ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

13 Mayıs 2024, Pazartesi 20:42   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   ..::Aşk::..
 <<12 3>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HayaI

HayaI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ara.2006 Cmt 14:11:06sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Keşke kelebeğin ömrü kadar kısa olsaydı hayatım.

Bir kelebeğin ömrü kadar sürdü sana sevdam.. Bu kadar kısa zamanda nasıl sevdin, nasıl bu kadar bağlandın diye sorma ne olur…

Bir kelebeğin ömrü süresince gördüğü diyarlar kadar sevdim ben seni, soluklanmak için uğrak yaptığı tüm çiçeklerin rengince sevdim. Gölgesinden geçtiği tüm ağaçların yüceliğince, renklerinin büyüsüne kapılıp, gülen bir çocuğun parlayan gözlerinin güzelliğince sevdim. Bir bebek kahkahasıydın sen kulaklarımda ve ben, bir kelebek ömrünce Anne duası gibi sevdim seni..

Hani kelebekler bilirler ya ömürlerinin üç gün olduğunu, hiç durmazlar hani, her çiçeğe yaren olmak isterler. İşte bende bir kelebeğin ömrünce,gönlümce yaşadım seni. Gözlerimi sende açtım, bu kısacık zamana koskoca bir efsane sığdırdım ve kulaklarına fısıldadım son sözümü, ben seni bir kelebek ömrünün kutsallığınca sevdim.

Uçuk renkleri kadar çılgındı aşkım, gözlerimi açar açmaz seni gördüm ya karşımda, işte sen en masum anlarımı yakaladın.  Acemi bir sevdalıydım önce, çabuk alıştım. Ben aşkımı bir kelebek kanadının inceliğinde yakaladım.

Güneş ektim tenine, gözlerinde yıldızları biçtim, şen kahkahalarını aş’ım yaptım, küçük tebessümlerini katığım. Ben seni yaşadım kısacık ömrümde, umudu gördüm yüreğinde ve adını Huzur kattım.

Ben seni bir kelebeğin ömrünce, renklerinin büyüsünce ve kanadının zarif inceliğince sevdim sevgilim. Asla pişman değilim...

(Alıntı.)

sinemfb

sinemfb resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ara.2006 Cmt 14:26:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
hayalcımm süperrrrrrrrrrrrrrrr ya tebrikler saol güsel paylaşımın için

XIBaHaRIX

XIBaHaRIX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ara.2006 Cmt 14:49:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HayaI

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Ara.2006 Cmt 15:55:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sen hiç duydun mu başka bir yüreği kendi göğsünde atar gibi...
Üzüldün mü, yanaklarından süzüldü mü hiç
bir başkasının gözyaşları...
Yabancı hıçkırıklar gelip düğümlendi mi göğsünde...Düşündün mü geceleri... senin olmayan rüyalar gördün mü...
senin olmayan birini sevdin mi?
Gökyüzüne baktın mı, yıldızlar düştü mü,güneş doğdu mu her gecenin sonunda?
Uyandın mı başka birinin sabahına?
Hiç sevdin mi sen,Duydun mu başka bir yüreği kendi göğsünde atar gibi...
Gülümseyişini hissettin mi belli belirsiz
senin dudaklarındaymışcasına yakın...
Sıcak...
Hiç sevdin mi senin olmayan birini?
Senin olmayan bir şehirde, bir gecede, bir bedende
yaşadın mı hiç?
Sen hiç gerçekten sevdin mi
senin olmayan birini...

(Alıntı.)

HayaI

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Ara.2006 Sal 22:16:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bir tek mavi kaldı bende...

Aşkımı verdim sana, yüreğimi verdim. Aşk sendin, sen yüreğimdin. Her atışı senin iki hecelik ismini fısıldardı. Kimse anlamazdı ama sen duyardın. hak etmiş miydin bunu? Böyle derin bir aşkla sevilmeyi hak etmiş miydin? geç kalmış bir soru bu... Nasıl hissettiysem öyle yaşadım ben aşkımı. Yüreğimi teslim etmemiş olsaydım sana, aşk olmazdı onun adı. Böyle yaşadım ben hep, sen beğensen de beğenmesen de... Hesaplı aşklar bana göre değil. "Ne verirsem ne alırım?" sorusunu soranlardan olmadım. Senin için attı yüreğim, bunu söylemekten de gocunmadım.
Umutlarımı verdim sana, hayallerimi verdim. Bir gelecek düşledim seninle hata mıydı? yarım aşkları, kaç-kovala oyunlarını, göstermelik dargınlıkları bırakıp bir kenara, bu günü dolu dolu yaşarken, yarına dair umutlar besledim. Hepsinde sen vardın, sensiz olmayacaktım. Bugünü de, yarını da seninle yaşayacaktım. Bu hayatta ne olacaksa iyi ya da kötü birlikte karşılayacaktık. Bazen bir türk filmi tadında, bazen gerçeğin tam ortasında yaşayacaktık. Birbirimize güç verecektik, hayata karşı direnme gücünü birbirimizden alacaktık.
Ruhumu verdim sana, bedenimi verdim. Olmadığın zamanlarda ruhumu bıraktım sana, yalnız kalmayasın diye. Çünkü sensiz olamazdı benim ruhum. İçimi sıkıntılar basardı. Müebbete mahküm bir hükümlü gibi bedenime tünel kazıp firar etmeyi düşündürdü hep. Bu yüzden özgür bırakırdım onu. Ve ruhumun gideceği tek yer her zaman senin yanındı. Ya bedenim? Gözlerim gördüğü hiçbir şeyi ayıramazdı sensizken. Ellerim sdokunmazdı hiçbir şeye. Yürümezdi bacaklarım senin olmadığın yollarda. Oysa sana her dokunuşum, yeniden doğuşu olurdu bedenimin. Yenilenir, arınır çıkardı karşına her zaman. Sevişmelerimiz bir ayindi benim için. Varsa bir sevda tanrısı, ona sunulmuş en güzel adaktın.
Hayatımı verdim sana. "Can" deseydin onuda alırdın benden. Gözümü bile kırpmazdım. Zaten aşk bu değil midir? Sevgiliye dokunduğun anda, "Ölsem umrumda bile olmaz" demek değil midir aşk? Bunu demiyorsan eğer neden yaşıyasın aşkı?
Bütün bunlar yetmedi sana biliyorum. Yetseydi eğer, şimdi bunları yazıyor olmazdım zaten.İsyan sanma bunları, ben hayatı kendimde arıyorum. Belkide küçücük birşey yeterli olacaktı herşey için.
Gönüllüydüm yoldan çıkmaya, çıktımda. Senin için değil kendim için yaptım bunları, sonunda acı olsada... Şimdi bir tek MAVİ kaldı bende. Bir tek onu vermedim sana...

(Alıntı.)

prenses344

prenses344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Ara.2006 Cum 22:10:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bir kız ve bir delikanlı,bir motorsikletin üzerinde 180 km hızla gidiyorlar ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor;

Kız : Lütfen yavaşla,ben korkuyorum
Delikanlı : Hayır,bak ne kadar eğlenceli
Kız : Lütfen,lütfen,çok korkuyorum
Delikanlı : Peki,beni sevdiğini söyle
Kız : Seni çok seviyorum,lütfen yavaşla
Delikanlı : Şimdi de bana sıkıca sarıl
Kız delikanlıya sıkıca sarılır
Delikanlı : Şapkamı alıp,kendine takar mısın? Başımı çok sıktı.
Ertesi gün gazetelerde şöyle bir haber çıktı: Motorsiklet kazası;
Motorsiklet,fren arızası nedeniyle,bir binaya çarptı.Üzerindeki 2 kişiden sadece biri kurtuldu.Gerçek ise şöyleydi;Yolun yarısında,delikanlı frenlerin bozulduğunu anlamış ama bunu kıza belli etmek istememişti.Bunun yerine,kızdan kendisini sevdiğini söylemesini istemiş ve kendisine son defa sarılmasını istemişti.

Sonra da kendi ölümü pahasına,kızın başlığı takmasını ve hayatta kalmasını sağlamıştı.
İŞTE GERÇEK AŞKIN ANLAMI DA BUYDU!

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Oca.2007 Pzt 23:35:22sohbet oyun linki

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Oca.2007 Sal 19:56:14sohbet oyun linki

SİZİNKİ HANGİSİ

xTurkishDelightx

xTurkishDelightx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2007 Çar 00:16:08sohbet oyun linki
Günümüzda artık insanlar Aşk larında elele tutuşmanın heyecanından bile uzaklaşmışlarken, Hayatın Sihrini ve anlamınıda yaşadıkları hayat sanıyorlar ve bunada kendilerini inandırıyorlar. Bu gün böyle olmasının en etkili sebeblerinden biride Cinsel Devrimdir . Çünkü insanların içini boşaltmışdır ve sonuçları bir facia olmuşdur. Bugün seni seviyorum ama yarın kim bilir kimi , Benim İçin Herşeyden Önemlisin yada belli bir zaman sonra Hiç Bir Değerin Yok sen koşullarımın gereğisin üzgünüm sevdim sanmışdım . Oysaki Aşk ın BUGÜN, YARIN ve YAŞAM BOYUNCA sürecek bir Aşk olması gerekmez mi? 

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2007 Çar 22:09:44sohbet oyun linki

Âşık olmadan önce durup düşündüğüm, hesap kitap yaptığım olmuş mudur? Hatırladığım kadarıyla olmamıştır. Aşk beni hesap ve kitaplarımın dışında bir yerlerde yakalar çoğu zaman. Düşünmeye fırsat vermeden sarmalar, sıkar, nefessiz bırakır. Düşünmeye başladığım anda aşk bitiyor. Aşkın yerini bir şeyler dolduruyor(mu?), ama aşk gidiyor. Aşk gideceğini biliyor, bu yüzden düşünmeye fırsat vermiyor. O nedenle âşık olduğum kişiler, aslında benim düşünmediğim, mantıklı düşünsem istemeyeceğim kişiler oluyor. Kimi zaman, o denli yanlış yerlere sürüklüyor ki, “Bu aşk fazla sana” diye haykırmak geliyor içimden. Aşkı, sağlıklı bir ruh hali değil de, bir hastalık nöbeti gibi görürüm bu yüzden.. Sağlıklı bir yanım olsa; sonuçları bana acı vermez, yaralamaz beni… Aşk bir virüs gibi..

Aşk sözsüz bir şarkı…

Aşk, gönlü ters düz eden, deliye döndüren, divane eden, pervaneye çeviren,  sonra dindiren…

“Bir gün bir çılgınlık edip, seni sevdiğimi söylesem

Alay edip güler misin, yoksa sen de sever misin?

Cesaretin var mı aşka, çarpıyor kalbim bir başka…”

Gülay’ın seslendirdiği bu şarkı, âşık olmanın, aşkını ifade etmenin verdiği sıkıntıyı gerçekten iyi ifade ediyor. Aşkını itiraf ettiğinde alay edilebileceğinin korkusu, kabul edilebileceğinin vereceği mutluluk arasında sıkışıp kalıyor yürek.. Aşk, itiraf etme gücü ister. Peki, aşk suç mudur? Aşık olduğun kişiyi, onun yüksek müsaadelerini almadan gönlünde özene bezene bir yerlere koyduğun için suçlusundur(?).

Bir başka oluyor insan âşık olunca,

kalp çırpınıp duruyor derdini anlatmak için,

anlarsa nazlı gönül ne ala,

anlamazsa yana yana tutuşa o yürek..

Ama kalbe reva mı bu yanıp kül olma..

Aşk üzerine söylenmedik söz, yapılmadık beste, okunmadık şiir, yazılmadık kitap, çekilmedik film, oynanmadık tiyatro oyunu kalmamış gibi gelse de, aşk üzerine daha çok söylenecek söz, yapılacak beste, okunacak şiir, yazılacak kitap, çekilecek film vardır. Her dönemde, her bedende, her zihinde yorumu bir başka oluyor... Nasıl âşık olmuş, aşkı için ne gibi fedakârlıklar yapmış, aşkına nasıl kavuşmuş, diye merak eder dururuz. Ama bir türlü “işte bu!” diyeceğimiz aşkı bulamayız, nedense hep daha acılısını, daha süründürenini ararız. Aşkın gizemi, büyüsü, çekiciliği de bundan dolayıdır sanırım. 

Aşk sevgiyi içerir, ama sevgi her zaman aşkı içermez.  Kimi zaman sevgi mi, aşk mı bu, diye ikilemler yaşarız. Sevgi çoğu zaman mantıklı, uysal ve masumanedir. Aşk çılgındır, deli doludur, haşarıdır, huysuzdur, mantık aramaz, söz dinlemez…

Geçmişte yaşadığımız aşklardaki duyguları, düşünceleri tekrar yaşama şansımız var mı? Belki de hislerin kaydedildiği bir cihaz icat edilmeli (var mı bilmiyorum?) Söz, yazı, görüntü dışında öfkenin, sevginin, aşkın bedenimde yarattığı hissi kaydetme şansım var mı? Kalp atışlarımı, atışların vücudumda yarattığı sıcaklığı, hareketi kaydetme ve sonra tekrar tekrar hissetme imkânım olsa, olsa diyorum ama beyin bu kaydı kısmen yapıyor zaten. Etkilendiğimiz olayları tekrar yaşadığımızda yada aşık olduğumuz kişileri tekrar gördüğümüzde, daha önceden bizde yarattıkları etkiyi yeniden yaşayabiliyoruz. İlk aşkları, son aşkları, bizden kopup giderken yadigar bıraktığı damlaları, hüzünleri ince ince işliyor can parçalarına…

Ayrılık ateşten bir ok

Nazlı yardan hiç haber yok

Benim derdim herkesten çok

Ben nasıl yanmayam dağlar...

(Bestesi Fahri Kayahan’a ait, söz yazarı bilinmiyor.)

Aşk sen nelere kadirsin ki, yapamayacağımı yaptırdın, söyleyemeyeceğimi söylettin, yaşayamayacağım sandıklarımı yaşattın. Aşkın gücü her şeye yeter, aşk her şeye değer.

Aşk güzeldir, yaşanılasıdır..Yalnız aşkı cahil zihniyetlere bırakırsanız silah olur, vurur, kırar, döker.. Cehalet her güzel şeyi bozduğu gibi, onu da bozar.. Sonra, “Âşıktım, ondan vurdum” sözleri birer bahane olup çıkar karşımıza. Televizyonda izlediğimiz bazı filmler, haberler, magazinler bunu doğal bir süreçmiş gibi koyar önümüze. Magazin izlencelerinde ünlülerin gün be gün değişen aşklarından, âşıklarından bahsetmelerinden usanmadık mı artık? Bir gün şuna, ertesi gün buna aşık oldu diye anlatır dururlar. Nerede o eski aşklar, diye iç geçirir olduk.  Peki, herkes bu kadar kolay âşık olurken, ben neden olamıyorum  diyebilirsiniz.  “İşte çözüm!” demeyeceğim size. Çünkü yaşanan bu günü birlik ilişkilerin aşk olduğundan söz etmek bence doğru olmaz.  Yaşayan bilir, derler, ama yalnızca cinsel arzularını tatmin etmek için bir araya gelmiş iki kişinin aşk yaşadığını ben kabul etmiyorum. Aşk eşittir cinsellik mi? Bu kadar basit bir denklemi olmamalı aşkın. Aşk cinselliği içerebilir, ama bundan ibaret değildir. Ayrıca sadece sevgiliye duyulduğu da söylenemez. Aşkın boyutları çok daha geniştir. Meslek aşkı, vatan aşkı, doğa aşkı, müzik aşkı, tanrı aşkı, anne olma aşkı, çocuk aşkı... Ben aşkı uzaya benzetiyorum, içini dolduramayacağınız kadar geniş bir kavram.

Aşk, bazı çevrelerce bozulmaya yada yok edilmeye çalışılan değerlerimizden biridir. Aşk bittiğinde bizimde biteceğimizin farkındadır onlar! Aşk ve ihanet birbirinin ayrılmaz parçasıymış gibi, aşkın varsa, bir yanda da ihanete uğranmışlığın vardır, kuşkusunu yerleştirirler içimize.. “Aşkın kaç pırlantalı yüzük aldı, yoksa almadı mı?..” diye sorular sorarak, aşkınızı bile kapitalizmin kurbanı etmeye çalışırlar..  Sevgililer Günü, bunun en güzel örneğidir. O gün için özel çarşaflar, yastıklar, kolyeler, küpeler, ıvırlar, zıvırlar üretilir. Artık aşıklar birbirlerine türküler yakmaz oldu, şiirler yazmaz oldu! Sanal ortam aşıkları türedi, ne idüğü belirsiz kişilerle güçlü(!) bağlar kuruldu. İnterneti aşk bulma cenneti sananların sayısı çevremde gördüğüm kadarıyla arttı. Aşkını korumak adına “Aşk cinayetleri” işleyenlere ne demeli? 

San-al ortamda bulduğu kişiyi, çevresindeki insanların hepsinden “çok daha üstün, çok daha başka, çok daha değerli” zanneden Mankurtlar (İkram Çınar deyimiyle). Ve sonra hayal kırıklığı, kendini sevmeme, dolayısıyla kimseyi sevmeme, güven eksikliği, yabancılaşma, içinden çıkılmaz bir yalnızlık duygusu, belki de çok daha kötüleri…

Aşk adına yapılan cahilce davranışların önüne geçmek için Aşk Eğitimi dersleri mi vermeye başlasak? Aşk Eğitimi, katılımı yüksek ve devamsızlığı olmayan tek ders olur sanırım. Gençler aşkı çizgi roman dergilerinin arasına sıkıştırılmış dergilerden, sokaktan, ordan buradan öğrendiler.. Pek çok aile, aşkın ne olduğunu soran evladının diline acı biberler sürdü. Ve o acı biberlerin yanmalarını bugün hala toplum olarak çekiyoruz. Kimi zaman da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde karşı cinsin cızz olduğunu öğrendik. El ele yürüyen masum bir liseli çift için olmadık sözler söyleyip, olabilecek yeni aşklara tırpan vuranlar gördük. Böylesi olayların yaşandığı bir ülkede, aşkı olması gerektiği gibi yaşamak gerçekten güç olsa gerek.

Pek çok olumsuzluğa rağmen, aşk kendini yaşatmayı biliyor. Belki de tek sorun iyi bir eğitim alamamamızdan kaynaklıdır. Çağı yakalamış, çağın ötesini görebilen, aklın ve bilimin öncü olduğu bir eğitim sisteminde yetişenler; aşık olabilmeyi, aşkını ifade edebilmeyi, karşılık görmediyse bunu olgunlukla karşılayabilmeyi, sonrasında yeniden âşık olabilmeyi bilen, aklı başında, yüreği sağlam, ayağı yere basan bireyler olmazlar mı?

Aşk üzerine söylenecek sözler bitmeyecek. Aşk diyip, ardından üç nokta koyup sözlerimi sonsuzluğa yönlendiriyorum.

Aşk…

Aşkla kalın

alıntı

CC sohbet icin buraya
 <<12 3>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir