ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

21 Mayıs 2024, Salı 21:32   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   SATANLAR VE SATMAYANLAR
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:01:30      SATANLAR VE SATMAYANLARsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Osmanlı döneminin her halde en çok tartışılan padişahı II. Abdülhamit’tir. Sultan Abdülhamit, kimilerine göre Kızıl Sultan, kimilerine göre de Ulu Hakan…Ancak kim ne derse desin, Sultan Abdülhamit, çöküş döneminde olan koca bir devleti, 33 sene ayakta tutmuş, bir başka deyişle Osmanlı’nın çöküşünü geciktirmiştir. Ona Kızıl Sultan diyenler bile Sultan Abdülhamit’in özellikle dış politikada çok diplomatik ve kıvrak bir zekaya sahip olduğunu kabul ederler.
İşte o Sultan Abdülhamit’ten, dönemin ileri gelen Yahudileri bir talepte bulunurlar; “Bize Filistin’de küçük bir toprak parçası ver. Size ağırlığınızca altın verelim.”
O ara devletin hazinesi tam takır. Borçlar gırla.. Padişah da hazine de borçtan nefes alamıyor.
Sultan Abdülhamit ise “Biz orayı ancak aldığımız fiyata verebiliriz. Biz o toprakları atalarımızın kanıyla aldık. Kanla aldığımız yeri parayla satmayız. Gücünüz yetiyorsa siz de aynı şekilde alırsınız” der ve Yahudi heyetini huzurundan kovar…
Aradan 100 yıldan fazla bir zaman geçti.
Yıl 2005. Kürsüde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Tayyip Erdoğan konuşuyor; “Ben bu ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim…”
Bu sözleri ülkenin en önemli değerlerini, bizzat yabancı işadamlarıyla görüşerek bir bir sattığı için kendisini eleştirenlere cevap olarak söylüyor. Erdoğan; “Türkiye’ye yatırımların gelmesi için gerekirse dünyadaki bütün yatırımcılarla tek tek ve her yerde görüşürüm. Bakan arkadaşlarıma da her yerde görüşmelerini tavsiye ediyorum, görüşün diyorum. Çünkü ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim” diyor.
Kimilerinin Kızıl Sultan dedikleri Sultan Abdülhamit, atalarının kanıyla alınan toprakları satmayı aklının ucundan bile geçirmiyor. Üstelik yapılan çok cazip tekliflere rağmen. Şimdikiler ise Türkiye’deki arazilerin yabancılara satılması için yasa çıkartıyor ve Türkiye’nin hudutları içindeki toprakları, atalarımızın kanlarıyla, canlarıyla aldıkları toprakları, yabancılara satıyor. (Bereket Anayasa Mahkemesi tarafından bu yasa iptal edildi.)
Toprakların satılması durduruldu ama özelleştirme adı altında Türkiye’nin en önemli değerleri bir bir yabancılara satılıyor. Türk Telekom, limanlar, çimento fabrikaları, Tüpraş... Ve akla gelebilecek daha nice değerler…
Türkiye’nin en önemli varlıklarının yabancılara satılmasına karşı çıkanlar da “sermaye ırkçıları” olarak suçlanıyor. Üstelik Başbakan Erdoğan tarafından… Ben veya benim gibi düşünenler, yani Türk Telekom’un, Tüpraş’ın, Erdemir’in yabancılara satılmasına karşı çıkanlar, Tayyip Erdoğan’a göre, “sermaye ırkçıları” oluyoruz…
Türkiye’nin can damarları bir bir satılıyor. Peki bu paralarla ne yapılıyor? Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bu paralarla borçların ödendiğini söylüyor.
Satmakla ülke kurtarılsaydı ve kalkınma sağlansaydı bunu Sultan Abdülhamit de yapardı. Ama o ülkenin tek karışını satmadı. Sattırmadı…
Şimdikiler ise “Kime satarsam satarım, sana ne kardeşim, sen maaşını almana bak” diyorlar…
Üstelik bunu söyleyenler ve yapanlar, Abdülhamit’e “Ulu Hakan” diyenler…
Düşünün hele Sultan Abdülhamit padişah olsa… Tayyip Erdoğan onun sadrazamı, bakanlar da vezirleri… Tayyip Erdoğan bu sözü söylese…
Ne mi olurdu?
Tarihe iyi bakmak lazım!

(ALINTI)

MORUKVEOTESI

MORUKVEOTESI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:10:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

paylaşımın için teşekkür ederim kesinlikle katılıyorum bizim oralarda almanlar fransızlar ingilizler en iyi yerlerinden fethiyenin antalyanın aldığını duydum kıbrıs nasıl alındı nasıl veriliyo kıbrıs savasındaki mucizeleri hepimiz az çok biliriz ama malesef baskalarına offff sinir katsayım arttı yine

güzel bi konuya parmak basmıssın tebrikler jelin

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:24:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

buda farklı bi görüş açısı ama kesin doru denilcek bişey değil sadece bi görüş...

nese yorum yok...

MORUKVEOTESI

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:27:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
görüs mü uyuma gözlerini aç ülke elden gidiyo

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:33:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·MORUKVEOTESI· :
görüs mü uyuma gözlerini aç ülke elden gidiyo

şuan giden bişey göremedim ben,,bu tezin kesinleşmiş kanıtı yok,,

uyuma belki ülken dahada ileri gidiyor... bende ozaman böle yazarım...

nolcak şimdi lafta iş bittimi...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:50:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

özelleştirme doğru yapıldığında iyidir..

lakin bizde yapılan özelleştirme değildir.devletin gelir kaynaklarının satılmasıdır.

devletin bir anlık nefes alması kendileri açısından iyidir,tayyip beye göre.neden iyidir?çünkü onlar belirli bir dönem iktidarda kalacaklardır.kendileri iktidarda kaldıkları dönemde kasa dolu ise,geleceğin satılmasındandır...

nerede görülmüştür ki,bir devletin para getiren mülkü elinden çıkarması?

teşekkürler Jelinus

MORUKVEOTESI

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 23:51:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ülkenin ileri gittiğine somut bir örnek göster

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2007 Cum 00:05:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·MORUKVEOTESI· :

spederistin yazıyı oku orda bi ornek war anlarsın...

senn görüşüne saygılıyım unutma....

Hokkabaz dewletin gelir kaynakları dediğin gibi boşa satılsa satılsa buna dur diyen çıkmazmı sence...

bide buarada bakıyorum herkez tayibin beynini okuyomuş gibi yorumlar yazıyor böle forumlarda (bu sadece bu başlk için we cc formu için deil) .. yada bi alıntı koyup kaynagı belli olmayan enteresan elştiriler yapıyolar.. lütfen bişey koydumu herkez kaynak belrtsin...ben çünkü bakıyorum nekadar ii araştırma olmşta bu yazı yazılmış...

enteresan...

MORUKVEOTESI

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2007 Cum 00:26:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
spe eğer özellestirme olursa herkes istediği gibi at oynatır bu ülkede ben kimse toprak alması n demiyorum ama aşırıya kaçmasın diyorum doğu anadoluda amerikanın ortadoğu projesini bilen var mı israilin kaz dönüm toprak satın aldığını bilen var mı israilin kendi ajanlarından birisinin türk vatandası olarak devletin bi merciisine geldiğini ve geldikten sonra israillilere toprak kazandırdığını bilen var mı acaba GAPprojesi israilliler için bulunmaz nimet iyi arastırın iyi okuyun herkes tasınmaz satın alabilir benim de param olsa bende miami den bi ev satın almak isterim amam bunların ki farklı amaç farklı

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2007 Cum 00:39:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
nAoNnGaEmLe :

·MORUKVEOTESI· :

spederistin yazıyı oku orda bi ornek war anlarsın...

senn görüşüne saygılıyım unutma....

Hokkabaz dewletin gelir kaynakları dediğin gibi boşa satılsa satılsa buna dur diyen çıkmazmı sence...

bide buarada bakıyorum herkez tayibin beynini okuyomuş gibi yorumlar yazıyor böle forumlarda (bu sadece bu başlk için we cc formu için deil) .. yada bi alıntı koyup kaynagı belli olmayan enteresan elştiriler yapıyolar.. lütfen bişey koydumu herkez kaynak belrtsin...ben çünkü bakıyorum nekadar ii araştırma olmşta bu yazı yazılmış...

enteresan...

sevgili Naon izin verirsen bildiklerimi açıklayayım,değil mi?

en azından bu işin eğitimini aldığım için konuşayım(ekonomi).

ben her alıntıya dayanarak konusmam bu arada. devlet geçici bir çözüm yolu içerisindedir Naon.yukarıda belirttim zaten bunu.bildiğin üzere milletvekili çoğunluğu kimde ise o konuşuyor..

ülkemizde bulunan canlı para da her an gidebilir.bu bir tehdittir.emperyalist devletler istediklerini yaptırmak için bir tehdit olarak bunu kullanmaktadırlar..

bu konudaki yorum hakımı doldurdum sanırım..

not:Naon tarafsız gazeteleri oku.sırf iktidar POAŞ olayının üstüne gitmesin diye,iktidarı eleştirmeyen gazeteleri değil!!!

CC sohbet icin buraya
 <<1 234567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir