ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
15 Mayıs 2024, Çarşamba 08:31   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Komik Şeyler
forum sohbet oyun basliklari
   KOLTUK MESELESİ...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ExuLLa

ExuLLa resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Oca.2007 Pzr 00:58:56      KOLTUK MESELESİ...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
KADIN : Hayatım yardım eder misin? Şu koltuğu kaldıralım.

ADAM : ....................

KADIN : Hayatım kiminle konuşuyorum ben?

ADAM : Bilmem. Seni dinlemiyordum. Ama biraz düşünsen kiminle konuştuğunu hatırlayabilirsin.

KADIN : Yardım etsene, kaldıramıyorum!

ADAM : Kaldırma o zaman.

KADIN : Yerini değiştirmek istiyorum, kaldırmadan nasıl yapacağım, söyler misin?

ADAM : Yapamayacaksın, çünkü ben ve koltuk bu değişime karşıyız. Dikkat edersen ikimizde yerimizden kalkmak istemiyoruz.

KADIN : Beni deli etmek istiyorsun yine. Ne var kalksan, iki saniye sürer.

ADAM : İşim var.

KADIN : Ne işin var?

ADAM : Oturuyorum. Üstelik sadece oturmuyorum, aynı zamanda düşünüyorum da. Anlayacağın, çok yorgunum. Başımı kaşıyacak vaktim yokken nasıl koltuk kaldırırım. Benim senden daha fazla yardıma ihtiyacım var.

KADIN : Ne yapabilirim acaba senin için.

ADAM : Mesala başımı kaşı.

KADIN : Sen şimdi kalkmıyor musun?

ADAM : Sevgilim, ben tipik bir kalkmayacak adamım. Kalkacak adam böyle mi konuşur? Zaten o konuşmaz ki, direkt kalkar. Ama ben oturuyor, düşünüyor ve konuşuyorum. Yani bütün kalkan adamlardan daha meşgulüm.

KADIN : Yani bu evdeki bütün işleri ben yapmak zorundayım öyle mi?

ADAM : Hayır yavrum en zor işleri ben yapıyorum. Oturmak, düşünmek, konuşmak ve yazmak. Bunların dördü de senin en beceremediğin faaliyetler ve takdir edersin ki bunlar geri zekalı bir koltuğu gereksiz bir biçimde kaldırmaktan daha ağır işler.

KADIN : Nasıl yani? Ben oturmayı konuşmayı falan beceremiyorum öyle mi?

ADAM : Daha temel birşeyi atladın. Sen düşünemiyorsun. Ama bunu sorun etmeye gerek yok. Bazı insanların işi budur. Mesela Geothe hayatı boyunca hiçbir koltuğu yerinden kaldırmamıştır. Ama isterse bu konuyla ilgili kitap yazabilirdi. Öte yandan tüm hayatını koltuk moltuk kaldırarak geçiren ama tek bir satır yazamayan insanlarda var. Sen hangisiyle evli olmak isterdin.

KADIN : Biraz daha yardım sever Geothe en iyisi olurdu galiba.

ADAM : Bunun yardım sevmekle ilgisi yok, kaldı ki ende yardım severim. Hep birileri bana yardım etsin isterim Ayrıca Geothe Faust u yazdı, daha nasıl yardım bekliyorsun adamcağızdan? Yani adam hem Faust u yazıp hem de taşınmamıza yardım edemez ki.

KADIN : Senin gibisine düşünür falan değil tembel denir.

ADAM : Bütün düşünürler tembeldir hayatım. Senin anladığın anlamda bir fiziki faaliyet yapmazlar ama kafalarının içinde hamal gibi çalışırlar. Mesela sen koltuk taşırken çok rahatsın ama ben o sırada Kürt Sorunu nasıl çözülecek, eşcinsel bir kaplumbağa çevresi tarafından yadırganıyor mudur? Kanguruların karınları guruldadığı zaman karnındaki cepte bulunan yavru durumdan olumsuz etkilenir mi? Ya da bir balığın sesi kısılırsa bunu nasıl anlarız gibi sorunları düşünüyorum. Söylesene hangimiz daha yoğun bir faaliyet içindeyiz?

KADIN : Bak şimdi lafı aldı nereye götürdü.

ADAM : Evet götürdüm ve sen kılını bile kıpırdatmadın. O kadar lafı bir yerden bir yere tek başıma götürmek kolay iş mi zannediyorsun? Ama ben seni yine de bu yüzden tembellikle suçlamıyorum.

KADIN : Güzel... Ama şu anda ciddi bir sorunumuz var sayın düşünür.

ADAM : Nedir?

KADIN : Bu koltuğun pencerenin önüne konması gerekiyor ama ben bunu tek başıma yapamıyorum.

ADAM : Hımmm.... Koltuk ne diyor bu işe?

KADIN : Birşey demiyor. Öyle lök gibi durmuş bekliyor.

ADAM : Güzel, eşyanın tabiatına uygun bir durum. Bir koltuktan da daha fazlası beklenmez zaten. O zaman şöyle yapalım. Koltuk yerinde kalsın. Sen pencerenin önüne git ve bu konuyu düşün.

KADIN : Hangi konuyu?

ADAM : Konu serbest hayatım. Seni sınırlamak istemiyorum. Düşün yeter.

KADIN : Bütün bunları gereksiz buluyorsun, değil mi? Çünkü sen düşünür ve yazarsın. Ama pantolonunun ütüsünde çift çizgi olursa bunu bir kavga sebebi yaparsın. Söylesene hangi ermiş ya da düşünür böyle bir şey yüzünden delirmiştir.

ADAM : Bir kere hemen şunu söyleyeyim: Pantolonunda çift çizgi vardı cümlesi durumu tam olarak anlatmıyor. Pantolonunmda bir karayolları haritası vardı demek daha doğru. Sorun şu, ben o pantolonu Sivas a en kısa hangi yoldan gidileceğini öğrenmek için kullanmıyorum. İznin olursa şık olmak istiyorum o kadar. Ermiş ve düşünür meselesine gelince. Evet bütün iyi düşünürler yaşamın bütün detaylarını ciddiye alır. Çok daha basit şeyler yüzünden delirmiş birçok düşünür biliyorum. Mesela Midyaus, pirinç pilavından taş çıktığı için delirmiş ve elinde kaşığı olduğu halde bütün dünyayı dolaşıp taşsız pirinç aramıştır. Bu da Midyaizm adlı, kısaca gereğinden fazla mükemmeliyetçilik ya da mükemmel üstü mükemmellik arayışı diye tanımlanabilecek bir felsefi akımın doğmasına neden olmuştur. Midyaus un yaklaşık yirmidört yıl boyunca taşıdığı kaşıktan tek bir pirinç tanesini düşürmemesi ise efsanesini daha da yücelten bir etken olmuştur. Öte yandan Midyaus un en iyi öğrencilerinden biri Sikrindis, aynı işlemi bulgur pilavı ile denemiş ancak sadece onbir yıl taşıyabilmiştir. Onbir yıl sabırla taşıdığı kaşıktaki bulgur taneleri, bir gece gördüğü karabasandan sıçrayarak uyandığı sırada yere saçılmıştır. Bunun üzerine Sikrindis in öğrencileri de yeni bir öğretinin yolunu açmışlardır. Onlara göre Sikrindis in gördüğü kabus Tanrının bu olaya direkt bir müdahalesi sayılmalıdır. Çünkü gerçek mükemmellik Tanrıya has bir özelliktir. İnsanlar ancak bunu arayabilir, asla bulamazlar. Yani onlara göre Midyaus bulmaya çalışıyordu, Sikrindis sadece arıyordu. Midyaus imkansızı arayan bir deli, Sikrindis ise gerçek bir ermişti. Anlatabildim mi hayatım?

KADIN : İlginç... Bu anlattıklarının hepsi doğru mu gerçekten?

ADAM : Hayır değil. Yani ben uydurana kadar gerçek değildiler. Ama bundan sonra olabilirler.

KADIN : Vay alçak, demek uydurdun hepsini. Hay Allah! Alem adamsın vallahi. Neyse... Haydi yardım et de şu koltuğu kaldıralım.

ADAM : ?????????????

Yılmaz ERDOĞAN 
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir