ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 07:24   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity Dedikoduları
forum sohbet oyun basliklari
   Aslında Infumum değil Infimum
 <<123 4567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

XSefaiX

XSefaiX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 09:39:57sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Nefertiti585 :
·Maximianus· :

infumum die bişey yokkkk infimum cahiller toplulugu bide artislik yapmayın bana

ümoahauuhahuahuahuahuahuahuahuahau

B012 ALGEBRA I

semestar: I, II (3+3, 3+3)   ispit: pismeni i usmeni

Iskazna logika: iskazi i iskazne formule. Iskazna algebra i interpretacija. Tautologije hipoteze i posledice. Kanonske forme iskaznih formula. Funkcionalno kompletni sistemi i baze iskazne algebre. Predikatska logika: termi  i predikatske formule inetrpretacija formula, modeli, valjane formule.

O izgradnji matematičkih teorija: definicija, aksioma, teorema, dokaz, pojam aksiomatske i formalne teorije. Skupovi: pojam i zadavanje skupa, podskup. Konstrukcije skupova i osnovne osobine uređen par, direktan proizvod relacije: pojam relacije, binarne relacije. Algebra relacija. Relacije ekvivalencije i particije. Relacije poretka, uređeni skupovi, infumum, supremum, mreže.

PAPER DETAILS

M.Sc. : Mathematics

Paper title: Measure and integration

Paper number Group Paper 2
Maximum mark 100
Question pattern model

Model Paper – M.Sc. (Final) Mathematics
Time 3 Hours
Marks:100
Paper-II-Measure and Itegration
Answer any Five questions
All questions carry equal marks

1. (a) Prove that any countable union of members of an algebra of sets is, infact a ountable union of pairwise disjoint members of.

(b) State Hauadroff Maximum principle.

( c ) If f is a real valued function defined for all real numbers. Then
prove that the set of points at which f is continuous is a Go .

2. (a) Definite a measure on an algebra of sets. If the set functions
is defined by (E) (Ai),
where infumum is over all sequences
from a such that
E A , then prove that is an outer measure.

FIRST AND SECOND DECLENSION ADJECTIVE

Latin : infumus, -a, -um

MASCULINE FEMININE NEUTER
SINGULAR
NOM. infumus infuma infumum
GEN. infumi infumae infumi
DAT. infumo infumae infumo
ACC. infumum infumam infumum
ABL. infumo infuma infumo

Maxi anladın sen anladıngözlerindeki ışığı fark edebiliyorum

Valla benim kafam bunlara basmaz. Cahilim ama mutluyum. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi infumum gereksiz birşey ( Matematikden değil cc den bahsediyorum ) Burada infumumun ne işe yaradığını  bana bir kişi bile tarif edemez. Yıldızlı ajanlar bile ondan daha çok işe yarıyor. En azından küfürbazlar yıldız gördünmü susuyor.

Maximianus

Maximianus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 18:25:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
nefertiti sende * :) infumum degil infimum o terimin adı ok? iyi arastıır bana edebiyat yapma burda işlerim var.

EDİTHurremSultaan

SonUtucussss

SonUtucussss resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 20:46:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

MAXİMİANUS NE KADAR UCUZ NUMARALAR BUNLAR!

ÇOK ÇİRKİN VE BASİT!

SENİ KINIYORUM!

HADİ BANA DA SALDIR NİCKİME BİRŞEY BUL! 

SON DERECE İĞRENÇ! 

KALBİNİN ÇİRKİNLİĞİ DIŞINA DA YANSIMIŞ!

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 21:12:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ha infimum ha infumum.)) Max sen infimumu matematikte ara,bize ccdeki infumum yeter.

Çay bahçeleri D .E. F. G. H..... lara giderseniz de infumumu oralardada görebilirsiniz.belli mekanlara sabit bir şef değil belirtmek istedim sadece Sefa Paşama paşam çınar bitti görüşemiyos ne iş :))

MaaViSHooW

MaaViSHooW resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 21:46:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Maksat bilgilendirmek depil maksat:Yorumuz...

Maximianus

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 22:03:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
şaka yapıyoruz be arkadaslar bu kadar alınmayın maksat eglence olsun işte :)  ve hala nefertiti gibi kişiler birilerini savunmaya calısıyo infumum olmadıgını kendide biliyo sen koca google a infumum yaz bakalım neler cıkacak bide infimum yaz :) ondan sonra konusalım ben matematikten anlamam bilmem merak ettim arastırdım infumum olmadıgı gördüm kimse bunu savunmasın :) eglenmemmize baklım strese gerek yok kasmasın kimse kendini :) hürrem sende çocugunla ilgilne benim mesajlarımla değil :)

Maximianus

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 22:05:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ve buradaki kişilerin büyük bi bölümü bendeki özgüvene sahip degil :) infumumun bile ego sorunları var bu cok doğal olabilir ama ne kadarrr be abbiiii bi adamın 60 yasında bile ego sorunu olurmu tartısılır ne bu ciddiyett ggeyik platformu kurmussunuz sekillere bak :) yonjadan örnek alın bikere cıtayı yükseltmeden düşüncelerinizi yükseltin o zaman tuttururzsunuz :) her girdigimde aynı nickler aynı tipler neymiş 6000 kişi varmıs ehuauhehuahue yazık size :)

adam rahim yazar ceza veririler orgazm yazar ceza veirriler siz bu zihniyetle cook kaybedersiniz insanları cezalandırarak bi iş beceremezsiniz önemli olan insanları yönetebilmek zekanızı kullanın odalarda cümle kurarken imla kurallarına uymak için kendinizi heba etmeyin :) zekanızla insanları yönetin kibirli insanlar sizi :)

CHEIF

CHEIF resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 22:15:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

infumum infimum  izfimum izfumum isfimum vs...

infumum

infumum resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 23:01:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
   Selamlar arkadaşlar. Merhabalar.
   Chatcity de kullanmış olduğum nickle ilgili gereğinden fazla açıklama yapan arkadaşlara öncelikle bir teşekkür etmek isterim. Matematiksel kavramlar arasında infumum kavramı olduğu gibi infimum kavramı da ayrıca rastlanan bir başka kavramdır. Hatta infumum(=meet) ve supremum(=join) kavramlarını deştikçe minimal, maximal, limit, aile, epsilon... v.s. gibi kavramlar da baş gösterecektir. (Bu kavramların sayısı sandığınızdan çok daha fazladır.)  Bu bir seçim meselesidir, infumum veya infimum dışında daha otantik anlamlara gelebilecek bir nick de seçebilirdim. Ancak ben Chatcity e üye olurken infimum, Ahmet, Mehmet, Ali, Veli değil infumum nickini uygun gördüm ve aldım. Bu karar benimdir; kararım saygı görür veya görmez, ya da eleştirilir, siz yeter ki, bende eleştirecek konu olarak nickimi, kaşımı, gözümü... görün, bu durum beni gülümsetir. Şimdi bu konuyu tek bir örnekle geçip asıl yapmam gereken açıklamaya gelmenin daha anlamlı olacağını düşünmekteyim.   Örnek : Naci – Naciye ,   Hayri – Hayriye v.s.  [Yazılışları benzer olsa da çok farklı anlamlara gelen kelimeler / isimlerdir. "Bu arada örnek verilen isimlerdeki arkadaşların da alınmalarını istemem. Kısaca örnek vermeye çalıştım."Veya aynı anlama gelebilecek farklı kelimeler de örnek olarak verilebilir. Dediğim gibi bu benim dışımda bir başkasını alaka etmeyecek bir tercih meselesidir. Konu ile ilgili espirilerine devam etmeyi düşünen arkadaşlar paylaşımlarına devam ederlerse ayrıca sevinirim.]
………………
      Sevgili
XSefaiX şimdi sizin dile getirmeye çalıştığınız ve adını hala koyamadığınız, sıkıntınızı dile getirirken renk olsun mantığı ile dallandırıp budaklandırdığınız konuya bir açıklama daha yapmak isterim. Size ve bu konu ile ilgili 5-6 arkadaşınıza defalarca bu konuda açıklama yapmış olmama rağmen belki de anlamamakta ısrar etmeye devam edeceksiniz, ona da saygı duyarım.. Ancak ben de bir Chatcity yetkilisi olarak klüp üyeliği ve bu klüp üyeliğinin devamı hususunda diğer üyelerimizin yanlış bilgilendirilmiş olmalarını istemem. Ayrıca Chatcity ajanlarının klüplerde olamadıklarını, olsalar dahi yetki kullanamadıklarını bir defa daha yinelemek isterim.(Bu konuda da klübün ajan talebi varsa, klüp başkanı info@chatcity.cc ye yazarak ayrıca bir talepte bulunabilir. ) 
    Şimdi lütfen ısrarla anlamamaya çalışma güdümünüzden vazgeçin ve aşağıya iliştireceğim notları okuyun..

" Tıkladığınızda açılacak sayfanın resmidir."

Şimdi gelin hep beraber neler yazılmış birer birer irdeleyelim. Sıkılacağını düşünen arkadaşlar son paragrafa geçebilirler.
     1-) Klüp adının belirlenmesi; Burada istediğiniz klup adını belirlersiniz.
     2-) Klüp açıldığında klüp başkanı hangi nick olacak? Evet bu soruya bir nick belirterek cevap vermemiz gerekiyor.
     3-) Kurmak istediğiniz klüp için kullanmak istediğiniz imajı yine yazacağınız mailde ayrıca dile getirmeniz gerekir.
     4-) Muhtemelen açılacak olan Klübünüzün anasayfada yer alacağı düşüncesi ile klübünüzü tanıtmak amacıyla bir kısa yazıyı da eklerseniz klübünüzün tanıtımı için daha iyi olacaktır. Bu küçük yazıyı Chatcity nin adınıza Anasayfadan yaptığı ücretsiz bir reklam olarak da düşünebilirsiniz. [Bu arada Chatcity anasayfasından vereceğiniz herhangi bir reklam için ödenmesi gereken ücreti de ayrıca sorabilirsiniz. Ben size Anasayfada yer alacak reklam alanınızı yazayım; 2,5cm * 9 cm = 22,5 cm2 ]
    5-) Chatcity nin mevcut odalarından herhangi birisini Klübünüz için seçebiliyorsunuz. Bu konuda da sadece falanca odalar seçilebilir gibi bir sınırlama yoktur.
          Yukarıda anlatıldığı gibi Klüp için gerekli açıklamaların açıkça belirtildiği bir maili
info@chatcity.cc mail adresine yollamanız gerekmektedir. Şayet açmayı düşündüğünüz klübünüz onay alırsa 1 aylık klüp ücreti olan 4500 ¢¢ nin banka havalesi/eft veya PTT üzerinden posta çeki havalesi yolu ile yatırılması gerekmektedir.
    Soru    :  Peki süreç işlerken klüp süresinin uzaması hususunda gerekli olan 2750 ¢¢
ücreti belirtilen şekillerde ödemesini yapmazsak, kredi kartıyla veya bir başka nickten ¢¢ transferi ile ödemek istersek sonuç ne olur?
    Cevap : Yazışmalar veya alacağınız cevabın gecikmesi v.s. dikkate alınmaksızın klübünüzün süresi dolduğu zaman klübünüz kapanır. Tekrar klübünüzü açmak isterseniz. Lütfen yukarıdaki açıklamalarda 1. maddeden 5. maddeye kadar istenilen içerikteki mailinizi yazınız
info@chatcity.cc mail adresine yollayınız ve klüp açılış ücreti dahil klübün 1 aylık kullanım ücreti olan 4500 ¢¢ yi banka üzerinden havale/eft veya Ptt posta çeki havalesi yolu ile yatırınız...
     …………….
      Yukarıdaki açıklamaları dikkatle okur ve anladığımızı düşünürsek hareket yönümüz 5 madde ile sıralanmıştır. Bu 5 madde içerisinde falanca kişiden de ayrıca bilgi almalısınız gibi bir durum söz konusu değildir. Klüp ilk açılışında ilk ay için klüp ücreti olan 4500 ¢¢ ve 1. ayın sonunda klüp süresinin uzatılması durumunda, sonraki aylar için klüp ücreti olan 2750 ¢¢ nin nasıl ve ne şekilde, en geç ne zamana kadar ödenebileceği de ayrıca açıklanmıştır. Açılacak olan klüp işlemleri tamamen teknik bir konudur. Chatcity anasayfasında yapılacak değişikliklerle birlikte Klüp odası seçimi, Odalar listesinde Klübünüzün yer alması, klüp başkanı olarak kullanacağınız nicke klüp başkanlığı yetkilerinin verilmesi, klübünüzde filtre uygulaması olacak mı olmayacak mı? , klübünüz üyelik gerektirecek mi gerektirmeyecek mi? V.s. gibi işlemler benim tasarrufum dışında olmakla birlikte bu v.b. arzularınızı
info@chatcity.cc mail adresine bildirmeniz gerekmektedir. Diğer yandan bana ulaşan siz değerli arkadaşlara klüpleri ile ilgili sıkıntılarında her zaman yardımcı olmaya çalışmakla birlikte klüp ücretlerinin ¢¢ transferi ile ödenmesi durumu için de ben her zaman şu açıklamada bulundum. “- Klüp ücretleri banka havalesi/eft veya Ptt üzerinden posta havalesi ile olmaktadır. Ancak siz yine de info@chatcity.cc ile temasa geçip en son güncel bilgiyi edinebilirsiniz.”
     Saygılar…

CINAR6

CINAR6 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Ara.2006 Sal 23:52:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sevgili XSefaiX şimdi sizin dile getirmeye çalıştığınız ve adını hala koyamadığınız, sıkıntınızı dile getirirken renk olsun mantığı ile dallandırıp budaklandırdığınız konuya bir açıklama daha yapmak isterim. Size ve bu konu ile ilgili 5-6 arkadaşınıza defalarca bu konuda açıklama yapmış olmama rağmen belki de anlamamakta ısrar etmeye devam edeceksiniz, ona da saygı duyarım.. Ancak ben de bir Chatcity yetkilisi olarak klüp üyeliği ve bu klüp üyeliğinin devamı hususunda diğer üyelerimizin yanlış bilgilendirilmiş olmalarını istemem. Ayrıca Chatcity ajanlarının klüplerde olamadıklarını, olsalar dahi yetki kullanamadıklarını bir defa daha yinelemek isterim.(Bu konuda da klübün ajan talebi varsa, klüp başkanı info@chatcity.cc ye yazarak ayrıca bir talepte bulunabilir. ) 
    Şimdi lütfen ısrarla anlamamaya çalışma güdümünüzden vazgeçin ve aşağıya iliştireceğim notları okuyun..

" Tıkladığınızda açılacak sayfanın resmidir."

Şimdi gelin hep beraber neler yazılmış birer birer irdeleyelim. Sıkılacağını düşünen arkadaşlar son paragrafa geçebilirler.
     1-) Klüp adının belirlenmesi; Burada istediğiniz klup adını belirlersiniz.
     2-) Klüp açıldığında klüp başkanı hangi nick olacak? Evet bu soruya bir nick belirterek cevap vermemiz gerekiyor.
     3-) Kurmak istediğiniz klüp için kullanmak istediğiniz imajı yine yazacağınız mailde ayrıca dile getirmeniz gerekir.
     4-) Muhtemelen açılacak olan Klübünüzün anasayfada yer alacağı düşüncesi ile klübünüzü tanıtmak amacıyla bir kısa yazıyı da eklerseniz klübünüzün tanıtımı için daha iyi olacaktır. Bu küçük yazıyı Chatcity nin adınıza Anasayfadan yaptığı ücretsiz bir reklam olarak da düşünebilirsiniz. [Bu arada Chatcity anasayfasından vereceğiniz herhangi bir reklam için ödenmesi gereken ücreti de ayrıca sorabilirsiniz. Ben size Anasayfada yer alacak reklam alanınızı yazayım; 2,5cm * 9 cm = 22,5 cm2 ]
    5-) Chatcity nin mevcut odalarından herhangi birisini Klübünüz için seçebiliyorsunuz. Bu konuda da sadece falanca odalar seçilebilir gibi bir sınırlama yoktur.
          Yukarıda anlatıldığı gibi Klüp için gerekli açıklamaların açıkça belirtildiği bir maili
info@chatcity.cc mail adresine yollamanız gerekmektedir. Şayet açmayı düşündüğünüz klübünüz onay alırsa 1 aylık klüp ücreti olan 4500 ¢¢ nin banka havalesi/eft veya PTT üzerinden posta çeki havalesi yolu ile yatırılması gerekmektedir.
    Soru    :  Peki süreç işlerken klüp süresinin uzaması hususunda gerekli olan 2750 ¢¢
ücreti belirtilen şekillerde yapmazsak, kredi kartıyla veya bir başka nickten ¢¢ transferi ile ödemek istersek ne olur?
    Cevap : Yazışmalar veya alacağınız cevabın gecikmesi v.s. dikkate alınmaksızın klübünüzün süresi dolacağından klübünüz kapanır. Tekrar klübünüzü açmak isterseniz. Lütfen yukarıdaki açıklamalarda 1. maddeden 5. maddeye kadar istenilen içerikteki mailinizi yazınız
info@chatcity.cc mail adresine yollayınız ve klüp açılış ücreti dahil klübün 1 aylık kullanım ücreti olan 4500 ¢¢ yi banka üzerinden havale/eft veya Ptt posta çeki havalesi yolu ile yatırınız...
     …………….
      Yukarıdaki açıklamaları dikkatle okur ve anladığımızı düşünürsek hareket yönümüz 5 madde ile sıralanmıştır. Bu 5 madde içerisinde falanca kişiden de ayrıca bilgi almalısınız gibi bir durum söz konusu değildir. Klüp ilk açılışında ilk ay için klüp ücreti olan 4500 ¢¢ ve 1. ayın sonunda klüp süresinin uzatılması durumunda, sonraki aylar için klüp ücreti olan 2750 ¢¢ nin nasıl ve ne şekilde, en geç ne zamana kadar ödenebileceği de ayrıca açıklanmıştır. Açılacak olan klüp işlemleri tamamen teknik bir konudur. Chatcity anasayfasında yapılacak değişikliklerle birlikte Klüp odası seçimi, Odalar listesinde Klübünüzün yer alması, klüp başkanı olarak kullanacağınız nicke klüp başkanlığı yetkilerinin verilmesi, klübünüzde filtre uygulaması olacak mı olmayacak mı? , klübünüz üyelik gerektirecek mi gerektirmeyecek mi? V.s. gibi işlemler benim tasarrufum dışında olmakla birlikte bu v.b. arzularınızı
info@chatcity.cc mail adresine bildirmeniz gerekmektedir. Diğer yandan bana ulaşan siz değerli arkadaşlara klüpleri ile ilgili sıkıntılarında her zaman yardımcı olmaya çalışmakla birlikte klüp ücretlerinin ¢¢ transferi ile ödenmesi durumu için de ben her zaman şu açıklamada bulundum. “- Klüp ücretleri banka havalesi/eft veya Ptt üzerinden posta havalesi ile olmaktadır. Ancak siz yine de info@chatcity.cc ile temasa geçip en son güncel bilgiyi edinebilirsiniz.”
     Saygılar…

Konuyu yine saptırarak istediğin yöne çekmeye çalışmısın infumum.

! Seninde kabul ettiğin gibi ve defalarca gerçekten hata yapmışım dediğin gibi. V esenin sözün üzerine yapılan bir olayı böyle saptorarak ve yazılı olan bazı bilgileri yazarak kendini su yüzüne çıkarmaya çalışıyorsun.

Kulubun nasıl uazatılacağını biz çok biliyoruz . ve 10 aydır bu uzatılmıştır.

Ypılan olay sadece senin verdğin söz ve gösterdiğin yol yani siz çınar6 nikinde 2750 cc aktarın gerinei ben hallederim demen üzerine  böyle yapılmıştır.

Ama sen bunun böyle olmacağaını bize söylemedin sadece clup kapandıktan sonra olmuyormuş dedin. ve bazı arkadaşlara gerçekten hatalıyıoım demene rağmen burda kendini zeytinnyağ gibi su yüzüne çıkarmya çalışmanın nedeni ne acaba.

sayın infu ben şunu demeni bekliyorum senden. tamam öyle olacağını söyledim ama olmuyormuş bu konuda size böyle söylemem hatalı idi. demen.

Yoksa yazdığın kuralları biz 10 ay boyunca yaptık . herhalde durur duruken öyle bişe yapmadık.

sadece tamam siz öyle yapın gerisini ben hallederim demen üzerine böyle olmuştur.

1-hatalısın infumum dediklerini inkar etme kabul et.

2- sef olarak yetkilerini bil ona göre insanları yönlendir.

3- eğer bunu silerseniz yukardaki alıntının olduğu bölümüde silin .

sen sadece matematik teorilerini açıkla yani bildiğin ve yetkili olduğun konulara açıklık getir.

4- Noa ile ultimanın konuşmalarını noadan sor noa neden ultiama forsana haklısın dediğini de öğren ondan sonra burda açıklamaya yapmaya çalış. 

Gerçek leri açıkla yada chatcity yakışır şekilde sus sus.

CC sohbet icin buraya
 <<123 4567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir