIIPearLIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Oca.2007 Pzt 02:23:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

myspace 

Sessiz Soluklar.

Karanlıkların içerisinde nefes nefese bir insan silueti...nereye koştuğunu bilmeden, koşuyor...çöllerde susuz kalmışcasına yanan içinin ateşini söndürmek istercesine, çatlamış topraklar gibi yağmuru beklercesine koşuyor...yıldızlar dökülüyor gök kubbeden, yoluna eşlik etmek istercesine...ay sıyrılıyor bulutların arasından, karanlıklarını aydınlatmak istercesine...delicesine, geceye koşuyor SESSİZ SOLUKLAR içerisinde...bir volkan patlıyor derinliklerinden, önüne gelen her şeyi yakıp kavuran, bir volkan...dudaklarını mühürleyip, kalbine kilit vuran...bir mezar taşına değiyor başı, şakaklarından yüzüne sızan, yürek yarasıdır...ölü şehrin insanları ...sessiz sokaklarında sessiz soluklar alınır...hayaletler dolaşır köşe başlarında...hayal aşklar yaşanır, hayal ayrılıklar, hayal gelecek planları yapılır ölü şehrin sokaklarında...bu şehirde ölülerin kanunları geçerlidir, gündüzü yoktur bu şehrin ve bu şehrin insanlarının...düşlerinde yaşar güneşin yakıcılığını, çiçeklerin mavisini, morunu, beyazını...mutluluğun resmini çizemez ölü şehrin insanları...düğüm düğüm olmaz boğazında aşklar...sessiz soluklanır ölü şehrin insanları...Leyla ve Mecnun u...Ferhat ile Şirin i...Asli için ateşe atılan Ferhat ı dinlememiştir bu şehrin insanları...sessiz soluklar içerisinde kaybolur sevmeleri...maskeler altında gizlenir duyguları...kendine bile itiraf edemez sevgisini...ağlayamaz ölü şehrin insanları, tükenmiştir göz yaşları, kurumuştur pınarları...denize dökülecek ırmakları yoktur...suda taş sektiremez, salıncak nedir bilmez bu şehrin insanları...içine çekemez, çılgınca, bir gülün kokusunda sevdiğini ararcasına soluklarını...sessiz soluklar vardır ölü şehrin insanlarında...maskeli duygular yaşar korku dolu yüreklerinde...aslında yürekleri de yoktur...dedim ya...ÖLÜ ŞEHRİN...ÖLÜ İNSANLARI...SESSİZ SOLUKLAR sarmış dört bir yanı...

MySpace Layouts

CC sohbet icin buraya
 <<1...345678910111213 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir